Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Citati  (Pročitano 142357 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

FLOYD

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2774
  • NEDOSTATAK DOKAZA NIJE DOKAZ NEDOSTATKA
Одг: Citati
« Odgovor #100 poslato: 09-05-2010, 02:02:55 »

ZIVOT SE NE MERI SEKUNDAMA, NEGO TRENUCIMA KOJI SU TI ODUZELI DAH
Sačuvana

NameNo

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6626
Одг: Citati
« Odgovor #101 poslato: 15-05-2010, 13:48:31 »

Usamljenost

U neprestanom maštanju i strahovanjima od svega oko nas, mi doživimo više nego što doživimo u stvarnosti
i to kroz ceo dugi čovečji život. Najveći deo naših nesreća bile su zato čisto imaginarne ili bezmalo preterivane,
a čitave katastrofe kojih ste se bojali da ih ne doživite, nikada niste ni doživeli.
Zbog tog imaginarnog sveta, naš život izgleda načinjen od hiljadu života, a naša sudbina od hiljadu sudbina.
Samo udubljivanjem u svoju ličnost, čovek uspe da bolje pozna i prirodu drugih ljudi i odmeri svoje odnose prema stvarima i najzad, da bar donekle potisne iz sebe naš urođeni mračni strah od života. Što čovek duže vremena živi u društvu, on sve više živi u strahu; i osamiti se, to znači u mnogom pogledu, lečiti se od straha.
Usamljen čovek je jedini čovek oslobođen. I samoća je jedino mesto gde se ne strahuje.
Usamljen čovek se najmanje boji gubitaka, pošto usamljeniku najmanje treba. Pećinski čovek se jedino bojao jače životinje nego što je on, dok današnji društveni čovek živi u strahu od hiljadu priviđenja. Uglavnom, izvor sve njegove bede na zemlji, jeste strah više od priviđenja nego strah od stvarnih mogućnosti.

Jovan Dučić
Sačuvana

NameNo

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6626
Одг: Citati
« Odgovor #102 poslato: 17-06-2010, 21:59:06 »



"Nosio si u sebi jednu sliku o zivotu, jednu veru i zahtev, bio si spreman na dela patnje i zrtve, a postepeno si primecivao da svet od tebe ne trazi ni dela ni zrtve i tome slicno, da zivot nije herojski ep, sa junackim ulogama i ostalim, vec samo gradjanska bolja soba u kojoj su ljudi savrseno zadovoljni jelom i picem, kafom i pletenjem carapa, igranjem taroka i muzikom preko radija. A ko hoce nesto drugo i u sebi nosi nesto drugo, ono junacko i lepo, ko obozava velike pesnike ili svece, taj je budala i Don Kihot. Lepo. tako sam i ja prosla prijatelju moj! .... Neko vrijeme sam bila neutesna i dugo sam trazila krivicu u samoj sebi. Mislila sam da zivot, najzad, uvek mora da bude u pravu, a ako se on narugao mojim lepim snovima, tako sam mislila, znaci da su moji snovi bili glupi i da oni nisu bili u pravu. Ali sve to nije pomoglo. A posto sam imala dobre oci i usi, a posto sam bila pomalo radoznala, pocela sam veoma pazljivo da posmatram zivot, svoje poznanike i susede, vise od pedesetoro ljudi i sudbina, i tada sam videla, Hari, da su moji snovi bili u pravu, po hiljadu puta u pravu, isto kao i tvoji. A zivot i stvarnost nisu bili u pravu.... Tvoji zahtevi su odvise visoki, tvoja glad prevelika za ovaj jednostavni i nemarni svet, zadovoljan tako sitnim stvarima, koji te odbacuje od sebe jer ti za njega imas jednu suvisnu dimenziju. Ko danas hoce da zivi i da uziva u tome, ne sme da bude kao sto smo ti i ja. Ko umjesto ciguljanja trazi muziku, umesto razonode radost, umesto novca dusu, ko umesto spekulisanja trazi istinski rad i umesto igre istinsku strast, tome ovaj lepuskasti svet ne moze biti domovina …"


Herman Hese
 "Stepski vuk"




« Poslednja izmena: 17-06-2010, 22:01:25 od strane opsena »
Sačuvana

NameNo

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6626
Одг: Citati
« Odgovor #103 poslato: 02-07-2010, 14:03:56 »




Kisni dani u potpunoj samoci. Osvane suncano  jutro, ali odjednom dnom stane da se koleba i mraci i za tren oka ceo zaliv sa okolnim brdima nadje se pod oblacnim zvonom iz kojeg naizmenicno cas pada gusta kisa, cas prosijava sunce.
Tako se igram zmurke sa neuracunljivim kvarnerskim pljuskovima. Cas prevarim njih, cas oni mene. Kad uspem da promaknem kroz zatisje izmedju dva luda pljuska, osmehnem se tiho i neprimetno. A kada pljusak prevari mene, onda nastane veseo grohot krupnih kapi po sirokom liscu i limenim krovovima. Tada bezim pod prvu kapiju ili gusto drvo. A dok trcim put sklonista, pljusak se smeje meni, i to glasno i nepostedno. Tako se varakamo i nadmudrujemo po vas dan. I tako se ja, iako sam potpuno sam, i nasmejem, sto je veliko zadovoljstvo, i imam iluziju da sam zasmejao drugog, sto je jos vece. I tako talasi neistrosenog i nezadovoljenog smeha, koji su nagomilani u meni, nadju neki ma i zaobilazni put da se preliju i prospu. A ja osecam neveliko, ali skupoceno olaksanje i zadovoljstvo.

Ivo Andric
Sačuvana

ignja

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1068
Одг: Citati
« Odgovor #104 poslato: 03-07-2010, 07:30:56 »

Ljudi odbacuju svoje poroke i ubijaju ih ali ljudi vole svoje mučenike i slave one koje su ubili.

Dostojevski

 
Sačuvana
kakve su ti misli, takav ti je i život

ignja

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1068
Одг: Citati
« Odgovor #105 poslato: 03-07-2010, 10:59:19 »


DESET ZAPOVIJESTI SREĆNOG ŽIVLJENJA

1. Svjesno odluči da ćeš biti srećan/na. Nauči da zadovoljstvo pronalaziš u sitnicama.

2. Iskoristi okolnosti u kojima se nalaziš na najbolji način. Niko nema sve, ali svi imaju lijepe stvari isprepletene s tužnima. Tajna je u tome da naučiš kako smijeh da pobijedi suze.

3. Ne doživljavaj sebe preozbiljno. Nemoj misliti da će baš tebe zaštititi nedaće koje zadese i druge ljude.

4. Ne možeš svima ugoditi. Zato ne dozvoli da te kritike uzbuđuju.

5. Ne dozvoli da ti okolina postavlja standarde. Budi svoj/a!

6. Radi stvari u kojima uživaš, ali se kloni duga.

7. Nemoj biti od onih koji nikad ne prebole teške trenutke.

8. Pošto nas mržnja prlja ne budi sujetan. I kloni se ljudi koji te ne čine srećnim.

9. Uradi ono što možeš za manje srećne ljude od sebe.

10. Zanimaj se s nečim. Zauzeta osoba nema vremena da bude nesrećna.
Sačuvana
kakve su ti misli, takav ti je i život

ignja

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1068
Одг: Citati
« Odgovor #106 poslato: 07-07-2010, 22:52:17 »

Kad bi svaka zelja bila zadovoljena odmah kad se pojavi, kako bi ljudi ispunili svoje zivote, kako bi im prolazilo vrijeme? Zamislite da se ova vrsta preseli na Utopiju gdje sve raste od sebe i prani lete okolo peceni, gdje se ljubavnici pronalaze bez cekanja i s lakocom zadrzavaju jedno drugo: na takvom mjestu neki bi ljudi umrli od dosade ili se objesili, neki bi se borili i medjusobno ubijali, i tako bi sami
sebi stvorili vise patnji nego sto im priroda pruza sada.
Arthur Schopenhauer

Sačuvana
kakve su ti misli, takav ti je i život

ignja

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1068
Одг: Citati
« Odgovor #107 poslato: 07-07-2010, 23:12:15 »

"Sva iskušenja, sva ispaštanja i sve patnje u životu mogu se meriti snagom i dužinom nesanica koje ih prate. Jer dan nije njihovo pravo područje. Dan je samo bela hartija na kojoj se sve beleži i ispisuje, a račun se plaća noću, na velikim, mračnim i vrelim poljima nesnice."

Jelena, žena koje nema - Ivo Andrić
Sačuvana
kakve su ti misli, takav ti je i život

ignja

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1068
Одг: Citati
« Odgovor #108 poslato: 07-07-2010, 23:39:17 »

IVO ANDRIC - ZNAKOVI PORED PUTA


"Prevariti se u jednoj velikoj nadi nije sramota. Sama činjenica da je takva nada mogla da postoji vredi toliko da nije suviše skupo plaćena jednim razočarenjem, pa ma kako teško ono bilo"

"Ima ljudi ciji je zivot trag u vodi. Nevidljivi su, necujni, nestvarni, bez otisaka u pescanoj pustinji covecnosti. Ne znamo odakle su medju nas dosli, a kad odu, zasto su i kuda otisli. Dok su bogovi zemljom greli, tako smo ih prepoznavali. Kad nas napustise, od njihove moci ljudi nasledise jedino sposobnost da zive, ali ne da budu
Sačuvana
kakve su ti misli, takav ti je i život

ignja

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1068
Одг: Citati
« Odgovor #109 poslato: 07-07-2010, 23:48:41 »

"Patnja zadaje bol samo zato što je se bojiš. Ona te proganja zato što bežiš od nje. Ne moraš bežati, ne moraš je se bojati. Moraš voleti...
Dakle, voli patnju. Nemoj joj se odupirati, nemoj bežati od nje. Okusi kako je ona u dubini slatka, predaj joj se i nemoj je primati s mržnjom. Tvoja mržnja je to što ti nanosi bol i ništa drugo. Patnja nije patnja, smrt nije smrt, ako ih ti ne učiniš time...

(Herman Hesse)"
Sačuvana
kakve su ti misli, takav ti je i život

Svilena

  • Gost
Одг: Citati
« Odgovor #110 poslato: 26-07-2010, 00:10:02 »

Bože daj mi razum da prihvatim ono što ne mogu da promenim,
snagu da promenim ono što mogu i
MUDROST da  uočim razliku  između te dve stvari.
Sveto Jevandjelje.
Sačuvana

NameNo

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6626
Одг: Citati
« Odgovor #111 poslato: 10-08-2010, 21:38:44 »


Vrlina je postupati u skladu sa sobom.
Biti zadovoljan sada.
Ne u ime budućnosti i od sećanja na prošlost, nego zbog ovog trenutka.
Vrlina je biti potpuno živ.

M.Pavić
Sačuvana

FLOYD

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2774
  • NEDOSTATAK DOKAZA NIJE DOKAZ NEDOSTATKA
Одг: Citati
« Odgovor #112 poslato: 26-09-2010, 20:40:32 »

"HOMO HOMINI LUPUS" - "COVEK JE COVEKU VUK."

PLAUT
Sačuvana

NameNo

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6626
Одг: Citati
« Odgovor #113 poslato: 26-09-2010, 20:52:02 »



Sapienti sat - pametnome dosta.
Sačuvana

tatoo

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9223
  • NEKO NAS POSMATRA
Odg: Citati
« Odgovor #114 poslato: 04-04-2011, 12:24:30 »

"Ljudi se postuju recima, a vole cutanjem... "
                                                               M. Antic
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.097 sekundi sa 25 upita.