Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Udaren šipkom po glavi zbog kazne za parking  (Pročitano 4153 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

bevana

  • Gost
Udaren šipkom po glavi zbog kazne za parking
« poslato: 29-10-2009, 17:36:26 »

Udaren šipkom po glavi zbog kazne za parking
Autor: Anita Đukić | 29.10.2009. - 05:00
Jagodina - Kontrolora „Parking servisa” u Jagodini M. T. (27) napao je vozač automobila kome je napisao doplatnu kartu jer nije platio parking. Vozač je kontrolora udario metalnom šipkom po glavi, a krivičnoj prijavi protiv vozača pridružiće se i „Parking servis”, iz kojeg zahtevaju oštru kaznu za napadača. Ovo je najteži napad na radnike „Parking servisa”, koji su do sada trpeli uvrede, psovke, ali i udarce.

 
- Dva puta sam obišao automobil koji nije platio parking. Drugi put kada sam prišao, fotografisao sam automobil i počeo da upisujem doplatnu kartu. U tom trenutku trojica ili četvorica muškaraca izašli su iz prodavnice i krenuli ka meni. Jedan od njih mi je rekao da odmah izbrišem fotografiju ili će on uzeti šipku iz kola. Rekao sam da nema potrebe da uzima bilo šta i okrenuo sam se ka drugom automobilu. Dok sam bio okrenut leđima osetio sam jak udarac otpozadi, nisam pao, ali sam pokleknuo i osim bola video da mi je uniforma bila pocepana. To je bila neka oštra metalna šipka. Pozvao sam policiju, završio u Hitnoj pomoći, gde mi je ukazana pomoć. Svakog dana idem na previjanja jer imam veliku posekotinu i pojavili su mi se podlivi na leđima - priča ovaj kontrolor.
U toku ove godine dogodio se još jedan, nešto lakši napad na kontrolora „Parking servisa” u Ćupriji S. M. (27). Njega je vozač automobila u trenutku pisanja doplatne karte napao i nekoliko put udario pesnicom u nos.
- Do sada, osim ova dva slučaja, nismo imali teške obračune sa kontrolorima, uglavnom se radilo o verbalnoj agresiji, psovkama i takvoj vrsti ataka na naše radnike. Šokirani smo ovim događajem jer se sad pitamo kako da zaštitimo te mlade ljude na ulicama. Podnećemo tužbu protiv napadača, kada ga policija uhapsi. Reč je o mladiću iz Jagodine koji je vozio automobil na ovlašćenje. On je zatražio od kontrolora da pocepa doplatnu kartu i uništi snimak sa fotoaparata, kada mu nije udovoljeno vozač je uzeo iz automobila metalnu šipku i po leđima udario Tanaskovića. Za dve godine dogodila su se dva incidenta kada su vozači udarili rukom kontrolora, a uglavnom se sve završavalo na verbalnom konfliktu - kaže direktor „Parking servisa” Miomir Čihačev.
Iz „Parking servisa” zahtevaju da se napad na Tanaskovića tretira kao napad na službeno lice i da se najstrože kazni.
- Ukoliko se sada počinilac napada strogo ne kazni, naši kontrolori biće izloženi još težim napadima, pa čak će im i životi biti ugroženi. Kontrolor je dužan da dva puta kontroliše vozilo da li je vozač platio parkiranje, fotografiše automobil i stavi doplatnu kartu na automobil. To je dokumentacija koja se posle prilaže uz sudsku tužbu. Ukoliko vozač pobegne s lica mesta ili ne plati doplatnu kartu, on biva utužen - objašnjava Čihačev.
Zanimljivo je da se najčešće bune oni koji spadaju u bogatije građane. Upravo oni pokušavaju verbalno da se obračunaju sa kontrolorima.
- Rekorder je vozač koji je imao neplaćenih 80 doplatnih karata i ukupan dug od 90.000 dinara, reč je o jednom od imućnijih građana Jagodine. Kada jedna tužba prođe sudski postupak, vozač plati oko 4.000 dinara. Najnedisciplinovaniji su vozači skupih automobila i bogatiji građani, dok siromašniji slojevi stanovništva vode računa o redovnom plaćanju. Od početka utuženja plaćanje parkinga se popravilo za 20 odsto - navodi Čihačev.

http://www.blic.rs/srbija.php?id=117973
« Poslednja izmena: 31-10-2009, 15:32:54 od strane Mod1 »
Sačuvana

reksys

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1188
Одг: DESAVANJA U JAGODINI! ! !
« Odgovor #1 poslato: 30-10-2009, 08:08:16 »

Vidi se u kakvoj zemlji zivimo. Ne moze covek ni svoj posao da radi na posten nacin. A napadac je optuzen za krivicno delo ubistvo u pokusaju.
Sačuvana
Nista nije nemoguće...

vesna05

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 621
Одг: DESAVANJA U JAGODINI! ! !
« Odgovor #2 poslato: 30-10-2009, 17:56:32 »

A zna li se ko je napadac,tj mozes li da kazes javno?
Pre neki dan je pijani vozac ubio coveka na sred pesackog prelaza negde kod pijace i pobegao.
Sačuvana

nesa_skazi

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 257
Одг: DESAVANJA U JAGODINI! ! !
« Odgovor #3 poslato: 30-10-2009, 20:10:15 »

bevana?Mislim da ovaj topik pod nazivom desavanja u Jagodini ili ti tema nije predvidjena za desavanja u smislu tuce ,razbojnistva,kradje,tragedije itd... vec desavanja u smislu nocnog provoda,gostovanja nekog benda,odrzavanja nekih koncerata,svirki,manifestacija,kulturno umetnickih dogadjaja itd....
Sačuvana
sve su seke jebene.

pe-tar

  • Gost
Одг: DESAVANJA U JAGODINI! ! !
« Odgovor #4 poslato: 31-10-2009, 12:12:28 »

                          Ako napadač bude osuđen za pokušaj ubistva na 10 god. a ostala trojica njegovih „pajtosa“ na po 5-6, siguran sam da će se broj takvih slučajeva drastično smanjiti.
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: DESAVANJA U JAGODINI! ! !
« Odgovor #5 poslato: 31-10-2009, 14:39:48 »

                          Ako napadač bude osuđen za pokušaj ubistva na 10 god. a ostala trojica njegovih „pajtosa“ na po 5-6, siguran sam da će se broj takvih slučajeva drastično smanjiti.

Da se ja pitam, bilo bi baš tako. Ako ne i oštrije. Banda!
Sačuvana

Mod1

  • Global Moderator
  • Član
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 22
Одг: Udaren šipkom po glavi zbog kazne za parking
« Odgovor #6 poslato: 31-10-2009, 15:33:33 »

Mod1 ispravio naslov teme zato je autorov prvi post označen sa "edit"  :aq28:
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Udaren šipkom po glavi zbog kazne za parking
« Odgovor #7 poslato: 31-10-2009, 15:51:38 »

Kad bi nekoliko njih dobilo kazne  "za primer" smirili bi se svi lepo,ovako....drzava sa zakonima koji se selektivno / ne sprovode! :aq25:
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.
 

Stranica je napravljena za 0.066 sekundi sa 24 upita.