Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Dozvola za ribolov  (Pročitano 62466 puta)

0 Članovi i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

nickollica

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 735
  • jagode su jagode i supermen je jak
    • AzrA
Dozvola za ribolov
« poslato: 18-02-2007, 17:19:24 »

pozivam na bojkot kupovine dozvole za ribolov iz vise razloga:

1.ne postojanje sveobuhvatne dozvole na teritoriji cele srbije....
2.rasulo i anarhija na vodama kojima gazduje magnum
3.preveliki krivolov  u kojima ucestvuje magnum.....kao saucesnik ...
4.te pare ne odlaze za poribljavanja...i ne odlaze u smeru u kojem bi svaki ribolovac pozeleo
...
naravno,bice onih koji dele moje misljenje i onih koji se ne slazu samnom.....ocekujem zucnu raspravu na ovu temu!
Sačuvana
jagode su jagode i supermen je jak


autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Dozvola za ribolov
« Odgovor #1 poslato: 18-02-2007, 20:07:33 »

pa nije više  Magnum, ja mislim da su promenili ime  sad

a što se tiče  krivolova  to je oduvek bilo   sada sam čuo da je toga manje  da ima  veća kontrola

nisam mnogo upućen u te stvari  ali mislim da je bezveze  ako nemože da se izvadi dozvola za celu Srbiju

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Dozvola za ribolov
« Odgovor #2 poslato: 10-09-2007, 00:42:17 »

jeb ga , sada je već kasno , septembar je ali ukoliko ne znaš , SVE ostale dozvole , osim razume se naše ,vrede u CELOJ Srbiji. Ja pametan pa još u februaru kupio dozvolu u ,,Bukulji,, Aranđelovac
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

nickollica

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 735
  • jagode su jagode i supermen je jak
    • AzrA
Одг: Dozvola za ribolov
« Odgovor #3 poslato: 10-09-2007, 17:06:46 »

sledecu i ja kupujem u bg-u...ako vazi na celoj teritoriji srbije...a ako ne...ne pada mi napamet da kupujem.....
Sačuvana
jagode su jagode i supermen je jak


nickollica

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 735
  • jagode su jagode i supermen je jak
    • AzrA
Одг: Dozvola za ribolov
« Odgovor #4 poslato: 15-12-2008, 23:54:20 »

nezvanicna informacija...dozvole za sledecu godinu vaze za 2/3 srbije...opet se vojvodina izvlaci...cena oko 5000
Sačuvana
jagode su jagode i supermen je jak


Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Dozvola za ribolov
« Odgovor #5 poslato: 08-01-2009, 11:54:49 »

kako sam saznao, ribolovacka dozvola za 2009 koštaće 4800 dinara i važiće na celoj teritoriji Srbije bez Vojvodine
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

gremlin

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3213
Одг: Dozvola za ribolov
« Odgovor #6 poslato: 09-01-2009, 13:19:15 »

@Black

 pojasni to malo, koliko sam te razumeo, Jagodinska dozvola važi samo na našim terenima, a kada kupuješ tamo negde važi i kod nas
Sačuvana

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Dozvola za ribolov
« Odgovor #7 poslato: 09-01-2009, 13:52:53 »

ne , to je važilo SAMO za 2007 godinu kada je , zbog nekih stvari , naša dozvola važila samo na našim vodama kojima je tada gazdovao Magnum i nigde više a SVE ostale dozvole su ( prećutno ) tolerisane na vim svodama ( osim kod nas). Sada je ( 2009.) situacija drugačija , dozvola će ponovo biti jedinstvena za sve vode u Srbiji , sem , razume se , Vojvodine. Košta 4800 i izdavaće se u prostorijama Morava Guarda , kod Đure u Sinđelićevoj ulici. Ne znam detalje prodaje ( rate , čekovi itd) i čim saznam , javiću . BISTRO!
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

kokinac

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1
Одг: Dozvola za ribolov
« Odgovor #8 poslato: 12-01-2009, 18:44:11 »

kod nas u aleksincu je 4500 din 
Sačuvana

nickollica

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 735
  • jagode su jagode i supermen je jak
    • AzrA
Одг: Dozvola za ribolov
« Odgovor #9 poslato: 15-01-2009, 03:14:38 »

isti pistolj....opet se vojvodina izvlaci....
Sačuvana
jagode su jagode i supermen je jak


Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Dozvola za ribolov
« Odgovor #10 poslato: 21-01-2009, 10:10:43 »

Konacno su pozati neki detalji oko prodaje ribolovackih dozvola za 2009. godinu. cena dozvole je 4.800 dinara za seniore , 3.000 za penzionere i juniore i 1.200 za pionirski uzrast i dame. Dozvola ce vaziti na nasoj teritoriji , istocnoj ( o , kakva sreca i radost jer ja obozavam Borsko jezero i pecam tamo bar 2 meseca godisnje) i juznoj Srbiji dok ce za ribolov u zapadnoj Srbiji , npr na Ibru , Limu , Gruzanskom jezeru , Zapadnoj Moravi biti potrebna dodatna godisnja dozvola koja ce se kupovati po ceni od 2.500 dinara. Dozvole ce se prodavati u Udruzenju Rivers Guard i na rate uz polozen jedan cek kao garanciju. Dnevna dozvoja staje 1.500 dinara a visednevna ( turisticka) 2.000 dinara. Inace , jagodinski Rivers Guard koji gazduje vodama u nasem okruzenju , prosle godine je prodao 7001 dozvolu za ribolov i tako dospeo na vrh korisnika voda po prodatim dozvolama. Licno smatram da su cuvari ove organizacije uradili ( i rade) jedan fantastican posao u cuvanju nasih voda ali sta to vredi kada smo mi jedan narod ( otprilike pola/pola) na nivou  dzukela kojima je samo i jedino na umu da ukradu , uniste , ubiju sto vise (nije bitno cega , bitno je ukrasti, unistitii , ubiti). BISTRO!
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

gremlin

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3213
Одг: Dozvola za ribolov
« Odgovor #11 poslato: 21-01-2009, 11:06:34 »

U prilog tvojoj poruci u današnjem PRESS-u, masakr ribe sa slikama i objašnjenje o grabuljarima.

Malo ih je led omeo u tome. :aq26:
Sačuvana

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Dozvola za ribolov
« Odgovor #12 poslato: 21-01-2009, 22:03:39 »

U tom kontekstu je i moje tvrdjenje o džukalama , u kojima hvala bogu ne oskudjevamo....
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Dozvola za ribolov
« Odgovor #13 poslato: 27-01-2009, 18:06:45 »

E , dakle , definitivno je da naša dozvola koju izdaju jagodinska Udruženja važi samo na našoj teritoriji gde gazduje Rivers Guard iz Jagodine. Znači , ko hoće da peca na vodama ostalih korisnika mora da kupi dozvolu kod tih korisnika. Kod nas se može jedino izvaditi , za 2 500 dinara , doplatna karta za Zapadnu Moravu.Ja ću dozvolu da izvadim u Boru , pošto tamo više pecam nego ovde....
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Dozvola za ribolov
« Odgovor #14 poslato: 27-01-2009, 20:06:30 »

E , dakle , definitivno je da naša dozvola koju izdaju jagodinska Udruženja važi samo na našoj teritoriji gde gazduje Rivers Guard iz Jagodine. Znači , ko hoće da peca na vodama ostalih korisnika mora da kupi dozvolu kod tih korisnika. Kod nas se može jedino izvaditi , za 2 500 dinara , doplatna karta za Zapadnu Moravu.Ja ću dozvolu da izvadim u Boru , pošto tamo više pecam nego ovde....
Znači , ništa se ne menja u odnosu na prošlu godinu. Dozvole se prodaju na rate do 30 . 09. uz ostavljanje jednog čeka.
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Dozvola za ribolov
« Odgovor #15 poslato: 28-01-2009, 11:38:26 »

Poslednja vest glasi: obaviće se još jedan razgovor na nivou svih Korisnika ribolovnih voda Srbije ( bez Vojvodine) da bi se našao načn da dozvola za pecanje bude jedinstvena na teritoriji cele Srbije ( bez Vojvodine) . U pitanju je , naravno , dogovor oko podele para dobijenih od prodaje takvih , jedinstvenih dozvola jer, npr , naše područije ima oko 7 000 izdatih dozvola i atraktivno je za okolne ribolovce a npr , Ibar ima 150 dozvola a i daleko je prilično.Šuška se da su Korisnici vrlo blizu dogovora i da će dozvola za pecanje ipak biti jedinstvena u Srbiji ( razume se , bez Vojvodine). BISTRO
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

gremlin

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3213
Одг: Dozvola za ribolov
« Odgovor #16 poslato: 28-01-2009, 11:39:42 »

A što bez Vojvodine
Sačuvana

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Dozvola za ribolov
« Odgovor #17 poslato: 28-01-2009, 11:44:44 »

U užoj Srbiji postoji 4 Korisnika ribolovačkih voda a jedan od njih je i jagodinski Rivers Guard - Srbija centar. Sa tako malo korisnika , lako se dogovoriti oko uslova za jedinstvenu dozvolu. U Vojvodini ima bar 30 Korisnika , plus privatne vode , plus komarcijalne i u tom haosu je lakše da svako za sebe određuje cenu i izdaje dozvolu za svoju vodu. Tako se dešava , jer je to praksa već godinama , da ribolovci iz , npr , Novog Sada , moraju da plate i po 10-ak hiljada dinara da bi pecali u okolini svog grada.
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Dozvola za ribolov
« Odgovor #18 poslato: 30-01-2009, 13:41:11 »

Šuška se , nezvanično , da su se ostala Udruženja i Korisnici već dogovorili o važenju dozvola na celoj teritoriji Srbije. Da li će se i naše područije , koje kontroliše i kojim gazduje Rivers Guard priključiti njima ostaje da se vidi u narednim danima jer , navodno , još nisu dali svoj pristanak ali predstoji još razgovora na tu temu. Kruži priča da, npr , dozvola izdata u Kostolcu ( kod Draže ) , važi i na Gruži i u Gaju , u Vojvodoni. Nadam se da se neće ponoviti slučaj iz 2007 kada je naša dozvola važila samo kod nas i nigde više a sve ostale su važile svuda ali ne i kod nas. Svakako , valja sačekati i videti šta će se dešavati dalje , naročito ribolovci koji vole da pecaju i van naše teritorije ( kao ja , npr) Ja ću sačekati i izvaditi dozvolu samo tamo , gde će dozvola važiti i na Borskom jezeru...BISTRO
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

nickollica

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 735
  • jagode su jagode i supermen je jak
    • AzrA
Одг: Dozvola za ribolov
« Odgovor #19 poslato: 30-01-2009, 14:46:18 »

dace bog da se srbija ujedini po tom pitanju...ako ne moze u drugim,bar u ovom...
Sačuvana
jagode su jagode i supermen je jak


 

Stranica je napravljena za 0.109 sekundi sa 24 upita.