Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: hocete se vracati u srbiju?  (Pročitano 54782 puta)

0 Članovi i 7 gostiju pregledaju ovu temu.

traveler

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 95
Одг: hocete se vracati u srbiju?
« Odgovor #80 poslato: 10-06-2009, 19:47:27 »

Luna,sve je to individualno na kraju krajeva.I mesto i vreme,i osoba i okolina.A iz iskustva znam kako je dole ici u skolu i kako je ovde.I po mom misljenju je sasvim bolje za psihu jedne mlade osobe da bude dole nego ovde.Znas,kad sam dosao ovde  sam se sokirao kako su me prihvatili.Scheiss Serb.To nikada pre nisam cuo niti doziveo i to svaki dan,sve vise u svakom pogledu.I to nije samo da sam ja postao scheiss serb(sranje od srbina) nego je to jedan nacin komunikacije ovde,da je svako sranje.
Sonja,kaze se stariji slabije uce....ili je to samo izvlacenje?Dobra ti je ta:klinci su upijaci i kopiraju roditelje...
Uopste deca koja zive u tudjoj zemlji dozive najgore sikaniranje,sto se isto desava i sa decom u svojoj zemlji.Zato se od malena nauce da mrze druge nacije.Uzas je to i svakodnevnica ovde.
Ja nikome ne bi ni u snu savetovao da dovede ovde decu.Neka radi i neka salje kad se vec odlucio na to.

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: hocete se vracati u srbiju?
« Odgovor #81 poslato: 10-06-2009, 20:47:08 »

takva iskustva nemam,ni ja cela nas kolonija ovde,a ima nas 20-tak hiljada!

i svi koji nisu doveli ovde decu su se pokajali,jer ti mladi ljudi nemaju dole perspektive i roditelji ,iako stari moraju odavde da izdrzavaju sada njih i njihove familije.

ja svoje dete nisam ucila da mrzi druge nacionalnosti,niti ga opterecivala dogadjajima i ratovima u ex-Yu,bas iz razloga da ne dodje u konflikt sa ostalim nacijama.

a svuda ce se naci po neko ko ce reci nesto ruzno za strance,cesto i sa razlogom.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

traveler

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 95
Одг: hocete se vracati u srbiju?
« Odgovor #82 poslato: 10-06-2009, 21:14:15 »

A u kojoj si ti zemlji?

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: hocete se vracati u srbiju?
« Odgovor #83 poslato: 10-06-2009, 21:33:30 »

Ja npr. sam rodjen u svajcarskoj i tamo sam ziveo kao klinac prvih 12 godina i mogu reci da je sistem skolovanja u svajcarskoj stvarno bolji nego nas, ali ovo za Scheiss Serb se veoma dobro secam, iako sam njihov drzavljanin i bolje pricam nemacki nego srpski i dan danas, oni lepo po prezimenu vide da si srbin i sikaniraju te non stop. Meni licno je bilo dosta tesko da se prilagodim na nas nacin skolovanja u srbiji posto se u svajcarskoj sve nekako uci kroz igru i pricu a kod nas je sve bubanje i suvoparno, ali barem nikada nisam doziveo da me neko toliko vredja koliko su me tamo vredjali. Stoji to da su me i ovde deca na pocetku malo cudno gledala jer su mislila da sam ja uobrazen posto sam iz svajcarske i slicne decije fore ali vremenom kada su videli kakav sam shvatili su da su pogresili u prvoj oceni. Sada kada sam na kraju mog skolovanja i nadam se da cu uskoro moci da se pohvalim fakultetskom diplomom razmisljao sam da dodjem u svajcarsku zato sto je tamo naravno i dosta bolji standard nego kod nas u srbiji (beograd se ne racuna u ovu zemlju) ali sam ipak odlucio da cu ostati ovde jer smatram da nije sve u parama, mnogo mi je bitnije kako i sa kim zivim. Mislim da mi je svajcarska zadnja solucija, odnosno bas ako moram nekada da odem da radim tamo ja cu otici. Inace stvarno volim svajcarsku kao zemlju i cesto sam tamo na odmoru jer je stvarno lepa za odmor, barem meni koji tamo imam dosta prijatelja, ali za zivot, neka hvala.
Sačuvana
Dark Eagle

traveler

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 95
Одг: hocete se vracati u srbiju?
« Odgovor #84 poslato: 10-06-2009, 22:04:19 »

Mac,ovde nikoga ne prihvate a tu budes prihvacen,jer si nas i jos ako si i kul sve je ok.To daje coveku neku snagu i bolje se oseca,steknes prijatelje za zivot.Drugacije je sve.
Isto je ruzno ovde videti kako neki stranac vice scheiss schweiz u tramu,zamisli kako to ulazi svajcarcima?Bruka je uopste,nije ni cudo da su stvari ovakve.

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: hocete se vracati u srbiju?
« Odgovor #85 poslato: 10-06-2009, 22:09:20 »

tacno je da se uci sve kroz igru,i skoovanje je daleko jednostavnije.

nisam imala puno kontakta sa nasim "svajcarcima",i ovo je za mene nesto sasvim novo.i zalosno.
samo,da ce ti neko nesto ruzno reci,a i ti njemu,postoji svuda mogucnost.

zanam samo da su Nemci-zapadni nenormalno tolerantni,spremni da pomognu....dok se bivsi istok dosta razlikuje,ima nacionalizma teskog,ali je vise prouzrokovan zaviscu prema strancima.

uvek sam zelela d se vratim,a kada se to vreme primice,ne znam mogu li se zauvek odreci Nemacke jer se ovde osecam "kuci" i nikada i nigde nisam primetia potcenjivanje niti dozivela neprijatnosti. ni ja,ni ostali clanovi moje familije,prijateli,poznanici....
za bolji zivot je potrebno integrisati se,a za integraciju i zalaganje stranaca.
ono sto strance svuda unazadjuje je najvise nepoznavanje jezika,a za to su  sami krivi.

ovde su svima oduvek bie pruzene mogucnosti da kroz razne besplatne kurseve uce.ko je propustio,neka pripise to sebi.

Mac drago mi je da zavrsavas fakultet .
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: hocete se vracati u srbiju?
« Odgovor #86 poslato: 10-06-2009, 22:10:50 »

Isto je ruzno ovde videti kako neki stranac vice scheiss schweiz u tramu,zamisli kako to ulazi svajcarcima?Bruka je uopste,nije ni cudo da su stvari ovakve.

to pokusavam da ti celo vreme kazem...koliko stranci doprinose sami da budu ne prihvaceni.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: hocete se vracati u srbiju?
« Odgovor #87 poslato: 10-06-2009, 22:16:37 »

Uglavnom se slazem sa tobom, mada ne moze ni to uvek da se generalizuje, imao sam ja i dobra iskustva tamo, mada uglavnom preovladjuju losa. Da npr. nisam ziveo tamo i ja bi dan danas mislio da su albanci stvarno takvi kako ih nas narod ovde opisuje, a ovi nasi ovde u zivotu nisu upoznali albanca.

I ti si Luna u potpunosti u pravu sa tvojim odgovorom, svako od nas zna kako je tamo i da na sve i svasta moze da se naidje, mada ocigledna je i razlika izmedju zemalja. To sto kazes za razliku u regionima nemacke, to ima i u svajcarskoj, npr. ljudi oko zeneve su mnogo tolerantniji nego ljudi u cirihu.

Sto kazes da se tu osecas kuci, to je sasvim normalna pojava kada zivis negde dugo i kada te okolina prihvati i ti naravno nju.

Ja dok sam ziveo tamo ja sam okolinu prihvatio ali ona na zalost nikako mene nije. Jbg, tad sam bio dete i deca drugacije su gledala na mene, mislim da je sada i drugacija prica kada smo odrasle osobe.
Sačuvana
Dark Eagle

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: hocete se vracati u srbiju?
« Odgovor #88 poslato: 10-06-2009, 22:31:51 »

po vasoj prici,razlika je enormna!

zivim predugo ovde ,i bez da me shvatite pogresno,malo mi je teze da se uklopim kod nas.
ima stvari sa kojima se srecem na svakom koraku,i sa kojima se ne mogu pomiriti,koje mi smetaju....znaci,i tu treba integracija.
meni je npr jako drago da su nasa deca ovde jako dobri ucenici,studenti,strucnjaci...da su cenjeni bez obzira na to sto su stranci.
retki su oni koji su zastranili.

za albance...imamo ih na hiljade,i normalno je da se ne volimo,ali imala sam i u firmi ,i pored dece, i veoma lepa iskustva sa nekima.

Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: hocete se vracati u srbiju?
« Odgovor #89 poslato: 10-06-2009, 22:36:25 »

Kao i medju nama, i medju njima ima raznih, npr. nekoliko mojih najboljih prijatelja iz svajcarske su albanci i ja se sa njima dobro slaze, dok naravno ima i onih koji se ponasaju nasilnicki i bezobrazno.
Sačuvana
Dark Eagle

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: hocete se vracati u srbiju?
« Odgovor #90 poslato: 10-06-2009, 22:51:22 »

naravno da je tako.
znamo svi i kakvih nasih ima,pa zato mogu neke postupke zemlje domacina i da razumem.
samo za rasizam se ovde dobijaju otkazi,deca kaznjavaju u skoli....stranci su jako zasticeni,samo sto veoma cesto ne koriste u pozitivne svrhe,nego zloupotrebljavaju. odud i ne treba da cudi kad kazu nesto o nama.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

traveler

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 95
Одг: hocete se vracati u srbiju?
« Odgovor #91 poslato: 10-06-2009, 22:53:46 »

Eto ja sam ziveo i u nemackoj i ziveo sa nemicom.Drugaciji su nemci,nisu oni svajcarci,totalno drugi mentalitet.Nemci su otvoreniji nego svajcarci,nisu tako bas konzervativni.Nemci su vec druga prica.Ne znam kako je u nemackoj sto se tice skolovanja,kako tu uspevaju.Ovo sto sam ispricao o svici je nekako istina.Nisam ja bezveze razocaran.Hocu ja vise,al ne daju.
To je ziva istina sto kazes Luna ali u svetu se desavaju druge stvari.Sta rade graue wölfe,a o albancima necu ni da pricam.

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: hocete se vracati u srbiju?
« Odgovor #92 poslato: 10-06-2009, 23:00:49 »

mene ste sada razocarali sa svajcarskom,nisam znala da su toio netolerantni.
mada,da se ispravim,Bajern je isto drugacii,jer je sredina strogo katolicka i konzervativna.
ali toiko ne,sigurno.
nas grad je majka za sve i svakog.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

traveler

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 95
Одг: hocete se vracati u srbiju?
« Odgovor #93 poslato: 10-06-2009, 23:08:23 »

Vidis Luna,vise sam cuo nasih ljudi da su zadovoljni u nemackoj.Ima tu necega.

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: hocete se vracati u srbiju?
« Odgovor #94 poslato: 10-06-2009, 23:16:07 »

pricam ti to celo vreme,mada moze neko da me pogresno shvati,da ispadne hvalisanje,ali zasto bih kudila nesto bez razloga?!
evo primera,moj bívsi sef koji je vec 15 godina u penziji,ne propusti da mi cestita ni jedan rodjendan ! ni ja njemu,naravno.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

traveler

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 95
Одг: hocete se vracati u srbiju?
« Odgovor #95 poslato: 10-06-2009, 23:37:26 »

Ok,nisam rekao da ti ne verujem,znam inace kako je u nemackoj,stoji to sto kazes,nisam tu iskusio da se skolujem ali uzimam te za ozbiljno.Nego voleo bi da je bar tako ili blizu toga i ovde,ali nije i to je tragicno i mislim da je dobro da pisem o tome da znaju ljudi da se ne zalecu.Zvuci to sve tragicno,znam da deluju ovi moji postovi negativno,ne zato sto sam ja negativan covek nego je to malo problem ovde taj odnos izmedju ljudi i uopste.Necu da to gutam u sebe,nego eto.

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: hocete se vracati u srbiju?
« Odgovor #96 poslato: 10-06-2009, 23:44:41 »

zasto da ne,svi imamo razlicita iskustva i ja bas volim da cujem kako je gde,kako su se nasi ludi snasli,kako su tretirani....
vrlo je interesantno,a za mene je to u svajcarskoj ,eto novo. mislila sam da je ko i ovde-zapad!
volela bih da se sto vise nasih javi i napise nesto.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

traveler

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 95
Одг: hocete se vracati u srbiju?
« Odgovor #97 poslato: 10-06-2009, 23:57:04 »

I ja bi voleo da pisu ljudi iz svajcarske malo vise o svojim utiscima.

Dak

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3110
  • Svetski putnik
Одг: hocete se vracati u srbiju?
« Odgovor #98 poslato: 29-06-2009, 18:28:48 »

Ovde sam godinu dana(Norveska). Imao sam dosta posla na pocetku, a i jos uvek po malo,
oko administracije, nekog drzavnog ispita, stizu neka pisma sa kojima stvarno vise ne znam sta hoce od mene...
Mnogo toga ima. Svaki put kada sam bio u nedoumici i nisam znao ili bio siguran sta da radim, pitao sam
ljude koje poznajem i koji su prosli kroz iste stvari kao i ja, tj.srbe.Jer norvezanima to nije potrebno, naravno,
pa se okrenem nasima. I znate sta? Skoro SVAKI Boziji put srbi su mi odugovlacili sa odgovorom, izvalicili se, davali
pogresne informacije. To je sve poznato kakvi su nasi srbi,uglavnom...
Poenta price:
Norvezani su mi svaki put pomagali i zavrsavali sve u najkracem mogucem roku! Jednom cak i preko noci, tj.
za jedno jutro. To je bila informacija koju sam ocekivao skoro 4 meseca, a zena mi je zavrsila za sat vremena!!!
Mislim da sam ovim sve rekao.
Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".

traveler

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 95
Одг: hocete se vracati u srbiju?
« Odgovor #99 poslato: 29-06-2009, 18:42:54 »

zasto da ne,svi imamo razlicita iskustva i ja bas volim da cujem kako je gde,kako su se nasi ludi snasli,kako su tretirani....
vrlo je interesantno,a za mene je to u svajcarskoj ,eto novo. mislila sam da je ko i ovde-zapad!
volela bih da se sto vise nasih javi i napise nesto.


Moram da izdvoim iz ovog teksta"kako su se nasi ludi snasli" iako je greska u tipkanju....
 

Stranica je napravljena za 0.081 sekundi sa 24 upita.