Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Ko me ter`o?!!!  (Pročitano 63197 puta)

0 Članovi i 8 gostiju pregledaju ovu temu.

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: Ko me ter`o?!!!
« Odgovor #80 poslato: 26-09-2009, 17:46:36 »

Raspust od jutra do večeri na tuđim njivama. A posle, kada je počela škola, dan na nastavi, dva u nadnici. Tako odrasta dvanaestogodišnji Stefan Arsić, prognanik sa Kosova, danas bez adrese u Ćupriji.
- Mama nije imala da plati stanarinu, pa nas je gazda izbacio - govori dečak. - Spavamo gde stignemo.
Prethodnu noć Arsići su noćili u Jagodini, kod poznanika. Stefan je danas poranio u školu. Mama Slađana sa bolesnom devojčicom Marijom (8) bila je kod lekara. Sutra će u selo Jovac, na berbu kukuruza.
- Nemam ja vremena za detinjstvo! - kaže Stefan. - Žao mi seke. I ona za to nema vremena.
O sudbini ovog dečaka i njegove porodice „Novosti“ su prethodnog dana donele dva teksta. Reagovali su naši čitaoci, potreseni sudbinom dečaka koji nadniči, kako bi pomogao samohranoj majci da se prehrane. U reagovanjima, čitaoci, bez izuzetka, žele da pomognu Stefanu da lagodnije odraste.
U petak smo se ponovo uputili u Ćupriju, namerni da istražimo - mora li detinjstvo ovog dečaka da bude toliko surovo? Šta čini Centar za socijalni rad da se pomogne Arsićima? Koliko može da pomogne škola? (Stefan ide u šesti razred osnovne škole „Vuk Karadžić“.)
Njegov razredni starešina Danijela Pantić imala je časove tek kasno po podne. Priču o Stefanu ispričali su drugi nastavnici koje smo zatekli u zbornici:
- U kakvim uslovima živi, Stefan je postigao dobar uspeh protekle godine. Ove, još je rano da govorimo o rezultatima. Ali, znamo, ne dolazi redovno na nastavu. Mama dođe, opravda časove. Kaže: „Radili smo juče, zajedno da zaradimo za hleb.“
Arsići su, kako nam je ispričala Slađana, donedavno dobijali socijalnu pomoć. Osam hiljada iz Centra za socijalni rad, mesečno. Njena maloletna deca: Stefan i Marija, nemaju pravo na dečji dodatak, kao peto i šesto po redu rođeno dete. Tako je - po zakonu!
- Osam hiljada koje smo dobijali, rasporedimo za knjige, odeću i obuću, a do juče još je jedna moja devojčica bila s nama - priča Slađana. - Za stanarinu nemamo. Za hranu sami zarađujemo. Stefan ponajviše. Iz Centra za socijalni rad, vrata mi niko sedam godina nije otvorio. Pomoć su slali, samo kada ja odem i molim. Sada nemam ni to, jer su mi tražili da donesemo dokumenta, ali nama je problem i da odemo do Vranja, gde su naše matične knjige.
Zato smo se zajedno sa Slađanom i njenom decom obratili Centru. Slađana je, inače, krenula da zamoli za pomoć. Dočekala nas je direktorka Suzana Mladenović. Nije, kaže, čula za problem Arsića. I nije imala vremena za razgovor, jer sa novinarima ima loše iskustvo.
Vrata su bila otvorena, direktorka je sa koleginicama sedela. Slađana je ispred otvorenih vrata stajala sa decom, Marijom i Stefanom. Marija se preznojavala, žuljale su je cipele dva broja manje. Stefan je krio lice rukama.
- Kako ne znate o kome se radi, toliko puta sam vas molila za hiljadu-dve - govorila je Slađana s vrata. - Nije meni lako da molim. Kome je lako da moli za hleb.
Odgovorila joj je jedna od radnica Centra, ne ustajući sa stolice.
- Ako nemaš za hleb, zašto si rađala toliku decu.
Slađana je zaplakala. Direktorka Suzana Mladenović je izgubila strpljenje. Ljuta na Arsiće, na novinare, posebno, što ne odustaju da sve ovo čuju i slikaju, pozvala je obezbeđenje da nas isprati. Potom i - policiju!
Morali smo napolje.
A onda i u policijsku stanicu. Ljubaznim službenicima MUP dali smo izjave, na prijavu direktorke.
- Nisam imala izbora. Želela sam da sve čujete. Žao mi je zbog neprijatnosti - kazala je Slađana Arsić.
Otišli smo na kraju da ona otvori račun, na molbu plemenitih čitalaca „Novosti“ koji žele da pomognu Arsićima.

IMA NADE
DuŠan Trifunović, predsednik nevladine organizacije „Muška sigurnost“, od koga smo i saznali za Stefanovu sudbinu, već je nabavio ogrev za Arsiće.
- Sad ne znam gde da odvezem ova drva, kad oni više nemaju adrese. Ali verujem: ima nade za drugačije detinjstvo ovog dečaka. Ohrabren sam dobrotom koju su pokazali čitaoci „Novosti“ i vaša kuća.

ŽIRO-RAČUN
Svi koji žele da pomognu da bude drugačije detinjstvo Stefana Arsića, mogu da uplate pomoć na račun (dinarski) broj:160-5300100664935-08 (banka Inteza) Slađana (Arsić) Novićević.
Devizni račun: RS 35-160-5330200334327-02.




Ovo sam našla u večernjim novostima. Jadno dete.
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Ko me ter`o?!!!
« Odgovor #81 poslato: 26-09-2009, 18:57:35 »

Ljudi kao je tuzno,u stvari strasno!
Verovatno ce im neko i pomoci,ali verujem samo oni koji su skromnih mogucnosti,oni koji se razbacuju vilama,letovanjima,skupim autima...sigurno nece! A ima ih dosta kod nas.Bilo bi pametnije da se tako pokazu.
Zar ovo nije tuga do neba?!
Ljudi,koliko ima LJUDI jos?
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Ko me ter`o?!!!
« Odgovor #82 poslato: 26-09-2009, 18:59:56 »

Čekaj, čekaj...nemoj da mi kažete da je ovo istina? Odakle ti Ivanka ovo?
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Ko me ter`o?!!!
« Odgovor #83 poslato: 26-09-2009, 19:05:11 »

Našla sam izvor!
Kada bi sada i na ovom mestu rekla sve što znam i mislim o dotičnoj direktorki, verovatno bi i meni poslala policiju. Uopšte me ne čudi njeno ponašanje jer je to jedno zlo na štiklama! Užas, užas, užas! Ni ovaj Trifunović nije cvećka, ali ako je to za ogrev istina...da ga ostavim postrani.
Ali ova...ova, samozvanica! Gospode Bože dragi!!!
Šta kažeš, ima loše iskustvo sa novinarima....c, c, c, c, c, ta nije valjda?
 
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Ko me ter`o?!!!
« Odgovor #84 poslato: 26-09-2009, 19:12:02 »

E luda si  :xq006:
Sigurno je tako,zena ima "vlast" nad sirotinjom.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Ko me ter`o?!!!
« Odgovor #85 poslato: 26-09-2009, 19:18:27 »

E luda si  :xq006:
Sigurno je tako,zena ima "vlast" nad sirotinjom.

Pa znaš šta? Sad mi je skočio pritisak na trista! Pa ako je nešto od ovog tačno (a sigurno ima istine), pa to bre...ne znam. Zamisli ti? Radiš u Centru za socijalni rad!!! Ej bre! Em si zajahala državne jasle, em ti je posao da brineš o socijalnim slučajevima. A gospođa nije čula? Zamisli, gluva li je, šta li? Jao...da zna šta je stid, trebalo bi da umre od sramote!
Mislim toliko me iznerviralo ovo....uf! Nema sirota kad da radi šta joj je posao!
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Ko me ter`o?!!!
« Odgovor #86 poslato: 26-09-2009, 19:24:30 »

Mene je vise rastuzilo!
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Ko me ter`o?!!!
« Odgovor #87 poslato: 26-09-2009, 19:29:36 »

Pa plus to! Aman zaman! Plus što je priča da kamen pukne, a tebi u službama za brigu o tako teškim socijalnim slučajevima rade karijeristi, kompleksaši i samizvanci!
A lepo stoji naslov teme "KO ME TER'O".
I da me čovek pita, šta sam otvarala ovo, samo da se nerviraš i na kraju iskukaš ko kiša!
« Poslednja izmena: 26-09-2009, 19:30:34 od strane SunđerBoba »
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Ko me ter`o?!!!
« Odgovor #88 poslato: 26-09-2009, 19:42:51 »

Sad mi je sin trazio da ide,i pored vecere kuci, u McDonalds.
Da nisam ovo procitala dala bih mu,ovako nisam,jer pomislim  kako neko nema ni za hleb goli.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Ko me ter`o?!!!
« Odgovor #89 poslato: 26-09-2009, 20:02:54 »

Ma jok bre ,ne moze.Bas kad ovo procitah,jos mi je tako sveze. :xq006:
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

government

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 4156
Одг: Ko me ter`o?!!!
« Odgovor #90 poslato: 26-09-2009, 22:16:33 »

ja znam ženu koja je prostituisala svoje ćerke a izgleda je počela i unuku da podvodi pa su je oduzeli. to sve traje 20 godina a u istoj zgradi stanuje žena koja radi u centru za soc rad i ništa .
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Ko me ter`o?!!!
« Odgovor #91 poslato: 26-09-2009, 22:17:38 »

Da se ne zamera sa komsilukom!
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Svilena

  • Gost
Одг: Ko me ter`o?!!!
« Odgovor #92 poslato: 26-09-2009, 22:37:40 »

ja znam ženu koja je prostituisala svoje ćerke a izgleda je počela i unuku da podvodi pa su je oduzeli. to sve traje 20 godina a u istoj zgradi stanuje žena koja radi u centru za soc rad i ništa .
smilovali su se - unuka je sad u hraniteljskoj porodici - dobro je.
Sačuvana

bebironac

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 927
Одг: Ko me ter`o?!!!
« Odgovor #93 poslato: 26-09-2009, 23:25:04 »

jeste unuka je ona mala crnkinja,a majka joj je ona plavaa sto seta kao izgubljena za troje dece na ulici,mislim izgubljena,a kako ne bi bila kad je dozivela takvu sudbinu....tu pricu jagodina zna vec 20 godina i niko nista,i nije samo socijalna sluzba tu kriva,krvi smo svi koji smo znali za to pa i ja

sto se cuprije tice i porodice arsic,jedino sto mogu da kazem jeste to da sam zbog jedne drugarice jako lose iskustvo imala sa socijalnom radnicom i njenim radom sa tom mojom istom drugaricom.....ne bi me cudilo da je zaista ovo rekla majci,sto je rekla,da sto je radjala kad ne moze da izdrzava.....

luna secas se kad si me pitala u vezi one male navlakuse da izvuce neki dinar preko neta,e ono je bila navlakusa a ovo je zaista jedna realna prica malog decaka....joj i mnogo ih je u tako teskoj situaciji

jednom sam mogla da presvisnem od tuge kad sam radila na decijem i dovedu nama dva decaka od 15 godina,ne mogu da se setim da li su bili blizanci koji su toliko fizicki zakrzljali kao da imaju 11 godina,i mentalno su ometeni u razvoju ali srecom ne u nekoj vecoj meri...
elem,prica ide ovako klinci su primljeni sa trovanjem pecurkama,zbrinuti su na adekvatan nacin i srecom sve je bilo u redu,jednom prilikom sam ih pitala,kako su se potrovali pecurkama,oni su mi ispricali da im otac i majka nikad nisu kod kuce i da su vec par dana bili gladni ,tako da su oni otisli da uberu pecurke da spreme i da jedu,pitala sam ih dali su imali nesto kod kuce za pojesti,rekli su da su imali krompir ali nisu smeli da spremaju jer BI KOMSILUK REKAO KAKO SU ONI TO UKRALI AAAAAAAAAAAAA ja sam popenila i plakala,umesto da im komsiluk pomogne oni ih jos olajavaju ,mislim zli jezici,majku u poseti nisam videla ali kad sam videla oca doslo mi je da ga zadavim.....
a najvise sam plakala kad im je servirka odnela po tanjir sa graskom u sobu da jedu,i to onaj bolnicki grasak,nisam videla nikad da neko tako slatko jede,ljudi moji to je bila jeziva slika,ne daj boze nikom,a ostala deca su se kao po obicaju prenemagala i ne samo deca roditelji su i bez da probaju vec odbijali hranu,a verujte mi ja sam je jela 7 godina i nije to tako losa hrana,u svakom slucaju jestivo je.....
Sačuvana
Ludaci i djeca uvijek govore istinu. Andric

government

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 4156
Одг: Ko me ter`o?!!!
« Odgovor #94 poslato: 26-09-2009, 23:28:01 »

mnogo je tuge na ovom svetu
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Ko me ter`o?!!!
« Odgovor #95 poslato: 26-09-2009, 23:31:20 »

Jezivo.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

bebironac

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 927
Одг: Ko me ter`o?!!!
« Odgovor #96 poslato: 26-09-2009, 23:35:00 »

najvise me je pogodilo to ,evo i dan danas pamtim lik te dece,kazem dece a samo 3 godine su mladji od mene,kazem pogodilo me je to sto su to predobra stvorenja,neiskvarena,nisu izasli iz sobe,nisu se razdvojili,jedan drugom pomazu,mirni su ko bubice,sta god ih piitas recice ti,a nista ti nece traziti ni paznju ni pomoc,jednostavno ne zele da budu na smetnji....da znas da je jezivo
Sačuvana
Ludaci i djeca uvijek govore istinu. Andric

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Ko me ter`o?!!!
« Odgovor #97 poslato: 26-09-2009, 23:49:40 »

jeste unuka je ona mala crnkinja,a majka joj je ona plavaa sto seta kao izgubljena za troje dece na ulici,mislim izgubljena,a kako ne bi bila kad je dozivela takvu sudbinu....tu pricu jagodina zna vec 20 godina i niko nista,i nije samo socijalna sluzba tu kriva,krvi smo svi koji smo znali za to pa i ja

Nemoj da pričaš!!! Pa znam tu devojčicu! O Bože!
Upravu si bebi, krivi smo mi.... :xq007:
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Ko me ter`o?!!!
« Odgovor #98 poslato: 26-09-2009, 23:51:59 »

Socijalne sluzbe su mi jezive.
Necu zaboraviti kad sam pre 9 godina otisla da nesto overim na socijalno u PN,i dosla je jedna sirota zena iz nekog sela sa slepim 15-to godisnjim sinom koga je vodila doktoru.
Molila je da joj daju pare za autobus,nema cime da se vrati u selo,pozajmila je i da dodje,klela se i plakala da nema, a onom decku koji jegoreo od temperature su se samo ispod naocara slivale suze.
Nisu hteli da joj daju,traziili su nesto nemoguce od nje. Mog muza tesko da nesto pogodi ali se zgranuo nad tim prizorom.
Kad joj je pruzio novac pocela je jos vise da place,cini mi se od stida.
U onom sluzbeniku iza saltera smo tada cini mi se,stekli dozivotnog neprijatelja.Od tada ih sve mrzim.

I gde je tu pravda,ima li boga samo za bogate?
« Poslednja izmena: 27-09-2009, 00:19:46 od strane Luna »
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: Ko me ter`o?!!!
« Odgovor #99 poslato: 27-09-2009, 08:23:04 »

Ja imam, ovde, lepa iskustva sa socijalnim službama. Za vreme napada na Dubrovnik sam imala kod sebe dve devojčice i naravno, prijavila sam ih na socijalno zbog zdravstvenog osiguranja. Posle par dana sam dobila poziv da dodjem da podignem paket na socijalno. Nisam uzela, jer nisam trebala. Posle par godina, moja firma je išla u stečaj, mužu je kasnila plata 3 meseca pa sam otišla na socijalno da mi pomognu oko računa. Bez ikakvih problema. Tako da sada ako nešto organizuju, uvek se javim volonterski.
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.077 sekundi sa 24 upita.