Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Budžet je za građane a ne za političare  (Pročitano 5441 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

zs

  • Gost
Budžet je za građane a ne za političare
« poslato: 08-10-2007, 06:06:18 »

Predsednik opštine ne prima platu iz bužeta, vozi se vlastitim automobilom, nema savetnika i gradskog menadžera, iz budžeta ne plaća kafanske račune


Jagodina - Predsednik opštine Jagodina Dragan Marković - Palma podneo je u subotu na centralnom trgu u Jagodini izveštaj građanima o rezultatima ostvarenim poslednje tri godine, od kada je pobedio na lokalnim izborima a njegova stranka Jedinstvena Srbija dobila većinu u lokalnoj skupštini, i ocenio da su ostvareni dobri rezultati zahvaljujući opredeljenju da građani troše budžet, a ne političari.
Zahvaljujući ovakvom konceptu politike lokalne samouprave građani su osetili blagodeti domaćinskog ponašanja onih za koje su glasali na izborima, dodao je Marković pred nekoliko hiljada građana opštine. Na području opštine u poslednje tri godine asfaltirano je 170 kilometara puteva i ulica, izgrađena su 43 sportska terena, više od 25.000 građana se vozi besplatno autobusima o trošku opštinskog budžeta, za svako novorođeno dete iz budžeta se izdvaja po 200 evra, svaki đak prvak dobije 5.000 dinara pri polasku u školu, za svakog umrlog se izdvaja 200 evra pomoći za sahranu, onima koji ne mogu kupiti lekove plaća opština, 1.674 maturanta i 180 vaspitača o trošku opštine boravili su ovog leta na moru... Socijalno ugroženima opština plaća struju, kupuje ogrev, Jagodina ima najjeftiniju vodu u Srbiji, poljoprivrednici su oslobođeni plaćanja taksi i tezgi na zelenoj pijaci, opština poljoprivrednicima plaća osemenjavanje krava...
Velika sredstva uložena su u razvoj školstva, kulture, sporta, zdravstva, zapošljavanja, pomoć je pružena crkvi, nevladinim i društvenim organizacijama, dodao je Marković i napomenuo da je Jagodina veliko gradilište gde je cena građevinskog zemljišta porasla i nekoliko hiljada puta. Za vreme ove vlasti Jagodina je postala važan turistički centar na "Koridoru 10", istakao je Marković i napomenuo da je Akva park, koji je otvoren ove godine, posetilo 85.000 ljudi s plaćenim ulaznicama i još oko 15.000 besplatno u organizovanim grupama, a ZOO vrt, otvoren prošle godine, posetilo je više od 150.000 građana.
"Prema broju turista Jagodina je odmah iza Vrnjačke Banje i Sokobanje", rekao je Marković.
"Ovo su samo neki elementi kojima lokalna samouprava pokušava da olakša život građana, a u isto vreme radi na stvaranju uslova za intenzivan privredni razvoj", rekao je Marković i istakao da "danas u Jagodinu ulažu mnoge kompanije, a grad gotovo svakodnevno posećuju strane diplomate, predstavnici velikih firmi i mnogobrojne ličnosti iz političkog, kulturnog, javnog i sportskog života. On je istakao da ne prima platu iz budžeta, da se vozi vlastitim automobilom, nema savetnika i gradskog menadžera i iz budžeta se ne plaćaju kafanski računi.

Danas, ponedeljak, 8. oktobar 2007
Sačuvana

ONA

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1039
Одг: Budžet je za građane a ne za političare
« Odgovor #1 poslato: 08-10-2007, 08:28:12 »

Koliko hiljada gradjana? U NAJBOLJEM slucaju 1.500, a od toga 10 buseva (parkirani u ulici Brace Dirak) sa gostima "sa strane" - znaci 500 ljudi van Jag. opstine.
Ovde nista novo nije receno osim da gradjani trose novac iz budzeta, a ne politicari. Pa i moja deca bi potrosila ceo moj kucni budzet na cips i cokoladice, pod uslovom da im JA TO DOZVOLIM.
U celom ovom tekstu, najdopadljivije mi je ovo "lokalna samouprava pokusava da olaksa zivot gradjanima..."
Zakljucak - ako dobijete "zatvor" tu je lokalna samouprava da vam "olaksa" situaciju...
A ako vam je hladno u stanovima, a pritom cele godine placate grejanje...zalim....nije u nasoj nadleznosti!
I da vam "olaksam" situaciju...NIJE SVE TAKO CRNO DA CRNJE NE MOZE BITI!
Sačuvana

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
Одг: Budžet je za građane a ne za političare
« Odgovor #2 poslato: 10-10-2007, 08:51:14 »

Ovaj izvestaj zaista zasluzuje ozbiljniju analizu, ali sad cu se pozabaviti samo onim sto je najociglednije: ukoliko je ovo sto pise tacno (a to je stvarno veliko pitanje jer DMP se gadja brojkama kako mu kog dana padne na pamet) onda je bila laz:

1. Da zoo posecuje 1000 ljudi dnevno, a sto se ovde tvrdilo (jer bi ih do sad bilo preko 350 000).
2. Da Aqua park posecuje 5000 ljudi dnevno (to bi samo u avgustu bilo 150 000).
3. Onda je i direktor zoo vrta koji je tvrdio da je negde do leta zoo posetilo 220 hiljada ljudi lazov, posto je od tad proslo par meseci a broj je manji cak i od tada javno objavljenog.

Uzgred, ne treba zaboraviti da je ovo bilo vreme uzasne turbo reklame za oba objekta na regionalnom prostoru i da se veca poseta tesko moze postici.

Nego sad, da se ne drzimo cinjenica iz javnih izjava kao "pijan plota" i da se ne raspitujemo mnogo koje su to organizovane grupe koje imaju besplatan pristup ovim objektima.

Iz ovog prvog dela jedna stvar je jasna - DMP-u i njegovim saradnicima ne moze se verovati bas nista sto izjavljuju. To treba da imaju u vidu i svi njihovi forumaski branitelji, koji vise veruju onom sto je "zvanican podatak" (sami koji, ovaj sad ili onaj od pre neki dan?) nego svojim ocima i svom zdravom razumu.

Sačuvana

ONA

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1039
Одг: Budžet je za građane a ne za političare
« Odgovor #3 poslato: 10-10-2007, 15:03:36 »

Prethodni post mi je bio na "prvu loptu", moram da se "doradim" malo. Citam ti ja ovo citam vise puta (dokona sam), i proradi kliker!!! Gde li sam ja u celoj ovoj prici? Nisam pred porodjajem (ni sa 4-tim), nemam djaka prvaka, nemam ni maturanta, fala bogu niko mi nije umro,a ni lekovi mi ne trebaju, pesacim uglavnom (nisam u "besplatnom" prevozu), nisam ekstra socijalni slucaj...." a koliki je moj deo?" - MIRKO - film MARATONCI......
Tacnije, svi ostali gradjani Jag. koji su u slicnoj situaciji kao i ja, trebalo bi da budu srecni jer DMP i lokalna samouprava ne radi za nas (a racuna na nas)!!!
Ne baratam ekstra ciframa, samo se pitam koliko je ovakvih "slucaja" slicnih meni koje UOPSTE NE DOTIVE (ni pod tackom razno) OPSTINSKI BUDZET?
Na osnovu CEGA i KOGA bih ja trebala da budem ZAHVALNA DMP  sto postoji?
Jako bih volela da cujem jos necije misljenje sa ovog foruma po pitanju ove teme, a i da ne ispadne posle kako zbog mene pojedini ne mogu da DODJU NA RED DA DAJU ODGOVOR.
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Budžet je za građane a ne za političare
« Odgovor #4 poslato: 10-10-2007, 15:53:27 »

da bih ikome bio zahvalan, mora nesto da uradi bas za mene. takodje ne koristim prevoz, ne koristim lekove, itd, ali opet mi ne smeta da koristim ono sto je napravljeno, tj da povremeno odem do zoo vrta ili letos u akva park. volim prirodu, i svidja mi se sto djurdjevo brdo i zoo lepo izgledaju.

sa druge strane, moju ulicu nisu asfaltirali, ona je otkako znam za sebe asfaltirana, ali ima dosta onih cije su ulice asfaltrane, sto bi rekao jedan moj drugar, "pa ljudi, ako vam ne valja asfaltriana ulica zato sto je to dmp uradio, a vi iznadjite nacin da je ne koristite. mozda da hodate preko krovova?".

inace "na osnovu CEGA i KOGA bih ja trebala da budem ZAHVALNA DMP sto postoji?" je izjava godine. bolji vic nisam u skorije vreme cuo. odakle ti samo ideja da treba da budes bilo kome zahvalna sto postoji?

i naravno to sto ti niko nije umro u skorije vreme (na primer) - ne znaci da jednoga dana nece, svi koji se rode osudjeni su na smrt, te jedared moraju i da umru.
Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: Budžet je za građane a ne za političare
« Odgovor #5 poslato: 10-10-2007, 20:33:58 »

Samo mali osvrt na zadnja dva posta.

Uobicajeno je da se prostudiraju programi partija  i da se gleda kako na OPSTI tako i na LICNI interes. Tako se odlucuje za partiju!

Ako za vreme mandata, recimo, nista direktno nisam dobila, jer sam eto mlada za taj prevoz, pa nemam prvaka a ni maturanta,

necu cetvrto dete, zdrava sam za sada itd. trazim partiju koja I meni licno nesto nudi.

 A recimo J.S. ostavim za kasnije kad mi dete bude pred maturom ili kad pocnem da poboljevam. Toliko normalno!

Na ovdasnjim opstinskim izborima ja sam glasala za partiju koja je bila za ukidanje poreza na pse.
Ne zalim vise da ga placam! To smatram lopovlukom!

A zahvalnost...pa nisu gradjani ti koji trebaju da budu zahvalni,vez PARTIJE!! Za UKAZANO POVERENJE!

p.s. moja ulica je UNISTENA prilikom asfaltiranja! Toliko aljkavo, spustili je toliko da se vide temelji ograda,
oko sahte su unistili... pa razbijali... i tako i ostalo..sve su izmazali....uvek dve velike bare u ulici..
Na kraju smo sami morali da pravimo rampu da bi moj otac izasao sa svojim invalidskim skuterom iz dvorista!
I tu je bio problem sa komsijama...majstori i to isfusirali..kad je poledica da pogines preko toga...! :aq25:
Ili mozda trebam da se tesim, prisecajuci se vremena kada nam je mama nosila cipele do glavne ulice gde smo se preobuvale! :aq24:
A to zbog blata!

 




 
Sačuvana

GODO

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 173
  • Nemoj na silu,uzmi veci cekic!
Одг: Budžet je za građane a ne za političare
« Odgovor #6 poslato: 10-10-2007, 21:00:29 »

Koliko sam ja razumeo predsednika opet smo napravili rebalans budzeta a tih novih 60 miliona cemo zakrpiti tako sto ce mo prodati placeve oko AQUA parka.Ti placevi krpe i novi stadion i deo ulaganja u bazene,a te placeve ponudicemo besplatno za DIZNILEND.Te placeve niko nije hteo pre neku godinu jer je ono zemljiste dosta vlazno ,nekako mocvarno a sad ga toliko ima da ga i prodajemo i poklanjamo.Da li postoji neki urbanisticki plan kako ce potez oko brda da izgleda ili ce na kraju sve da se upropasti stihijskom gradnjom?
Poslednji miting Jedinstvene Srbije prenosila PALMA+,ali i RTV Jagodina.Nisam primetio da je ovaj prenos oznacen kao
PLACENI TERMIN sto bi trebalo da znaci da ce svi politicki skupovi od sad biti prenoseni.Ako postoji ugovor izmedju RTV Jagodine i Jedinstvene Srbije bravo za gospodina Markovica ali kako mi to da saznamo? Da mu verujemo na rec da nikad nista nije zloupotrebio? Ajde da verujemo.
Sačuvana

GODO

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 173
  • Nemoj na silu,uzmi veci cekic!
Одг: Budžet je za građane a ne za političare
« Odgovor #7 poslato: 27-11-2007, 12:18:42 »

Deo oko Cocetove ulice gde su investitori trebali da se otimaju za placeve, koji je bio proglasen EXTRA gradjevinskom zonom danas zbog slabog interesovanja kupaca vracen u DRUGU gradsku zonu.Posto je taj deo trebao da napuni budzet, sta sad? Da li su nam EXTRA planovi pali u vodu (AQVA PARKA)?
Sačuvana

ONA

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1039
Одг: Budžet je za građane a ne za političare
« Odgovor #8 poslato: 27-11-2007, 13:55:07 »

GODO, sve to meni mirise na neku mutljavinu!
Sačuvana

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
Одг: Budžet je za građane a ne za političare
« Odgovor #9 poslato: 04-12-2007, 22:28:25 »

I na Palmi bi to morao da bude placen termin i za iste pare bi morao da prenosi svaku slicnu govoranciju bilo koje politicke stranke.

Sve ostalo je jasno i direktno krsenje zakona, ljudskih prava i sloboda, ustava i sta ja znam cega sve ne.

Naravno, o TV Jagodini stvarno ne treba trositi reci, to je vec smesno.
Sačuvana

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
Одг: Budžet je za građane a ne za političare
« Odgovor #10 poslato: 31-12-2007, 00:33:00 »

Jel video neko onaj fenomenalno bezpametni letak kojim se DMP hvali kako je Jagodini porastao budzet od kako je on predsednik (na www.sojagodina.org je orginal)?

E ovo je pravi primer kako neko moze sam sebi (bar kod onih koji se iole razumeju u trosenje budzetske love) da napravi najgoru mogucu reklamu.

Prosto receno iz ovog se vidi da je DMP kroz naduvavanje budzeta za cetiri godine zaduzio opstinu 524 miliona dinara.

god.         plan-ostvarenje=razlika

2004.g.        588-518      =   70
2005.g.        940-695      = 245
2006.g.        987-916      =   71
2007.g.        1555-1417  = 138
UKUPNO DUG                      524 miliona dinara
Kako to moze? Pa prosto, isplaniras da imas "prihod" kao 2005.g. 940 miliona, za taj iznos ugovoris poslove, na kraju godine "ispadne" da nemas te pare, "nije se ostvario plan" i niko nije ni za sta kriv, samo si se zaduzio kod dobavljaca (izvodjaca radova) za 245 miliona, a nisi podizao kredite pa se to ne vidi na prvi pogled.

Naime, nas zakon omogucava opstini da planira prihode i nerealno, jer ne postoji nezavisna revizija budzeta koja bi na osnovu prethodne godine ograncila razuzdane lokalne politicare da srljaju u zaduzenje nerealnim planiranjem.

Zar su stvari zaista toliko lose?

Ha, ha, nisu, stvari su jos mnogo, mnogo gore, zato sto u 2007.g. ulazi i kredit od 120 miliona dinara koji je "prihod" a ne rashod, i spada u "ostvarenje plana" a zapravo je dug.

To je onaj kredit za Aqua park, koji je DMP ko zna za sta stvarno upotrebio, a izvodjacu ponovo nije platio, pa recimo da je zaduzenje sigurno 524 miliona + 120 miliona = 644 miliona.

Zar su stvari zaista toliko, toliko lose?

Ha, ha, ha, nisu, nisu, stvari su jos mnogo, mnogo, mnogo gore. Nije ovaj kredit jedini, ima DMP kredite iz prethodnih godina, jos od Ivice i drustva, negde u onim postovima sto su mi izbrisani sam se bavio time, ali sad me mrzi da trazim, jedno jos 50-70 miliiona, a i uzimao je jos neke manje kredite, pa recimo da ima jos sigurno 100 miliona kreditnog duga koji se ne vidi odmah. Tj. ukupni dug je 744 miliona.


Zar su stvari zaista toliko, toliko, toliko lose?

Ma nisu, jos su gore, jer verovatno planom nije obuhvatio realno sve ostale troskove koji se jednom moraju platiti, npr. utrosak struje za ustanove, skole, javnu rasvetu (sto godisnje moze biti i nekoliko desetina miliona dinara), kao i druge stalne troskove, pa je dug jos veci.

**********************

Moram da kazem da sam ovim letkom DMP zaista odusevljen. Odavno mi se nije desilo da nesto sto je ipak bila samo procena na osnovu sturih izjava, skupljenih iz raznih izvora, dobije ovakvu potvrdu od DMP samog, koji se jos time i hvali nesretnik.

Sad cu da popijem jedno pivo da se castim, sto preporucujem i ostalima kojima je do Jagodine stalo, posto ce uz malo alkohola sve izgledati lepse ...
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.089 sekundi sa 25 upita.