Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Aqva Park Jagodina  (Pročitano 476181 puta)

0 Članovi i 8 gostiju pregledaju ovu temu.

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: Aqva Park Jagodina
« Odgovor #400 poslato: 09-08-2007, 12:54:23 »

kako sad ispade da ne zaradjuje

pa 5 000 ljudi dnevno  x  100 dinara  -  a bilo je i vise ljudi i starijih ali neka

to je 50 000 dinara dnevno  -  x 30   ----   1 500 000 dinara mesecno

pa gde to malo bre
Recimo i da je bilo toliko ljudi, da ne stavim znak pitanja, a imamo osnove da sumnjamo u sve sto Palma izjavi. Ali ajde...Stavicu znak pitanja na tvoju racunicu ! Posle Yakuzinog posta, imam osnove da mislim, da je svaki grad gde je njegova partija aktivna, (ili kako se to vec kaze) cascena boravkom kako u aqua tako i u zoo. Cak sam sigurna da je tako! Na koliko gradova se njegova partija prosirila, (nemam te podatke) recimo, puta dva autobusa, pa to, molim te, ODUZMI kako od zarade aqua tako i od zoo!
Sačuvana

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
Одг: Aqva Park Jagodina
« Odgovor #401 poslato: 09-08-2007, 12:57:39 »

Ostaje nam jos da se nadamo da ne postoji neki ugovor o reklamiranju izmedju TV Palme i Zoo i Aqua, pa jednog dana se fakturise nekih par desetina miliona TV vremena.

Zasto? Pa TV Palma je regionalna TV i ako u regionu ima drugih otvorenih bazena a ona sumanuto favorizuje samo ovaj a drugima bi trazila grdnu lovu za isto to (da dnevno 48 sati vrti reklamu za isti), onda ima osnova i za tuzbu rekao bih.
Sačuvana

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
Одг: Aqva Park Jagodina
« Odgovor #402 poslato: 09-08-2007, 13:06:59 »

Posto smo izgustirali ZOO i Aqua, sad treba da se vidi sta sledece, jer ponestaje goriva za propagandu.

Da se ne desi da ispranim mozgovima dosadi (ipak) da nakon 10000000-tog ponavljanja da su Zoo i Aqua najlepsi na svetu gledaju TV Palmu i dive se uspesima dragog vodje, koji su i nasi valjda zajednicki.


Predlazem (krajnje dobronamerno) CIRKUS!!!!!


To je neiscrpna tema. Prvo moze da se napravi ogromna satra, okolo bi se prodavali stanovi i lokali (skace cena zemljista u nebo). Drugo, jedne godine da se nabave gutaci vatre, druge razne akrobacije na trapezu da se instaliraju, onda kad Zoo nabavi slona, on moze da ima i tacke u Cirkusu (da ne dobija samo dzabe dnevnice u Zoo vrtu, nego nesto i da odradi).

*****************

VAZNO!!!!!  I da ne zaboravim, da bi rad bio laksi zaposlenim na TV, da se nabave papagaji za Zoo i da se nauce da ponavljaju "Jagodina ima najboljeg predsednika opstine na svetu", pa ako pada kisa i nema posetilaca, odemo do papagaja sa kamerom i nasnimamo se do mile volje.

Jeste to malo ulaganja u papagaje i obuku, ali se visetruko isplati, a neki od njih kazu mogu da zive i do 100 godina, znaci rentabilna, dugorocna i profitabilne investicija u svakom smislu.

Mozda bi neka druga zivotinja bila dobra i za dublera na TV u drugim prilikama (kad god ga nesto pitaju da govori "mi u Jagodini, napravili smo zoo najlepsi ..., sto mi imamo Aqua, ... kod nas se svakoj romskoj porodici daje jagnje ... itd.", ali to necu da napisem jer ce da me moderator izbrise, a i da ne dajem ideje besplatno.

*****************

Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: Aqva Park Jagodina
« Odgovor #403 poslato: 09-08-2007, 13:25:44 »

Posto smo izgustirali ZOO i Aqua, sad treba da se vidi sta sledece, jer ponestaje goriva za propagandu.

Da se ne desi da ispranim mozgovima dosadi (ipak) da nakon 10000000-tog ponavljanja da su Zoo i Aqua najlepsi na svetu gledaju TV Palmu i dive se uspesima dragog vodje, koji su i nasi valjda zajednicki.


Predlazem (krajnje dobronamerno) CIRKUS!!!!!


To je neiscrpna tema. Prvo moze da se napravi ogromna satra, okolo bi se prodavali stanovi i lokali (skace cena zemljista u nebo). Drugo, jedne godine da se nabave gutaci vatre, druge razne akrobacije na trapezu da se instaliraju, onda kad Zoo nabavi slona, on moze da ima i tacke u Cirkusu (da ne dobija samo dzabe dnevnice u Zoo vrtu, nego nesto i da odradi).

*****************

VAZNO!!!!!  I da ne zaboravim, da bi rad bio laksi zaposlenim na TV, da se nabave papagaji za Zoo i da se nauce da ponavljaju "Jagodina ima najboljeg predsednika opstine na svetu", pa ako pada kisa i nema posetilaca, odemo do papagaja sa kamerom i nasnimamo se do mile volje.

Jeste to malo ulaganja u papagaje i obuku, ali se visetruko isplati, a neki od njih kazu mogu da zive i do 100 godina, znaci rentabilna, dugorocna i profitabilne investicija u svakom smislu.

Mozda bi neka druga zivotinja bila dobra i za dublera na TV u drugim prilikama (kad god ga nesto pitaju da govori "mi u Jagodini, napravili smo zoo najlepsi ..., sto mi imamo Aqua, ... kod nas se svakoj romskoj porodici daje jagnje ... itd.", ali to necu da napisem jer ce da me moderator izbrise, a i da ne dajem ideje besplatno.

*****************


Ovu ideju si mogao dobro da unovcis, posebno to sa papagajem...steta :aq21: :aq21: :aq07: :aq07:
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Aqva Park Jagodina
« Odgovor #404 poslato: 09-08-2007, 15:24:45 »

kako sad ispade da ne zaradjuje

pa 5 000 ljudi dnevno  x  100 dinara  -  a bilo je i vise ljudi i starijih ali neka

to je 50 000 dinara dnevno  -  x 30   ----   1 500 000 dinara mesecno

pa gde to malo bre
Recimo i da je bilo toliko ljudi, da ne stavim znak pitanja, a imamo osnove da sumnjamo u sve sto Palma izjavi. Ali ajde...Stavicu znak pitanja na tvoju racunicu ! Posle Yakuzinog posta, imam osnove da mislim, da je svaki grad gde je njegova partija aktivna, (ili kako se to vec kaze) cascena boravkom kako u aqua tako i u zoo. Cak sam sigurna da je tako! Na koliko gradova se njegova partija prosirila, (nemam te podatke) recimo, puta dva autobusa, pa to, molim te, ODUZMI kako od zarade aqua tako i od zoo!

ma racunica mu je uopstena. uzgred, direktor akva parka tvrdi da u proseku imaju oko 3700 posetioca dnevno - naravno u onom periodu kada su bili lepi dani, zatim dodje deo njih koji ne plati ulaz, ali ima i onih koji plate i po 200 dinara, pa jos i naruce neko pice, a cene pica i hrane u akva parku jesu nesto vece nego u gradu, tako da zaista moze da se pretpostavi da i pravi recimo tih 1,5 miliona mesecno, ali u sezoni.

obzirom da sezona traje da kazemo i 5 meseci godisnje (sto je opet malo verovatno), dolazi se do cifre od nekih 7,5 miliona na godisnjem nivou.

onda obzirom da ima 80 zaposlenih, koji primaju neka bude 200 eura plate (16.000 dinara), njihova primanja sa doprinosima na godisnjem nivou iznose oko 26.726.000 dinara, prema tome (ovo je posebno za tebe autentik) akva park ovakvim nacinom rada ne moze da radi sa dobiti.

naravno svi su ovi podaci proizvoljni, ali se nadam da cemo uskoro imati i bolje i tacnije pokazatelje
Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: Aqva Park Jagodina
« Odgovor #405 poslato: 09-08-2007, 15:32:41 »

 Sumnjam da je tih 80 zaposlenih u stalnom radnom odnosu. Mislim da su u vecini sezonci, sto bi bilo i logicno s obzirom na karakter objekta.
 
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Aqva Park Jagodina
« Odgovor #406 poslato: 09-08-2007, 15:47:31 »

Sumnjam da je tih 80 zaposlenih u stalnom radnom odnosu. Mislim da su u vecini sezonci, sto bi bilo i logicno s obzirom na karakter objekta.
 

pretpsotavljam i ja da je tako, ali i onda imamo situaciju da za tih, kako sam proizvodljno rekao 5 meseci koliko sezona traje, tih 80 ljudi, da bi primilo 200 eura platu, akva park mora da prihoduje perko 11 miliona samo za njihova primanja, ne racnajuci amortizaciju opreme, pumpi, troskove elektricne energije, zatim vode i svega ostalog
Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: Aqva Park Jagodina
« Odgovor #407 poslato: 09-08-2007, 15:51:02 »

 Pa znaci STVARNO je osudjeno na propast? Neverovatno mi je!
 Mada sam vec negde napomenula i za hotel, znalo se u startu da od njega nema nista.
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Aqva Park Jagodina
« Odgovor #408 poslato: 09-08-2007, 16:26:01 »

Pa znaci STVARNO je osudjeno na propast? Neverovatno mi je!
 Mada sam vec negde napomenula i za hotel, znalo se u startu da od njega nema nista.

ne znaci jos uvek nista, cifre su proizvoljne kao i jos mnogo toga. vreme ce pokazati (a posebno racuni). naravno trebalo bi da se povede racuna i to mnogo, kako bi akva park opstao
« Poslednja izmena: 09-08-2007, 16:26:53 od strane zs »
Sačuvana

opajdara

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 564
Одг: Aqva Park Jagodina
« Odgovor #409 poslato: 09-08-2007, 19:47:31 »

kako sad ispade da ne zaradjuje

pa 5 000 ljudi dnevno  x  100 dinara  -  a bilo je i vise ljudi i starijih ali neka

to je 50 000 dinara dnevno  -  x 30   ----   1 500 000 dinara mesecno

pa gde to malo bre
Recimo i da je bilo toliko ljudi, da ne stavim znak pitanja, a imamo osnove da sumnjamo u sve sto Palma izjavi. Ali ajde...Stavicu znak pitanja na tvoju racunicu ! Posle Yakuzinog posta, imam osnove da mislim, da je svaki grad gde je njegova partija aktivna, (ili kako se to vec kaze) cascena boravkom kako u aqua tako i u zoo. Cak sam sigurna da je tako! Na koliko gradova se njegova partija prosirila, (nemam te podatke) recimo, puta dva autobusa, pa to, molim te, ODUZMI kako od zarade aqua tako i od zoo!

PALMINA STRANKA IMA OGRANKE U SVIM OKRUZIMA U SRBIJI :D Pitanje je zaradjuju li AQUA i ZOO uopste? Ili su Jagodinci JEDINI koji placaju ulaz, a svi koji dodju iz nekog drugog grada su PLACENI da odrade EPP za Palmu :D
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Aqva Park Jagodina
« Odgovor #410 poslato: 09-08-2007, 19:50:03 »

kako sad ispade da ne zaradjuje

pa 5 000 ljudi dnevno  x  100 dinara  -  a bilo je i vise ljudi i starijih ali neka

to je 50 000 dinara dnevno  -  x 30   ----   1 500 000 dinara mesecno

pa gde to malo bre
Recimo i da je bilo toliko ljudi, da ne stavim znak pitanja, a imamo osnove da sumnjamo u sve sto Palma izjavi. Ali ajde...Stavicu znak pitanja na tvoju racunicu ! Posle Yakuzinog posta, imam osnove da mislim, da je svaki grad gde je njegova partija aktivna, (ili kako se to vec kaze) cascena boravkom kako u aqua tako i u zoo. Cak sam sigurna da je tako! Na koliko gradova se njegova partija prosirila, (nemam te podatke) recimo, puta dva autobusa, pa to, molim te, ODUZMI kako od zarade aqua tako i od zoo!

PALMINA STRANKA IMA OGRANKE U SVIM OKRUZIMA U SRBIJI :D Pitanje je zaradjuju li AQUA i ZOO uopste? Ili su Jagodinci JEDINI koji placaju ulaz, a svi koji dodju iz nekog drugog grada su PLACENI da odrade EPP za Palmu :D


zoo zaradjuje, akva trenutno zaradjuje manje nego sto potrosi. videcemo kako ce s razvijati situacija, a imacemo verovatno i nesto od informacija
Sačuvana

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
Одг: Aqva Park Jagodina
« Odgovor #411 poslato: 09-08-2007, 23:23:25 »

Pa znaci STVARNO je osudjeno na propast? Neverovatno mi je!
 Mada sam vec negde napomenula i za hotel, znalo se u startu da od njega nema nista.

ne znaci jos uvek nista, cifre su proizvoljne kao i jos mnogo toga. vreme ce pokazati (a posebno racuni). naravno trebalo bi da se povede racuna i to mnogo, kako bi akva park opstao

Opstace jer ce biti finansiran iz budzeta, logicno, sve dok se bude moglo izdrzati uz Gucu, jagnjice, letovanja i ostale troskove Palmine vladavine. Poseta ce naravno, biti i manja kad splasne za neki dan reklamna euforija.

Na kraju, sta je tu je, nisam jos bio, verujem da je lepo, ali prosto da se batalimo prica o "isplativosti", rec je o novom trosku.

Naravno, o parama ulozenim u izgradnju ne treba ni pricati u pogledu "isplativosti" investicije.
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Aqva Park Jagodina
« Odgovor #412 poslato: 13-08-2007, 06:26:49 »

PROŠIRENJE AKVA PARKA 2008.
JAGODINA - Prema rečima Zorana Gligorijevića, direktora akva parka u Jagodini, ovaj kompleks se trenutno prostire na tri hektara, a dogodine će biti povećan za još dva.

- Prvi rezultati su pokazali da akva park ima mogućnosti za proširenje. Razgovarali smo na nivou lokalne samouprave da se za sledeću godinu proširi na pet hektara. Primetili smo sada i neka uska grla, kao, na primer, da je naročito veliko zagušenje na toboganskom delu, tako da ćemo iskoristiti brdo za tobogane i dodati još jedan ili dva bazena oko brda, a pominje se i lenja reka - objašnjava direktor akva parka.

On dodaje da je jagodinski sportski savez zadužen i za akva park i gradske bazene, i da su higijenski, tehnički i bezbednosni uslovi uticali na trenutno zatvaranje gradskog bazena.

- Postojeći gradski bazen nije ispunjavao ni minimum tehničkih uslova, higijenski je uvek bio na ivici zatvaranja, zato smo i ušli u projekat proširenja bazena, koji je bio jedan od prioriteta već mnogo godina unazad. To je sada izgradnjom akva parka i ostvareno. Veliki problem je bio što "Jaša" ne može u isto vreme na dva mesta da održava bazene s postojećim ljudskim resursima, ali najveći problem u svemu tome bio je određeni broj spasilaca. Kako nam je na prvom mestu značajan bezbednosni faktor, sve spasioce koji postoje u regionu, prema standardima FINA, povukli smo u akva park, pa sada nemamo ljude ni sa te strane. Sve je to uslovilo da onaj bazen ne radi - objašnjava Gligorijević.

Prema rečima Gligorijevića, ukoliko se nastavi sadašnji trend u poseti, kada je za 20 dana akva park posetilo 50.000 ljudi, ova investicija će biti isplaćena do 2011. godine.

Kurir, 13. avgust 2007
Sačuvana

ONA

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1039
Одг: Aqva Park Jagodina
« Odgovor #413 poslato: 13-08-2007, 07:23:42 »

Svi jagodinci znaju da je to ODPRILIKE tako,sto rece Gligorijevic,ali namece se pitanje zasto je uopste Gradski bazen radio dan do otvaranja Akve i sto to ne rece u sezoni nego tek sad,cisto da ljudi eto,znaju istinu
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Aqva Park Jagodina
« Odgovor #414 poslato: 13-08-2007, 10:00:38 »

Svi jagodinci znaju da je to ODPRILIKE tako,sto rece Gligorijevic,ali namece se pitanje zasto je uopste Gradski bazen radio dan do otvaranja Akve i sto to ne rece u sezoni nego tek sad,cisto da ljudi eto,znaju istinu

a sto da se ne uzme kinta dok se ne napravi nesto bolje? da je bilo ko rekao da ne valja, verovatno bi uticao na posecenost, zar ne?
Sačuvana

ONA

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1039
Одг: Aqva Park Jagodina
« Odgovor #415 poslato: 13-08-2007, 10:32:20 »

ma naravno,kinta za sta (e to ne procitah izvini), za dorenoviranje istog ili za?na kraju krajeva sezoni LOVA (do krova) dolazi kraj,pa ajde da pokrenemo i neke druge teme
Sačuvana

opajdara

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 564
Одг: Aqva Park Jagodina
« Odgovor #416 poslato: 14-08-2007, 17:50:09 »

PROŠIRENJE AKVA PARKA 2008.
JAGODINA - Prema rečima Zorana Gligorijevića, direktora akva parka u Jagodini, ovaj kompleks se trenutno prostire na tri hektara, a dogodine će biti povećan za još dva.

- Prvi rezultati su pokazali da akva park ima mogućnosti za proširenje. Razgovarali smo na nivou lokalne samouprave da se za sledeću godinu proširi na pet hektara. Primetili smo sada i neka uska grla, kao, na primer, da je naročito veliko zagušenje na toboganskom delu, tako da ćemo iskoristiti brdo za tobogane i dodati još jedan ili dva bazena oko brda, a pominje se i lenja reka - objašnjava direktor akva parka.

On dodaje da je jagodinski sportski savez zadužen i za akva park i gradske bazene, i da su higijenski, tehnički i bezbednosni uslovi uticali na trenutno zatvaranje gradskog bazena.

- Postojeći gradski bazen nije ispunjavao ni minimum tehničkih uslova, higijenski je uvek bio na ivici zatvaranja, zato smo i ušli u projekat proširenja bazena, koji je bio jedan od prioriteta već mnogo godina unazad. To je sada izgradnjom akva parka i ostvareno. Veliki problem je bio što "Jaša" ne može u isto vreme na dva mesta da održava bazene s postojećim ljudskim resursima, ali najveći problem u svemu tome bio je određeni broj spasilaca. Kako nam je na prvom mestu značajan bezbednosni faktor, sve spasioce koji postoje u regionu, prema standardima FINA, povukli smo u akva park, pa sada nemamo ljude ni sa te strane. Sve je to uslovilo da onaj bazen ne radi - objašnjava Gligorijević.

Prema rečima Gligorijevića, ukoliko se nastavi sadašnji trend u poseti, kada je za 20 dana akva park posetilo 50.000 ljudi, ova investicija će biti isplaćena do 2011. godine.

Kurir, 13. avgust 2007

NIJE NEGO!!!! Koliko je nezaposlenih u Jagodini tj. Pomoravskom okrugu? Sve se plasim da ne bi radili na gradskom bazenu :D Nema spasilaca? Sta radi Sluzba za zaposljavanje u Jagodini? PREKVALIFIKACIJA, OBUKA I NA POSAO!!!! Pricam ti pricu... Bazen je zatvoren da ne pravi konkurenciju Aqui i tacka. Znam ovog Gligu, nekad je bio pametan i dobar covek. Sta mu bi da se sa djavolom uortaci? Pritisla besparica?
Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: Aqva Park Jagodina
« Odgovor #417 poslato: 14-08-2007, 18:02:03 »

 Ma da bre, kao spasilaci problem! Nebuloze!

 Pa to se bar da iskolovati!

 A sto se tice zaposlenih, cula sam da je sve to preko omladinske zadruge!

 Koliko se u stvari ljudi zaposlilo od kad je on predsednik? :aq15:
Sačuvana

KIMI

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 52
Одг: Aqva Park Jagodina
« Odgovor #418 poslato: 14-08-2007, 19:17:03 »

Daj bre Gligo neki mai geri i pobacaj ovi KIKS BOXERI u mali bazen pa nek ih spasavaju.Jel se predsednik okupao ovih dana?Da mu nije ladna
voda?
Sačuvana

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
Одг: Aqva Park Jagodina
« Odgovor #419 poslato: 14-08-2007, 23:50:59 »

Pa nisu uzeli u obzir broj suncanih dana tokom godine u centralnoj Srbiji kad su projektovali ekonomsku isplativost Aqua parka ... doduse ova godina je bila povoljna, ali zna tu da bude dosta kisnih dana pa ona matematika 5000 x ulaznica tad ne radi ...

Nezaposlenih u Jagodini ima oko 12000 & broj ce da poraste kad se okonca privatizacija ovih jos par preduzeca, mislim da su Kablovi blizi stecaju nego privatizaciji, pa to znaci jos jedno par hiljada na birou.

Tj ako ima 80 zaposlenih u Aqua, nezaposlenih teoretski mogu da pokriju jedno 150 Aqua parkova ... koji bi dakle kostali oko 15 milijardi dinara  ... sto ponovo dokazuje isplativost investicije.

Nema veze, lepo je, mora da bude i skupo, a posto je besmisleno megalomanski napravljeno, mora da bude i neisplativo.
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.193 sekundi sa 25 upita.