Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Epiduralna anestezija,bezbolni porodjaj....  (Pročitano 26918 puta)

0 Članovi i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

ribica

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 580
Одг: Epiduralna anestezija,bezbolni porodjaj....
« Odgovor #20 poslato: 16-11-2008, 17:02:19 »

Nije stigao ostatak poruke,zasto?
Sačuvana

bebironac

  • Gost
Одг: Epiduralna anestezija,bezbolni porodjaj....
« Odgovor #21 poslato: 16-11-2008, 18:11:41 »

napisi opet...ne moras da citiras..
Sačuvana

ribica

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 580
Одг: Epiduralna anestezija,bezbolni porodjaj....
« Odgovor #22 poslato: 17-11-2008, 07:04:07 »

Po zanimanju sam med. sestra,ali sam bila i pacijent(zato sam i sigurna u ovo sto pisem).Imala sam jako lose iskustvo,lezala sam na ginekoligiji,a imala sam trovanje hranom(boleo me je stomak,uzasno,osecala sam da se raspadam unutra),plakala sam od bolova,povracala na sve strane,prvo je viknula sestra (zato sto placem),onda je dosao dr.rekao"tebe nista ne boli,evo pipkam ti stomak,da te nesto boli morala bi da skaces pola metra od kreveta",da bi mi se cistacica na kraju izdrala,jer sam ustala iz kreveta,a ona je upravo oribala(ma ima da ustanem bre,kada ja hocu,a ne kad mi cistacica to naredi).Na kraju se dr nasalio samnom,he,hekaze"TRESLA SE GORA RODIO SE MIS".Ma ovo nikada necu da zaboravim,urezalo mi se u secanje.  Postoje savesni radnici,stojim iza toga,ali u svakom zitu postoji kukolj,koji moze da pokvari sve.
Sačuvana

bebironac

  • Gost
Одг: Epiduralna anestezija,bezbolni porodjaj....
« Odgovor #23 poslato: 17-11-2008, 14:29:53 »

pa o tome ja i pricam,zbog takvih mi delujemo kao hitler i mengele....ali ljudi grese kad kazu "problem u zdravstvu" nije.....to je problem u samoj porodici odakle svi nosimo vaspitanje...dzabe nama u zdravstvu stalno kace postere sa natpisom "osmeh nista ne kosta a svakoga cini bogatim" kad pojedinima taj "osmeh"(mislim vaspitanje) nisu usadili roditelji do odredjenog doba zivota,ne mozes sad da prevspitavas matorog konja,on se sad ne moze promeniti...eeee kad bi se psiholozi malo pozabavili porodicom mozda bi moglo nesto i da se popravi
Sačuvana

bebironac

  • Gost
Одг: Epiduralna anestezija,bezbolni porodjaj....
« Odgovor #24 poslato: 18-11-2008, 15:13:31 »

joooj nije sija nego vrat
Sačuvana

ribica

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 580
Одг: Epiduralna anestezija,bezbolni porodjaj....
« Odgovor #25 poslato: 20-11-2008, 05:59:20 »

pa o tome ja i pricam,zbog takvih mi delujemo kao hitler i mengele....ali ljudi grese kad kazu "problem u zdravstvu" nije.....to je problem u samoj porodici odakle svi nosimo vaspitanje...dzabe nama u zdravstvu stalno kace postere sa natpisom "osmeh nista ne kosta a svakoga cini bogatim" kad pojedinima taj "osmeh"(mislim vaspitanje) nisu usadili roditelji do odredjenog doba zivota,ne mozes sad da prevspitavas matorog konja,on se sad ne moze promeniti...eeee kad bi se psiholozi malo pozabavili porodicom mozda bi moglo nesto i da se popravi

Ne slazem se da to ima veze sa vaspitanjem,nego,jednostavno ide ovako...mlada med.sestra tek zavrsila srednju skolu,krece da radi,fina,dobra,nasmejana,ljubazna,uvek je tu za pacijenta(bas kao sto su nas ucili u skoli,knjiski)...dok starija koleginica,vec dobro ispraksovana(u smislu da ne trcka kad god je neki pacijent pozove,jer joj je dosadilo to trckanje,zvanje i dranje)koliko moze ignorise tu situaciju...mlada med.sestra ne moze da postigne sve,jer radi za obe i polako se umara od svega i uklapa se u sredinu...eto,najprostiji primer.Da se ogradim ,ne pricam napamet,imam mnogo koleginica u Ja i Cupriji,pa znam kako to ide,svaka cast gradovima kao sto je Novi Sad(kako kazes da je mnogo bolje nego u Jagodini).
Sačuvana

bebironac

  • Gost
Одг: Epiduralna anestezija,bezbolni porodjaj....
« Odgovor #26 poslato: 20-11-2008, 20:22:31 »

Ja sam tek dva meseca ovde,i to je neko moje primecivanje,sto se Novog Sada tice....e sad se ja ne slazem sa tobom...pa i ja sam mlada sestra jos uvek i nisam primetila da sam izgubila vaspitanje,iako sam prosla tu torturu starijih sestara,a tek sad prolazim tu torturu kao nova u ovom centru....pa pacijenti mi nisu krivi zbog te torture koju sad prolazim ovde
Sačuvana

baby***

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2
Одг: Epiduralna anestezija,bezbolni porodjaj....
« Odgovor #27 poslato: 02-11-2010, 09:15:53 »

ja sam se poradjala sa epiduralom.prosle godine.meni su ga dali bukvalno pred sam kraj negde kada sam bila otvorena 6 prstiju.a kada si vec 8 otvoren posle toga ga vise ni ne daju bas iz tog razloga da pred sam cin ne umrtvi matericu totalno i da ne bi doslo do nekih ne daj boze komplikacija.bolovi su uzasno jaki i ko god kaze da to ne boli i da se zaboravi ja i dan danas pamtim svaki sekund tog dana.najlepse od svega je posle kad dobijes bebu.ali bolovi su toliko jaki da sam ja cupala kosu sa glave.svakome bih preporucila epidural bez ikakvih predrasuda te gluposti da se ostaje nepokretan i da nastaju problemi posle toga sa kicmom i nogama nemaju veze sa vezom.u principu sta god da radis postoji rizik.ako ce da krene nesto naopako krenuce kako god da se poradjas i to je to.ja nisam imala nikakvih problema hvala bogu kateter nisam osetila kad su mi stavili ni kad su me uboli jer nasprem ovih bolova koje imas kateter ti dodje kao golicanje :))) stvarno mnogo boli i svakome bih preporucila da ga uzme zasto da se muci kad ne mora pogotovo sto ne znas sta te ceka.meni npr nije htela odmah ni posteljica da izadje pa mi je puko grlic pa su njega usivali pa su usivali ono ostalo,mislim kako bih izdrzala sve to da nisam dobila anesteziju???od epiduala se ne oduzmes ceo pa nista ne osecas kako drugi kazu i to su totalne nebuloze ti se sve vreme mrdas meni je doktorka govorila da se oduprem nogama od sto da savijem nogu u koleno da pomeram prste da ispruzim nogu...znaci ti sve mozes da radis samo izgubis osecaj za bol u tim nekim nervima dole...ma ekstra je ja cu sledeci put da uzmem epidural u kombinaciji sa carskim rezom...slobodno zene,necete se pokajati!!!pozz :)))
Sačuvana

baby***

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2
Одг: Epiduralna anestezija,bezbolni porodjaj....
« Odgovor #28 poslato: 02-11-2010, 09:16:33 »

bbb
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.064 sekundi sa 25 upita.