Razne zanimljive teme > Religija

Hristov drugi dolazak, da li verujete u to?

(1/2) > >>

autentik:
"Kada zastita ljudskih zakona bude uskracena onima koji postuju Bozje zapovesti, pojavice se istovremeno u raznim zemljama pokret za njihovo unistenje. Kada se vreme oznaceno u naredbi bude priblizilo, ljudi ce se zaveriti da istrebe omrazenu sektu. Odlucice da preko noci izvrse odlucni napad, koji ce zauvek ucutkati glas neslaganja i prekora.
Bozji narod - neki u tamnickim celijama, a drugi sakriveni u usamljenim sklonistima po sumama i gorama - jos uvek vapi za Bozjom zastitom, dok se svuda grupe oruzanih ljudi, podstrekavane od ceta zlih andjela, pripremaju za smrtonosno delo. I upravo sada, u casu krajnje opasnosti, umesace se Bog Izrailjev da izbavi svoje izabrane. Gospod je rekao: "Pevacete kao nocu uoci praznika, i veselicete se od srca kao onaj koji ide... na goru Gospodnju, k steni Izrailjevoj. I Gospod ce pustiti da se cuje slava glasa njegova, i pokazace kako mase rukom svojom s ljutitim gnevom i plamenom ognjenim koji prozdire, s raspom i sa silnem dazdom i s gradom." Isaija 30, 29. 30.
Sa usklicima pobede, sa ruganjem i proklinjanjem polaze cete zlikovaca da se bace na svoj plen; ali, gle, na zemlju pada gusti mrak, tamniji od najtamnije noci. Tada se preko celog neba pojavljuje duga, odsjajuci slavom sa Bozjeg prestola, i kao da okruzuje svaku grupu onih koji se mole. Razbesnele gomile odjednom se zaustavljaju. Njihovi podrugljivi uzvici umukose. Oni zaboravljaju na svoje zrtve. Sa strasnim predosecanjem gledaju u simbol Bozjeg zaveta i zele da se sto pre uklone od njegovog silnog sjaja. Bozji narod cuje jasan, zvucan glas, koji kaze: "Pogledajte!" Podigavsi oci prema nebu, oni vide dugu obecanja. Crni, preteci oblaci, koji su prekrivali nebeski svod rastavljaju se i, kao nekada Stefan, oni gledaju netremice u nebo i vide Bozju slavu i Sina covecjega gde sedi na svome prestolu.
Na njegovoj bozanskoj pojavi primecuju tragove njegovog ponizenja, a sa njegovih usana cuju molbu koju upucuje svome Ocu pred svetim andjelima: "Hocu da i oni koje si mi dao budu sa mnom gde sam ja." Jovan 17, 24. I opet se cuje zvucan, pobedonosan glas, koji govori: "Evo ih! dolaze! sveti, nevini i cisti. Oni su odrzali rec moga trpljenja; oni ce ziveti medju andjelima", a blede drhtave usne onih koji su se cvrsto drzali svoje vere izgovaraju uzvik pobede." (GC 637 1911)
"Velika borba je zavrsena. Greha i gresnika vise nema. Ceo svemir je cist. Potpuni sklad i radost vladaju u celom neizmernom svemiru. Od Onoga koji je sve stvorio tece zivot, svetlost i radost kroz sve svetove beskrajnog prostranstva. Od najmanjeg atoma do najveceg sveta, sve stvari, i ziva i neziva priroda u svojoj nepomucenoj lepoti i savrsenoj radosti govore da je Bog ljubav." (Velika borba 554, 1888)


tekst (pitanje)  preuzet sa foruma      http://forum.bgdcafe.com/

anny:
Vrlo je moguce...

Dak:
Hristov drugi dolazak je odlicno opisan u serijalu knjiga "Armagedon".Ima 11 delova,ali je samo prvih 5 prevedeno kod nas,na zalost.Opisan je drugi dolazak u nasem,savremanom dobu i mogu vam reci da tako nesto nisam skoro citao!!!Opisano je sve:posasti,144 000 pravednika,deoba sveta na pravednike i ove druge,dolazak antihrista.Da se us...s od straha,ali i zapitas...
Verujem da ce se desiti drugi dolazak.Sve vodi ka tome.

anny:
Tragala sam za tom knjigom,ali bezuspesno. Mozes li mi reci da li bar postoji internet izdanje te knjige,ili neki sajt posvecen njoj?

Dak:
Ne znam za sajt.Delovi:
1.Ostavljeni
2.Snage muka i patnji
3.Nikolae
4.-zaboravih
5.Apolion
Tako nekako.
Imas u "Dereti" u Knez Mihajlovoj i svim boljim knjizarama.Zvao sam ih i pitao za ostale delove.Rekose mi da zbog slabog interesovanja nisu ni prevedeni.Uzas!!!Mozda mogu u Hrvatskoj da se nabave.Zaboravio sam i pisce,ali mogu da saznam.Veruj mi,tako nesto nisam skoro citao.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju