Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Škola i školski programi  (Pročitano 19102 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: Škola i školski programi
« Odgovor #20 poslato: 03-12-2009, 22:11:31 »

Vidiš kod nas je problem da bolju ocenu dobije onaj djak koji je naučio lekciju napamet, a ne onaj koji je shvatio lekciju i interpretirao je na svoj način.
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Škola i školski programi
« Odgovor #21 poslato: 03-12-2009, 22:20:42 »

Mislim da je nastavno osoblje samo zrtva pogresnog sistema skolstva.
Oni nemaju nimalo lufta za neki kreativan rad sa decom,sto je u pocetnim razredima jako vazno!
Druga je prica,da nemaju nekog autoriteta kod ucenika.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

government

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 4156
Одг: Škola i školski programi
« Odgovor #22 poslato: 03-12-2009, 22:32:44 »

Profesori danas gledaju samo da prežive čas i ispredaju  na času dal je neko shvatio nešto uopšte ih ne interesuje. I razumem ih novi klinci nisu ko oni od pre i .
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Škola i školski programi
« Odgovor #23 poslato: 03-12-2009, 23:33:25 »

Da li ja to u Blackovim rečima čujem šapat prozapadnih vetrova?  :aq15:
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Škola i školski programi
« Odgovor #24 poslato: 04-12-2009, 08:40:20 »

Samo po potrbi.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Škola i školski programi
« Odgovor #25 poslato: 17-12-2009, 12:40:40 »

Na stranu to sto nam je gradivo preobimno, ali ja barem dok sam isao u osnovnu i srednju skolu u srbiji veoma mi je smetalo sto se stvarno uci takoreci na pamet a uopste nema kreativnosti. Mislim da je sadasnji nacin ucenja veoma los i da to treba da se promeni kao prvo, a u skladu sa kreativnim nacinom ucenja onda da se prilagodi i obim nastave. Kako su pre neku godinu rekli ovi iz EU, u srbiji deca imaju solidna teorijska znanja ali prakticno skoro ne znaju nista da koriste, a smatram da bi trebalo bas da bude obrnuto i to ne samo u osnovnoj i srednjoj, nego i na fakultetu.
Ja npr. uskoro zavrsavam fax i mogu da kazem da sto se tice teorije i da nisam bas neki sveznalac ali zato znam vecinu stvari sto sam ucio na fakultetu i da primenim posto je na mom faxu glavna stvar bila praksa a teorija je cisto tu da malo proprati praksu. Na zalost na vecini drzavnih fakulteta, srednjih i osnovnih skola situacija je potpuno drugacija i tamo se i dalje znanje zasniva na teoriji a tek kada zavrsis fakultet ili srednju skolu mozes da stices praksu na poslu.
Sačuvana
Dark Eagle

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Škola i školski programi
« Odgovor #26 poslato: 17-12-2009, 14:25:52 »

Tacno Mac!
Kreativnost je posebno u deficitu u osnovnoj skoli,fali start koji ce deci omoguciti da zavole skolu a ne da se od prvog dana bombarduju gradivom iako jos nisu naucili ni da pisu.
U kasnijim stadiumima skolovanja je akcent na manje vaznim stvarima umesto na strucnom usavrsavanju.

Moj veliki sin je u Srbiji u prvom razredu imao prvog dana da nauci pesmicu!
Mali je ovde do cetvrtog ucio kroz igru.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Škola i školski programi
« Odgovor #27 poslato: 17-12-2009, 19:45:23 »

Upravo to, kroz igru deca najbolje uce.
Sačuvana
Dark Eagle

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Škola i školski programi
« Odgovor #28 poslato: 17-12-2009, 20:25:31 »

Ovde nisam ni primetila kad mi je dete proslo osnovnu,a kuci sam se sa prvim sinom namucila.
Kako sam videla deca u Srbiji (sasvim opravdano) dozivljavaju skolu kao veliki teret.
A kako i nebi kad su cak i za vikend  puni domacih zadataka umesto da im ta dva dana sluze za odmor i slobodne aktivnosti.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Kengurinjo

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 762
  • Само ЧИСТ ОБРАЗ и МЕРАК немају цену.
Одг: Škola i školski programi
« Odgovor #29 poslato: 02-07-2010, 23:40:04 »

Текст који је написао Милан Дамјанац на сајту ,,НОВА СРПСКА ПОЛИТИЧКА МИСАО'', ме је довео до тога да се стварно запитам шта деца уче из историје? Предлажем да текст прочитате. Верујем да вас неће оставити равнодушним.

http://www.nspm.rs/kulturna-politika/srpska-istorija-u-udzbeniku-sestog-razreda-osnovne-skole.html
Sačuvana
Србија је вечна док су јој деца верна. Амин!

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Škola i školski programi
« Odgovor #30 poslato: 03-07-2010, 00:19:25 »

Istorija je vrlo nestalna kategorija. Uostalom, pišu je pobednici. Mislim da ima većih problema od toga šta deca uče iz istorije  :aq29:
Sačuvana

Kengurinjo

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 762
  • Само ЧИСТ ОБРАЗ и МЕРАК немају цену.
Одг: Škola i školski programi
« Odgovor #31 poslato: 03-07-2010, 00:48:42 »

Нема већих проблема! Деца су наша будућност. Ако деца буду учила овакве глупости, онда ће се мислити да су њихови преци били окупатори, злочинци... Имаће осећај кривице, осећај одговорности према нечему што нису заправо никада урадили њихви преци.
Sačuvana
Србија је вечна док су јој деца верна. Амин!

ilija7777

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 507
Одг: Škola i školski programi
« Odgovor #32 poslato: 03-07-2010, 05:17:51 »


Nemam ni najblazu nameru da dajem tim idijotima da mi ispiraju mozak. To je nista vise do ispostava ruske pravoslavne crkve, i ruski propagandni centar. To nema veze sa Srbijom, i sa novinama, jer nam Rusi tu pricu vekovima prodaju, da je Zapad protiv nas, ej, alo, Zapad je protiv NJIH jer samo sloveni mogu da ujedine svet, a to mrze ovi Obrazovci i ostali neofasisti jer unistavaju osnovnu osobinu Srpsktva i Slovenstva, a to je kulturna ujedinjenost, a ne ujedinjenost u krvi, krv vam j****.

Stara srpska misija, pljuni i zapjevaj. Mrzim neokomuniste. A tek kvazi-nacionaliste, ljoticevce, nedicevce, i ostale izdajnike Srbije i Srpstva... ne moze okupatorov saradnik biti moj prijatelj! Cak i kada je na strani meni provatno simpaticne, ali uvek i u svakom pogledu imperijalisticke i ekspanzionisticke (i jako inteligentno, energetski blickrigne) Rusije, sa kojom trenutno saveze prave jedino, pazite sada, muslimani, i Srbi.

Mozda to i nije tako lose. Samo da nam oni poslednji ne ugase svetlo.

p.s. bacio sam pogled na ovaj tekst, ovo sranje, i ja sam zapanjen. Pored toga sto je svima poznato da je Ljusic kopirao, bez vecih izmena Hrvatske istorijske udzbenike, ja, osim sitnica koje nesto samo vama znace, ja nemam sta da zamerim. Istorija je ionako jedna ogromna laz, a narocito kada je pisu Obrazovci.
Ja bih vama preporucio da se orjentisete na ekonomske teme, ali one socijalnog tipa.

http://www.youtube.com/watch?v=qTAhkgDRPBc
Sačuvana
hvala svima koji ne razumeju ono sto govorim, a dalje me citaju.

Fanta

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 5090
Одг: Škola i školski programi
« Odgovor #33 poslato: 03-07-2010, 06:43:57 »

Ne psuj, Ilija  :aq23:
Sačuvana

Kengurinjo

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 762
  • Само ЧИСТ ОБРАЗ и МЕРАК немају цену.
Одг: Škola i školski programi
« Odgovor #34 poslato: 03-07-2010, 11:57:41 »

@ilija7777

Руски пропагандни центар? хахахахаха!  Без увреде, али већу глупост нисам чуо!
Sačuvana
Србија је вечна док су јој деца верна. Амин!

Fanta

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 5090
Odg: Škola i školski programi
« Odgovor #35 poslato: 26-08-2012, 00:29:43 »

Sitno se broji do početka nove školske godine, a sve me jače boli glava!

Klinac polazi u sedmi razred i pitam se koliko će informatika da ima u ovom razredu jer je u prošlom imao tri informatike! - Informatiku, izborni: informatika i u okviru Opštetehničkog - Informatika.  :xq066:

Prošle godine dete iz engleskog jezika jedva izvukao dvojku, a dete tečno govori engleski! Zašto je ovo baš ovako? Pa ne uče ih konverzaciji već suvoj gramatici. Ko ne uči napamet taj po difoltu ne može da izvuče dobru ocenu jer se ne dozvoljavaju interpretacije, odnosno sloboda izražavanja. I tako je iz biologije, istorije, geografije...Moraš da prepričaš tj. da izverglaš doslovce kako piše u knjizi. Katastrofa!!!


Predavanja su suvoparna i dosadna. Nekoliko puta sam ušla u učionicu i zatekla haos. Nastavnik vergla šta mu je u planu i programu a deca kud koji... jedni zevaju, drugi se domundjavaju, treći kao nešto slušaju, četvrti zevaju u mobilne... Kao da sam ušla u čekaonicu a ne u odeljenje u kome su tinejdzeri i nastavnik! Gde je greška? U sistemu brate! Neka se edukuju malo nastavnici, neka uđu u korak sa decom, neka nauče kako da im privuku pažnju nekim kreativnim predavanjem, diskusijom...
Sačuvana

tatoo

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9223
  • NEKO NAS POSMATRA
Odg: Škola i školski programi
« Odgovor #36 poslato: 26-08-2012, 10:16:18 »

 :aq28: Fanta,
slazem se s tobom.
.... a sta to bese ..... pedagogija?!
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.066 sekundi sa 25 upita.