Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: NOVI MORAVSKI GLASNIK  (Pročitano 16926 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
NOVI MORAVSKI GLASNIK
« poslato: 01-03-2012, 10:15:51 »

U martu mesecu startuje "NOVI MORAVSKI GLASNIK", bilten koji ce da izlazi u Cupriji.

Bilten ce zajedno sa novom lokalnom TV stanicom da bude posvecen gradjanima Cuprije.



Istorijat izlazenja "Moravskog Glasnika":

Izmedju dva svetska rata najznacajniji list u ovom delu Srbije bio je Moravski glasnik, koji je izlazio u Cupriji. Pred kraj 1929. godine se rodila ideja o pokretanju lista, a prvi broj je stampan 15. avgusta 1930. godine. U uvodniku prvog broja lista napisano je da ce list biti glasilo za socijalna, kulturna i privredna pitanja i da ce raditi u duhu jugoslovenske misli. Vlasnik i direktor lista je bio Bora D. Nikolic (1910.-1943.), cinovnik u Fabrici secera Cuprija. Bio je ozenjen sa Nacom Zivanovic, sa kojom je imao dve cerke. Olga je umrla kao mala, a danas u Cupriji zivi njegova druga cerka Vera, udata za Stanojla Savica.

Javno preduzece RTV Cuprija je zapocelo izdavanje nastavka lista Moravski Glasnik 18.12.2000. godine. Glavni urednik je bio Dejan Antonijevic. Zbog finansijskih problema, iako je bio bogat svestranim sadrzajem i na visokom nivou priloga,Т  list je prestao da izlazi nakon oko godinu dana.

stranac

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 10
Odg: NOVI MORAVSKI GLASNIK
« Odgovor #1 poslato: 01-03-2012, 11:10:18 »

Koliko cesto ce bilten izlaziti? Izdavace ga ta nova TV stanica? Nisam cesto u Cupriji pa mi je ta vest o otvaranju nove lokalne TV stanice nova. Da li je u pitanju privatna TV stanica ili neka promena TV Cuprije?
Sačuvana

leonardo

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 172
Odg: NOVI MORAVSKI GLASNIK
« Odgovor #2 poslato: 01-03-2012, 12:41:47 »

Radi se o novoj televiziji, TV Evropa. Danas u 17:00 je svecano otvaranje televizije, lokalnih novina i na kraju i osnivacka supstina stranke SDS (socijaldemokratski savez) opstinskog odbora Cuprija. Sve ovo ce se desavati u siz PIO u Cupriji, otvorenog je tipa, pa svi zainteresovani..... izvolite dodjite.
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Odg: NOVI MORAVSKI GLASNIK
« Odgovor #3 poslato: 01-03-2012, 22:29:01 »

Radi se o novoj televiziji, TV Evropa. Danas u 17:00 je svecano otvaranje televizije, lokalnih novina i na kraju i osnivacka supstina stranke SDS (socijaldemokratski savez) opstinskog odbora Cuprija. Sve ovo ce se desavati u siz PIO u Cupriji, otvorenog je tipa, pa svi zainteresovani..... izvolite dodjite.

Sve to na jednom mestu!? Divno!
Sačuvana

ilija7777

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 507
Odg: NOVI MORAVSKI GLASNIK
« Odgovor #4 poslato: 02-03-2012, 01:24:41 »

sad će leonjardo imati i svoju kolumnu, pored bloga.
Sačuvana
hvala svima koji ne razumeju ono sto govorim, a dalje me citaju.

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
Odg: NOVI MORAVSKI GLASNIK
« Odgovor #5 poslato: 02-03-2012, 09:25:02 »

Radi se o novoj televiziji, TV Evropa. Danas u 17:00 je svecano otvaranje televizije, lokalnih novina i na kraju i osnivacka supstina stranke SDS (socijaldemokratski savez) opstinskog odbora Cuprija. Sve ovo ce se desavati u siz PIO u Cupriji, otvorenog je tipa, pa svi zainteresovani..... izvolite dodjite.

Kakve veze novina i televizija imaju sa osnivanjem odbora neke stranke?

Jel to nekakva partijska predizborna televizija? Čije je to vlasništvo i ko to plaća i zašto to plaća?
Sačuvana

stranac

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 10
Odg: NOVI MORAVSKI GLASNIK
« Odgovor #6 poslato: 02-03-2012, 11:21:17 »

evo informacija o televiziji: http://www.rra.org.rs/pages/view_permit/latinica/124

pa dobro, neka je sa srecom. nadam se da ce praviti kvalitetan program.
Sačuvana

leonardo

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 172
Odg: NOVI MORAVSKI GLASNIK
« Odgovor #7 poslato: 02-03-2012, 13:26:40 »

Radi se o novoj televiziji, TV Evropa. Danas u 17:00 je svecano otvaranje televizije, lokalnih novina i na kraju i osnivacka supstina stranke SDS (socijaldemokratski savez) opstinskog odbora Cuprija. Sve ovo ce se desavati u siz PIO u Cupriji, otvorenog je tipa, pa svi zainteresovani..... izvolite dodjite.

Kakve veze novina i televizija imaju sa osnivanjem odbora neke stranke?

Jel to nekakva partijska predizborna televizija? Čije je to vlasništvo i ko to plaća i zašto to plaća?

To bi bilo isto da pitas, na primer, kako su povezani tv "Palma" i vlasnikDragan Markovic Palma, sa strankom "Jedinstvena Srbija"
Verovatno da i ovaj vlasnik ima veze sa strankom SDS-a, pa zato i promovise sve odjednom. Vrlo brzo ce se i to pokazati, ali i pored svega, mislim da ne postoji ni jedna partijska predizborna televizija. Neka televizijska kuca samo moze da bude manje ili vise naklonjena JEDNOJ partiji, i da u svom programu favorise tu partiju / stranku, i da im to eventualno ne naplati, vec da reklamiranje te partije / stranke ide kao donacija istoj.
A ko i koliko i zasto to placa..???? to bi morao da pitas vlasnika tv "evropa". Posto je on vlasnik, verovatno da sve to placa licno on.
Sačuvana

leonardo

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 172
Odg: NOVI MORAVSKI GLASNIK
« Odgovor #8 poslato: 02-03-2012, 13:31:14 »

sad će leonjardo imati i svoju kolumnu, pored bloga.

Da, Da..... Kako si pogodio..?????
Ja cu pisati o omladini, i njihovim deformitetima, uzrokovanim opijatima i sektama...... Pa se zato pripazi, da ne opletem i tebe...
Sačuvana

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
Odg: NOVI MORAVSKI GLASNIK
« Odgovor #9 poslato: 02-03-2012, 13:46:08 »

Radi se o novoj televiziji, TV Evropa. Danas u 17:00 je svecano otvaranje televizije, lokalnih novina i na kraju i osnivacka supstina stranke SDS (socijaldemokratski savez) opstinskog odbora Cuprija. Sve ovo ce se desavati u siz PIO u Cupriji, otvorenog je tipa, pa svi zainteresovani..... izvolite dodjite.

Kakve veze novina i televizija imaju sa osnivanjem odbora neke stranke?

Jel to nekakva partijska predizborna televizija? Čije je to vlasništvo i ko to plaća i zašto to plaća?

To bi bilo isto da pitas, na primer, kako su povezani tv "Palma" i vlasnikDragan Markovic Palma, sa strankom "Jedinstvena Srbija"
Verovatno da i ovaj vlasnik ima veze sa strankom SDS-a, pa zato i promovise sve odjednom. Vrlo brzo ce se i to pokazati, ali i pored svega, mislim da ne postoji ni jedna partijska predizborna televizija. Neka televizijska kuca samo moze da bude manje ili vise naklonjena JEDNOJ partiji, i da u svom programu favorise tu partiju / stranku, i da im to eventualno ne naplati, vec da reklamiranje te partije / stranke ide kao donacija istoj.
A ko i koliko i zasto to placa..???? to bi morao da pitas vlasnika tv "evropa". Posto je on vlasnik, verovatno da sve to placa licno on.

Televizija ne može da bude donator partije, sve je to protivzakonito i čista zloupotrebe, o TV Palma stvarno ne bih trošio reči.
Sačuvana

leonardo

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 172
Odg: NOVI MORAVSKI GLASNIK
« Odgovor #10 poslato: 02-03-2012, 13:53:40 »

Onda ces morati da odgovor potrazis od gospodina Hristosa licno. Mozda za biznismene i vlasnike firmi u Srbiji, a koji nisu srpskog porekla, NE VAZE nasi zakoni.
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Odg: NOVI MORAVSKI GLASNIK
« Odgovor #11 poslato: 02-03-2012, 16:40:39 »

Promocija Tv Evropa








Više slika ovde ------->>>>>>     http://www.cuprija.autentik.net/2012/promocija_tv_evropa.php

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Odg: NOVI MORAVSKI GLASNIK
« Odgovor #12 poslato: 03-03-2012, 00:07:24 »

Vlasnik TV Evropa (barem formalni) i Novog Moravskog glasnika je Hristos Aleksopulos,
glavni i odgovorni urednik TV Evropa je vlasnik radija Dak, Boris.

Guglajući, našao sam ovu vest:

ĆUPRIJA 03. 03. 2012

 PRESS

Incident - Svečanost povodom početka rada nove ćuprijske televizije Evropa
Predsednica SO napustila promociju

Ksenija Milošević (DS), predsednica ćuprijskog lokalnog parlamenta, napustila je preksinoćnu promociju privatne TV Evropa jer je u isto vreme promovisana i stranka SDS, za šta ona nije znala

Nije htela da sluša priču o SDS .... Ksenija Milošević, predsednica SO Ćuprija
Miloševićeva je napustila prepunu salu Fonda PIO u Ćupriji u trenutku kada je predsednik SDS Nebojša Leković „osuo paljbu" na Borisa Tadića i aktuelnu srpsku vlast.

Dok Miloševićeva tvrdi da nije znala da će predstavljanje televizije i publikacije „Novi Moravski glasnik" biti i promocija stranke, dr Hristos Aleksopulos, vlasnik nove TV i organizator skupa, tvrdi da su svi znali.

- Ja sam direktor, vlasnik i glavni i odgovorni urednik TV Evropa, koja naredne nedelje počinje sa radom. Ujedno sam urednik „Novog Moravskog glasnika", ćuprijskog biltena čiji je prvi broj upravo izašao. Takođe sam predsednik Okružnog odbora SDS za Pomoravski okrug. Svi koje smo pozvali da prisustvuju predstavljanju televizije i „Glasnika", znali su da će ujedno biti promovisan i SDS. Najavili smo i dolazak predsednika Nebojše Lekovića - tvrdi dr Aleksopulos.

Sa druge strane, Ksenija Milošević, predsednica SO Ćuprija, kaže da je ona pozvana na predstavljanje TV, a ne SDS.

- Najavljena mi je promocija nove televizije čiji je vlasnik dr Hristos Aleksopulos i prvog broja obnovljenog ćuprijskog biltena. Zbog toga sam i došla. Nekorektno je od organizatora skupa što različite događaje nije odvojio pauzom od nekoliko minuta. Skup sam morala da napustim jer je u nastavku odmah govorio predsednik SDS koji je bio vrlo oštar u svojim komentarima. Ja kao predsednica SO iz stranke koja je u aktuelnoj vlasti, smatrala sam da nisam dužna to da slušam. Posle mene izašli su i funkcioneri nekih drugih stranaka, koji su takođe bili gosti.

Promocija TV Evropa, koja treba da krene u ponedeljak, nakon poslednjih tehničkih merenja ostala je u senci ovog skandala.

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/regioni/story/206845/Predsednica+SO+napustila+promociju.html

Našoj preCednici SO je zasmetalo to što je Leković osuo paljbu po njenom voljenom preCedniku Tadiću i što je bio oštar prema njemu. A kakav treba da bude? PreCednik nam uništava i izdaje zemlju a Leković bi po našoj preCednici trebalo da bude blag prema Tadiću!?  :aq16:
Sačuvana

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
Odg: NOVI MORAVSKI GLASNIK
« Odgovor #13 poslato: 03-03-2012, 00:24:46 »

Čista zloupotreba, promovisati TV čiji je vlasnik predsednik nekog okružnog odbora i koji od toga pravi partijsku TV pa onda pozvati predsednika (ma kako smešne) stranke da na takvom skupu govori, svašta.

A o normalnosti mešanja promocije TV i promocije stranke tek ne treba trošiti reči ...

Nego i taj Leković i ovaj nesretni ćuprizirani grk su marginalci, jedino što se tu valjaju neke pare pa dok traje para (a trajaće do izbora), trajaće i TV i Moravski glasnik, a posle, kud koji mili moji.
Sačuvana

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Odg: NOVI MORAVSKI GLASNIK
« Odgovor #14 poslato: 03-03-2012, 00:34:13 »

Pa jeste malo čudno ali to je jedini način da se čuje glas nekih malih stranaka pošto su nam nacionalni mediji potpuno okupirani a Ksenija je ovde bila pozvana kao predsednik SO a ne kao član DS.
Sačuvana

luksa

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 437
Odg: NOVI MORAVSKI GLASNIK
« Odgovor #15 poslato: 14-05-2012, 22:54:54 »

I? Gde je ta TV Europa? Gde se hvata?
Sačuvana

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Odg: NOVI MORAVSKI GLASNIK
« Odgovor #16 poslato: 14-05-2012, 23:47:27 »

Ja ne shvatam gde se ta TV 'vata. :D
Sačuvana

leonardo

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 172
Odg: NOVI MORAVSKI GLASNIK
« Odgovor #17 poslato: 15-05-2012, 08:29:00 »

Izgleda da se ne VATA nigde........ Cini mi se da je Ksenija, malo POVUKLA veze u centrali DS-a, i prouzrokovala to da se trazi dlaka u jajetu, i postavljaju stalno novi uslovi, za rad TV Evropa.
Gospodin grk mislio da ce tek tako da mu prodju napadi na opstinsku vlast, predsednika drzave i DS....... Sada oni njega driblaju. Samo se plasim da ne prodje kao nekadasnja TV Nemanja, gde su vlasniku, tadasnji specijalci drzavne bezbednosti, zaplenili komplaetnu opremu TV centra, i "poklonili" je nekom tadasnjem dupelizcu, Miloseviceve vlasti. Vlasnik (tadasnje) televizije, gospodin Radisa, kaze da i dan danas vodi postupak sa drzavom, da mu se vrati kompletna oprema za televiziju, ali da izgleda od toga nema nista. Zali se da uopste ne moze da se udje u trag, kome je data, i gde se nalazi pomenuta oprema. Izgleda da je nestala na neki neobjasnjivi nacin....
E, g.dine Hristos, Srbija je ovo..... daleko smo mi od grcke i demokratije koja je nastala u toj kolevci.....
Sačuvana

posmatrac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1110
Sačuvana

Vlad89

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 8
  • What we do in life echoes in eternity!
Odg: NOVI MORAVSKI GLASNIK
« Odgovor #19 poslato: 08-01-2013, 23:55:15 »

Јел има неко бројеве Моравског гласника (овај од 1930. године)
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.133 sekundi sa 25 upita.