Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Prljava Jagodina  (Pročitano 16982 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Prljava Jagodina
« poslato: 30-09-2007, 08:29:31 »

Gledala sam slike u temi o pauku u Jagodini i videla koliko je Jagodina prljava. Djubre svuda. Kad će jednom da počne i to da se čisti. S tim neće Palma da privuče turiste.
Sačuvana

ONA

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1039
Одг: Prljava Jagodina
« Odgovor #1 poslato: 30-09-2007, 08:40:47 »

Pa cisti se uglavnom oni delovi grada "predvidjeni za turiste", sve ostalo, leglo zaraze, sto opet mogu da krivim i nas same. Jos uvek se djubre baca sa terasa zgrada (mislim na one koji su to oduvek radili, odrzavaju tradiciju), retko se bacaju papirici i sl. po ulicnim korpama, i dalje tip stane na sred trotoara i istresa sline na sve strane, i dalje se baca kroz prozore automobila....Nikakve kazne po tom pitanju "nisu na snazi"...
Ma nek smo mi zivi i zdravi...Obicno se ovom recenicom svaka diskusija medju ljudima zavrsava...
Sačuvana

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: Prljava Jagodina
« Odgovor #2 poslato: 30-09-2007, 08:47:03 »

Ovaj deo grada oko pijace i crkve je kriminalan. Zar to nije skoro centar?
Sačuvana

ONA

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1039
Одг: Prljava Jagodina
« Odgovor #3 poslato: 30-09-2007, 09:04:32 »

Pa ispada da je samo GLAVNA ULICA centar, a sve malo levo pa desno-put do "asfaltirane njive". To je po meni sustina rada i reda po Jag. kao u selu, zna se sta je centar sela, tu se sve "cicka" i okuplja, a sve drugo....SIROK SOR (sorom sajke, a Dunavom ceze).
Bora Corba - ....Taksisti gaze golubove, konobari otimaju kradu, majmuni siluju po ulazima, ja necu da ostanem u gradu...Pobeci negde, daleko sto dalje, gde ne trebaju pilule za spavanje...pobeci negde, ne umem da plivam, dajte mi pojas za spasavanje....
Pa Ivanka, kad se uzelis Jag. ti uvek dodji, nista LEPO nisi propustila za sve ove godine...sto su nas promenile...
Sačuvana

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: Prljava Jagodina
« Odgovor #4 poslato: 30-09-2007, 09:06:16 »

Ove godine još nisam bila, ali nadam se uskoro, evo mene.
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Prljava Jagodina
« Odgovor #5 poslato: 30-09-2007, 09:40:54 »

Ove godine još nisam bila, ali nadam se uskoro, evo mene.

slobodno dodji. ok, ima tradicionalista koji ne umeju da koriste korpe za otpatke niti ih to interesuje, ali to su kao sto uglavnom i znas selci koji su se ovde nastanili.

ima nekih pomaka, ali je ipak jagodina i dalje ono sto je oduvek i bila - pomoravska palanka
Sačuvana

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: Prljava Jagodina
« Odgovor #6 poslato: 30-09-2007, 15:40:28 »

Prošle godine sam gledala jednog čistača koji je čistio skver i pri tom pušio. Kad je popušio je bacio čik na počišćeno mesto i nastavio dalje svoj posao. Absurd!
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Prljava Jagodina
« Odgovor #7 poslato: 30-09-2007, 15:44:41 »

dobro je da si to videla. cesce ih vidjam kako sede u radno vreme ili se izlezavaju
Sačuvana

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: Prljava Jagodina
« Odgovor #8 poslato: 30-09-2007, 15:49:19 »

samo nedelju dana bi trebala da ih naučim redu. Pa zar nemaju kakvog vodju ili kontrolora, kako mogu da dobijaju platu za neobavljen ili traljavo obavljen posao.
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Prljava Jagodina
« Odgovor #9 poslato: 30-09-2007, 15:52:06 »

kao sto sam vise puta na forumu rekao, svakome je u zavisnosti od polozaja u drustvu dozvoljen odredjeni stepen "slobode" i gledanja kroz prste. tako je na zalost i u ovom slucaju
Sačuvana

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: Prljava Jagodina
« Odgovor #10 poslato: 30-09-2007, 16:00:55 »

Ma malo se previše gleda kroz prste. Trebalo bi nekoliko njih udariti po džepu, posebno one koji bacaju djubre kroz prozor. Očigledno je da neke samo novčana kazna može da opameti. Eto lep primer je pauk i plaćanje parkinga. Kakav je nered bio oko parkiranja ranijih godina!
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Prljava Jagodina
« Odgovor #11 poslato: 30-09-2007, 16:09:09 »

Ma malo se previše gleda kroz prste. Trebalo bi nekoliko njih udariti po džepu, posebno one koji bacaju djubre kroz prozor. Očigledno je da neke samo novčana kazna može da opameti. Eto lep primer je pauk i plaćanje parkinga. Kakav je nered bio oko parkiranja ranijih godina!

da ali bi po meni trebalo da se "riba cisti od glave" onda da se to spusta na nize :)
Sačuvana

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: Prljava Jagodina
« Odgovor #12 poslato: 30-09-2007, 16:12:40 »

Dobro znaš da je to nemoguće ili skoro nemoguće.
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Prljava Jagodina
« Odgovor #13 poslato: 30-09-2007, 16:37:28 »

Dobro znaš da je to nemoguće ili skoro nemoguće.

tako je, posebno sada, kada je propustena jedna od retkih prilika. stoga ne mogu da ocekujem da ce biti i bitnijih pomaka i na nizim nivoima dokle god se odluce oni "odozgo" da treba i tu nesto menjati
Sačuvana

ONA

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1039
Одг: Prljava Jagodina
« Odgovor #14 poslato: 30-09-2007, 16:39:59 »

Ma sve je moguce. Kad te lupi kaznetina po i onako plitkom dzepu, moze, sve se moze. Samo je pitanje zasto su ovakve i slicne stvari marginalne (ako uopste i spadaju u neku kaznenu kategoriju).
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Prljava Jagodina
« Odgovor #15 poslato: 30-09-2007, 16:45:32 »

Ma sve je moguce. Kad te lupi kaznetina po i onako plitkom dzepu, moze, sve se moze. Samo je pitanje zasto su ovakve i slicne stvari marginalne (ako uopste i spadaju u neku kaznenu kategoriju).

pricali smo o ciscenju od glave, a oni definitivno nece sebi raspisati kazne :)
Sačuvana

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: Prljava Jagodina
« Odgovor #16 poslato: 30-09-2007, 16:48:33 »

Ma ni u ludilu
Sačuvana

ONA

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1039
Одг: Prljava Jagodina
« Odgovor #17 poslato: 30-09-2007, 16:50:50 »

Ma zalosno je sto nece ni TAMO NEKEM kome treba, o njima i n e pricam, pa otkud njima plitak dzep?
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Prljava Jagodina
« Odgovor #18 poslato: 30-09-2007, 16:54:08 »

Ma zalosno je sto nece ni TAMO NEKEM kome treba, o njima i n e pricam, pa otkud njima plitak dzep?

pa nece, jer ovako svako prema svom polozaju ima prava na odredjeno gledanje kroz proste, pa da bi se njima gledalo malo vise gledaju ovima dole po malo
Sačuvana

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: Prljava Jagodina
« Odgovor #19 poslato: 30-09-2007, 17:02:18 »

Ali gde piše da ja moram da gledam komšiji kroz prste kad on baca djubre kroz prozor? Čudi me da se u Jagodini takve stvari ne prijavlju. Pre dve godine sam htela da zovem miliciju (bila sam na odmoru u J.), u 3 sata ujutru. Jedan komšija se napio i bacao flaše kroz prozor. Naravno moj brat nije pustio da se ne zameri komšiji. A to je greška. Takve stvari je treba prijavljivati.
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.077 sekundi sa 24 upita.