Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: KOŠARKA SRBIJA - TRUNIRI - PRVENSTVA - KOŠARKAŠKA REPREZENTACIJA SRBIJE  (Pročitano 30995 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Egzi

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 251

U kosarci moguce je u poslednjoj sekundi promasiti zicer , sto se dogodilo Savanovicu protiv Francuza, pa smo to okarakterisali kao nesretni detalj sto znaci da smo mogli i da pobedimo, odnosno bili smo bolji.
... A moze se promasiti kao sto je onaj Turcin promasio kos protiv nas, pa lopta (opet) Savanovicu, slucajno odskace u narucje. Ovaj smo detalj prevideli i okaraktrerizirali pobedu kao zasluzenu. Dakle opet smo bili bolji.

Zakljucak, sve je to moglo i drugacije da se zavrsi i zavisilo je o delicu sretnih okolnosti u delicu sekunde a nikako o nadmoci. Ne verujem dakle, da smo nesto vise od prosecne evropske ekipe. No, u daljnjim eliminacionim tekmama, a prva (nadamo se ne i zadnja) bit ce protiv jakih Rusa, videcemo koliko smo jaki.
Nisam optimista jer osim dobre (ali ne i odlicne) prve  petorke, klupa je tanka.

« Poslednja izmena: 13-09-2011, 09:31:00 od strane Egzi »
Sačuvana
PRAVI TE PRIJATELJ POVRIJEDI SAMO JEDANPUT I TO KAD UMRE...!

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu

Mislim da cemo da bijemo Ruse


zna li neko kada se igra...

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"

U kosarci moguce je u poslednjoj sekundi promasiti zicer , sto se dogodilo Savanovicu protiv Francuza, pa smo to okarakterisali kao nesretni detalj sto znaci da smo mogli i da pobedimo, odnosno bili smo bolji.

Ne znam ko je okarakterisao tu utakmicu u tom kontekstu...da smo bili bolji. Jer da smo bili bolji,pobedili bi. Ali to je stvar koja nas izdize iznad prosecnih ekipa-ZNAMO DA POBEDIMO. Nije to mala stvar. Vidis,postoje ekipe koje moraju da budu mnogo bolje od protivnika da bi pobedile(Hrvati su najbolji primer). A postoje i one koje mogu da pobede i objektivno boljeg od sebe(mi smo najbolji primer)...cak i u situaciji kada igraju slabo i traljavo. Protiv Francuza koji su igrali bolje od nas,koji su fizicki superiorniji od nas smo se odrzavali jedino kako smo mogli-trojkama i na kraju dosli do prilike za pobedu...iako smo komstantno odavali utisak losije ekipe. Znaci nekako uvek nadjemo nacin da pripretimo...bez obzira na sam tok utakmice.

... A moze se promasiti kao sto je onaj Turcin promasio kos protiv nas, pa lopta (opet) Savanovicu, slucajno odskace u narucje. Ovaj smo detalj prevideli i okaraktrerizirali pobedu kao zasluzenu. Dakle opet smo bili bolji.

Ne bih bas uporedjivao te dve situacije. Iliasova je dobio loptu i sutirao preko ruke...bilo bi cudo da je uslo...buduci da je celu tekmu sutirao relativno lose. A ako si igrao kosarku ili imas bilo kakve veze sa njom,trebao bi da znas da se takvi sutevi tesko pogadjaju kada ruka "nije opustena". Jednostavno u toj situaciji je odigrana odlicna odbrana i upucen je "sut iz ocaja".
U SLucaju Savanovica nije ta situacija. Odigrana je jasna akcija koja je imala svoju formu i gde je Savanovicev cuvar potpuno "izgubio kompas" jer nije znao da li da udvoji Krstics ili da izadje na sut Markovicu a pri tom je totalno zaboravio na svog coveka koji je odlicno utrcao i ostao sam na ziceru. Akcija iz udzbenika.

Ali Turci nisu imali ni vremena kao mi za svoj napad jer ga je potrosio Turkoglu koji je pre toga posao da resi napad "jedan-na-jedan". Losa procena...ili Turkogluova ili trenerova...kako god. Sudijskom kradjom/greskom su dosli do mesta viceprvaka Sveta a ne nekim sutom ili akcijom. I tu je razlika izmedju nasih dveju ekipa. Oni jednostavno ne mogu da daju kos kada je potrebno. A ako pogledas nasu kosarkasku istoriju od '95 na ovamo,postoji pregrst utakmica gde su reprezentacija ili nasi timovi ili nasi igraci sirom evrope pobedjivali sutom u poslednjoj sekundi. To nisu slucajnosti. Jednostavno je to kosarkaski identitet po kom su prepoznatljivi nasi igraci. A Savanovic je samo izuzetak koji potvrdjuje pravilo.

Zakljucak, sve je to moglo i drugacije da se zavrsi i zavisilo je o delicu sretnih okolnosti u delicu sekunde a nikako o nadmoci. Ne verujem dakle, da smo nesto vise od prosecne evropske ekipe. No, u daljnjim eliminacionim tekmama, a prva (nadamo se ne i zadnja) bit ce protiv jakih Rusa, videcemo koliko smo jaki.
Nisam optimista jer osim dobre (ali ne i odlicne) prve  petorke, klupa je tanka.



Moglo je da se zavrsi drugacije ali nije. Kao sto nije ni '92(Djordjevic) ni '97(Djordjevic) ni '02(Bodiroga) ni '10 dva puta(Teodosic i Kecman)...da ne pominjem utakmice sa kraja '90-ih i Djordjevicevih i Danilovicevih bravura u polsednjoim trenucima Italijanskog play-offa.

Sto se Rusa tice,njoihova najveca snaga je u tome sto su imali neuporedivo slabiju grupu i serijom pobeda su podigli svoje samopuzdanje na visok nivo. Najveci problem ce nam praviti njihova krila svojim skokovima "iz drugog plana". Ako to zaustavimo,nemaju sta da traze. Medjutim,jako lako dozvoljavamo protivniku skok u napadu i to moze da nas upropasti protiv Rusa.

Samo jedan dodatak,sve ovo sto sam rekao NE VAZI ZA SPANCE. Oni su sa Gasolom za klasu iznad nas i svaka utakmica protiv njih bi se tesko zavrsila bez +15 za njih. Jednostavno sa njim u timu su za nas ucitelji.
Sačuvana

Egzi

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 251

Groucho, respekt za podrobnu analizu.
Podsecam da ako pobedimo Ruse, idemo u polufinale na Francuze za koje smatram da nisu nepobedivi. Dakle, mogucnost postoji da udjemo u finale, a tamo objektivno gubimo jer i Spanci a i Litvanci imaju jace argumente od nas.
Sačuvana
PRAVI TE PRIJATELJ POVRIJEDI SAMO JEDANPUT I TO KAD UMRE...!

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu

Sutra - Cetvrtak 20h

Srbija Rusija

Pobedicemo ih sa vise od 10 razlike... moja prognoza

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"

Groucho, respekt za podrobnu analizu.
Podsecam da ako pobedimo Ruse, idemo u polufinale na Francuze za koje smatram da nisu nepobedivi. Dakle, mogucnost postoji da udjemo u finale, a tamo objektivno gubimo jer i Spanci a i Litvanci imaju jace argumente od nas.


Pratim pomno kosarku 20-ak godina a i sam sam je igrao polu-profesionalno. Zakljucci se sami slazu.

Sto se tice raspleta mogu da kazem da je nasa grupa neuporedivo teza i ne bi bilo nikakvo iznenadjenje da sve cetiri ekipe iz nase grupe zavrse u polufinalu. Po meni,najtezi zadatak ce imati Francuzi. Grci su tvrda ekipa i protiv njih nije lako igrati. Mislim jesu Francuzi favoriti ali ne bih bio 100 % siguran u njihov prolaz.
Nasa reprezentacija je zauzela jedno od dva idealna mesta u grupi. I da smo bili drugi nista ne bi bitno promenilo stvari. Jeste nam put do finala "otvoren" ali OGROMAN uspeh za ovu generaciju bi bilo jedno od cetiri mesta. Pogotovo u situaciji gde nam je suter povredjen(a to nam je najjace oruzije) kao i po meni glavni igrac-Krstic. Ako on ne bude potpuno spreman,nemamo sanse. Drugo,mnogo nam fali Velickovic. Cudo jedno. Nije on neki extra igrac ali je brz i jak tako da moze ono sto Savanovic i Macvan nikako ne mogu...a to je da sacuva fizicki dominantniju cetvorku i spolja i unutra ali moze da bude itekako opasan u napadu.
Iako je finale daleko i tesko dostizno,moram da kazem da je tamo jako tesko ocekivati Litvaniju. Jednostavno SPanija sa Gasolom u timu je maltene nedodirljiva za sve ekipe i svaka mogucnost koja njih ne stavlja kao finalistu je za mene veliko iznenadjenje. A ako bi nekim cudom Litvanci i mi dospeli u finale,ne bih se slozio da nam je poraz zagarantovan. Nisu oni ekipa koju mi ne mozemo da dobijemo. U grupi je presudila nasa ocajna odbrana gde smo ih na pocetku pustili da se raspucaju i tada protiv njih tesko da bilo ko moze da igra. Da nisu neka ekstra ekipa govori i podatak da su im Nemci dozvolili da sutnu samo devet trojki...i od toga ubace tri. Za razliku od meca sa nama kada su sutnuli 17 a ubacili 11!! Znaci moze protiv njih da se igra...samo mora cvrsto u odbrani.

Ali ovo su obicna naglabanja jer ako budemo igrali kao sto mozemo,sa tvrdom odbranom,puno skokova i timski,svaku utakkmicu mozemo da dovedemo do neizvesne zavrsnice...a onda,mora malo i sreca da nas posluzi. Ipak i ona se zasluzuje tako da se nadam da ce je momci zasluziti ako ostave srce na parketu. Videcemo.
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu

hahahahahaha


Pukla Litvanija od Makedonije  65 : 67


MAKEDONIJA u CETVRTFINALU


kakav mec....  fenomenalno

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"

 wq50



MAKEDONIJA u CETVRTFINALU

POLUfinalu  wq50

Nije toliko iznenadjenje. Videlo se vec u  utakmici Litvanije i Nemacke da kada se Litvancima zaustavi sut,ili ih ne krene sut,moze sa njima da se igra sasvim komotno...nemaju mnogo raznovrsan napad. Makedonija je apsolutno zasluzeno u polufinalu i odigrali su pravu takmicarsku utakmicu...tvrdo do kraja.
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu

da da u Polufinalu...

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu

i Francuzi su u Polufinalu....

Njih mozemo da tepamo ako pobedimo Ruse...

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu

Pukli smo  10 razlike...

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"

Sramotno smo lose odigrali. Nadskocili su nas kao sto sam se i plasio. Ali nije ni to presudilo. Neshvatljiv broj gresaka. Nisam gledao statistiku ali mislim da ih je bilo nesto manje od 20!? Jednostavno neprepoznatljiva igra i poraz od mlakog protivnika. Nerezonska igra Teodosica. Savanovic sve gori.

Ovo su mi prvi utisci pa sam nabacao ovako bezveze. Steta za ovu generaciju. Ne zbog rezultata vec zbog prikazane igre.
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu

Zavrsili smo na 7 mestu


na Evropskom Prvenstvu 2011

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"

Zavrsili smo na 7 mestu


na Evropskom Prvenstvu 2011

Zapravo na osmom mestu.
Sačuvana

Egzi

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 251

Ispade Kapidzic uspesniji od Djilasa, a imali su potpuno istu i strucnu i igracku ekipu.
Opet sve iz pocetka ...!?
Sačuvana
PRAVI TE PRIJATELJ POVRIJEDI SAMO JEDANPUT I TO KAD UMRE...!

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu

Zavrsili smo na 7 mestu


na Evropskom Prvenstvu 2011

Zapravo na osmom mestu.

sta mi je ove godine, sve promasim za jedan

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"



sta mi je ove godine, sve promasim za jedan

Stizu te godine  :aq01:

Ispade Kapidzic uspesniji od Djilasa, a imali su potpuno istu i strucnu i igracku ekipu.
Opet sve iz pocetka ...!?


Ne znam koliko imaju uticaja na rezultate ali izgleda da je tako. Videcemo kakva ce resenja Djilas ponuditi u radu sa mladim kategorijama. Tu smo jako losi postali. A postoji i problem regionalne lige. Mislim da su nasi najjaci klubovi odnosno njihovo rukovodstvo prenaglili u ulazenju u taj sistem vodjeni nekim svojim interesima. Pre svega mslim na C.Z. i FMP.

A ne bih se slozio da je igracka ekipa ista kao prosle i pretprosle godine. Ovogodisnji rezultat je umnogome zavisio i od izostanka Velickovica kao i od povreda Rasica i Tepica. Da ne obrazlazem koliki je to udarac bio za ovu ekipu. Kosta je totalno van forme tako da se i izostanak Rakovica i Raduljice isto ne moze zanemariti. Tu treba dodati i neobjasnjivo loseg Savanovica. Ali sta je,tu je. Sada je bitno angazovati adekvatnu zamenu za Ivkovica i usvojiti novi cetvorogodisnji program koji ce obuhvatiti ciklus izmedju dve olimijade. Nadam se samo da ne naprave istu gresku kao sa Slavnicem i Vujosevicem. Videcemo.
« Poslednja izmena: 19-09-2011, 13:51:03 od strane groucho »
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu

Košarkaši Srbije pobedili su u Nišu reprezentaciju Islanda 114:58, u šestom kolu kvalifikacija za prvenstvo Evrope.

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu

Zamalo drugi u grupi, ali dobro je i treca pozicija

Pobeda nad Izraelom je omogucila da nastavimo takmicenje u Evropi i nadamo se posle dobrih rezultata i na Svetsko Prvenstvo
 

Stranica je napravljena za 0.113 sekundi sa 24 upita.