Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: majcino mleko stetno za bebu!!!!!! (ubice me ova informacija)  (Pročitano 22997 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

bebironac

  • Gost
Одг: majcino mleko stetno za bebu!!!!!! (ubice me ova informacija)
« Odgovor #40 poslato: 31-03-2009, 22:19:01 »

jel? a koja si ti generacija?
Sačuvana

vesna05

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 621
Одг: majcino mleko stetno za bebu!!!!!! (ubice me ova informacija)
« Odgovor #41 poslato: 31-03-2009, 23:02:11 »

Zavrsila sam 2002
Sačuvana

Dak

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3110
  • Svetski putnik
Одг: majcino mleko stetno za bebu!!!!!! (ubice me ova informacija)
« Odgovor #42 poslato: 09-04-2009, 10:39:09 »

Дојење најбоља превентива

"Мајке треба што дуже да доје своје бебе да би опасност од такозване "смрти у колевци" свеле на миниму. Шведски педијатри установили су да дојење обезбеђује висок степен заштите. Предмет истраживања биле су обичаји жена у Африци, које доје своје бебе све док желе да сисају.

Мајке које желе да сведу на минимум могућност да њихове тек рођене бебе доживе такозвану "смрт у колевци" треба што дуже да доје своју новорођенчад јер дојење обезбеђује висок степен заштите од "синдрома преране смрти новорођенчади" (СИДС), открили су шведски педијатри.

Жене у Африци своје бебе доје све док желе да сисају. Обичај да их сво време дојења носе у "бошчама" тесно припијеним уз тело испуњава природну потребу новорођенчета за што приснијим физичким додиром с мајком, установили су лекари.

Следећи овај природни нагон познат афричким мајкама, лекари с Института за мајку и дете у шведском граду Гетеборгу покушали су да установе зашто медицински потпуно здраве бебе неретко умиру у сну, посебно у развијеним земљама. Открили су да бебе које су мајке дојиле четири месеца и дуже изузетно ретко постају жртве СИДС.

"Студија пружа доказ да постоји веза између дојења и смањивања опасности од СИДС", закључио је доктор Бернт Алм у анализи објављеној у међународном стручном часопису "Архив обољења у деце".

Алм и његови сарадници испитивали су родитеље 244 бебе које су доживеле "смрт у колевци", посебно о дужини периода дојења, и упоредили их с резултатима одговора родитеља 800 здравих беба.

Открили су да новорођенчад која су сисала краће од осам недеља, три до пет пута чешће постају жртве СИДС него бебе које су мајке дојиле четири месеца и дуже.

"Сасвим је извесно да учесталост и дужина дојења новорођенчета и физичка блискост с мајком смањују ризик од "смрти у колевци"", изјавио је др Алм.

Узрок "смрти у колевци", која се догађа у првој години живота новорођенчета, још увек је непознат. Кампања да се родитељи охрабре да бебе стављају да спавају на леђима смањила је број жртава СИДС.

Родитељима је такође саветовано да престану да пуше, обезбеде да бебе спавају у чистој постељини и да их превише не утопљавају.

Уз чињеницу да представља природну брану "смрти у колевци", дојење такође смањује ризик од инфекције ушију, алергија, повраћања и дијареје.

Шведски педијатри тврде и да бебе које су дојене довољно дуго ретко постају дебеле и изложене ризику да у зрелијим годинама оболе од обеситиса, прекомерне дебљине".




Jebo nauku,kad cas pisu jedno,cas drugo!!!Nemaju ljudi pojma vise.
Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".

reksys

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1188
Одг: majcino mleko stetno za bebu!!!!!! (ubice me ova informacija)
« Odgovor #43 poslato: 09-04-2009, 11:39:20 »

Ma sve su to naručena istrazivanja, ono prvo narucili proizvodjaci hrane za bebe i dobili rezultat koji njima odgovara.
Ako su nasi stari preziveli sa majcinim mlekom , zasto bi se sad to promenilo...
Sačuvana
Nista nije nemoguće...

Svilena

  • Gost
Одг: majcino mleko stetno za bebu!!!!!! (ubice me ova informacija)
« Odgovor #44 poslato: 09-04-2009, 12:08:01 »

.
« Poslednja izmena: 19-12-2012, 01:15:54 od strane Svilena »
Sačuvana

devojcicu

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 3
Одг: majcino mleko stetno za bebu!!!!!! (ubice me ova informacija)
« Odgovor #45 poslato: 25-11-2009, 13:14:31 »

bre kakva glupost
"majcino mleko stetno za bebu"
a svaki pedijatar kaze da je najzdravije
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: majcino mleko stetno za bebu!!!!!! (ubice me ova informacija)
« Odgovor #46 poslato: 25-11-2009, 14:01:21 »

Majcini mleko ostaje,MAJCINO MLEKO!!! :aq04:
Mogu fantazirati kako i koliko hoce.Podrazumevamo da majka vodi jedan zdrav zivot.
Zdravo i u fizickom i psihickom pogledu za bebu!
Mladjeg sina nisam iz zdravstvenih razloga ni dana dojila,sto je imalo za negativne posledice tokom prvih godina njegovog zivota,i po njega, i po mene.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

pe-tar

  • Gost
Одг: majcino mleko stetno za bebu!!!!!! (ubice me ova informacija)
« Odgovor #47 poslato: 02-02-2010, 22:25:52 »

             Šta da vam kažem:      Život je jedina 100% smrtonosna bolest!
                                             Od života leka nema!
                                             Niko nije preživeo život!
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.073 sekundi sa 25 upita.