Razne zanimljive teme > Religija

Proklestva

(1/12) > >>

autentik:
Dali bi neko mogao da mi kaze nesto o porodicnim prokletstvima i o prokletsvima uopste, moze li se zastititi, neutralisati....realnost ili...jer ako postoje delovanja magije i slicnih stvari, postoje li prokletstva?


tekst (pitanje)  preuzet sa foruma      http://forum.bgdcafe.com/

violeta.m:
   Kad mi se sin razboleo ,a lekari nisu mogli da postave dijagnozu,isli smo svugde gde smo culi da postoji neko da nam pomogne.Najzad smo otisli kod jedne zene koja je gledajuci u nas samo rekla da ima na njemu prokletstvo od pre sedam kolena sa oceve strane...Posetili smo Crkve i manastire za koje nam je Ona rekla...I sta dalje da ti kazem,desavale su se neke stvari koje nismo mogli da objasnimo,ali jedno sigurno znam,,,,njemu je odavno mnogo bolje .To se desavalo pre sedam godina,a danas nema traga od te tzv.bolesti......Vera u Boga,molitve za zdravlje i jos puno toga pomoglo nam je da sve vratimo u normalu...Sada je sve OK.

zs:

--- Citat: violeta.m  16-08-2007, 22:52:10 ---   Kad mi se sin razboleo ,a lekari nisu mogli da postave dijagnozu,isli smo svugde gde smo culi da postoji neko da nam pomogne.Najzad smo otisli kod jedne zene koja je gledajuci u nas samo rekla da ima na njemu prokletstvo od pre sedam kolena sa oceve strane...Posetili smo Crkve i manastire za koje nam je Ona rekla...I sta dalje da ti kazem,desavale su se neke stvari koje nismo mogli da objasnimo,ali jedno sigurno znam,,,,njemu je odavno mnogo bolje .To se desavalo pre sedam godina,a danas nema traga od te tzv.bolesti......Vera u Boga,molitve za zdravlje i jos puno toga pomoglo nam je da sve vratimo u normalu...Sada je sve OK.

--- Kraj citata ---

vi verujete lekarima? pre svega lekari u srbiji iako imaju zakonsku obavezu da upute pacijenta na alternativne nacine lecenja, ne samo da to ne rade, vec beze od toga jer se to drasticno razlikuje od onoga sto su ucili (za razliku od njihovih kolega u recimo nemackoj, francuskoj...). na zalost medicina u srbiji je na veoma nistkom nivou, stoga nije ni cudo sto nisu uspostavili dijagnozu

ribica:
Verujem u sve o cemu se prica,pa tako i o prokletstvima,sad ne znam da li ova moja prica spada u tu grupu,ali moj bekan je imao problema sa spavnjem kada smo dosli u Srbiju,cesto se budio nocu uz plac,drugarica me je posavetovala da odem kod neke bake da mu prebaje,otisla sam,mada nisam verovala u to.Od tada je bolje spavao,baka kaze da je sanjao ptice i da su ga plasile.Sada je sve ok.

Mikijagodina:
Proklestva.

najpre moram da napomenem da postoje blagoslovi i proklestva i ova dva se razlikuju kao nebo i zemlja kao plus i minus, kao zlo i dobro. Cesto vidjamo ljude koji su blagosloveni i mnogo puta to prepoznamo. Naprimer kad neko dobije sina ili kad je neko napredan u poslu i ima dobru zaradu tako da je brzo podigao novu kucu itd.. Potoje takodje i duhovni blagoslovi koji se nemogu izmeriti u ovom materijalnom svetu.

Blagoslove daje sam Bog, ali da bi neko imao blagoslove u svom zivotu postoji princim kojeg mora da se drzi a ako se ne drzi tog principa onda na sebe navlaci prokletsvo.

Prokletsvo zbog ne postovanja zakona Bozijeg

U 10 zapovestima Bozijim pise: govoreci o klanjanju idolima, slikama i kipovima. Nemoj im se klanjati jer sam ja Gospod Bog tvoj, Bog ljubomorni koji pohodim grehe otacke na sinovima do treceg i cetvrtog kolena.

iz ovih stihova mozemo da zakljucimo da ne postovanjem zakona Bozijeg navlacimo prokletsvo ne samo na sebe vec i na nase potomke. Takodje u 28 poglavlju 5 knjige Mojsijeve kae da ako uzaslusamo glas Gospoda Boga svojega da cemo biti balgosloveni i onda nabraja listu svakog blagoslova kojeg imamo od Boga, ali ako ne uzaslusamo glas Gospoda Boga svojega pratice nas prokletstvo i onda nabraja dugacku listu prokletstva .
Sobzirom da su svi pali na testu poslusnosti Bogu svi su pod ovim prokletstvom medjutim ima resenja i oslobodjenja od ovog prokletstva ako neko zeli da zna kako neka slobodno pita.

Prokletstvo zbog vracara.

Mnogi ljud danas idu kod vracara i traze pomoc za razlicite stvari i izmedju ostalog i za teranje prokletstva. Vracari su saradnici samog djavola, Bog mrzi na vracarstvo i izricito govori protiv vracarstva u svojoj Reci.
Svako ko poseti vracare to je kao da je otisao kod samog djavola da trazi pomoc a za njega je Isus u Evandjelju po Jovanu 10:10 rekao da je on dosao da ukrade udije i unisti, to je zadatak djavola pa po ovome moze da se vidi kolika ce ta pomoc biti dobra od njega. Osim vracarstva danas se uveliko veruje horoskopu i astrologiji kao nesto normalno i bezopaso. Ovo je takodje trazenje pomoci od samog satane.
Na ovaj nacin ljudi navlace na sebe prokletstva i teske muke od kojih ne mogu da se oporave.

Jos jedan nacin proklestva je da neko baci na tebe prokletstvo tako sto ce te proklinjati i zaleti ti nesrecu. Ova vrsta proketstva takodje deluje je je ru ljudskom jezika kaze u mudrim izrekama Solomunovijem  smrt i zivot i ko ga miluje jesce plod njegov. sto znaci da neko moze da te proklinje ili blagoslovi. Na ovaj nacin su mnogi prokleti jer su i sami druge proklinjali a sto je jako zalosno okrenuli se i opsovali i samog Boga.

Imao bi jos puno da kazem o prokletstvu ali necu osim ako ne interesuje vise.

N kraj samo bi rekao da sam sreo jedan bracni par koji nisu imali dece dosta dugo, probali su da nadju pomoc svugde pocevsi od lekara, travara, babam, varcarama, manastirima itd. i inisu mogli da nadju resenje.
Znajuci da je prokletstvo neplodnosti takodje opisano i 5 Mojsijevoj u 28 glavi ja sam im rekao da Bog moze da im pomogne da imaju decu oni su rekli u redu uradicemo sve sto treba jer smo sve probali inista od dece, pitali su sta treba da rade i koliko da plate itd. medjutim ja sam im rekao da su deca blagoslov od Boga i da ce ga dobiti kad slomimo prokletstvo. Nakon molitve lamanja prokletsvta koja je trajala nekoliko minuta oni su otisli kuci da bi me posle 2 meseca zvali i rekli da je definitivno potvrdjeno da je zena trudna. Sada imaju predivnu cerkicu i iz zahvalnosti prema Bogu zive svoj zivot u postovanju i slavljenju njegocog imena. Hvala i Slava Gospodu Isusu Hristu. Amin.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju