Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: MILORAD ULEMEK(LUKOVIC) LEGIJA KAO PISAC  (Pročitano 28948 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

SAVONE

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1
    • www.crveneberetke.com
MILORAD ULEMEK(LUKOVIC) LEGIJA KAO PISAC
« poslato: 01-07-2007, 03:25:25 »

Milorad Ulemek-Legija, je za kratko vreme objavio pet svojih knjiga,ako se uzme u obzir da mu to nije profesija,a pritome samo "gvozdeni rov"je prodat u preko sedamdeset hiljada primeraka.Postavlja se pitanje, za koga pisu onda ovi pravi pisci,kada ne prodaju ni tiraz od pet hiljada primeraka a pritom nemogu sve ni da podelje prijateljima i rodbini.Ali oni su nagradjivani ugledni gradjani,koji uvek u tim fensi krugovima izigravaju mistike  i osobenjake.Pa Vas ovom prilikom pitam sta Vi mislite o Miloradu kao piscu,i ako je neko citao njegove knjige da razmenimo komentare o njgovom radu.Samo da Vas obavestim da je u prodaji i njegova najnovija njiga "KRAJ".
« Poslednja izmena: 01-07-2007, 03:27:51 od strane SAVONE »
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: MILORAD ULEMEK(LUKOVIC) LEGIJA KAO PISAC
« Odgovor #1 poslato: 02-08-2007, 17:39:17 »

Nisam čitao ni jednu

ali  bi mi se verovatno  svidelo njegovo štivo i njegov pogled na sve ovo što se dešava

ookkii

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 477
  • americaaaaaaaa
Одг: MILORAD ULEMEK(LUKOVIC) LEGIJA KAO PISAC
« Odgovor #2 poslato: 27-08-2007, 21:23:06 »

ja nisam ni cuo da je napisao neku knjigu
Sačuvana

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
Одг: MILORAD ULEMEK(LUKOVIC) LEGIJA KAO PISAC
« Odgovor #3 poslato: 27-08-2007, 22:08:55 »

Sve dok vise ljudi cita crnu hroniku u novinama od vremenske prognoze bice i kupaca knjiga ozloglasenih ubica.

Nista novo, mnoge masovne ubice po USA su se naprodavale knjiga.

Na kraju mozda samo prodaje "robnu marku" a neko drugi za njega pise.
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: MILORAD ULEMEK(LUKOVIC) LEGIJA KAO PISAC
« Odgovor #4 poslato: 27-08-2007, 23:09:48 »

kakve veze ima knjiga sa "profesijom". knjiga je ili dobra ili nije. zaboravljas da je veliki broj knjizevnih dela ipak samo fikcija
Sačuvana

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
Одг: MILORAD ULEMEK(LUKOVIC) LEGIJA KAO PISAC
« Odgovor #5 poslato: 27-08-2007, 23:18:42 »

Pa da Legija nije masovni ubica, nego npr. neki talentovani pisac iz Dragocveta sumnjam da bi prodao 70 hiljada komada iz prve.

Nisam stekao utisak da su ljudi kupovali knjigu zbog extremno dobrog sadrzaja iste, nego zato sto ju je napisao Legija.


Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: MILORAD ULEMEK(LUKOVIC) LEGIJA KAO PISAC
« Odgovor #6 poslato: 27-08-2007, 23:21:31 »

Pa da Legija nije masovni ubica, nego npr. neki talentovani pisac iz Dragocveta sumnjam da bi prodao 70 hiljada komada iz prve.

Nisam stekao utisak da su ljudi kupovali knjigu zbog extremno dobrog sadrzaja iste, nego zato sto ju je napisao Legija.




to je vec problem publike. sta i ocekivati od 80% funkcionalno nepismene srbije, ovde se i inace slabo cita kvalitet :)
Sačuvana

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
Одг: MILORAD ULEMEK(LUKOVIC) LEGIJA KAO PISAC
« Odgovor #7 poslato: 27-08-2007, 23:25:21 »

Upravo tako.
Sačuvana

dagmar

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2
Одг: MILORAD ULEMEK(LUKOVIC) LEGIJA KAO PISAC
« Odgovor #8 poslato: 10-04-2009, 20:49:13 »

Legijine knjige su dobre,fantastican opis likova i dogadjaja.Skoro sve knjige sam procitala i odusevljena sam.
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: MILORAD ULEMEK(LUKOVIC) LEGIJA KAO PISAC
« Odgovor #9 poslato: 28-04-2009, 18:42:46 »

To što Ulemek piše knjige  i to što se te knjige prodaju u pomenutim tiražima, samo potvrđuje moje verovanje da je 90% stanovništva najozbiljnije i teško mentalno bolesno. Izvinjavam se njegovim fanovima, ali ako on ima pravo da piše knjige, onda ja imam pravo da kažem šta o tome mislim. Ne ulazim u to šta piše, to bi za mene bilo zaista previše, uostalom nisam niti ću čitati njegova "dela", tako da se ova kritika odnosi samo na njegovu literarnu aktivnost. Ovde stavljam tačku na svoje opservacije iz poštovanja prema ovom mestu i opravdane bojazni da bi, ukoliko nastavim, bila banovana na dugo, dugo, dugo  wq51
« Poslednja izmena: 15-05-2009, 20:17:21 od strane SunđerBoba »
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: MILORAD ULEMEK(LUKOVIC) LEGIJA KAO PISAC
« Odgovor #10 poslato: 17-05-2009, 10:34:15 »

To što Ulemek piše knjige  i to što se te knjige prodaju u pomenutim tiražima, samo potvrđuje moje verovanje da je 90% stanovništva najozbiljnije i teško mentalno bolesno. Izvinjavam se njegovim fanovima, ali ako on ima pravo da piše knjige, onda ja imam pravo da kažem šta o tome mislim. Ne ulazim u to šta piše, to bi za mene bilo zaista previše, uostalom nisam niti ću čitati njegova "dela", tako da se ova kritika odnosi samo na njegovu literarnu aktivnost. Ovde stavljam tačku na svoje opservacije iz poštovanja prema ovom mestu i opravdane bojazni da bi, ukoliko nastavim, bila banovana na dugo, dugo, dugo  wq51

Prvo pročtaj pa ona sudi, nemoj da upoređuješ čoveka po onome što čuješ na TV-u

SunđerBoba

  • Gost
Одг: MILORAD ULEMEK(LUKOVIC) LEGIJA KAO PISAC
« Odgovor #11 poslato: 17-05-2009, 12:04:19 »

Ja sam za pismene lepo napisala da ne kritikujem šta piše, nego što uopšte piše. No dobro, nisam ni očekivala da ćeš me razumeti.

Citat: autentik
Nisam čitao ni jednu

ali  bi mi se verovatno  svidelo njegovo štivo i njegov pogled na sve ovo što se dešava
:xq005: Ne mogu da verujem, da si se ti našo da mi popuješ  :xq005:
Ma, šta ne mogu da verujem..... :xq005:

Citat: autentik
Prvo pročtaj pa ona sudi, nemoj da upoređuješ čoveka po onome što čuješ na TV-u
:xq004:
« Poslednja izmena: 17-05-2009, 12:35:06 od strane SunđerBoba »
Sačuvana

sonja

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1263
Одг: MILORAD ULEMEK(LUKOVIC) LEGIJA KAO PISAC
« Odgovor #12 poslato: 17-05-2009, 18:13:56 »

Hej nisam ni ja procitala...a nesto nemam ni nameru da ih citam.....dovoljno je sto  ,,moram,, da slusam rep  muziku...

ja ovde imam temu vise od godinu dana...trazim knjige...nema odgovora od,, nacitanih,, ljudi,ali ovde ima...neverovatno ...,ljudi citajte naucnu fantastiku,bar,proradce  masta malo bolje....
Sačuvana

bebironac

  • Gost
Одг: MILORAD ULEMEK(LUKOVIC) LEGIJA KAO PISAC
« Odgovor #13 poslato: 17-05-2009, 20:47:08 »

ja ne volim ni vuka draskovica i za mene je on samo jedan obican kriminalac ali i sjajan pisac,a sto se legije tice ne smem da sudim,ne marim da ga vidim ali ne kazem da je sjajan pisac ili los,to sto je on prodao toliko knjiga tacno je da govori o svestu naroda,smatram da od svih ljudi koji su je kupili,pola su je uzeli samo da bi se hvalaili da je imaju a ni korice joj nisu otvorili,a mnogi i ono sto su procitali i ne znaju sta su citali.....to su samo pretpostavke ali verujem jako u to da su tacne,jer to jeste svest mnogih....ako naletim procitacu,bas me zanima sta se mota po toj glavi....mada postoji i jos jedna mogucnost,kazu pojedini da su knjige sjajne,nije bas retka pojava da je neko drugi napisao pod njegovim imemnom,jbg za pare se svasta moze uzeti....pisanje se definitivno ne uklapa u taj profil ljudi,al dobro sad
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: MILORAD ULEMEK(LUKOVIC) LEGIJA KAO PISAC
« Odgovor #14 poslato: 17-05-2009, 22:34:44 »

pisac je autor,stvaralac jednog dela. a Legija nije pisac vec kriminalac,i sigurna sam da nije kapacitet da napise knjigu.
bilo ko da mu je pisao,citati je sigurno necu.  ne zelim da se tako nisko spustim.
ako je citanost tolika,to samo govori o poremecenosti vrednosti kod nas.

......... nemoj da upoređuješ čoveka po onome što čuješ na TV-u
jel ti to ozbiljno???
ali  bi mi se verovatno  svidelo njegovo štivo i njegov pogled na sve ovo što se dešava
sta mislis kakav moze biti pogled jednog ovejanog kriminalca?
ima li on uopste neki siri pogled van "svoje delatnosti"?

Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

government

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 4156
Одг: MILORAD ULEMEK(LUKOVIC) LEGIJA KAO PISAC
« Odgovor #15 poslato: 18-05-2009, 08:08:24 »

Ja sam, čitao " Rov " ( uzeo od tetke, he he ), kao roman o ratnoj jedinici  i prikazu ratnih dešavanja i razmišljanjima
jednog ratnika , knjiga tog žanra nije loša.Ne kažem da je neka književnost ali ako je to stvarno pisao Legija , to nije glup čovek.
Šta je drugo radio , to ne komentarišem , ali ova knjiga nije neka očajna, čitao sam mnogo gore.
Sačuvana

Fanta

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 5090
Одг: MILORAD ULEMEK(LUKOVIC) LEGIJA KAO PISAC
« Odgovor #16 poslato: 18-05-2009, 08:13:23 »

Legija uopšte nije glup! Samo je na pogrešnu stranu usmerio inteligenciju (isto kao i Šešelj... s tim što Legija Šešlju nije ni do kolena).

Legijine romane uopšte nisam pročitala, nisu mi došle do ruku, a da kupujem nemam nameru.
Sačuvana

NameNo

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6626
Одг: MILORAD ULEMEK(LUKOVIC) LEGIJA KAO PISAC
« Odgovor #17 poslato: 18-05-2009, 08:44:25 »

Legija uopšte nije glup! Samo je na pogrešnu stranu usmerio inteligenciju (isto kao i Šešelj... s tim što Legija Šešlju nije ni do kolena).

Legijine romane uopšte nisam pročitala, nisu mi došle do ruku, a da kupujem nemam nameru.

                                           apsolutno!  :xq011: :xq011: :xq011:
Sačuvana

stefan n.

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1
Одг: MILORAD ULEMEK(LUKOVIC) LEGIJA KAO PISAC
« Odgovor #18 poslato: 09-03-2010, 23:59:31 »

evo sta pise na backCover od njegove jedne knjige:
"One of the Legion's commanders, general Negrillet is known for these views: 'You legionaries exist to die and I send you were that is likely to happen!'"

- Auh strasno, pa ko god je kod nas sluzio vojsku jos u YU imao je to da cuje. Onda dalje kaze:

"During my time in the Legion, I realised that man is the greatest beast and that his limits of endurance are outside the limits of reason."

- Jaka pamet. Opet velim, ko god je bio u vojsci zna to, a i oni koji nisu. Zavisi koja te jedinica zakaci. On sad kao i svi redom bivsi vojnici u holivudskim filmovima, sve sami penzionisani supermen, au - Bogati!

"...The Legion somehow believed more in the readiness of the soldier than all that technology, like the Americans do. The machine can falter and break down, but a well-trained legionary never!"

- I sta sad da kaze covek - somehow, - well somehow moja Baba believed that as well.
Sto se Amerikanaca tice - eto, i to je nekako tacno, jos samo da americki vojnik postoji - a ne kompleksasi, mnogi siroti, crni i zuti koji sluze pod njihovom zastavom najamnicke NATO vojske. Najamnicke, dragi brale kao sto si i ti trazio legitimno da ubijas, u herojske svrhe, i muske, naravno. Ko bre u mirnodobsko vreme zaradjuje leba sto si navuce uniformu i nadene punu pusku?? Heroj, jel da. Ej Srbijo, moja zemljo, ej Sloveni juzni... Balkan tuzni, kroz kakve ces jos "pisce" da se predstavljas! :(
Sačuvana

ignja

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1068
Одг: MILORAD ULEMEK(LUKOVIC) LEGIJA KAO PISAC
« Odgovor #19 poslato: 13-07-2010, 19:34:29 »

Pa da Legija nije masovni ubica, nego npr. neki talentovani pisac iz Dragocveta sumnjam da bi prodao 70 hiljada komada iz prve.

Nisam stekao utisak da su ljudi kupovali knjigu zbog extremno dobrog sadrzaja iste, nego zato sto ju je napisao Legija.




to je vec problem publike. sta i ocekivati od 80% funkcionalno nepismene srbije, ovde se i inace slabo cita kvalitet :)
:xq004:
Sačuvana
kakve su ti misli, takav ti je i život
 

Stranica je napravljena za 0.083 sekundi sa 24 upita.