Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Ćuprija dobija tablice od nove godine (ĆU) a bogami i Svilajnac (SV)  (Pročitano 9314 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

krimortus

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1262
Sačuvana

Alkar

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1089
  • Pravda za LUNU

Pa dobro, kad isteknu stare, uzmes nove. To je ok
Sačuvana
Kupicu bela kola,
tako mi imena,
i vodicu te u svoj svet.

krimortus

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1262

ma da...a ti verujes da ce to biti za dzabe...bas si naivan.. si iz srbije uopste :))
Sačuvana

Alkar

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1089
  • Pravda za LUNU

Zasto bi bilo dzabe? I sad placas registraciju kad je obnavljas. Prema tome...
Sačuvana
Kupicu bela kola,
tako mi imena,
i vodicu te u svoj svet.

krimortus

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1262

halooo moraces da menjas i saobracajnu i vozacku
Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"

A sto vozacku? Mislim moracemo da je menjamo ali kakve veze imaju novodobijene tablice ovih opstina za vozackom? Ako si uopste to hteo da kazes...
Sačuvana

krimortus

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1262

ok pisemo se sledece godine kad budete trebali sve to da platite...mrzi me dalje da objasnjavam "sta sam hteo", zaista...  :aq19:
« Poslednja izmena: 06-09-2010, 16:50:30 od strane krimortus »
Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"

Pa ako te mrzi da pises,zasto si uopste pocinjao? Ja ozbiljno pitam. Znam da se vozacke menjaju i da dolaze nove...isto tako i tablice. Ali sve je to nevezano za to sto ce neke opstine dobiti oznake. Ili gresim? Tako da mi nije jasno kako ce ovo da bude dodatni trosak.
Sačuvana

krimortus

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1262

dakle iz jednog proizilazi drugo...

zamenom tabllica moraces da zamenis vozacku i saobracajnu...a to nije dz

to je odgovor na Alkarovu: zamenis stare uzmes nove...


jel sad jasnije?
dakle nije samo "ZAMENA" i nema veze sa cuprijom ili svilajncem to je dodatak uz text bio...

hvala

Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"

Pa ne proizilazi. Saobracajna da ali vozacka ne. Tehnicki je moguce da se vozi starim dozvolama a da se samo tablice i saobracajne promene. Zato se i nismo razumeli. No nema veze. U svakom slucaju,vreme je da zamenimo dozvole na kojima jos stoji "SOCIJALISTICKA FEDERATIVNA REPUBLIKA JUGOSLAVIJA"...zar ti se ne cini? A kada smo vec menjali sva druga dokumenta,doslo je vreme i za vozacke i saobracajne.

Plus sto mi je na dozvoli slika dok sam jos bio deran  :aq01:
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost

Pa valjda sa svaka zamena dokumenata plaća?! Kolika je razlika u ceni ako menjaš isteklu staru saobraćajnu, za isto staru saobraćajnu i ako menjaš staru saobraćajnu za novu?
Ne znam da li me razumete? Ali mislim da me razumete.
Ni do sada zamena dokumenata nije bila besplatna. S tim što zamena saobraćajne, nema veze sa zamenom vozačke. Ukoliko obe nisu istekle  :aq18:

Uostalom, vreme je da shvatimo da ništa više ne možemo dobiti za džabe. I ne samo to, da ništa više ne možemo dobiti ako debelo ne platimo!
Sačuvana

krimortus

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1262

Pa valjda sa svaka zamena dokumenata plaća?! Kolika je razlika u ceni ako menjaš isteklu staru saobraćajnu, za isto staru saobraćajnu i ako menjaš staru saobraćajnu za novu?  :aq18:

pa verovatno isto toliko velika kao kada vadis novu LK umesto stare, kojoj je BTW rok vazenja 5 godina...


groucho mislim da je slika na dozvoli presudna :]]]]]]]]]]]
Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"


groucho mislim da je slika na dozvoli presudna :]]]]]]]]]]]

Nemas pojma koliko  :aq21:  Ne zalim pare...samo da je zamenim  :aq21:
Sačuvana

Alkar

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1089
  • Pravda za LUNU

dakle iz jednog proizilazi drugo...

zamenom tabllica moraces da zamenis vozacku i saobracajnu...a to nije dz

to je odgovor na Alkarovu: zamenis stare uzmes nove...


jel sad jasnije?
dakle nije samo "ZAMENA" i nema veze sa cuprijom ili svilajncem to je dodatak uz text bio...
hvala

Ne proizilazi jedno iz drugog.
Npr. ja imam isrpsku vozacku dozvolu ali nemam auto niti saobracajnu. Zasto bi ja menjao vozacku?
Sačuvana
Kupicu bela kola,
tako mi imena,
i vodicu te u svoj svet.

krimortus

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1262

paaaaa...zato sto ce te uramljivanje te iste vozacke izaci skuplje :))))))
Sačuvana

Alkar

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1089
  • Pravda za LUNU

Nema veze, zaboravi.
Sačuvana
Kupicu bela kola,
tako mi imena,
i vodicu te u svoj svet.

sonja

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1263

e , a sta ce da pis ena tim tablicama......mrak  ......?
Sačuvana

krimortus

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1262

e , a sta ce da pis ena tim tablicama......mrak  ......?

;)
Sačuvana

krimortus

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1262

Nove tablice od 2011, cena 40 evra
Izdavanje novih registarskih tablica u Srbiji trebalo bi da počne 1. januara 2011. godine, a ukupan trošak opteretiće vozače za oko 40 evra.


 

Naime, zajedno sa tablicama MUP će izdavati i nove saobraćajne dozvole, ali i registarske nalepnice.

Saobraćajne dozvole, koje će izgledati kao lična karta, izrađene su od polikarbonata, te na njima neće biti mesta za pečat o registraciji vozila.

Zbog toga će se izdavati i takozvane registarske nalepnice, koje će lepiti na šoferšajbnu i koje će predstavljati potvrdu da je vozilo registrovano, da je prošlo tehnički pregled, ali i da ima obavezno osiguranje. Nalepnice, međutim, nisu besplatne. Iako one kod nas predstavljaju novinu, u okruženju već postoje, a treba reći da je u Sloveniji oko ovog pitanja bilo dosta problema, pa su povučene iz upotrebe.

Ipak, stručnjaci smatraju da će ovakvo novo pravilo doneti i neke prednosti. Naime, kako je predviđeno da u novu saobraćajnu dozvolu bude ugrađen čip, to će omogućiti vozaču da registruje vozilo na tehničkom pregledu, pa neće morati da ide u MUP. Nalepnicu će menjati svake godine, dok tablice i saobraćajnu dozvolu menjaju na sedam godina.

Nove registarske tablice biće rađene po evropskim standardima - na njihovoj levoj strani biće plavo polje u kojem treba da bude oznaka države Srbije (SRB), a biće ostavljen prostor i za oznaku EU kada Srbija postane njena članica.

Na tablici će, kako je planirano, biti crveni štit sa belim krstom i četiri ocila, ispod kojeg će ćirilicom biti ispisana oznaka registarskog područja. Kako saznajemo, novim pravilnikom tablice za motocikle biće minimalno izmenjene.

Izdavanje novih registarskih tablica za vozila trebalo je da počne 2008. godine, a odlagano je zbog proceduralnih razloga i nedostatka zakonske regulative. Čekalo se na donošenje Zakona o bezbednosti u saobraćaju, ali i na prebacivanje baze podataka sa starih na nove informacione sisteme.

Usledile su najave da će se vozila sa novim modernim tablicama na drumovima naći od januara 2009. godine, odmah nakon što novi Zakon o bezbednosti u saobraćaju stupi na snagu, a onda je i taj rok pomeren, uz obrazloženje da se čeka na pravilnik o registraciji.

Skuplja i zelena karta

Još jedan udar na džep vozača predstavlja i nedavno podizanje cene takozvane zelene karte sa 1.000 na 2.000 dinara, neophodne za vozila koja putuju u inostranstvo. Ako se vozilom domaće registracije putuje u inostranstvo, potrebna je zelena karta osiguranja koja u inostranstvu predstavlja isto što i polisa osiguranja u Srbiji.



AHAM SAMO ZAMENIS TABLICE...AHAM...jutre

Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.067 sekundi sa 25 upita.