Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Jagodinci i krediti  (Pročitano 8862 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Jagodinci i krediti
« poslato: 17-09-2007, 10:56:53 »

Da li su Jagodinski gradjani previse zaduzeni? Da li su navikli da za svaku sitnicu uzimaju kredit?
Ja koliko sam zapazio dosta Jagodinaca kada im zatreba nesto a nemaju trenutno novca oni podignu kredit, ne razmisljajuci mnogo o tome da to treba i da se vrati, i to mnogo vise nego sto su podigli. Mislim da je ljudima mnogo lakse da podignu kredit i posle da znaju da moraju da ga vracaju pa makar nemali para za hleba, nego da ustede neki mesec i onda svojim parama kupe sta zele.
Sačuvana
Dark Eagle

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Jagodinci i krediti
« Odgovor #1 poslato: 17-09-2007, 11:10:53 »

Jeste, nažalost

tako je, ali to samo dokazuje da svest naših sugrađana nije na zavidnom nivou

ONA

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1039
Одг: Jagodinci i krediti
« Odgovor #2 poslato: 17-09-2007, 11:29:59 »

Ma ko ti danas nije zaduzen,ne samo jagodinci,a glupo ti je ovo za "svaku sitnicu",pa ne uzimaju ljudi bas kredit za leba i mleko....na koje to sitnice mislis?
Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: Jagodinci i krediti
« Odgovor #3 poslato: 17-09-2007, 12:50:36 »

Nemamo tacan podatak za JA ali u celoj zemlji se masovno uzimaju krediti i ne gleda se bas mnogo da budu POVOLJNI!

Ono sto sam videla na netu je da razbijaju sa kamatama, koje nas covek, sa prosecnom platom, ne moze da izdrzi.

Inace je narod, posle toliko godina siromastva, zeljan svega pa zato i ne razmislja.

Uzimaju se krediti za godisnje odmore, sto je neshvatljivo! A banke.. deru li deru!!!  :aq25:

Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Jagodinci i krediti
« Odgovor #4 poslato: 17-09-2007, 13:21:28 »

Pa sitnice kao sto su letovanja i slicne gluposti.
Sačuvana
Dark Eagle

the best

  • Gost
Одг: Jagodinci i krediti
« Odgovor #5 poslato: 17-09-2007, 13:46:20 »

cinjenica,sve banke su lopov do lopova...ali,isto tako,cinjenica je da ljudi nemaju drugi nacin egzistencije,vec da dizu kredite,...
Sačuvana

ONA

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1039
Одг: Jagodinci i krediti
« Odgovor #6 poslato: 17-09-2007, 13:55:49 »

Nikada,ali NIKADA,nisam dizala kredite ni za sta.Po meni je to suluda varijanta za "sitnice". I dalje mislim da su jedino (osim svakodnevne potrebe) leba i mleko sitnice.
Letovanje ti je LUKSUZ danas. Nikako sitnica,da se ne zavaravamo.I ne mislim da je god. odmor glupost,daleko od toga.
Ako neko mora da digne kredit za stan (pod uslovom da moze),to mozda mogu da razumem (kazem mozda,pogotovu sada kad skocile kamate).
Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: Jagodinci i krediti
« Odgovor #7 poslato: 17-09-2007, 14:19:30 »

Banke i kamate vuku korene od Jevreja tj. hriscanske religije, gde su se i duboko ukorenile.

Za razliku od islama gde je zabranjeno naplatiti pozajmicu. Po Kuranu je to veliki greh!

Hriscanska religija i tu pokazuje da joj je na prvom mestu INTERES! :aq25: A propagira ljubav prema bliznjem!

p.s.veliki sam protivnik kamata
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Jagodinci i krediti
« Odgovor #8 poslato: 17-09-2007, 15:09:19 »

Banke i kamate vuku korene od Jevreja tj. hriscanske religije, gde su se i duboko ukorenile.

Za razliku od islama gde je zabranjeno naplatiti pozajmicu. Po Kuranu je to veliki greh!

Hriscanska religija i tu pokazuje da joj je na prvom mestu INTERES! :aq25: A propagira ljubav prema bliznjem!

p.s.veliki sam protivnik kamata

banke zive od kamata i razumem ih. problem velikih kamata nije do banke. veliki je broj stranih banaka u srbiji cije su kamatne stope sasvim drugacije u drugim zemljama u kojima imaju predstavnistva. odatle moze da se zakljuci da je drzava kriva za to. u krajnjem slucaju drzava ne daje dovoljno garancija bankama za ulozena sredstva, pa se ove osiguravaju vecim kamatama, a i nije limitirala kamate, kao sto to rade druge drzave.
Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: Jagodinci i krediti
« Odgovor #9 poslato: 17-09-2007, 15:22:03 »

Razumem i ja poslovanje banaka! Medjutim, one ne ZIVE od toga, one se BOGATE! Razlika je velika!

Po meni je dovoljno sto barataju parama od ostalih transakcija od kojih prave dobit da ti se zavrti! :aq11:

A da ne pricam o razlici u kamati na stednju i pozajmicu!! Zidovska politika! :aq25:
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Jagodinci i krediti
« Odgovor #10 poslato: 17-09-2007, 16:15:39 »

Razumem i ja poslovanje banaka! Medjutim, one ne ZIVE od toga, one se BOGATE! Razlika je velika!

Po meni je dovoljno sto barataju parama od ostalih transakcija od kojih prave dobit da ti se zavrti! :aq11:

A da ne pricam o razlici u kamati na stednju i pozajmicu!! Zidovska politika! :aq25:

ma sve to stoji, samo i dalje smatram da drzava treba da odigra pravi potez
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Jagodinci i krediti
« Odgovor #11 poslato: 17-09-2007, 16:21:33 »

Pa jeste, ali zamisli ti sada ovo: Ti si neko u Srbiji koji je odgovoran za to (uzima se u obzir da nemas neku platu) i skupi sve predstavnike banaka i kaze im "e sad cemo lecka da sredimo tu muku koju nam pravite" i oni njemu lepo kazu "dajte nam 3 minuta da se dogovorimo", on naravno covek da im 3 minuta, oni posle tog vremena okrenu se prema njemu i kazu mu, dajemo ti 50000 evra mesecno da nas ne diras i od toga imamo svi nesto, jel moze? MOZE! :aq01:
Sačuvana
Dark Eagle

zs

  • Gost
Одг: Jagodinci i krediti
« Odgovor #12 poslato: 17-09-2007, 16:25:26 »

Pa jeste, ali zamisli ti sada ovo: Ti si neko u Srbiji koji je odgovoran za to (uzima se u obzir da nemas neku platu) i skupi sve predstavnike banaka i kaze im "e sad cemo lecka da sredimo tu muku koju nam pravite" i oni njemu lepo kazu "dajte nam 3 minuta da se dogovorimo", on naravno covek da im 3 minuta, oni posle tog vremena okrenu se prema njemu i kazu mu, dajemo ti 50000 evra mesecno da nas ne diras i od toga imamo svi nesto, jel moze? MOZE! :aq01:

zamisli ti ovako, vlada da predlog zakona kojim se limitiraju kamate u drzavi, ne samo kod banaka, nego sve kamate. pa lepo to skupstina usvoji i eto resenja. zasto bi bilo ko isao i sakupljao predstavnike banaka????
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Jagodinci i krediti
« Odgovor #13 poslato: 17-09-2007, 16:30:13 »

Pa bilo bi to lepo, ali od toga nema nista u skorije vreme. Znas ono:"ko ima pare ima i moc", e pa ne verujem da nasa drzava trenutno ima dovoljno kesa da bi imala toliku moc, mozda za neku godinu, ali trenutno nema. Bilo bi ekstra kada bi se kamate spustile i kada bi se doneli jos neki zakoni, ali jbg... moc...
Sačuvana
Dark Eagle

zs

  • Gost
Одг: Jagodinci i krediti
« Odgovor #14 poslato: 17-09-2007, 16:36:16 »

Pa bilo bi to lepo, ali od toga nema nista u skorije vreme. Znas ono:"ko ima pare ima i moc", e pa ne verujem da nasa drzava trenutno ima dovoljno kesa da bi imala toliku moc, mozda za neku godinu, ali trenutno nema. Bilo bi ekstra kada bi se kamate spustile i kada bi se doneli jos neki zakoni, ali jbg... moc...

delimicno si u pravu, ali se ovde radi o drugoj stvari. sto vise neko uzme novca (u ovom slucaju banke) dobar deo tog kolaca ide drzavi (porezi i slicno), a drzava nije spremna da se odrekne tog kolaca. cak i kada ojaca nasa privreda, tesko da ce se bilo ko odreci novca koji takoreci pada s neba
Sačuvana

opajdara

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 564
Одг: Jagodinci i krediti
« Odgovor #15 poslato: 17-09-2007, 17:13:40 »

Nemamo tacan podatak za JA ali u celoj zemlji se masovno uzimaju krediti i ne gleda se bas mnogo da budu POVOLJNI!

Ono sto sam videla na netu je da razbijaju sa kamatama, koje nas covek, sa prosecnom platom, ne moze da izdrzi.

Inace je narod, posle toliko godina siromastva, zeljan svega pa zato i ne razmislja.

Uzimaju se krediti za godisnje odmore, sto je neshvatljivo! A banke.. deru li deru!!!  :aq25:



To sam i ja primetila i nikako ne razumem! Ni siromasnijeg naroda ni vecih kamata! Ne znam da li banke smatraju Srbiju toliko rizicnom za posao kad toliko deru ili sta je u pitanju? Kamate po Zapadnoj Evropi nisu tako zelenaske.
A da se ljudi zaduzuju bez puno razmisljanja to stoji. Mnogi nemaju izbora, vise od decenije nije moglo nista za kucu da se kupi, ono sto je kupljeno osamdesetih crkava polako, a kako ce sebi jedna prodavacica sa 10000 din. plate da priusti ves masinu, frizider, televizor, sporet...ako se ne uroka u kredite?
Sačuvana

ONA

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1039
Одг: Jagodinci i krediti
« Odgovor #16 poslato: 17-09-2007, 17:48:17 »

Potpuno se slazem,sve je to i jadno i bedno...ali namece se i pitanje kako ce ta ista prodavacica s platom od 10000 din. da vrati taj kredit?
Znamo da i BOGATI PLACU....ali ovo sto se nama dogadja je BEDA HOLIVUDA ( nema SJAJA ).
Sačuvana

opajdara

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 564
Одг: Jagodinci i krediti
« Odgovor #17 poslato: 22-09-2007, 14:06:25 »

Konkretno, moja prijateljica (zaradjuje 11.000) morala je da nadje jos jedan posao da bi mogla da prezivi posto jedna plata ide samo za kredite. Nema slobodan dan, dolazi kuci samo da se istusira i prespava.
Sačuvana

ONA

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1039
Одг: Jagodinci i krediti
« Odgovor #18 poslato: 22-09-2007, 17:42:51 »

Opajdaro, pravo da ti kazem prava je sreca da je mogla da nadje jos jedan posao.
Sačuvana

windsurfer

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 182
    • Brojanice Milojević
Одг: Jagodinci i krediti
« Odgovor #19 poslato: 22-09-2007, 22:41:01 »

Kredit za auto, stan???
Sačuvana
izrada brojanica od poludragog kamena i srebra 925 - Brojanice Milojević.
 

Stranica je napravljena za 0.11 sekundi sa 25 upita.