Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Umro Majkl Džekson  (Pročitano 9093 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Umro Majkl Džekson
« poslato: 26-06-2009, 08:37:01 »

   
Majkl Džekson
U četvrtak uveče po srednjeevropskom vremenu u Los Anđelesu je umro Majkl Džekson, jedna od najvećih zvezda pop muzike.



Imao je 50 godina i kako se za sada spekuliše, preminuo je od posledica srčanog udara.

Prema izjavama zvaničnika bolnice u LA, ekipa hitne pomoći pozvana je oko podneva po lokalnom vremenu u Džeksonovu kuću, ali su doktori po dolasku ustanovili da pevač ne diše.

Dva sata kasnije ceo svet je uzdrmala vest o smrti Majkla Džeksona.

Uspeh i kontroverze

Majkl Džekson je bio jedan od najuspešnijih i najuticajnijih pop muzičara.

Njegov album Triler najprodavanija je ploča u istoriji.

Počeo je da nastupa kao 11-godišnji dečak u porodičnoj grupi Džekson fajv.

Za juli je u Londonu bila zakazana serija koncerata za koju su neki prognozirali da će biti najveći povratak na scenu jedne zvezde.

Datumi koncerata su, međutim, pomereni i kao razlog su navedeni tehnički problemi, mada su neki mediji spekulisali da je zapravo zdravstveno stanje Majkla Džeksona pogoršano.

Ubrzo po objavljivanju vesti da je kralj popa prebačen u bolnicu u LA, ispred bolnice su počeli da se skupljaju hiljade njegovih obožavalaca.

U samu bolnicu su ubrzo stigli i neki članovi Džeksonove porodice, među kojima i Dženet, La Toja i Džermejn Džekson.

Džeksonov brat je potvrdio vest o smrti pop zvezde:

"Ovo je teško. Moj brat, legendrani kralj popa Majkl Džekson preminuo je u četvrtak, 25. juna. Pretpostavlja se da je doživeo srčani udar, ali će se tačan uzrok smrti znati tek posle izvršene obdukcije. Neka je bog s tobom, Majkl. Volimo te."

Osim članova njegove porodice, Džeksona su tokom noći oplakivale i hiljade obožavalaca koji su se okupili ispred bolnice u koju je bio prebačen. Neki od njih su rekli:

"Ovo je vrlo, vrlo tužno. Bio je idol svih, svih na svetu. Meni je mnogo žao."

"Sve će sada da se promeni. Ovo je dan kada je umrla muzika."

"Mislim da je bio veliki umetnik sve dok nije krenuo putem koji ga je doveo u poziciju da bude nešto drugo osim talentovanog muzičara. Posle toga su ga ljudi posmatrali više kao čudaka."

Džeksona su tokom života i izrazito uspešne karijere pratile brojne kontroverze.

Kulminacija je dostignuta 2005. godine kada je uhapšen pod optužbom da je zlostavljao 14-godišnjeg dečaka.

Posle petomesečnog sudskog postupka, Džekson je oslobođen optužbe.

Planovi za povratak na scenu

Iako su njegovi ekscentrični maniri i životni stil ponekad bacali u senku značaj i uticaj njegove muzike, Džekson se pripremao za veliki povratak na scenu.

Portparol njegovog kluba obožavalaca u Britaniji Met Blank kaže za BBC da je pevač bio pod velikim stresom:

"Oduvek se govorkalo da Majkl Džekson ima problema sa zdravljem. Ali nije bilo govora o srčanim smetnjama i sličnim teškoćama, već se pričalo o problemima koje je navodno imao sa kožom. Sve je ovo zbog stresa pod kojim je bio, jer je trebalo da se pojavi pred milionima obožavalaca koji ga čekali."

Glumac Mark Lester je bio kum Džeksonovoj deci.

U izjavi za BBC on je rekao da je sa pevačem razgovarao prošle nedelje:

"Bio je pozitivan i optimističan i baš se radovao odlasku u London. Zvučao je najbolje što se sećam da je zvučao u poslednjih mnogo, mnogo godina."

Od Majkla Džeksona se očekivalo da napravi veliki povratak na scenu, mada DJ i poznavalac savremene muzike Pol Gambačini kaže da je on lično sumnjao da 50-godišnji pevač lošeg zdravlja može da izdrži 50 koncerata.

Gambačini se osvrnuo na Džeksonovo muzičko nasleđe:

"Majkl nema nikakav značaj za aktulene top liste, jer nije napravio dobru ploču još od 1995. To naravno, nije kritika, jer je punih 26 godina pravio fenomenlnu muziku. S obzirom na to da nije nastupao poslednjih godina, uzbuđenje pred seriju njegovih koncerata u Lonodnu je sve više i više raslo. Kao prvo, to je zato što je Majkl Džekson bio najbolji izvođač uživo kojeg sam ikada video. Vodio je računa o svakom detalju svog nastupa. Bilo bi dobro da je bio u stanju da se, kao Džoni Keš ili Bob Dilan, prilagodi svom kasnijem životu i problemima koje odrasla osoba ima. Toliko je toga mogao da iskoristi iz sopstvenog iskustva i da napravi još neki fenomenalan album. U tome nije uspeo, jer je bio zapleten u mit o kralju popa koji je sam proizveo."

NameNo

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6626
Одг: Umro Majkl Džekson
« Odgovor #1 poslato: 26-06-2009, 08:45:27 »

 Neka mu je laka zemlja.....
Sačuvana

Wlaja

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 235
Одг: Umro Majkl Džekson
« Odgovor #2 poslato: 26-06-2009, 10:06:35 »

Jes da je kao chovek bio blenta, pedofil i sl, ali kao muzichar je ostavio neizbrisiv trag u svetu. Njegova koreografija i njegovi spotovi su i za danashnje vreme gotovo nestvarni.


R.I.P MJ ...
Sačuvana
Mislim da znam, a u stwari ne znam nishta !!

MIK

  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 13121
Одг: Umro Majkl Džekson
« Odgovor #3 poslato: 26-06-2009, 10:39:48 »

ode kralj pop-a....
Sačuvana

lara_kroft

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 596
Одг: Umro Majkl Džekson
« Odgovor #4 poslato: 26-06-2009, 11:00:52 »

Jes da je kao chovek bio blenta, pedofil i sl, ali kao muzichar je ostavio neizbrisiv trag u svetu. Njegova koreografija i njegovi spotovi su i za danashnje vreme gotovo nestvarni.


R.I.P MJ ...


  Komentar ti je zaista na svom mestu,nema sta...
Sačuvana
Pre nego što uradite nešto, morate da budete neko...

krimortus

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1262
Одг: Umro Majkl Džekson
« Odgovor #5 poslato: 26-06-2009, 12:03:09 »

tragedija...
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Umro Majkl Džekson
« Odgovor #6 poslato: 26-06-2009, 12:21:43 »

Hm...bila sam njegov fan osamdesetih godina prošlog veka, kao pola ostalog sveta. Ne može mu se osporiti da je napravio velike pomake u muzici, postavio rekorde i domaće zadatke mnogima. Kopirali su ga, pokušavali da liče na njega, koristili njegove fore. Bio je kralj! Ima dosta njegovih pesama koje volim, sa ovoliko godina, na to vreme gledam vrlo sentimentalno. Moja sestra ga obožava, tako da sam uvek bila u toku s tim šta se dešava oko njega. Ne bih ga lično komentarisala jer je to sada degutantno, ali su mi se mnoge njegove sklonosti činile čudnim.

Rest in peace!

Moj favorit Liberian Girl

Pored ostalog, pravio je odlične spotove  :xq011:
« Poslednja izmena: 26-06-2009, 12:31:43 od strane SunđerBoba »
Sačuvana

STRANACH

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1097
Одг: Umro Majkl Džekson
« Odgovor #7 poslato: 26-06-2009, 12:42:07 »

Majkl Džozef Džekson rođen je 29. avgusta 1958. godine, a u enciklopedijskim jedinicima se određuje kao „američki muzičar, zabavljač, i biznismen”.

Sedmo je dete porodice Džekson. Debitovao je na profesionalnoj muzičkoj sceni sa jedanaest godina kao član grupe Džekson 5.

Solo karijeru je započeo 1971. dok je još uvek bio član grupe. U kasnijim godinama, u javnosti se često nazivao „Kraljem popa”. Pet njegovih solo studijskih albuma su jedni od najprodavanijih muzičkih materijala na svetu: "Off the Wall" (1979.), "Thriller" (1982.), "Bad" (1987.), "Dangerous" (1991.) i "History" (1995.).

Početkom osamdesetih godina dvadesetog veka, postao je dominantna figura u popularnoj muzici i prvi afroamerički zabavljač koji je stekao veliki publicitet na Em-Ti-Vi (MTV).

Popularnost spotova njegovih pesama koji su prikazivani na Em-Ti-Vi kao što su "Beat It", "Billie Jean" i "Thriller"- poznati po transformaciji spota u umetničku formu i promocijalnu alatku- je pomogla relativno mladoj televiziji da stekne ugled.


Privatni problemi
Spotovi pesama kao što su "Black or White" i "Scream" su produžili Džeksonovu popularnost i tokom devedesetih. Sa scenskim nastupima i spotovima, Džekson je popularizovao veliki broj fizički komplikovanih plesačkih tehnika kao što su robot i „mesečev hod”.



Njegov svojstven muzički zvuk je uticao na mnoge hip hop, pop i moderne ritam i bluz izvođače.

Džekson je donirao milione dolara u humanitarne svrhe radom svoje fondacije, izdavanjem humanitarnih singlova i podržavanjem 39 akcija.

Drugi aspekti njegovog privatnog života poput promena njegove pojave i ponašanja su izazvali mnoge kontroverze koje su oštetile njegov javni imidž. Pored toga, 1993. je optužen za seksualno maltretiranje deteta. Istraga je bila prekinuta zbog toga što Džekson nije tužen na sudu i zbog nedostatka dokaza.


Porodica i kontroverze
Džekson se ženio dva puta i postao je otac troje dece što je uzrokovalo još kontroverzi. 2005. mu je suđeno za seksualno zlostavljanje i za par drugih optužbi. Kasnije je oslobođen svih optužbi.

Jedan je od par umetnika koji su uvršteni u „Rokenrol hali slavnih” dva puta. Vlasnik je nekoliko Ginisovih rekorda (među kojim i rekorda za „Najuspešnijeg zabavljača svih vremena”) i 13 Gremija. Do sada je izdao 13 singlova koji su bili na prvom mestu liste „Bilbord hot 100”, više nego bilo koji muški izvođač. Prodao je više od 750 miliona primeraka svojih albuma.

Džeksonov privatni život zajedno sa njegovom uspešnom karijerom učinili su ga delom popularne kulture za četiri poslednje decenije i jednim od najpoznatijih muškaraca na svetu.


Ekscentrični pevač se 2004. godine pojavljivao u javnosti i sa srpskim ordenom oko vrata kao modnim detaljom.

Mediji su tada javljali da se na reveru Džeksonovog sakoa nalazio britanski orden dodeljivan za herojstva u Prvom svetskom ratu nazvan po britanskim kraljevskim transportnim jedinicama.

Drugi koji je nosio na lenti oko vrata je srpski orden belog orla, koji je takođe dodeljivan za herojstva u Prvom svetskom ratu.

Oba ordena su verovatno kupljena na nekoj od aukcija i, prema procenama stručnjaka, plaćeni su po nekoliko stotina dolara.

Srpski heraldičari nisu bili, diplomatski rečeno, oduševljeni tim Džeksonovim „modnim detaljom” jer se pevač sa srpskim ordenom pojavio u vreme kada je bio pozvan na sud.

U američim medijima je pak bilo čuđenja „zašto nosi strano ordenje”. (RTS)
Sačuvana

Tony Clifton

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 607
Одг: Umro Majkl Džekson
« Odgovor #8 poslato: 26-06-2009, 13:03:16 »


Pored ostalog, pravio je odlične spotove  :xq011:

Најбоље! Мој фаворит је "Remember the time".
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Umro Majkl Džekson
« Odgovor #9 poslato: 26-06-2009, 14:07:23 »

mmmmmm,ja sam na tv-u cula da se spekulise da li je ziv ili ne

ali niko nije rekao da je umro

Ja na radiju, celo prepodne, slušam iste teorije  :aq29:
Kažu, možda sada sa tastom, na nekoj havajskoj plaži pijucka koktele  :aq18:
Ne bih ja sa tim spekulisala.
Sačuvana

Alkar

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1089
  • Pravda za LUNU
Одг: Umro Majkl Džekson
« Odgovor #10 poslato: 27-06-2009, 04:19:06 »

On nemoze da umre jer je napravljen od plastike  :xq006:.
Moze samo da se pokvari ili da mu se isprazne baterije. Videcete kad ga poprave i posalju na turneju.  :aq29:
Sačuvana
Kupicu bela kola,
tako mi imena,
i vodicu te u svoj svet.

krimortus

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1262
Одг: Umro Majkl Džekson
« Odgovor #11 poslato: 27-06-2009, 07:45:46 »

ljudi ste videli vi telo uvijeno u beo carsav...?

ok..naravno da to ne mora da bude on...ali...ja ipak verujem da je otisao...
Sačuvana

STRANACH

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1097
Одг: Umro Majkl Džekson
« Odgovor #12 poslato: 27-06-2009, 07:50:24 »

Ma dajte ljudi dokle vise tih misterija ...................
Covek je umro ,neka mu je laka zemlja................
Sto se muzike tice,drugo necu ni da komentarisem,postavio je standarde kojima i danas mnogi teze............
 moja omiljena,definitivno,    DIRTY DIANA
                  www.youtube.com/watch?v=7Hg-IRZk4D0
              
Sačuvana

Alkar

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1089
  • Pravda za LUNU
Одг: Umro Majkl Džekson
« Odgovor #13 poslato: 27-06-2009, 12:18:23 »

Novo je a su odobrili sahranu posto su utvrdili uzrok smrti.
Sačuvana
Kupicu bela kola,
tako mi imena,
i vodicu te u svoj svet.

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Umro Majkl Džekson
« Odgovor #14 poslato: 27-06-2009, 12:28:16 »

Novo je a su odobrili sahranu posto su utvrdili uzrok smrti.

Pa šta kažu da je uzrok?
Sačuvana

Alkar

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1089
  • Pravda za LUNU
Одг: Umro Majkl Džekson
« Odgovor #15 poslato: 27-06-2009, 12:35:16 »

Prejaki lekovi protiv bolova
Sačuvana
Kupicu bela kola,
tako mi imena,
i vodicu te u svoj svet.

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Umro Majkl Džekson
« Odgovor #16 poslato: 28-06-2009, 14:33:05 »

Nažalost, izgleda da je ubrzao svoj kraj.

Sad sad se setila jednog od boljih spotova. Prenosim ga u celini  :aq29:
Ghost part 1
Ghost part 2
Ghost part 3
Ghost part 4
Sačuvana

lara_kroft

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 596
Одг: Umro Majkl Džekson
« Odgovor #17 poslato: 29-06-2009, 02:12:28 »



                      Mediji o smrti Majkla Džeksona


  Iznenadna smrt Majkla Džeksona, jednog od najčuvenijih pop muzičara današnjeg vremena, dominirala je naslovnim stranama svih londonskih listova, od kojih su neki objavili i specijalne dodatke posvećene njegovom životu i smrti, ocenivši da je i jedno i drugo bilo obavijeno velom misterije.

Listovi "Tajms" i "Gardijan", objavili su da policija traga za kardiologom koji je bio prisutan kada je Džekson doživeo srčani udar, a "Tajms" piše i policija ispituje glasine da je slavni pevač, neposredno pred smrt, dobio inekciju protiv bolova, preneo je Bi-Bi-Si (BBC).

Londonska štampa navodi i da je veoma čudno to što je Džeksonu, čije je zdravstveno stanje već duže vreme bilo problematično, dozvoli "iznenadni i zahtevni" povratak na scenu, kako bi, idućeg meseca u Londonu, održao čak 50, umesto 10 planiranih koncerata.

List "Indipendent", objavio je da je doktor Konrad Mari svakodnevno davao Džeksonu, zbog bolova u leđima, inekcije "demerola", leka protiv bolova sličnog morfijumu, čiju je dozu pojačao tokom priprema uoči londonskih koncerata.

"Majkl Džekson je bio "fizička olupina", navodi ovaj list, dodajući da postoji osnovana sumnja da je još od sredine 80-ih godina prošlog veka bio zavisan od lekova protiv bolova na bazi mofijuma.

Britanska štampa ocenjuje i da je Džekson, uprkos lošem fizičkom stanju, bio prisiljen da pristane na koncerte, kako bi smanjio ogromnu finansijsku zaduženost.

List "Fajnenšel tajms" piše da je tokom prve polovine karijere, do vrhunca koji je predstavljao album "Triler", Džekson postigao fantastičan komercijalni uspeh, ali da je album "Bad" iz 1987, označio početak njegovog ličnog i komercijalnog pada.

"Fajnenšel tajms" je ocenio da su "ekstravagantan način života i gomilanje pravnih problema razlozi za gubitak velikog dela Džeksonovog bogatstva.

Jedan Džeksonov poslovni partner demantovao je procene da bi dug popularnog pevača mogao da dostigne 500 miliona dolara.

U naročito teškom položaju našla se američka kompanija AEG, koja je organizovala koncerte u Londonu i prodala karte u iznosu od 50 miliona dolara, i koja sad mora da organizuje najveći proces refundacije u istoriji.

Listovi spekulišsu i o tome ko će dobiti starateljstvo nad troje dece Majkla Džeksona.

Debi Rou, majka prvo dvoje dece - Princa Majkla i Pariz, ranije se odrekla svih roditeljskih prava, ali bi sad mogla da ih zatraži, dok je identitet majke trećeg deteta, Princa Majkla II, nepoznat.

"Dejli Telegraf" piše da je Džekson "umro od šou-biznisa", podsećajući na slične sudbine mnogih drugih slavnih ličnosti, kao što su Elvis Prisli i Džon Lenon.



Sačuvana
Pre nego što uradite nešto, morate da budete neko...
 

Stranica je napravljena za 0.089 sekundi sa 24 upita.