Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: JAGODINCI HAJDE DA SE DRUZIMO, POZDRAV IZ MAKEDONIJE  (Pročitano 111437 puta)

0 Članovi i 13 gostiju pregledaju ovu temu.

government

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 4156
Одг: JAGODINCI HAJDE DA SE DRUZIMO, POZDRAV IZ MAKEDONIJE
« Odgovor #100 poslato: 11-12-2008, 20:01:33 »

Jeste , taj  prica ko nas kralj.
Sačuvana

Louis

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1440
Одг: JAGODINCI HAJDE DA SE DRUZIMO, POZDRAV IZ MAKEDONIJE
« Odgovor #101 poslato: 11-12-2008, 21:05:07 »

Al' nije rodjen u Britaniji i tamo proveo 3/4 dosadasnjeg zivota! :xq008:
Sačuvana

dopadate mi se

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 220
Одг: JAGODINCI HAJDE DA SE DRUZIMO, POZDRAV IZ MAKEDONIJE
« Odgovor #102 poslato: 12-12-2008, 09:46:03 »

Vi ste mislili da sam ja mladja a ja sam mislila da ste vi stariji.
Zasto ja znam srpski jezik.
Prvo u Titovoj Jugolaviji mi smo ucili srpsko-hrvatski jezik a i kontakt sa ljudima iz tog bivseg prostora Juge bio je bar za mene cest. Cesto smo putovali sa folklorom, mogu reci bar 2-3 puta u mesecu smo bili nadvor iz Makedonije u nekim od gradova Jugoslavije.
Ja do dan danas imam kontakt sa nekim ljudima iz Srbije, Bosne i Hrvatske.
A danas, mi imamo u Skoplju, oko 12 privatnih TV, na kojih obavezno dnevno ima poneki srpski ili hrvatski film ili neka serija.
Najgledaniji film u Makedoniji u poslednjih 10 godina je bila ,, Zona Zamfirova ,, a posle nje ,, Ivkova slava,,.
I kad sam ja sa mojim drustvom i kad se budemo zezali oko nemanje para, uvek je tu ona Manetova recenica ... pare su skupe sad je oskudacija ... ili ako neko devojce oce da nam se uda mi kazemo ... Zone oces da budes pobegulja.... ili posto je sad sezona slava, pa se zasedimo do jutra i nikome se ne ide kuci, uvek kazemo u sali ... Ivko pa i danas je slava domacine... Najslusanija pesma po kafanama je ,,, Nesanica ,,, koju je Nikola Kojo pevao u Ivkovoj slavi, posle filma je Tose Proeski snimio tu pesmu.
Kad je Biljana Krstic, posle prikazivanja filma ,, Zona ,, dosla sa svojim bendom na koncert u Skoplju, sala je bila prepuna i svi su pevali pesme sa tog filma od najmladjeg do najstarijeg. A posle svega toga je Bilja snimila ... Jovano Jovanke ,,, sa Tosetom i gostovala na njegovim koncertima.
A sve to nije da bi se mi vama rugali ili da bi se ja vama ulizivala vec zbog te balkanske blizine, komsiluka, zajednickog zivota skoro 50 godina u istoj drzavi i mi vas osecamo kao svoje najblize.
Na nasim radio stanicama a ima ih mnogo privatnih, uvek je tu muzika iz bivsih prostora Juge.
Vasi pevaci a i hrvatski, bosanski su cesto kod nas u gostima i ova nasa omladina ih prihvata i uvek se trazi karta vise. Cak i moja deca koja imaju 18 i 15 godina, razumeju vas jezik i pokusavaju da vrate na istom jeziku.
Kod nas je ove godine bila serija ,,Ke se vratat strkovite ,,- ... Vratice se rode ,,, ta serija je bila nesto najgledanije.
Svakog jutra su se prepricavale fore iz serije.
Srpski filmovi, posebno ,, Zikina dinastija ,,, obavezno ide na neku privatnu TV u mesecu.
Sad kod nas ide na jednoj TV, ,, Salas u malom ritom,, ,, Policajac s petlovog brda ,, a prosle godine je isla serija ,, Jelena,,.
Na kablovskoj mozemo da gledamo RTS, PINK, TV Palmu su prekinuli , a inace je i ona isla do pre dva meseca, onda na FOX life idu srpske reklame a i srpski prevod. Sad se kod nas prikazuje ,,Survivor Srbija ,, zato sam i pitala ko je pobedio, zato sto se moje mladje dete s drugarima kladilo ko je pobednik, a ne Government da bih se ulizivala :xq006:.
 Od hrvatskih TV su tu HTV 1 i 2, NOVA TV, od bosanskih tu je OBN, Hajat, pa TV Crne Gore, Slovenije.
Zato valjda dobro pisem i govorim srpski.
Ajde da sad vidim ja vas sta vi imate da kazete nesto o Makedoniji.
Baknezi od Makedonija. :xq001:
Sačuvana

reksys

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1188
Одг: JAGODINCI HAJDE DA SE DRUZIMO, POZDRAV IZ MAKEDONIJE
« Odgovor #103 poslato: 12-12-2008, 11:04:45 »

Sta mi znamo o Makedoniji?!! Recimo "Kod Zlate" u Skoplju ima odlican rostilj,ceka se ispred red. E,da a neki cigancici prose ispred traze cigare i denar. Kad sam jednom dao 5 dinara u metalu cigance od 7 god. mi vratilo i reklo ovo ti nista ne vredi. Nisam mogao da verujem. Pa onda "Kale" gde se vencavaju mladneci.  Pa prelepe crkve,ona iznad Skoplja je divna.Gostivar, Sv. Nikole nikad prijatnije ljude nisam sreo. Malo sam se osecao,kad sam bio pre par godina, kao da sam se vratio u osamdesete,nista se nije promenilo. Tavce na gravce,Bunar, Tga za jug,... Mnogo toga. Ah da da nezaboravim najvaznije- preslatke male,vatrene curice.... :-)
Sačuvana
Nista nije nemoguće...

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: JAGODINCI HAJDE DA SE DRUZIMO, POZDRAV IZ MAKEDONIJE
« Odgovor #104 poslato: 12-12-2008, 11:06:43 »

Godinama sam letovala s Makedoncima u Crnoj Gori. Divni ljudi, dobro smo se slagali. Uvek smo jedni drugima čuvali mesto u kampu. Ali od svih rečenica na makedonskom mi je ostala u uspomeni: "Komšika. ke mrdneš Stojadinku."
Valjali smo se od smeha.
Sačuvana

dopadate mi se

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 220
Одг: JAGODINCI HAJDE DA SE DRUZIMO, POZDRAV IZ MAKEDONIJE
« Odgovor #105 poslato: 12-12-2008, 11:24:08 »

Sta mi znamo o Makedoniji?!! Recimo "Kod Zlate" u Skoplju ima odlican rostilj,ceka se ispred red. E,da a neki cigancici prose ispred traze cigare i denar. Kad sam jednom dao 5 dinara u metalu cigance od 7 god. mi vratilo i reklo ovo ti nista ne vredi. Nisam mogao da verujem. Pa onda "Kale" gde se vencavaju mladneci.  Pa prelepe crkve,ona iznad Skoplja je divna.Gostivar, Sv. Nikole nikad prijatnije ljude nisam sreo. Malo sam se osecao,kad sam bio pre par godina, kao da sam se vratio u osamdesete,nista se nije promenilo. Tavce na gravce,Bunar, Tga za jug,... Mnogo toga. Ah da da nezaboravim najvaznije- preslatke male,vatrene curice.... :-)
Godinama sam letovala s Makedoncima u Crnoj Gori. Divni ljudi, dobro smo se slagali. Uvek smo jedni drugima čuvali mesto u kampu. Ali od svih rečenica na makedonskom mi je ostala u uspomeni: "Komšika. ke mrdneš Stojadinku."
Valjali smo se od smeha.
:xq004:  :xq004:  :xq004:
Da to je jos uvek Skoplje i to su bili makedonci.
Sačuvana

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: JAGODINCI HAJDE DA SE DRUZIMO, POZDRAV IZ MAKEDONIJE
« Odgovor #106 poslato: 12-12-2008, 11:28:39 »

Žao mi je samo da nismo više u kontaktu odkada se Juga raspala. Ne idemo više u Crnu goru na more. Čak i ne kampujemo. Dete odraslo i ide za sebe. Muž voli planine i biciklizam i ide s društvom. Ja ponekad odem u Jagodinu ili u kakvu banju u Sloveniji. Želja mi je da idem na Ohrid i već se godinama dogovaram s prijateljicom da skočimo malo tamo. Ne znam, možda dogodine....
Sačuvana

dopadate mi se

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 220
Одг: JAGODINCI HAJDE DA SE DRUZIMO, POZDRAV IZ MAKEDONIJE
« Odgovor #107 poslato: 12-12-2008, 11:37:00 »

Ma Ivanka bre slobodno dodji ja cu da ti pravim drustvo .... povedi i ,,,, Stojadinku ,,, da se potsetimo lepih mladalackih dana..... ljubavi iz mladosti .... mozda ispadne da poznas moju iz vaseg kraja .... pa ima da pricamo i pricamo.
OOOO udarila me neka nostalgija, dosad smo sa kolegama pili neko crveno vino i mezili cvarce a sa radija se cula .... Ostala si uvek ista ....
 
Sačuvana

dopadate mi se

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 220
Одг: JAGODINCI HAJDE DA SE DRUZIMO, POZDRAV IZ MAKEDONIJE
« Odgovor #108 poslato: 13-12-2008, 19:45:30 »

,,,, Stojadinka ,,, stara dobra Zastava 101.
Sačuvana

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: JAGODINCI HAJDE DA SE DRUZIMO, POZDRAV IZ MAKEDONIJE
« Odgovor #109 poslato: 13-12-2008, 20:27:00 »

Jedino su makedonci o zastavi101 govorili u ženskom rodu. Za sve druge je bio Stojadin! 
Sačuvana

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: JAGODINCI HAJDE DA SE DRUZIMO, POZDRAV IZ MAKEDONIJE
« Odgovor #110 poslato: 13-12-2008, 20:28:19 »

Ma Ivanka bre slobodno dodji ja cu da ti pravim drustvo .... povedi i ,,,, Stojadinku ,,, da se potsetimo lepih mladalackih dana..... ljubavi iz mladosti .... mozda ispadne da poznas moju iz vaseg kraja .... pa ima da pricamo i pricamo.
OOOO udarila me neka nostalgija, dosad smo sa kolegama pili neko crveno vino i mezili cvarce a sa radija se cula .... Ostala si uvek ista ....
 
Može, samo nemam više stojadinku. Može Berlingo?
Sačuvana

reksys

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1188
Одг: JAGODINCI HAJDE DA SE DRUZIMO, POZDRAV IZ MAKEDONIJE
« Odgovor #111 poslato: 14-12-2008, 21:52:47 »

Hehe, jugonostalgija vlada....
Sačuvana
Nista nije nemoguće...

dopadate mi se

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 220
Одг: JAGODINCI HAJDE DA SE DRUZIMO, POZDRAV IZ MAKEDONIJE
« Odgovor #112 poslato: 31-12-2008, 12:42:55 »

ZAPOMNETE DEKA NAJUBAVITE PRIJATELSTVA, LJUBOVI I USPESI SE SO NAJGOLEM RIZIK.
NEMOJTE NIKOGAS DA DOZVOLITE EDNO MALO NEDORAZBIRANJE DA GO UNISTI SETO TOA.
DOKOLKU PRIMETITE TAKVO NESTO POPRAVETE GO.
VI POSAKUVAM SE NAJUBAVO VO NOVATA 2009 GODINA.  :aq28:
MNOGU ZDRAVJE, LJUBOV, RADOST I SE RAZBIRA PARI.
BAKNEZI OD MAKEDONIJA  :xq001:  :xq001:  :xq001:
Sačuvana

government

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 4156
Одг: JAGODINCI HAJDE DA SE DRUZIMO, POZDRAV IZ MAKEDONIJE
« Odgovor #113 poslato: 01-01-2009, 08:31:38 »

Sta su to baknezi?Dej si bre devojce?Sakam ti ubava novata
Sačuvana

dopadate mi se

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 220
Одг: JAGODINCI HAJDE DA SE DRUZIMO, POZDRAV IZ MAKEDONIJE
« Odgovor #114 poslato: 08-01-2009, 11:47:37 »

CESTIT BOZIC.   HRISTOS SE RODI!

Baknezi se poljupci.  :xq001: :xq001: :xq001:

Kako vi to slavite.
Kod nas 5 januara pale se vatre, skupljaju se ljudi oko vatre, pravi se vruca rakija, krsi se pogaca u kojoj je novcic, pa kome padne taj novcic taj je sledece godine kum i organizator svega toga. Pije se vino i hrana je posna. Pa padne i neko kolce. To ti je zabava za sirotinju. Ali meni se dopada taj narodni obicaj. Potseca me na detinjstvo.
Sledeceg dana, deca idu po kucama rano ujutro i pevaju pesmu ,,, Kolede, lede, padnalo grede, utepalo dede, dede se maci, baba go kvaci za 4 jajca, guskini, satkini, koledeee,,,. Pa u njihovim kesama ili torbama stavljamo jabuke, pomorandze, suve sljive, orahe, bademe, lesnike, bonbone a i poneki novcic. Ko sta ima u kuci ali da bude posno. Ide se u crkvu, pale se dabova drvca a i to se i deli u crkvi, takozvani ,, badnikovi grancinja ,,.
Te noci je i Badnikova vecera, posna, krsimo hleb, neki prave i pitu ili pogacu u kojoj je domacica stavila novcic, pa se to podeli svakome clanu familije podednakvo, parce za kucu a i parce za Boga. Onome kod koga padne novcic, postoi verovanje da ce ga pratiti sreca celu godinu i taj mora cuvati taj novcic. Te veceri se nikud ne ide, sedi se kod kuce sa svojom familijom.
Sledeceg dana je Bozic, e tu ti je vec mrsna trpeza, prasetina obavezno, pivtije, ustvari ko sta ima u ovoj krizi. Pa ide se u goste kod najblizih.
Ja mislim da kod nas u Makedoniji su jedino ti praznici Bozic i Veligden-Uskrs ostali za familijarna okupljanja, barem kod nas u Skoplju, po manjim gradovima jos uvek se teraju kucne slave i skuplja se familija i prijatelji. U Skoplju su poceli te slave da slave po kafanama oni koji naravnio imaju pare a oni koji nemaju, idu u crkvu ostave nesto za zdravlje, hleb i vino obavezno, zapale svecu.
Ali hvala bogu da se zavrsise sve te proslave. Prejeli smo se prepili a i udebljali i naravno veoma smanjili novcanike.
Jos sutra da proteramo Svetog Stefana, pa cemo da stezemo kaiseve-pojase.
Kako se snalazite sa ovom krizom Rusija-Ukraina.
Kod nas sreca toplane imaju rezerve u mazutu, pa nece nam biti hladno.
Baknezi-poljupci od Makedonija.


Sačuvana

dopadate mi se

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 220
Одг: JAGODINCI HAJDE DA SE DRUZIMO, POZDRAV IZ MAKEDONIJE
« Odgovor #115 poslato: 08-01-2009, 12:09:44 »

Auuu ljudi vi ne znate kakav smo zemljotres imali sad pre nekoliko minuta.
Sačuvana

Louis

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1440
Одг: JAGODINCI HAJDE DA SE DRUZIMO, POZDRAV IZ MAKEDONIJE
« Odgovor #116 poslato: 08-01-2009, 12:10:20 »

VAISTINU SE RODI!
Kod nas stalo grejanje, jer smo potrosili rezerve gasa! :aq25: Ali sa Madjarima je dogovoreno da nam ustupe deo svojih zaliha :xq011: pa cekamo 16:00 da ponovo malo zagrejemo radijatore!
A Rusi i Ukrajinci :xq002: preko svih nas!
Poljupci i za Makedoniju! :xq001: :xq001: :xq001:

Sta je bilo?
« Poslednja izmena: 08-01-2009, 12:10:45 od strane Louis »
Sačuvana

dopadate mi se

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 220
Одг: JAGODINCI HAJDE DA SE DRUZIMO, POZDRAV IZ MAKEDONIJE
« Odgovor #117 poslato: 08-01-2009, 12:24:00 »

Ma udario nas zemljotres, trajao je sigurno oko 10 sekundi. Dobro je prodrmalo.
Razbezali su se kolege na sve strane. Izjurili iz grade. A ja ljudi ukocila se od straha i ostala pred kompjuterom. Sad su poceli da se vracaju.
Koleginica me zeza , kaze sva si pobelela. A ja joj kazem, ... a ti umesto sto si pobegla mogla si i mene da povedes...
Sačuvana

Louis

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1440
Одг: JAGODINCI HAJDE DA SE DRUZIMO, POZDRAV IZ MAKEDONIJE
« Odgovor #118 poslato: 08-01-2009, 12:30:36 »

Bitno je da je sad sve u redu! :xq011:
Sačuvana

dopadate mi se

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 220
Одг: JAGODINCI HAJDE DA SE DRUZIMO, POZDRAV IZ MAKEDONIJE
« Odgovor #119 poslato: 08-01-2009, 13:21:00 »

Bitno je da je sad sve u redu! :xq011:

Da sada je sve u redu, nadam se, valjda nece opet. :aq12:
Grozan osecaj.
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.096 sekundi sa 21 upita.