Razne zanimljive teme > Roditeljski kutak

Čak 50 odsto roditelja ne plaća izdržavanje dece

<< < (2/7) > >>

Fanta:
Ja sam se zaprepastila kada mi je advokat rekla koliko dugo može da traje postupak za promenu visine alimentacije.
Neki sporovi traju i po nekoliko godina jer se npr. tuženi za davanje alimentacije krije, tj. stalno menja adresu boravka i ne može mu se uručiti poziv za ročište, a kamoli da mu se uruči presuda ...

Znam da na tom "trulom zapadu" takav način izbegavanja nije moguć...

Luna:
sada ovo videh....
na trulom zapadu ako roditelj nije dostupan (a naci ce ga sigurno ,cak na Novom Zelandu su nedavno nasli jednog),ako izbegava ili nema primanja,placa izdrzavanje socijalno.
kad pronadju tog "roditelja" naplate mu sve,ako dobije posao automatski mu se odbija jos u firmi,ne pita ga niko hoce li ili nece!
visina se povecava sa rastom deteta i samim tim,njegovih prohteva.
ako postoji prijava ili sumnja da radi na crno prate ga da utvrde.
ima uvek onih koji mogu da izbegnu,ali dodje uveknjihov dan.

najtuznije kod takvih slucajeva je kad to dete gonjeno prirodnim nagonom kad odraste potrazi tog "roditelja" i okrene se potpuno njemu.
ono sto mi se ne svidja je kada zene, iako znaju da muskarac nije spreman za decu,iz sebi znanih razloga ipak donesu dete na svet i ganjaju  izdrzavanje.
opet ispasta dete!

Fanta:
a ovde u većini slučajeva ne možeš da utvrdiš stvarnu platu roditelja koji plaća alimentaciju. I pride, ima pravo na na žalbu.
Spor teče kao da se sudiš čija kokoška u komšijsko dvorište prešla  :xq066:

Luna:
sramota teska!
nema posebnog utvrdjivanja visine alimentacije: zna se zakonski deo ukupnih primanja koje je roditelj duzan da placa,
a zna se i minimalna granica,i ako roditelj nema primanja socijalno isplacuje tu minimalnu granicu,tako da dete nije nikada ostavljeno na cedilu.

ma nedaj boze da udjemo u EU,bilo bi deci i samohranim roditeljima prelepo! :aq25:
oni koji ovde vode kampanju protiv zapada imaju u vidu samo novac, i strah da ne ostanu bez prasetine!
deca iz socijalno slabih familija ne placaju ni obdaniste,ni knjige,ni ekskurzije...sve socijalno.
psihicki preoptereceni roditelji imaju pomoc socijalnih radnika koji pricaju,izlaze sa decom...proveedu par dana u nedelji sa njima.
koliko je taj zapad human,posebno prema deci,niko ne pomislja.

zivimo u nehumanom drustvu,sa malo humanih zakona koji se takodje ne postuju.

tatoo:

 :xq008:

To je cinjenica, ako ih nije cak i vise koji se odricu te duznosti i odgovornosti prema sopstvenoj deci!



Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju