Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Zivot i Smrt  (Pročitano 17914 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Zivot i Smrt
« poslato: 31-03-2006, 16:56:00 »

Zasto zivite (ili prezivljavate)? Ima li to (zivot) smisla po vasem misljenju? Imate li neki cilj i cemu sve to?

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Zivot i Smrt
« Odgovor #1 poslato: 10-03-2007, 08:08:54 »

Pa živiš da bi imao sitna  zadovoljstva a smisao života je da  imaš potomstvo  -  i to je sve

anny

  • Gost
Одг: Zivot i Smrt
« Odgovor #2 poslato: 13-04-2008, 22:50:23 »

Cilj je ljubav, sposobnost da se u malim stvarima vidi njihova velicina,energija koja nas sjedinjuje i svetlost ka kojoj tezimo...
Sačuvana

Dak

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3110
  • Svetski putnik
Одг: Zivot i Smrt
« Odgovor #3 poslato: 13-04-2008, 23:05:44 »

Siguran sam da svi imamo razlog svog postojanja i,mozda,neki zadatak koji bi trebalo da obavimo dok smo tu.Mozda upravo nasi i zivoti svih bica uticu na Vaseljenu i na nase postojanje.
Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".

Schnuffel

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 682
    • Schnuffel
Одг: Zivot i Smrt
« Odgovor #4 poslato: 15-04-2008, 07:37:16 »

Život ima sam po sebi smisao i razloge kojih mi ne možemo u potpunosti da se setimo ni da ih razumemo - bar većina.
Cilj bi trebalo da bude buđenje u smislu onog što bi trebalo da se desi  u bliskoj budućnosti, a smisao toga je svesnost o tome. Ja sam veoma zahvalna i srećna što mi je dato da živim ovde i sada u cilju daljeg usavršavanja svog postojanja.
Sačuvana
Živimo ljubav, budimo ljubav, zračimo ljubav.
Radnik svetlosti

anny

  • Gost
Одг: Zivot i Smrt
« Odgovor #5 poslato: 10-05-2008, 22:30:57 »

Smrt je prirodna. Ništa što je prirodno ne može biti štetno. Smrt je odmor. Odmor je prerušena snaga za buduće poduhvate.
Na sadašnjem stadijumu ljudske evolucije, možda je nemoguće pobediti Smrt. A prevazići strah od Smrti, ne samo da je izvodljivo, već je i neizbežno.
Smrt je znak da je duša, pod određenim okolnostima, iscrpla mogućnosti svog napretka u određenom telu.
Kada snaga mogućnosti izgubi od snage nemogućnosti, to se zove Smrt.
Beskoristan život predstavlja srdačan poziv Smrti.
Smrt je spoj između čovekovog rastućeg straha i njegove smanjene životne energije.
Onaj ko više voli Smrt od Života, treba samo da se popne uz Drvo. A onaj ko više voli Život od Smrti treba ne samo da se popne, već i da ponovo siđe da obavi Božji posao.
Kada se Smrt približi čoveku, njegovo psihičko biće Joj kaže: "Smrti, sačekaj malo, samo da vidim šta želim da postignem sledećim rođenjem." Smrt mu odgovara: "Žao mi je, tražiš uslugu od pogrešne osobe. Samo sekunda zakašnjenja s moje strane može dodati tvom iskustvu u ovom životu nešto vredno."
Smrt kaže da je besmrtna. Čovekovo postignuće kaže: "Smrti, u pravu si. Ipak, istina je da mi neprekidno sijamo iznad samih tvojih grudi. Ne samo to, mi zauvek sijamo u tebi, kroz tebe i izvan tebe."


Sačuvana

celestina

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 211
Одг: Zivot i Smrt
« Odgovor #6 poslato: 09-06-2008, 07:41:49 »

Verujem da smo svi tu po nekom zadatku.Ili da nesto naucimo ili da nesto korisno uradimo.
Svet vidim kao ogroman mozaik,u kojem smo svi delici,koji se potpuno uklapaju u svoje mesto.
Sačuvana
Poznato je da na svetu ima mnogo lica sa kojima se priroda nije mnogo mucila, niti upotrebljavala fine alate, nego je prosto tesala... Udarila jednom sekirom i ispao nos, drugi put - usne, velikom burgijom svrdnula oci, i tako neuglacano pustila u svet govoreći: neka zivi.
 

Stranica je napravljena za 0.327 sekundi sa 24 upita.