Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Civilna Vojska  (Pročitano 81722 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Civilna Vojska
« poslato: 26-01-2009, 18:03:02 »

Danas je u velikom broju opština u Srbiji, pa i u Jagodini, Ćupriji i  Paraćinu, započela obuka vojnika na služenju vojnog roka u civilnoj službi.
CITAT iz Plana i programa obuke vojnika na služenju vojnog roka u civilnoj  službi:

"Opšti cilj obuke je da se vojnici na služenju vojnog roka u civilnoj  službi pripreme i osposobe za uspešno izvršavanje zadataka zaštite i 
spasavanja ljudi, materijalnih i drugih dobara u slučaju vanrednih  situacija prirodnog, tehničko-tehnološkog i drugog karaktera, ratnih 
dejstava i posledica tih dejstava i suprotstavljanja nevojnim pretnjama  bezbednosti, kao i zadataka koji iz njih proističu."

1. Šta mislete da li i ovi "VOJNICI" treba da polazu  vojničku zakletvu?
2. Da li neko zna tekst zakletve i kako se danas zaklinju vojnici na redovnom služenju vojnog roka sa oružjem?
3. Da li je podjednako časno biti vojnik nekada i sada?




Fotografije sa pocetka obuke vojnika na sluzenju vojnog roka u  civilnoj sluzbi u Cupriji 26.02.2009. godine. Slicno je i u Jagodini, 
Paracinu i Despotovcu.

gremlin

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3213
Одг: Civilna Vojska
« Odgovor #1 poslato: 26-01-2009, 18:05:43 »

Protiv totalno.
Sačuvana

Tony Clifton

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 607
Одг: Civilna Vojska
« Odgovor #2 poslato: 26-01-2009, 19:37:10 »

Nema smisla ni jedno ni drugo.
A sto se tice zakletve,"vojnici" na civilnom sluzenju ne trebaju da je polazu iz prostog razloga jer nisu vojnici. Zato je i ne polazu.
Naravno,pricam o sadasnjoj situaciji onakva kakva je...da je situacija drugacija,verovatno bi i ja mislio drugacije.
Sačuvana

STRANACH

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1097
Одг: Civilna Vojska
« Odgovor #3 poslato: 26-01-2009, 19:50:01 »

Sta bre ili su babe ili nisu..................
Kakav bre vojnik koji cisti lisce sa bolnickog kruga i drzi merdevine dok majstori menjaju sijalice :aq16:
...............joj drzavo.............ustvari sta lupam..............kakva drzava....................... :xq066:
Sačuvana

STRANACH

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1097
Одг: Civilna Vojska
« Odgovor #4 poslato: 26-01-2009, 19:55:57 »

Nego je civil na osuzenju vojnog roka"civilnog" ako neko ovo razume onda mora da je lud...
Sačuvana

gremlin

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3213
Одг: Civilna Vojska
« Odgovor #5 poslato: 26-01-2009, 20:11:31 »

Ali bi trebalo da ima određeno koliko da služe u uniformi.

Škola života.
Sačuvana

Tony Clifton

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 607
Одг: Civilna Vojska
« Odgovor #6 poslato: 26-01-2009, 21:54:47 »

treba pustiti ljude da sami izaberu sta ce i kako ce.....

Prosto

Nego je civil na osuzenju vojnog roka"civilnog" ako neko ovo razume onda mora da je lud...

To jeste tragikomicna definicija statusa coveka na sluzenju civilke. U opisu statusa su upotrebljene dve nespojive stvari "civilno" i "vojno"...ali 'ajd' sad....



Škola života.

Blago onom ko je tamo naucio nesto vise od toga kako da popije "zidarca" za manje od 6 sekundi.

Uglavnom,odnos drzave prema svakom pojedincu je jadan pa je i takav odnos pojedinca prema drzavi. I to se vidi u svim segmentima drustva...pa i u vojsci.







« Poslednja izmena: 26-01-2009, 21:57:18 od strane Tony Clifton »
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Civilna Vojska
« Odgovor #7 poslato: 27-01-2009, 00:10:23 »

neka svako izabere sta ce.

jesu li oni koji su sluzili vojsku veci muskarci od onih koji nisu, ili idu u civilnu? po cemu?

da su oni koji su je vec odsluzili imali mogucnosti da biraju,vecinom je nebi izabrali.

ovako su sada MUSKARCI samo zato sto nisu imali drugog izbora. kazem vecina.
sada su ti isti isti najveci pobornici sluzenja,po onoj kad sam mogo ja zasto ne on.

kakvog smisla ima sada sluzenje vojske?
vise nema smisla izaci ni na izbore akamoli sluziti vojsku. nadrljace uvek oni mali.
videli smo sta je sve bilo,i zasto su ti silni mladici izginuli?

hajde sad navalite,znam unapred par misljenja i akceptiram ih ali imam i svoje.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: Civilna Vojska
« Odgovor #8 poslato: 27-01-2009, 09:53:13 »

Danas je u velikom broju opština u Srbiji, pa i u Jagodini, Ćupriji i  Paraćinu, započela obuka vojnika na služenju vojnog roka u civilnoj službi.
CITAT iz Plana i programa obuke vojnika na služenju vojnog roka u civilnoj  službi:

"Opšti cilj obuke je da se vojnici na služenju vojnog roka u civilnoj  službi pripreme i osposobe za uspešno izvršavanje zadataka zaštite i 
spasavanja ljudi, materijalnih i drugih dobara u slučaju vanrednih  situacija prirodnog, tehničko-tehnološkog i drugog karaktera, ratnih 
dejstava i posledica tih dejstava i suprotstavljanja nevojnim pretnjama  bezbednosti, kao i zadataka koji iz njih proističu."

To osposobljavanje ljudi za delovanje u navedenim situacijama je dobro zamisljen koncept. Pogotovo sto se ti nesretnici upisuju u stabove civilne zastite i predstavljaju svojevrstan "rezervni sastav" istih i bivaju pozivani ako se dogodi neki zemljotres.poplava.itd....
Druga stvar,po programu bi trebali da prodju i obuku iz pruzanja prve pomoci(to je extra jer zapitajte se sami da li bi ste znali sta da radite kada bi bilo potrebno da se nekom ukaze prva pomoc).

Medjutim,verujem da je to sve samo pro-forme i da predstavlja cist gubitak vremena "vojnika" i prilika da se obezbede dnevnice iz vojnog budzeta za predavace. Tesko da neko moze da me ubedi da ce ovome da se pristupi sa potrebnom ozbiljnoscu.
Sačuvana

Dak

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3110
  • Svetski putnik
Одг: Civilna Vojska
« Odgovor #9 poslato: 27-01-2009, 12:25:54 »

Neka bira sta ko hoce,naravno.Ali mislim da bi trebalo da imaju bar neku obuku sa oruzjem,a ono bar

par meseci ako ne duze.Nisam za vojsku od godinu dana definitivno.Ali mislim da bi svako musko u

ovoj zemlji trebalo malo da udje u uniformu,oseti kasarnu i nacin zivota u njoj.

Zemlja Srbija je zemlja koja redovno ratuje.Koja generacija nije dozivela rat?A ako se opet desi

tako nesto poput rata,niko nece ove "vojne civile" da pita gde su sluzili vojsku-nego puska u ruke!

Trebalo bi da imaju bar neku takticku obuku,neko logorovanje ili nesto slicno.Gomila je maminih i tatinih sinova

koji ne znaju da se operu hladnom vodom,da spreme sebi jelo,da stede hranu i vodu kada je to potrebno...
Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".

gremlin

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3213
Одг: Civilna Vojska
« Odgovor #10 poslato: 27-01-2009, 12:47:31 »

kao i u svim zemljama normalnim, bravo Dak.
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Civilna Vojska
« Odgovor #11 poslato: 27-01-2009, 12:54:01 »

Da, definitivno treba vojska za svakog mladog muškarca

ne da nauči da ratuje i kako da puca, već da nauči osnovne stvari, kako bi sutra dan bili stabilne osobe i ličnosti za sebe i za svoju podoricu .

gremlin

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3213
Одг: Civilna Vojska
« Odgovor #12 poslato: 27-01-2009, 12:57:44 »

I svoju Državu.
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Civilna Vojska
« Odgovor #13 poslato: 27-01-2009, 13:26:34 »

Da, definitivno treba vojska za svakog mladog muškarca

ne da nauči da ratuje i kako da puca, već da nauči osnovne stvari, kako bi sutra dan bili stabilne osobe i ličnosti za sebe i za svoju podoricu.

uh al ga rece...pa ja nisam ni kasarnu videla,ni vojsku sluzila pa sam za svoju porodicu stabilnija nego mnogi muskarci koji su je sluzili.

teoretski je to ok.ali u praxi...daj ljudi znate kako je bilo,ko je isao u najgore vreme u vojsku i na polozaje...skoro samo onaj ko nije imao para da potplati i debele veze.
cast izuzecima koji su iz bilo kojih razloga isli dobrovoljno.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

gremlin

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3213
Одг: Civilna Vojska
« Odgovor #14 poslato: 27-01-2009, 14:40:21 »

Ti lupaš i onome što znaš i o onome što ne znaš. Stavi prst na čelo i zapitaj se da li si kompetentna prvo za temu.
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Civilna Vojska
« Odgovor #15 poslato: 27-01-2009, 15:17:24 »

Da, definitivno treba vojska za svakog mladog muškarca

ne da nauči da ratuje i kako da puca, već da nauči osnovne stvari, kako bi sutra dan bili stabilne osobe i ličnosti za sebe i za svoju podoricu .
Pa bre ako nije naucio u zivotu nece nauciti ni u vojsci, barem nisu ovi koje ja znam. Ja licno smatram da je najbolje da se vojska profesionalizuje i da ne bude obavezno sluzenje vojnog roka jer je barem za mene licno to gubljenje vremena u zivotu.
Sačuvana
Dark Eagle

STRANACH

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1097
Одг: Civilna Vojska
« Odgovor #16 poslato: 27-01-2009, 15:27:57 »

Gubljenje vremena.................................

Nisam siguran da je tako bas.....................
Mozda neko u civilnom zivotu nije imao pored sebe tog ko ce da ga nauci necemu........razmisli mali o tome....

Ja sam sluzio vojsku 98/99 i iz nje izasao daleko ozbiljniji i pripremljeniji za zivot nego kad sam otiso......
prijateljstva koja sam steko u vojsci........ :xq011:

Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Civilna Vojska
« Odgovor #17 poslato: 27-01-2009, 16:55:39 »

Pa to je samo moje misljenje.
Slazem se sa tobom da mozda nekad moze neko i nesto da nauci u vojsci ali od ovih 15-20 ljudi sto ja znam da su bili u vojsci niti je neko nesto naucio, niti su se oni u bilo kom smislu promenili a i koliko sam zapazio retko ko je stekao neka prijateljstva u vojsci.
Sačuvana
Dark Eagle

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Civilna Vojska
« Odgovor #18 poslato: 27-01-2009, 16:58:03 »

Ja sam bio Pera pre vojske a posle vojske Ivan

Znači da nisam bio u vojsku, ja mislim da nikad ništa u životu ne bi uradio

koliko sam samopouzdanja stekao, i koliko me vojska promenila, ne mogu ni sam da verujem a ni svi oni koji me pre vojske znali

government

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 4156
Одг: Civilna Vojska
« Odgovor #19 poslato: 27-01-2009, 17:37:58 »

ja sam iz vojske izasao sa saznanjem: Jbte kakvih sve debila ima u ovoj zemlji!
Koji ce nam djavo vojska , Svi su nas pobedili s kim smo ratovali, jel smo videli da ne umemo,probali  i nista, pa dosta brate.Daj nesto drugo.
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.076 sekundi sa 24 upita.