Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Slike dana!!!  (Pročitano 4543 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Svilena

  • Gost
Slike dana!!!
« poslato: 30-07-2009, 15:26:42 »

Devojčica spasla sestre iz požara!!!

Jesu slike od juče, ali ih treba videti! Hrabra Iva to zaslužuje!  :xq011:







Sačuvana

bebironac

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 927
Одг: Slike dana!!!
« Odgovor #1 poslato: 30-07-2009, 19:00:15 »

ma za svaku pohvalu,svaka joj cast na pribranosti
Sačuvana
Ludaci i djeca uvijek govore istinu. Andric

Svilena

  • Gost
Одг: Slike dana!!!
« Odgovor #2 poslato: 04-08-2009, 18:39:12 »

Nagrade za hrabru devojčicu!

Niš -- Četrnaestogodišnja devojčica Iva Nikolić iz Niša, koja je iz požara spasila dve sestre, dobila kao nagradu stipendiju, letovanje i računar.

Četrnaestogodišnja Iva Nikolić iz Niša koja je iz požara spasila svoje dve mlađe sestre dobila je od žandarmerije 160.000 dinara i vaučer za letovanje svoje porodice u Bečićima. Od kompanije “Komtrejd grup”, Iva je na poklon dobila računar, a fabrika “Min Div” iz Svrljiga obezbedila joj je stipendiju za celo školovanje.
Četrnaestogodisnja Iva Nikolić će na letovanje otići sa svojom mlađom sestom Minom, starijim bratom Markom i drugaricom, dok će roditelji sa bebom ostati kod kuće.
Za Ivu će ovo biti prvo letovanje na moru.
Ona kaže da će joj odmor dobro doći, jer tek sada oseća strah zbog onoga što je preživela i što je moglo da se dogodi.
Letovanje u Bečićima obezbedilo je Ministarstvo policije.
Pripadnici žanadarmerije su Ivu nagradili sa 160.000 dinara i mobilnim telefonom jer se, kako kažu, u ovakvim situacijama često i stariji građani teško snalaze.
Načelnik školske uprave Živorad Ćirić kaže da će Ivu predložiti za priznanje najplemenitiji podvig godine i da će ovu devojčicu uskoro primiti i ministar prosvete.
Na desetodnevno letovanje Iva odlazi 21. avgusta.
Kompanija “Komtrejd” će joj računar uručiti do kraja ove nedelje, a već od narednog meseca, pa do kraja njenog školovanja, dobijaće stipendiju u visini maksimalnog neoporezovanog iznosa, koja trenutno iznosi oko 7.000 dinara, a koju je obezbedila fabrika “Min Div” iz Svrljiga.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=08&dd=04&nav_category=12&nav_id=374763
Sačuvana

Svilena

  • Gost
Одг: Slike dana!!!
« Odgovor #3 poslato: 08-06-2010, 19:22:17 »

Vratio novčanik sa 12.000 evra

Petar Simonović (26), vatrogasac stanice Voždovac pre desetak dana ispred kafića „Kafe 9“ u centru Grocke u kojoj živi pronašao je novčanik sa oko 12.000 evra i istog dana vratio ga vlasniku. U novčaniku, osim novca bila je i izbeglička legitimacija na osnovu koje je Simonović istog trenutka krenuo u potragu za njegovim vlasnikom.

 Tog dana nisam radio. Negde oko podneva, ispred kafića koji drži moj otac video sam novčanik. U njemu je osim novca bila i izbeglička legitimacija. Sa novčanikom sam otišao u drugi kafić gde je trebalo da se nađem sa drugom i odmah sam pozvao broj telefona koji sam prethodno dobio preko 988 na osnovu podataka iz legitimacije. Međutim, vlasnik novčanika nije bio na toj adresi, pa samo drug i ja do njega došli preko njegovih prijatelja. Pred četvoricom svedoka u tom kafiću izbrojao sam novac. Bilo je 11.820 evra. Vlasnik novčanika nije mogao da veruje da je novac pronađen i da će biti vraćen. Rekao mi je da taj novac zapravo nije njegov već njegovog prijatelja i da je trebalo da ga dostavi drugom prijatelju, kao i da je zbog toga što ga je izgubio hteo na sebe da digne ruku - priča Simonović.

Kako kaže, toliku sumu novca na jednom mestu nikada do tada nije video i ističe da nikada ne bi uzeo tuđi novac, jer ne želi nikoga da nosi na duši.

- To nije mala suma novca i znao sam da je neko ko ga je izgubio unesrećen. Čovek koji je izgubio novac bio je van sebe, a sve vreme dok smo razgovarali telefonom govorio sam mu da se smiri i da je sad sve u redu. Dogovorili smo se da se nađemo u „Kafe galeriji“ gde sam bio sa drugom i on je došao posle pola sata - navodi Simonović.

Simonovićev drug i vlasnik „Kafe galerije“ Dragan Pešić, kako kaže, naježio se kad je čuo da je Petar pronašao novčanik sa oko 12.000 evra i u trenutku pomislio da je to novac namenjen za nečije lečenje.

- Isto bih postupio kao Petar i bez razmišljanja vratio novac. Pomislio sam da je taj novac za operaciju ili nešto slično… Kad smo pozvali čoveka koji je izgubio novčanik pitali smo ga gde mu je izbeglička legitimacija. On je rekao da je u novčaniku. Kad je shvatio da novčanik nije kod njega bio je u šoku - priča Dragan Pešić.

Vatrogasac Petar Simonović kaže da je susret sa vlasnikom novčanika bio dirljiv.
- Kad me je ugledao zagrlio me je i počeo da me ljubi. Bitno je da se sve dobro završilo. Najdraže mi je što sam, vrativši novac, spasao čoveku život i izbavio ga iz problema - ističe Simonović.

Petru ovo nije prvi put da svoje poštenje pokaže na delu. Pre tri godine na istom mestu gde je pronašao i novčanik sa oko 12.000 evra, ispred kafića svog oca, pronašao je i novčanik sa nešto manjom sumom novca i odmah ga vratio vlasniku.

Od malena maštao da pomaže ljudima
Petar Simonović tri godine je vatrogasac u stanici Voždovac. U Grockoj živi u porodičnoj kući sa roditeljima, sestrom i bakom. Kako kaže još kao mali maštao je da bude vatrogasac i pomaže ljudima, a veliku podršku u izboru profesije imao je od oca koji je radio u policiji i dede koji je bio vojno lice.

http://www.blic.rs
Sačuvana

gavran82

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 129
Одг: Slike dana!!!
« Odgovor #4 poslato: 09-06-2010, 00:32:31 »

 :aq05:

једна савим нормална ствар код "обичног" човека, а недодирљиви олош на власти нам не вади руке из џепова никако! 
Sačuvana

Kengurinjo

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 762
  • Само ЧИСТ ОБРАЗ и МЕРАК немају цену.
Одг: Slike dana!!!
« Odgovor #5 poslato: 18-06-2010, 03:54:29 »

Свака част брате!!!
Sačuvana
Србија је вечна док су јој деца верна. Амин!

FLOYD

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2774
  • NEDOSTATAK DOKAZA NIJE DOKAZ NEDOSTATKA
Одг: Slike dana!!!
« Odgovor #6 poslato: 18-06-2010, 22:39:01 »

                                         
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.085 sekundi sa 25 upita.