Razne zanimljive teme > Roditeljski kutak

Sta detetu nikada ne biste dopustili ?

<< < (2/6) > >>

Schnuffel:

--- Citat: autentik  23-01-2007, 17:14:51 ---Ajde ja da odgovorim sam sebi


Da lupa vratima u znak protesta

dobio bi šamar

--- Kraj citata ---
Pa to je baš drastična metoda. Zar nije žalosno? Dovoljan je razgovor i primeri od strane odraslih.

Natassa:
Inat , laz

Ivanka:
Inat, kradju, laž

bebironac:
da se drogira naravno....to je pod br 1

celestina:

--- Citat: autentik  01-04-2006, 12:22:40 ---Dakle , Sta detetu nikada ne biste dopustili ?

--- Kraj citata ---
Hajde da malo filozofiram...dakle sebi ne bi dopustila da vlada nepoverenje medju nama,sa poverenjem koje sam stekla kod svog deteta,nisam u situaciji da on pokusava da radi stvari koje treba da mu branim...
Treba se potruditi i biti dovoljno mudar u ulozi roditelja,biti autoritet,biti prijatelj,doduse to svi i jesmo,ali detetu treba to pokazati na "pravi nacin",da ono ne dolazi u iskusenja,da svoje probleme ne sme da vam iznese.I dovede sebe u tesku situaciju,trazeci pomoc koje kud,jer se plasi od vas.Opet biti mudar prilikom davanja saveta,da to ne ispadne kao nametanje,pa da dete iz njima svojstvenih buntovnih osobina ne zele bas vas da slusaju.
Treba ga lukavo "navoditi"na pravi put,a da on ima osecaj da je to bas "njegov"izbor.To je tesko,znam iz iskustva,kao sto znam da mi se isplatilo svo ono vreme,"kada nisam imala vremena"da budem sa njim i pricam sa njim,a ja sam batalila "vazne"neke poslove,za koje se pokazalo da su i mogli pricekati,da bi svom detetu posvetila pola sata,sat vremena,jer je zelelo da prica sa majkom o nekim svojim zivotno bitnim stvarima,za koje mahom mozemo odmahnuti rukom i reci,"daj ne filozofiraj,nerviras me"
Nadam se da vas nisam ugusila. :aq09:

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju