Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Dozvola za ribolov  (Pročitano 62456 puta)

0 Članovi i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Dozvola za ribolov
« Odgovor #40 poslato: 20-08-2009, 08:55:29 »

Pozdrav svima. Eto mene posle mesec i kusur dana odmora i relaksacije na Borskom jezeru. Nisam pecao , samo sam gledao...pecacu dogodine , Boze zdravlja....inace , ono gore je deverika , ima ispod kile , oko 900 grama...
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

ninoslav

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 80
Одг: Dozvola za ribolov
« Odgovor #41 poslato: 20-08-2009, 15:38:16 »

Pozdrav svima. Eto mene posle mesec i kusur dana odmora i relaksacije na Borskom jezeru. Nisam pecao , samo sam gledao...pecacu dogodine , Boze zdravlja....inace , ono gore je deverika , ima ispod kile , oko 900 grama...
Pa ti si nas zaboravio. Nece da se druzis s nama..
Pre petnaestak dna sam bio na Jezeru na takmičenju i druženju. Ulovi su bili veoma slabi.
Tvoja procena deverike nije dobra. Bila je dosta veća.

Sačuvana

ninoslav

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 80
Одг: Dozvola za ribolov
« Odgovor #42 poslato: 20-08-2009, 16:54:01 »

Mora da se umešam . Ovo na slici nije šaran :aq12:, a težina je ustanovljena merenjem tačno u gram.
Hajde da vidimo ko će da bude najbliži  izmerenoj težini.

A kad smo već kod šarana evo jednog upecanog na istom mestu, a i  iste težine
Sačuvana

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Dozvola za ribolov
« Odgovor #43 poslato: 20-08-2009, 18:02:08 »

Znao sam za takmienje ali tog dana sam kuvao gulas u kotlicu i bilo je nako druzenje / pijanka/ pa me mrzelo da idem cak do piste , daleko je od kampa. Znam da ste klopali u KONOBI , onom restoranu iznad glavne plaze. vidis kako slika laze , ko bi rekao da su ovaj saran i ona deverika slicne tezine. Ispod 2 kila , ondak, hm, 1675 grama, hahaha. Pozdrav i BISTRO
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

ninoslav

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 80
Одг: Dozvola za ribolov
« Odgovor #44 poslato: 20-08-2009, 18:23:07 »

Znao sam za takmienje ali tog dana sam kuvao gulas u kotlicu i bilo je nako druzenje / pijanka/ pa me mrzelo da idem cak do piste , daleko je od kampa. Znam da ste klopali u KONOBI , onom restoranu iznad glavne plaze. vidis kako slika laze , ko bi rekao da su ovaj saran i ona deverika slicne tezine. Ispod 2 kila , ondak, hm, 1675 grama, hahaha. Pozdrav i BISTRO
Prvi sektor je bio kod borića. a drigo i treći na pisti preko puta brame- Kod borića se i  pecalo nešto, ali dole mnogo slabo. Mogao si da navrati na KONOBu bilo je lepo druženje. Ostali smo  pa bogami do 8 sati.
Što sse tiče kilaže hajde dodaj još haaaa hhaaa
Sačuvana

Dak

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3110
  • Svetski putnik
Одг: Dozvola za ribolov
« Odgovor #45 poslato: 20-08-2009, 19:30:26 »

Eto, nasla se dva pecarosa pa sad ne znas ko vise laze... :aq21:
Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".

ninoslav

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 80
Одг: Dozvola za ribolov
« Odgovor #46 poslato: 20-08-2009, 19:34:21 »

E pa počeli smo i da se vredjamo
Sačuvana

Dak

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3110
  • Svetski putnik
Одг: Dozvola za ribolov
« Odgovor #47 poslato: 20-08-2009, 19:34:53 »

Ma zafrkavam se bre :)))
Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".

ninoslav

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 80
Одг: Dozvola za ribolov
« Odgovor #48 poslato: 20-08-2009, 19:41:56 »

Ja ne vidim sta bi ovde bila laž. Hajde da sam rekao da se hvatala riba i to oho hooo nego su ulovi bili salbi  pa da kažemo da je bilo ribolovačkih priča (to se ne može nazvati lažima Bar ja smatram )
Sačuvana

Dak

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3110
  • Svetski putnik
Одг: Dozvola za ribolov
« Odgovor #49 poslato: 20-08-2009, 19:43:52 »

Mnogo si ozbiljan :aq25:
Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Dozvola za ribolov
« Odgovor #50 poslato: 20-08-2009, 21:39:48 »

Ma buni me ona deverika , znam da su one pljosnate i lake i , iskreno , čini mi se da je šaran bar duplo tezi od nje.  :aq15:
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

ninoslav

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 80
Одг: Dozvola za ribolov
« Odgovor #51 poslato: 21-08-2009, 15:36:08 »

Samo je u šitanju ugao fotografije. obe ribe su izmerile po 2.150.
Sačuvana

ninoslav

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 80
Одг: Dozvola za ribolov
« Odgovor #52 poslato: 20-11-2009, 07:41:15 »

Ево шта је Нови Пут у задњјем броју објавио на ову тему;

ИСПУЊЕНА ДУГОГОДИШЊА ЖЕЉА СПОРТСКИХ РИБОЛОВАЦА

 

Деценијски напори спортских риболоваца да се поново успостави институција јединствене риболовачке дозволе, са којом ће моћи да се пеца на свим риболовним водана Србије, коначно су уродили плодом.
Већ за десетак дана, а најкасније од 1. децембра, у риболовачким организацијама моћи ће да се прибави годишња дозвола за наступајућу 2010. годину по цени од 4.600 динара. За разлику од претходних година када су пецароши били разврстани у три категорије убудуће ће постојати само једна, што значи да жене и лица старија од 65 година више неће бити у повлашћеном положају. Од обавезе да прибаве риболовницу једино су изузета деца старости до 14 година, али ће моћи да пецају само у присуству старијег лица са дозволом.
Новину представља законска обавеза да се годишња дозвола може прибавити искључиво у месту пребивалишта риболовца (види уоквирени текст) и њу мора да прати чланска карта, као доказ припадности одређеној риболовачкој организацији. Она са собом носи потребу плаћања годишње чланарине, која би, према датој препоруци, требала да износи 400 динара.
За посебне риболовне ревире моћи ће да се уведу доплатне дозволе, према посебном подзаконском акту који ће детаљније прописати услове за стицање таквог статуса.
У разговора са Гораном Ђурђевићем, управником дела рибарског подручја „Србија центар” којим газдује д.о.о „Риве'с Гуард” из Јагодине сазнали смо да у примени нових прописа не сме бити никаквих одступања. То практично значи да се годишња дозвола за 2010. годину мора на време прибавити, јер ће се сваки излазак на воду после 1. јануара без валидног докумета третирати као прекршај. Уз одузимање улова и риболовачког прибора то подразумева и подношење прекршајне пријаве, а такав прекршај се снкционише новчаном казном у висини од 25 до 50 хиљада динара. Истовремено, суду се подноси и отштетни захтев за надокнаду причињене штете у зависности од количине и врсте уловљене рибе која се нађе од лица које пеца без дозволе. Према важећем Правилнику, примера ради, накнада за незаконито уловљени примерак сома износи 5.000, шарана 3.000, клена и скобаља 1000 динара, о чему ћемо опширније писати у неком од наредних бројева нашег листа.
Текст и фото: Васо Спасојевић

ВАЖНО УПОЗОРЕЊЕ
Мада је увођењем јединствене дозволе законодавац дао могућност риболовцима да слободно рибаре на свим риболовним водама Србије (изузев оних које су под посебнихм режимом) код издавања годишњих дозвола уведена су извесна ограничења, па се у члану 39. Закона о заштити и одрживом коришћењу рибљег фонда уз остало каже:
– Корисник може издати дозволу искључиво јединицама локалне самоуправе које се налазе на територији рибарског подручја за које корисник има уговор о уступању на коришћење, а грађанин дозволу може купити само у месту пребивалишта.
Сваки дистрибутер који дозволу изда супротно овоме биће кажњен новчаном казном у висини од 1,5 до 3 милиона динара, и одговорно лице које је издало дозволу у износу до 200.000 динара, док риболовца за исти прекршај очекује казна у висини од 25 до 50 хиљада динара.
Зато се спортским риболовцима препоручује да не прихватају понуде риболовачких организација које не буду у духу са Законом, како касније не би имали нежељене последице.

ДОЗВОЛЕ НА ПОЧЕК
На делу Рибарског подручја „Србија центар” којим газдује Д.О.О. „Ривер,с Гуард” из Јагодине, дозволе за 2010. годину ће све до краја априла моћи да се добију на почек, с тим што прва рата која се уплаћује при издавању дозволе мора да износи 50% од њене вредности, а остатак у 4 једнака дела.

Sačuvana

ninoslav

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 80
Одг: Dozvola za ribolov
« Odgovor #53 poslato: 25-12-2009, 19:52:06 »

 

УДРУЖЕЊЕ СПРТСКИХ РИБОЛОВАЦА
„КАВЛОВИ“ ЈАГОДИНА

УДРУЖЕЊЕ СПОРТСКИХ РИБОЛОВАЦА "КАБЛОВИ" ЈАГОДИНА


Почело је продају дозвола за риболовну 2010. год.
Дозволе по цени од 5.000 дин. се могу купити НА 5 рата
1.   рата у износу од 2.400 динара се уплаћује на ж.р. удружења  245 - 0103213601140-21 а остатак у четири рате по 650 динара  почев од 15 фебруара.
По достављању уплатнице са фотографијом димензије 3 х 3,5 цм и депоновању чека (који се враћа по уплати целокупног износа) издаће се дозвола за риболовну 2010. годину која важи за целу  територију Србије укључујући и Војводину.
Информације
 Марковић Зоран моб. 064 317 3 269


Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Dozvola za ribolov
« Odgovor #54 poslato: 25-12-2009, 23:18:09 »

jao treba da uradim neku stranicu na sajtu za vas ali nikako da stignem


samo da mi prodje ova nepovratila se godina.. pa cu da dodjem

Kengurinjo

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 762
  • Само ЧИСТ ОБРАЗ и МЕРАК немају цену.
Одг: Dozvola za ribolov
« Odgovor #55 poslato: 22-06-2010, 18:58:28 »

Препоручујем Каблове.... Зоки Гуса је стварно екстреман риболовац и може да вам помогне, да савете...
Sačuvana
Србија је вечна док су јој деца верна. Амин!

ninoslav

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 80
Odg: Dozvola za ribolov
« Odgovor #56 poslato: 07-12-2010, 16:35:32 »

За неки дан  (20 децембар) УСР КАБЛОВИ почиње продају дозвола зѕ риблововну 2011. год. Цена дозволе остаје иста као и прошле
Сениори 5.000
Омладинци од 14 до 18 год, жене и пензионери преко 65. год  2.700
Дозволе важе на целој територији  Србије укључујући и Војводину.
Информације
 Председник УСР Каблови Марковић Зоран моб. 064 317 3 269


« Poslednja izmena: 07-12-2010, 16:37:56 od strane ninoslav »
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Odg: Dozvola za ribolov
« Odgovor #57 poslato: 21-02-2011, 16:37:11 »

Pa nije mnogo ko peca non stop ali ja što odem jednom godišnje... treba mi cena Dnevne dozvole ili za 10 dana recimo...

da li postoji to.....

ninoslav

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 80
Odg: Dozvola za ribolov
« Odgovor #58 poslato: 28-02-2011, 13:16:47 »

Pa nije mnogo ko peca non stop ali ja što odem jednom godišnje... treba mi cena Dnevne dozvole ili za 10 dana recimo...

da li postoji to.....
Dnevne dozvole postoje, a za visednevne mi nije poznato, zato je najbolje informisati se kod RIVERS GARD a odnosno ribocuvarske sluzbe 069 78 77 05
Sačuvana

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Odg: Dozvola za ribolov
« Odgovor #59 poslato: 12-10-2011, 21:40:18 »

Čujem da će dozvola za iduću godinu koštati 4.600 din , za omladinu , žene i penzose 2.300
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto
 

Stranica je napravljena za 0.098 sekundi sa 24 upita.