Razne zanimljive teme > Obrazovanje

Privatni vs. Drzavni fakulteti!

(1/4) > >>

Mira:

--- Citat: Mac  20-06-2007, 12:31:15 ---To da se na fakultetima ne uci posao, to sve zavisi od fakulteta. Zbog toga sam se ja odlucio za privatni fakultet, jer na njmeu ima dosta realnih stvari koje se ticu mog buduceg posla (sigurno nije na svim privatnim fakultetima tako i neki su samo otvoreni da uzimaju pare ali postoje i dobri). Na drzavnim fakultetima je stvarno veliki problem sto nemaju kvalitetnu praksu koja im pokazuje realan posao i sto su programi zastareli, ali nadam se da ce to da se promeni na bolje i onda mozemo reci da su drzavni fakulteti i privatni na istom nivou.

--- Kraj citata ---
Privatni fakulteti bolji od državnih? Hm? Pa možda od Subotice do Niša jer van granica ove zemlje se priznaju samo diplome beogradskog Univerziteta.

Mac:
To da se priznaju diplome sa beogradskog univerziteta je najveca glupost. Npr. ovaj fax na kome sam ja je priznat u svim zemljama sveta i svi sto su ga zavrsili nasli su posao u inostranstvu ( ja barem nisam upoznao jos nijednog koji radi u srbiji sa ovim faxom). To naravno sve zavisi od fakulteta do fakulteta, ne kazem ja da su svi takvi. Sa beogradskog univerziteta su samo priznate diplome sa ETF, Gradjevinski i jos jedan dva, ali ne znam tacno koji to bese. O tome se bas pisalo pre nekoliko meseci u vecernjima novostima.

opajdara:
Ali to priznavanje tvoje diplome u svetu za tebe nema nikakvog znacaja posto si ti trajno dosao iz CH u Srbiju, jer je ovde ZIVOT BOLJI  :aq21:

Mac:
Pa bre ja samo kazem da diplome vaze i u inostranstvu. To gde je kome zivot bolji to mora svaki pojedinac za sebe da odluci. Meni se za sada svidja u Srbiji

opajdara:
Za sada? A ja mislila da ti je opredeljenje trajnijeg karaktera  :aq24:

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju