Razne zanimljive teme > Obrazovanje

ZNACAJ FAKULTETSKE DIPLOME.IMA LI GA??

(1/6) > >>

Mac:
Ma realno gledano fakultet i nije mnooooogo bitna stavka u zivotu ako si vredan covek i ako imas nesto u glavi. Naravno da fax nikad nije na odmet ali moze se biti i uspesan i bez njega

ivancica:
naravno...

Mira:

--- Citat: Mac  22-06-2007, 22:59:52 ---Ma realno gledano fakultet i nije mnooooogo bitna stavka u zivotu ako si vredan covek i ako imas nesto u glavi. Naravno da fax nikad nije na odmet ali moze se biti i uspesan i bez njega

--- Kraj citata ---
Jel do ovog zaključka dolaziš na osnovu rada naše opštinske vlasti ili nekih drugih političara u našoj istoriji. To je zabluda. Naravno da je diploma bitna. Jer kao što reče neko od forumaša (neka mi oprosti ne sećam se ko to beše) praksa bez teorije je propast!

zs:

--- Citat: Mira  23-06-2007, 09:50:46 ---
--- Citat: Mac  22-06-2007, 22:59:52 ---Ma realno gledano fakultet i nije mnooooogo bitna stavka u zivotu ako si vredan covek i ako imas nesto u glavi. Naravno da fax nikad nije na odmet ali moze se biti i uspesan i bez njega

--- Kraj citata ---
Jel do ovog zaključka dolaziš na osnovu rada naše opštinske vlasti ili nekih drugih političara u našoj istoriji. To je zabluda. Naravno da je diploma bitna. Jer kao što reče neko od forumaša (neka mi oprosti ne sećam se ko to beše) praksa bez teorije je propast!

--- Kraj citata ---

naravno da vrede diplome, ali ne i sve nase, jer je znanje skoro nikakvo i uglavnom teoretsko. neko je pomenuo da ima prakse na nasim fakultetima, naranvo da ima, ali u tragovima. to moze da tvrdi samo covek koji nikada nije pohadjao niti bar video ili se raspitivao koliko prakse ima na fakultetima sa strane

naravno problem je mnogo kompleksniji nego sto izgleda i tsko je ovako uopsteno pricati. mozda bi bilo bolje ra se diskutuje o pojedinacnim fakultetima, njihovim diplomama i odnosu prakse i teorije

groucho:

--- Citat: zs  23-06-2007, 10:40:02 ---naravno da vrede diplome, ali ne i sve nase, jer je znanje skoro nikakvo i uglavnom teoretsko. neko je pomenuo da ima prakse na nasim fakultetima, naranvo da ima, ali u tragovima. to moze da tvrdi samo covek koji nikada nije pohadjao niti bar video ili se raspitivao koliko prakse ima na fakultetima sa strane

naravno problem je mnogo kompleksniji nego sto izgleda i tsko je ovako uopsteno pricati. mozda bi bilo bolje ra se diskutuje o pojedinacnim fakultetima, njihovim diplomama i odnosu prakse i teorije

--- Kraj citata ---

Da.Apsolutno se slazem sa svime navedenim.
Rekoh da je posedovanje diplome ZAKONSKA obaveza za bavljenje odredjenim poslovima a ne GARANCIJA da je svrseni akademac sposoban da obavlja poslove za koje se skolovao.
Sa prakticne strane je NEMOGUCE generalizovati problem i ne da bi bilo BOLJE(kao sto kazes)nego je  JEDINO MOGUCE diskutoivati o ovom problemu pojedinacno.Zbog same prirode razlicitih zanimanja.
Praksu za punu radnu sposobnost zaista retko koji fakultet daje i svrseni studenti mnogo vremena izgube u nadoknadjivanju onoga sto su vec trebali da znaju i na ono sto se podrzumeva da znaju.
Ako se deo koji se odnosi na ono " neko je pomenuo da ima prakse na nasim fakultetima" odnosi na mene,samo da kazem da sam se ja okrenuo u postovima o prakticnom znacaju radnika fakulteta(profesora i asistenata) a nisam pricao o studentima.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju