Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: POČELO OBELEŽAVANJE JUBILEJA POZORIŠTA U JAGODINI  (Pročitano 3855 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

zs

  • Gost
POČELO OBELEŽAVANJE JUBILEJA POZORIŠTA U JAGODINI
« poslato: 14-09-2007, 06:59:17 »

Manifestacijom 'Rođendanska torta' u Centru za kulturu u Jagodini je počelo obeležavanje jubileja Gradskog pozorišta koje je osnovano na današnji dan pre šezdeset godina.

Prvog dana obeležavanje jubileja otvorena je izložba pozorišnih kostima i skica autora Gordane Nikolić iz Sente.

Prema rečima upravnika Pozorišta u Jagodini Vladimira Jovanovića, početkom oktobra biće organizovana manifestacija 'Dan za danom' kada će u toku sedam dana biti prikazane sve predstave sa repertoara.

Krajem oktobra biće promovisana i monografija o jagodinskom pozorištu čiji su autori Slobodan Žikić i Ninoslav Stanojević.

Jagodinsko pozorište, koje još nema profesionalni status, radi na pripremi još jedne celovečernje predstave kao i dečje predstave 'Ivica i Marica'.

Glumci ovog pozorišta sa uspehom igraju više predstava pred publikom širom Srbije, a nedavno su nastupili i na kulturnom letu u Ugljeviku u Republici Srpskoj.

Sa predstavom 'Šljiva' po tekstu Predraga Trajkovića nastupili su poslednje večeri u čast laureata i na Festivalu 'Dani komedije' u Jagodini.

Za ovaj tekst Trajković je dobio nagradu na prošlogodišnjim 'Danima komedije' za najbolji komediografski tekst.
Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: POČELO OBELEŽAVANJE JUBILEJA POZORIŠTA U JAGODINI
« Odgovor #2 poslato: 05-10-2007, 22:04:05 »

  Ovo je bilo pravo osvezenje!!  :aq07: :aq07:
Sačuvana

Lazarica

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 405
Одг: POČELO OBELEŽAVANJE JUBILEJA POZORIŠTA U JAGODINI
« Odgovor #3 poslato: 17-12-2007, 20:59:41 »

Žao mi je što nisam bila na svečanosti upriličenoj povodom jubileja Gradskog pozorišta, mada sam trebala da dodjem. Ali je bila moja koleginica, koja mi je sve prenela, videla sam i neke fotografije koje je napravila i sve u svemu, svaka čast glumcima. Nadam se da ćemo i u narednim sezonama imati zadovoljstvo da ih gledamo i divimo se njihovim glumačkim bravurama. :aq07:
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.084 sekundi sa 25 upita.