Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Šta napraviti sa ovakvom majkom?  (Pročitano 4915 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Šta napraviti sa ovakvom majkom?
« poslato: 10-12-2008, 08:27:45 »

JAGODINA - Trogodišnji dečak u kući bez struje i ogreva igrao se sa raspadnutim lešom psa kao sa plišanom igračkom. Bio je samo u atletskoj majici. Pokušao je nešto da kaže, ali nije mogao. Polomljena mu je vilica. Pretukla ga je majka Snežana M. (24). Tim rečima direktorka Centra za socijalni rad u Jagodini Biserka Jakovljević opisuje scenu koju su njeni radnici zatekli u trošnoj kućici na kraju sokaka u selu Stražilo.

Nesrećno dete odmah su preuzeli radnici Centra, koje je o zlostavljanju obavestio komšiluk. U kućicu u Stražilu majka dečaka Snežana M. doselila se pre dvadesetak dana, bežeći od bivšeg muža. Komšije kažu da je dete svakog dana išlo po selu golo i krvavo i da ga je čovek, sa kojim Snežana živi, stalno tukao i izbacivao noću napolje, po zimi.
Snežana je juče, sa drugaricama sedela na pragu trošne kuće, u kojoj žive još dva bračna para.
- Dete nije oduzeo Centar za socijalni rad, nego otac Dragan. On živi u Požarevcu - kaže Snežana hladno i nezainteresovano za sudbinu svog deteta.
Ispred kućice, u kojoj je nesrećni dečak proveo poslednjih dvadeset dana, hrpa je đubreta. Gomila ljudi stalno izlazi iz udžerice i ulazi u nju. Dok stoji u toploj dukserici, s nalakiranim noktima, Snežana kaže da nije imala uslove da odgaja dete.
- Jeste, dete je bilo golo i prljavo, ali ga nisam tukla. Imam još dvoje dece. Oni su kod bivšeg muža u Požarevcu. Tamo smo trpeli i ja i deca. Svi su me izbacivali, i majka, i deda, i muž. Lomio mi je kosti, morala sam da pobegnem. Došla sam u Stražilo pre 20 dana. Nešto me je iznervirao mali tog dana, ne mogu tačno da se setim šta je bilo... Prvo dete koje sam rodila hranila sam iz kontejnera. Najstariji sin je umro kada je imao pet godina. Bio je nepokretan, a bivši muž ga je stalno tukao - priča Snežana, dok rukom u kojoj drži cigaretu vrti zlatni lanac oko vrata.
Komšinica Gordana S. kaže da je ono što je poslednjih dvadeset dana viđala u kući u koju se Snežana doselila najblaže rečeno bilo jezivo. Dečak, kome do juče ni ime nije znala, bio je konstantno zlostavljan.
- Juče sam videla dete kod prodavnice. Bio je samo u letnjoj majici, skoro golo. Pitala sam ga šta traži tu, a on je promucao da traži mamu. Uzela sam ga za ruku i dovela do kuće. Ona nije bila tu. Dete je bilo gladno i od svoje kuće sam mu donela parče hleba. Majka je došla posle, pijana, uhvatila je sina i tresnula ga o pod. Rekla mu je: „Idi kod oca, ne interesuješ me”. Bilo je strašno. Detetu je pošla krv iz usta i nosa. Pitala sam ga da li više voli da bude kod tate ili mame. Rekao je da bi hteo kod tate. Ona ovde živi sa nekim čovekom koji je takođe tukao dete. Bolje što su odveli dete... Svakog dana je ono išlo golo i krvavo. Čovek sa kojim živi Snežana, noću ga je izbacivao iz kuće. Jednom sam ga tako zatekla krvavog, noću samog u dvorištu - prepričava nesrećnu sudbinu trogodišnjeg dečaka komšinica Gordana.
Direktorka Centra za socijalni rad Biserka Jakovljević kaže da je dete oduzeto odmah čim su radnici otišlu u Stražilo i da je smešteno u hraniteljsku porodicu. Nesrećni mališan će 19. decembra napuniti tri godine. Ostaje nada da će ovo dete treći rođendan dočekati u toplom domu, bez batina i mučenja kome je svakodnevno bilo izloženo.

« Poslednja izmena: 10-12-2008, 08:28:21 od strane Ivanka »
Sačuvana

STRANACH

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1097
Одг: Šta napraviti sa ovakvom majkom?
« Odgovor #1 poslato: 10-12-2008, 14:38:46 »

Sto mi obrisa post,pa sta sam ja lose reko ?
U poredjenj sa ovim moje reci su bile SUVISE blage.................
Sačuvana

bebironac

  • Gost
Одг: Šta napraviti sa ovakvom majkom?
« Odgovor #2 poslato: 10-12-2008, 15:57:52 »

Boze ima li te?????????????   Suze mi krenule,sta je jadno dete krivo ovom svetu i Bogu
Sačuvana

Louis

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1440
Одг: Šta napraviti sa ovakvom majkom?
« Odgovor #3 poslato: 10-12-2008, 17:42:43 »

Zar takva "zena" jos uvek nije u nekoj instituciji?
Sačuvana

coce

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 83
Одг: Šta napraviti sa ovakvom majkom?
« Odgovor #4 poslato: 11-12-2008, 01:33:08 »

Ona je monstrum.
Uzatvor ili ludacku kosulju, nema trece
Sačuvana
Ako nece mediji, reci nam ti.
CVRC

government

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 4156
Одг: Šta napraviti sa ovakvom majkom?
« Odgovor #5 poslato: 01-02-2009, 08:27:46 »

Okružni sud u Jagodini, preinačio je presudu Opštinskog suda od godinu dana zatvora Gordani Antonijević (40) iz Majura kod Jagodine, na šest meseci, za krivično delo "ubistvo deteta pri rođenju", potvrdila je danas Tanjugu portparol Opštinskog suda u Jagodini Jasmina Tašković.
Sačuvana

bebironac

  • Gost
Одг: Šta napraviti sa ovakvom majkom?
« Odgovor #6 poslato: 01-02-2009, 13:31:29 »

ne mogu da verujem,ona ce opet roditi dete i zlostavljatai,dete ce sa velikim posledicama zavrsiti u nekoj instituciji a majka 6 meseci u zatvru,i opet jovo nanovo .....i sta time ovaj sud pravi?
Sačuvana

Dak

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3110
  • Svetski putnik
Одг: Šta napraviti sa ovakvom majkom?
« Odgovor #7 poslato: 01-02-2009, 16:28:40 »

Bas nista,ama bas nista!Kao i sa onom iz onog sela kod Rekovca.Bacila par deteta u bunar i...........idemo dalje...
Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".

Mariah

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 390
  • Zaljubljena dusa...
Одг: Šta napraviti sa ovakvom majkom?
« Odgovor #8 poslato: 01-02-2009, 16:44:24 »

Ma da imamo neki sud u ovoj drzavi,pa da postoji kazna batinama! E da vidim onda sta bi radile te odvratne majke ,ljubile bi tu decu i cuvale ih ko oci u glavi! Zasta su ih radjale kad ih nece,jadna deca! :xq010:
Sačuvana
Magija je svuda oko nas i ona nema granice svoje vladavine ,ali je vrlo izbirljiva u vezi njenih predstavnika...
 

Stranica je napravljena za 0.085 sekundi sa 22 upita.