Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: SVET BACILA OKO NAS  (Pročitano 7388 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
SVET BACILA OKO NAS
« poslato: 23-08-2007, 19:45:27 »

    Svakodnevno dolazimo u kontakt sa milion bacila. Dobra vest je da je nasa koza prirodni stit.
    Da bi smo se zarazili, bacili moraju da se zavuku u nos, oci ili usta.
    Evo mesta na kojima se nalazi najvise bacila koji mogu da ugroze nase zdravlje.

    Mobilni telefon -  Iznenadjujuci podatak je da prosecan mobilni na sebi nosi 300 puta vise bacila nego daske u javnom toaletu.
                            Medjutim, vacina je nasa, pa nam oni ne mogu naskoditi. A posle koriscenja tudjeg tel. obavezno operite ruke!

    Hemijska olovka- bacili koji se nalaze na olovci su posledica koriscenja iste od strane vise ljudi.
                            Bacili na njoj mogu da zive ceo dan i zato se preporucuje da koristite samo svoju olovku.

    Cetkica za zube- Ovo je jedan od vodecih nosilaca bakterija! Pozeljno je cuvati je u specijalnim kutijama jer bakterije koje se
                           nalaze u kupatilu lako dospevaju do cetkice i zive na njoj 24 do 48sati. Dobro je osusiti je pre odlaganja u kutiju
                           i svakako je menjati na tri meseca.

           Novac   -    Bakterije eserihija koli i stafilokok su najzastupljenije na novcu.

   Kuhinjski sundjer-Ovo je verovatno najopasnija stvar koju dodirujemo u toku dana!
                           Prosecni sundjer ima 7,2 milijarde bacila u svojim supljinama a vecina njih su eserihija koli ili kampilobakter,
                           bakterije koje uzrokuju trovanje hranom! Svaki put kada se sundjerom brise kuhinja se u stvari sire bacili!
                           Preporucuje se svakodnevno ga oprati vrelom vodom i praskom i redovno ga menjati.

 Daska na wc solji - Na i oko nje se nalazi mnostvo bakterija, narocito eserihija koli. Medjutim, nasa koza je stvorila odbrambeni sistem
                           pa iste ne mogu da nam nastete ako operemo ruke posle svake upotrebe toaleta. Ako se unesu preko
                           prljavih ruku u digestivni trakt, uzrokuju dijareju.

      Kancelarija    -  Prosecna osoba na poslu dodirne 30 stvari za samo jedan minut. To znaci da se na rukama nalazi mnostvo bakterija
                           pokupljenih sa tastature, radnog stola, telefona ili dokumenata. Ne priblizavati ruke licu i redovno ih prati!

                           Najbolji nacin borbe protiv bacila je REDOVNO PRANJE RUKU!
                           Medjutim, sa pranjem ruku stvari isto stoje kao sa upraznjavanjem sexa,
                           Ljudi tvrde da to rade vise puta nego sto je istina!  :aq24:
 
                           Koliko je nezdravo jesti hranu koja je pala na pod?
                           Pet sekundi je dovoljno da se bakterije kao sto su eserihija koli zadrza na keksu ili bonboni!
                           
                           A testirati sminku u radnjama?
                           Najmanje 75% testera je zarazano nekom od bakterija,streptokokom, stafilokokom ili eserihijom koli.
                           Nikako ne testirati na licu, vec na dlanu!
                           
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: SVET BACILA OKO NAS
« Odgovor #1 poslato: 23-08-2007, 20:06:48 »

vidis jedan podatak koji je stavljen ovde dovodi u pitanje sve ostale.

naime u emisiji "myth busters" na discovery-ju su anallizirali broj bakterija u odnosu na vreme provedeno na podu. i potpuno je nebitno da li je predmet/hrana, bilo sta drugo bilo na podu jednu ili 100 sekundi. broj bakterija ne zavisi od VREMENA provedenog na podu, vec zavisi od toga sta je palo na pod, gde se nalazi pod, u kakvom je stanju pod....
Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: SVET BACILA OKO NAS
« Odgovor #2 poslato: 23-08-2007, 20:20:55 »

  Ne razumem. Zasto dovodi u pitanje sve ostale?

  Mislim, nije naveden broj bakterija vec samo vreme. To je, verovatno, prosecno dok se sagnemo da podignemo sto je palo.
  A to "u kakvom je stanju" sta znaci to? Da ima sterilnih podova?
  Gde se nalazi...pa i nase kuce su pune. A sta je palo...pa navodi se keks i bonbona- suvo i vlazno.
 
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: SVET BACILA OKO NAS
« Odgovor #3 poslato: 23-08-2007, 20:27:07 »

to znaci da nije bitno koliko je na podu, da ce nahvatati isti broj bakterija. vreme ne utice. medjutim nije isti broj bakterija ukoliko je to keks ili recimo sunka, jer ce sunka nahvatati vise bakterija obzirom da je vlazna, tj predstavlja pogodniju sredinu za bakterije.

naravo da nema sterilnih podova, ali nije isto ako je pod postavljen plocicama, alinoleumom, daskama, i sl, sve to utice na broj bakterija.

dovodi u pitanje ostale iz jednostavnog razloga sto je ovaj podatak netacan, tj previse je proizvoljan jer je posmatrana JEDINA KONSTANTA u tom slucaju. odatle sledi da su i ostali podaci blago prpoizvoljni, sto ne umanjuje znacaj samih podataka da su ta mesta potencijalno zariste problema i rasadnici bakterija

vidis podatak koji si navela kaze "Pet sekundi je dovoljno da se bakterije kao sto su eserihija koli zadrza na keksu ili bonboni!", NE 5 vec samim trenutkom pada bakterije se hvataju i ZADRZAVAJU, pa cak i da je covek brz kao munja i u istom trenutku ga uhvati, dzaba, bakterije su tu, sto ukazuje da je situacija u stvari GORA nego sto je navedeno
Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: SVET BACILA OKO NAS
« Odgovor #4 poslato: 23-08-2007, 20:44:46 »

 ok, svodi se na isto. nikako ne jesti nista sto padne na pod!

 a ostalo, pa ja vec dugo znam za sundjer i svakodnevno ili na dva dana, menjam.
 Krpe u kuhinji su isto vrlo opasne, nedeljno ih bacam... Za sve ostalo..pa zna se, sve sto prolazi mnogo kroz ruke, pa jos i razlicite...leglo!

Sta mislis, gde je, inspekcija, nasla najvise bakterija, u najposecenijoj diskoteci u A'damu?
 
 
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: SVET BACILA OKO NAS
« Odgovor #5 poslato: 23-08-2007, 22:28:32 »

ma saglasan sam sa time, i dobro je da se na jednom mestu nadju svi potenicijalni izvori zaraze, samo kazem da ne treba podatke uzima ti zdrfavo za gotovo, ali u svakom slucaju treba se zamisliti kada se bilo sta od pomenutog upotrebljava
Sačuvana

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: SVET BACILA OKO NAS
« Odgovor #6 poslato: 27-08-2007, 18:58:00 »

Zanimljivo je šta sve deca ne daju u usta, pa su ipak zdrava. Pogledaj cigančiće, prljavi, jedu prljavim rukama, o higijeni im se ne sanja, a ipak su zdrava. Ponekad mi se čini da mi preterujemo sa tim strahom od bakterija.
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: SVET BACILA OKO NAS
« Odgovor #7 poslato: 27-08-2007, 22:56:35 »

Zanimljivo je šta sve deca ne daju u usta, pa su ipak zdrava. Pogledaj cigančiće, prljavi, jedu prljavim rukama, o higijeni im se ne sanja, a ipak su zdrava. Ponekad mi se čini da mi preterujemo sa tim strahom od bakterija.

a koliki im je zivotni vek?
Sačuvana

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: SVET BACILA OKO NAS
« Odgovor #8 poslato: 28-08-2007, 06:35:51 »

Znala sam da ćeš to da me pitaš. Umiru mladji, ali u većini slučajeva je za to kriv alkohol i duvan.
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: SVET BACILA OKO NAS
« Odgovor #9 poslato: 28-08-2007, 09:18:09 »

Znala sam da ćeš to da me pitaš. Umiru mladji, ali u većini slučajeva je za to kriv alkohol i duvan.

ili mozda tempo zivota, stres i slicno. znam dosta njih koji nikada nisu konzumirali niti jedno niti drugo, pa umrese oko 50-te
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.071 sekundi sa 24 upita.