Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Zašto se Srbi toliko ponose?  (Pročitano 31199 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

anny

  • Gost
Одг: Zašto se Srbi toliko ponose?
« Odgovor #40 poslato: 06-04-2008, 13:23:46 »

Evo prekidam diskusiju... Kada vidim da ne vodi nikuda,jednostavno je najbolje da se preseče... U redu je da braniš svoj stav-ali ponekad razmisli koliko je on dobar ili ne... PozZ :aq28:
Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: Zašto se Srbi toliko ponose?
« Odgovor #41 poslato: 07-04-2008, 18:45:43 »

Vec sam negde rekla da u A'damu zivi preko sto nacija. On je jedinstven po tome.

Takodje i po TOLERANCIJI!!! :aq29:  Za neke forumase je to nepoznanica.  :aq16:

Zao mi je sto nas narod, posebno mlad, ne moze slobodno da putuje i upioznaje i druge zemlje, narode, rase, kulture....

Holandjani su bas kroz putovanja i postali toliko sirok i tolerantan narod.

Kako su bili i kolonijalisti, i to na svim kontinentima, i to je imalo uticaja.

To se oseca kroz muziku, kuhinju, vladanju stranih jezika, radoznalosti da upoznaju sto vise.... :aq29:

Ti si autentik, verovatno u Parizu prvi put u zivotu video crnce, Arape i ostalu ekzotiku.

Kazes mentalitet a ja ne verujem da poznajes isti, naroda koje si nabrojao.

Ne verujem ni da si imao kontakt sa nekim od tih naroda.

Ne verujem da poznajes njihovu istoriju, kulturu, obicaje, kuhinju, da si cuo njihov jezik, muziku, da si se druzio sa nekim.

Ne verujem da uopste znas kakav im je mentalitet. :aq12:

Za razliku od tebe, ja znam i to svih naroda koje si nabrojao. Plus Azijske i Juzno americke narode.

Sa sve Indijancima iz raznih plemena i potomke Maja i Inka.

Jevreje, Kurde, Africke zemlje....  :aq08:

Znam, jer imam ili sam imala, LICNI kontakt sa svima koje sam nabrojala.

E, time se vec JAKO ponosim! :aq29:



 
Sačuvana

kety

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 41
Одг: Zašto se Srbi toliko ponose?
« Odgovor #42 poslato: 06-05-2008, 07:33:15 »

AKO SRBI IMAJU CIME ONDA NEK SE I PONOSE IMAJU PRAVO,EVO JA SE PONOSIM SOBOM -a srpkinja sam 100%
Sačuvana

Schnuffel

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 682
    • Schnuffel
Одг: Zašto se Srbi toliko ponose?
« Odgovor #43 poslato: 21-06-2008, 13:25:14 »

I ja se pitam. :aq15:
Sačuvana
Živimo ljubav, budimo ljubav, zračimo ljubav.
Radnik svetlosti

sonja

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1263
Одг: Zašto se Srbi toliko ponose?
« Odgovor #44 poslato: 01-08-2008, 18:51:02 »

Zasto se ponosim?
Prvo sto sam jedna obrazovana,samostalna majka,sto imam svoje principe i pravilo ,sto pokusavam da naucim svoju decu da hodaju ponosno ovom zemljom ,sto su polusrbi i sto imaju pravo da ucestvuju u stvaranju  istorije i obrazovanja ove zemlje sutradan kao skolovani i mladi ljudi,sto  imaju jednu bogatu istorijsku i kulturnu bastinu za sobom koju mogu da razgrade i prosire sopstvenim iskustvom.Ponosna sam sto mojoj deci mogu sirokogudost,ljubav i prijateljstvo  da ponudim  i da ih naucim pravim vrednostima,da cene sebe,svoje poreklo i ono sto jesu i ono sto ce biti,da sutradan budu ljudi,domacini,bez obzira de ziveli i kojim jezikom pricali sa svojom decom!
Sačuvana

zdravlje

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2985
Одг: Zašto se Srbi toliko ponose?
« Odgovor #45 poslato: 10-03-2009, 08:28:07 »

hmmm
ali ovo sto pises moze se odnositi na svaku naciju...
 :aq15:
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Zašto se Srbi toliko ponose?
« Odgovor #46 poslato: 10-03-2009, 11:10:34 »


Bio sam u Parizu  -  Beču  - i okolnim zemljama  -  nikako mi se ne sviđa mentalitet, i stvarno ne bih voleo da to dođe i kod nas
zao mi je da se posle duzeg vremena obracam bas autentiku,i to kriticno,ali ovo mi je palo u oci.svejedno je ko pise.
trebas prvo,ne samo ti nego i ostali koji tako misle, upoznati a ne samo proci pored drugih mentaliteta.trebas ziveti kraj njih,pa uzeti ono sto ti se kod njih svidja a odbaciti nagativno.i to pozitivno primeniti  kod sebe a ne odbacivati sve sto ti je novo. Loremo je to lepo napisala.
  a da dodje nesto novo i dobro kod nas???
stvarno bi nam bilo lose,da se malo okrenemo ka svetu,treba li da zivimo mozda uvek u nasoj cauri i da se ponosimo njome!
velikane imaju i drugi narodi,pa se ne pozivaju na njih i 500 godina kasnije,nego idu napred a ne u proslost.
lete u svemir a ne oru drumove sa Markovm plugom.

kruna mi je ono da se ne stopimo sa ostalim svetom: znaci da nista ne naucimo od ostalog sveta,da probamo da nam bude bolje.
ponosimo se odlikama koje imaju i ostali narodi,ne vidim neke extra razloge.

srpkinja jesam,a ponosim se onim sto sam licno postigla u zivotu,mada nije puno,ali je moja licna zasluga.
« Poslednja izmena: 10-03-2009, 18:42:45 od strane Luna »
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

zdravlje

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2985
Одг: Zašto se Srbi toliko ponose?
« Odgovor #47 poslato: 10-03-2009, 11:19:31 »

trebas prvo,ne samo ti nego i ostali koji tako misle, upoznati a ne samo proci pored drugih mentaliteta.trebas ziveti kraj njih,pa uzeti ono sto ti se kod njih svidja a odbaciti nagativno.i to pozitivno primeniti  kod sebe a ne odbacivati sve sto ti je novo.fanta je to lepo napisala.

 :aq04:
Sačuvana

sonja

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1263
Одг: Zašto se Srbi toliko ponose?
« Odgovor #48 poslato: 11-03-2009, 07:21:43 »

hmmm
ali ovo sto pises moze se odnositi na svaku naciju...
 :aq15:

Zato sam i napisala,jer smatram da je zajednicki doprinos u jednoj opstoj kulturi vazan.Prvo pocistis svoju bastu,pa ides dalje....
Sačuvana

zdravlje

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2985
Одг: Zašto se Srbi toliko ponose?
« Odgovor #49 poslato: 11-03-2009, 07:32:33 »

ma razumeo sam sta si htela da kazes
ali pitanje je:
Zasto se srbi toliko ponose?

a u tvom postu ne vidim odgovor koji se odnosi samo na Srbe...
Sačuvana

government

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 4156
Одг: Zašto se Srbi toliko ponose?
« Odgovor #50 poslato: 11-03-2009, 21:39:53 »

Zasto se ponosim?
Prvo sto sam jedna obrazovana,samostalna majka,sto imam svoje principe i pravilo ,sto pokusavam da naucim svoju decu da hodaju ponosno ovom zemljom ,sto su polusrbi i sto imaju pravo da ucestvuju u stvaranju  istorije i obrazovanja ove zemlje sutradan kao skolovani i mladi ljudi,sto  imaju jednu bogatu istorijsku i kulturnu bastinu za sobom koju mogu da razgrade i prosire sopstvenim iskustvom.Ponosna sam sto mojoj deci mogu sirokogudost,ljubav i prijateljstvo  da ponudim  i da ih naucim pravim vrednostima,da cene sebe,svoje poreklo i ono sto jesu i ono sto ce biti,da sutradan budu ljudi,domacini,bez obzira de ziveli i kojim jezikom pricali sa svojom decom!
bravo!
Sačuvana

Nesa@

  • Gost
Одг: Zašto se Srbi toliko ponose?
« Odgovor #51 poslato: 20-03-2009, 03:32:22 »

Pa Nickolice,,,ili kako se vec zoves,mislim da su svi kulturniji od Srba...Cast izuzecima,,,
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Zašto se Srbi toliko ponose?
« Odgovor #52 poslato: 20-03-2009, 08:14:59 »

Pa Nickolice,,,ili kako se vec zoves,mislim da su svi kulturniji od Srba...Cast izuzecima,,,
hoces li samo reci koliko si ti nacija od tih "svih" upoznao,ziveo kraj njih i delio svakodnevnicu pa si doneo taj zakljucak?
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Zašto se Srbi toliko ponose?
« Odgovor #53 poslato: 20-03-2009, 17:27:53 »

vidi se da su mu dosli sami od sebe....usput se dosta pogubili. :aq16:
« Poslednja izmena: 21-03-2009, 10:47:28 od strane Luna »
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

traveler

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 95
Одг: Zašto se Srbi toliko ponose?
« Odgovor #54 poslato: 09-06-2009, 17:20:07 »

Uf,koja tema.Zivim vec pola zivota sa drugim nacijama i ne vidim da su srbi nesto ponosni vise od ostalih.Posle toliko iskustava sa razlim nacijama mogu samo reci da je svim ljudima vazno koja su nacija.I da je svako ponosan na to sto jeste.Eno idite malo na hrvatske forume i pisite na srpskom pa cete da vidite kako reaguju.Nije im tesko da kazu "lepa nasa"
A bas sam se vozikao ovim novim trajvanima i vidim klinca,svajcarac,u crvenoj majci i beli krst(svajcarska zastava).I gleda sve popreko.A pored sede onako frajerski tri turcina i krevelje se.I mislim se,svaka cast.
Kada bi sve nacije,ili svi ljudi bili tolerantni i kad ne bi imali ponos,onda mozemo pricati o tome ko je ponosan i nevaljao.Ali posto nije tako nemam sta da tu vise dodam.
 

Stranica je napravljena za 0.091 sekundi sa 24 upita.