Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Biblija je falsifikovana  (Pročitano 13504 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

anny

  • Gost
Biblija je falsifikovana
« poslato: 29-03-2008, 19:35:45 »

BIBLIJA JE FALSIFIKOVANA


Što se tiče nekih delova Biblije može se reći da je ova možda i najpoznatija knjiga u svetu po mnogo čemu u prošlosti falsifikovana i prilagođavana potrebama sveštenstva i vladara. Pa tako u Starom Zavetu prepunom strahota i grozota ima se da Mojsije čas kaže “Ne ubij” a čas zapoveda ritualno klanje životinja pa i sam ritualno kolje životinje. A taj neki njihov starozavetni bog zapoveda još i satiranje čitavih naroda.

Crkva kaže da je Stari Zavet skroz tačan ali da mu je rok trajanja isteko, a kada zatreba nekim crkvenim funcionerima oni se ipak pozivaju na njega kako bi opravdali ratne zločine nekih njihovih simpatizera i ždranje mesa i tako drže narod u neznanju.

Kad je u pitanju Novi Zavet ima se da Pavle koji nije bio Isusov učenik nego je proganjao hrišćane a po Vaskrsenju Isusovom je kako piše u Bibliji doživeo viziju nakon koje se preobratio, na više mesta je falsifikovao Isusovo učenje. Pavle je učio da je sama vera bez dela dovoljna, omalovažavao je žene, propovedao poslušnost vlastima ovoga sveta kao pravednim sudijama, dozvoljavao je ropstvo, a učio je da se meso slobodno može jesti. Za današnje crkve se može reći da su sve pavlovske, gotovo bez izuzetka.

Prema novim objavama istina je sledeća. Bog je preko Mojsija poučavao ljude da ne ubijaju ništa što je živo. Zapovest je imala opšti karakter i glasila je: "Ne ubij". Kada ga nisu poslušali on je onda sugerisao da se bar ljudi ne ubijaju međusobno ali su nastavili još više. Mojsije je dopustio slobodnu volju ljudi znajući da je i to jedan od puteva samospoznaje. Ovo su sveštenici protumačili kao dozvolu i zapovest pa su čak i Mojsiju pripisali neka takva dela. Što se tiče Isusa, tačno je da je On kada bi bio ugošćen kod neukih ljudi koji su ga poštovali a nisu znali na bolji način da ga počaste dopuštao da ga posluže sa mesom već prethodno ubijenih životinja.On je tad uzimao po malo mesa ali bi kasnije ukoliko bi bio u prilici govorio ljudima o tome da su biljni plodovi živa hrana da zadovoljavaju sve potrebe čoveka a da je meso mrtva hrana i da ima malo životnog potencijala u sebi. On je govorio da se navike jedenja mesa ljudi trebaju postepeno osloboditi. U današnje vreme situacija je mnogo gora jer se životinje gaje masovno u nehumanim i veštačkim uslovima,a ubijaju često na strašan,stravičan način.

Pored iskrivljivanja, Biblija je i sakaćena. Najveći primer za to je uklanjanje učenja o reinkarnaciji odnosno učenja o ponovnom rađanju koje je poučavao Isus a takođe i jedan od najvećih grčkih crkvenih otaca, Origen. Iz raznovrsnih, delimično političkih i drugih razloga rasplamsale su se mnoge teološke svađe oko Origenovog učenja koje su trajale vekovima, a onda je na Sinodu istočne crkve, 543. u Konstantinopolju (Istanbulu) odbačeno učenje Origena . Ali u Bibliji su ipak ostali tragovi. Jedan od glavnih je kada učenici pitaju Isusa kada će ponovo doći Ilija i kad im odgovara govoreći im za Jovana da je Ilija već došo ali ga ne poznaše. Drugi trag ovog velikog učenja je kada učenici pitaju Isusa za jednog od rođenja bolesnog čoveka, da li sagreši on ili roditelji njegovi, asocirajući na mogućnost postojanja greha tog čoveka pre njegovog rođenja odnosno utelovljenja. Dakle na karmička opterećenja ili ti zaduženja iz ranijih života. Inače, u mogućnost ponovnog života na Zemlji bili su, između ostalih ,ubeđeni Empedokle, Pitagora, Platon,Vergilije, zatim Gete, Helderlin, Šiler, Šlajermaher, Fihte, Kant, Šopenhauer, Niče, Kierkegard i Volter.

Zbog nedostatka učenja o reinkarnaciji koje je na Dalekom istoku veoma zastupljeno i poštovano, mnogim ljudima na zapadu ovaj zemaljski život je bio besmislen i beznadežan jer ga nisu shvatali kao priliku da se otplate dugovanja iz prošlih života i steknu iskustva od koristi za buduće živote, za buduća rađanja.

Za Bibliju se ipak može reći sledeće,da je knjiga koja i pored iskrivljivanja i sakaćenja izvornog učenja ima srećom dovoljno tačno sačuvana neka glavna učenja gde se pre svega misli na Jevanđelja odnosno Besedu na Gori kao sastavnog dela.

“A kad dođe on, Duh istine, uputiće vas na svaku istinu; jer neće od sebe govoriti, nego će govoriti što čuje, i javiće vam što će biti unapred.”
Sačuvana

Schnuffel

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 682
    • Schnuffel
Одг: Biblija je falsifikovana
« Odgovor #1 poslato: 11-04-2008, 22:52:14 »

Iskrenom, bravo za ovo!!!!!
Sačuvana
Živimo ljubav, budimo ljubav, zračimo ljubav.
Radnik svetlosti

anny

  • Gost
Одг: Biblija je falsifikovana
« Odgovor #2 poslato: 12-04-2008, 11:47:14 »

Hvala ti!
Sačuvana

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: Biblija je falsifikovana
« Odgovor #3 poslato: 30-07-2008, 11:10:33 »

Ovo ti je stvarno dobro. Već odavno govorim da deca ne bi smela da čitaju Stari zavet. To je najkrvoločnija knjiga koju sam pročitala.
Sačuvana

anny

  • Gost
Одг: Biblija je falsifikovana
« Odgovor #4 poslato: 30-07-2008, 12:37:12 »

Ima i dosta metaforičnosti od koje je "satkana" Biblija...
Sačuvana

Schnuffel

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 682
    • Schnuffel
Одг: Biblija je falsifikovana
« Odgovor #5 poslato: 04-08-2008, 00:06:30 »

Ovo ti je stvarno dobro. Već odavno govorim da deca ne bi smela da čitaju Stari zavet. To je najkrvoločnija knjiga koju sam pročitala.
:xq004:
Pazi se Senjobera. :xq005: :xq005: :xq005: :xq005: :xq005: :xq005: :xq005: :xq005:
 Uvrstiće te u sektaše. :xq005: :xq005: :xq005: :xq005: :xq005: :xq005: :xq005:
Sačuvana
Živimo ljubav, budimo ljubav, zračimo ljubav.
Radnik svetlosti

celestina

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 211
Одг: Biblija je falsifikovana
« Odgovor #6 poslato: 08-08-2008, 09:26:37 »

Ima i dosta metaforičnosti od koje je "satkana" Biblija...
Tacno tako...ona je puna metafora,simbolike i tako je i treba tumaciti.
Sačuvana
Poznato je da na svetu ima mnogo lica sa kojima se priroda nije mnogo mucila, niti upotrebljavala fine alate, nego je prosto tesala... Udarila jednom sekirom i ispao nos, drugi put - usne, velikom burgijom svrdnula oci, i tako neuglacano pustila u svet govoreći: neka zivi.

sonja

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1263
Одг: Biblija je falsifikovana
« Odgovor #7 poslato: 13-08-2008, 11:24:49 »

Ovo ti je stvarno dobro. Već odavno govorim da deca ne bi smela da čitaju Stari zavet. To je najkrvoločnija knjiga koju sam pročitala.
Draga moja
ako tako mislis,onda ne bi trebalo  ni Harija Potera da citaju i da ne gledaju crtane filmove
Sačuvana

BOKYSTAMY

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 167
Одг: Biblija je falsifikovana
« Odgovor #8 poslato: 29-09-2008, 01:33:04 »

JESTE LI VI ZIVELI U TO VREME PA NAM SADA TAKO PONOVO RODJENI  PUNI ZNANJA I PROSLIH ZIVOTA IZNOSITE TAKVU FILOZOFIJU A STO SE TICE ILIJE I ENOHA NEPISE LI DA SU UZETI SA ZEMLJE A NE UMRLI TAKO DA ILIJA JOS NIJE DOSAO NEGO CE DOCI PRE KRAJA VREMENA DA OBRATI JEVREJE BOGU I NECE SE RODITI NEGO KAO STO BESE UZET TAKO CE I DOCI A STO SE TICE ISKRIVLJENOSTI BIBLIJE ZAR NEZNATE DA ISUS ZA KOGA TVRDITE DA JE PREPOVEDAO REINKARNACIJU ISTO REKAO DA NECE NESTATI NI JEDNO SLOVCE OD ONOGA STO BOG OBJAVI LJUDIMA... U POSTANJU SE VIDI DA BOG NIJE STVORIO SVET LOSIM NEGO PISE ----- I VIDE BOG DA JE DOBRO SVE STO JE STVORIO ALI ZMIJA-DJAVO BESE LUKAVA PA PREVARI I OBMANU ADAMA I EVU TAKO OD POCETKA DO SADA VARA A STO SE TICE KRVOLOCNOSTI U BIBLIJI ONA SAMO OPISUJE ISTORIJU LJUDI JEVREJA A NARODI ZA KOJE BOG ZAPOVEDI  DA SE ISTREBE CINISE VELIKO ZLO SODOMIJU PEDOFILIJU HOMO SEKSUALSTVO I OSTALA GNUSNA DELA ZATO RECE BOG DA SE ISTREBE A STO SE TICE ZRTVOVANJA ZIVOTINJA TO JE SAMO POKAZIVALO DA NI JEDAN GREH NE MOZE BITI OPRAN BEZ KRVI ZATO I HRISTOS POSTRADA ZA SVE NAS I JEDNOM ZA SVAGDA PRINESE SEBE NA ZRTVU RADI SPASENJA LJUDI TAKO I APOSTOLI POSTRADASE ZA HRISTA OSIM JOVANA KOJI UMRE PRIRODNOM SMRCU ZAR BI NEKO DAO SVOJU GLAVU UZALUD SIGURNO NEBI A ZA APOSTOLA PAVLA ZA KOGA TVRDIS DA RECE DA CE SE VEROM LJUDI SPASITI A NE DELOM ZAR NISI PRCITAO LA STA NA TO KAZA APOSTOL PETAR DA LJUDI KOJI NEZNAJU PISMO IZVRCU GA SEBI NA PROPAS I BRANI PAVLA OD JERETIKA I POTVRDJUJE DA PAVLE PISE DA VEROM I DOBRIM DELIMA CEMO SE SPASTI A   ZA ZENE  STO TI RECE PAVLE IH SAVETUJE DA BUDU POSLUSNE MUZEVIMA A TAKODJE SAVETUJE MUZEVE DA PRUZAJU DUZNU LJUBAV ZENAMA TAKO DA SVI BUDU JEDNO U HRISTU AKO IMAS NEKIH DOKAZA DA JE BIBLIJA ISKRIVLJENA DOKAZI I NAVEDI KONKRETNO GDE SI TO CUO LA PROCITAO LA A NE DA IZ DVE RECI MENJAS SMISAO CELE RECENICE KAO STO I RAZNI SEKTASI CINE. :aq05:
« Poslednja izmena: 29-09-2008, 01:39:53 od strane BOKYSTAMY »
Sačuvana

dungeon-a

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 13
Одг: Biblija je falsifikovana
« Odgovor #9 poslato: 21-07-2009, 22:15:38 »

a sto se uopste bavis takvim glupostima? to je gubljenje vremena. svako ko ima prosecan IQ bi trebao da zna da je biblija jedna bajkovita knjiga puna jevrejskih  glupost i njihovih bolesnih perverzija. citaj malo Darvinovu literaturui
Sačuvana

Silvana

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 159
  • coincidentia oppositorum
Одг: Biblija je falsifikovana
« Odgovor #10 poslato: 29-03-2010, 22:48:11 »

jujuju, darvin :)
heh, sta je ono bese Isus rekao razbojniku na krstu??? razbojnik je izgleda zavrsio sa svojom karmom :)
Sačuvana

ilija7777

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 507
Одг: Biblija je falsifikovana
« Odgovor #11 poslato: 11-04-2010, 20:25:30 »

TAKO DA ILIJA JOS NIJE DOSAO
dosao je, dosao  :xq005:

elem, biblija. dont get me started.
ima tu mnogih paralela sa npr kultom ozirisa u egiptu, bhagavad gitom (ja samo doneo mac a ne mir i ostale gluposti), kultom dionisa (ispijanje vina kao krvi isusove), demetra-persefona relacijom, da ne pricam o ovim new age ubacima koji tvrde da je hrist zombi jer je ustao iz mrtvih  :xq005:
mrzi me vise da pisem.

ae par zanimljivosti za kraj


Sačuvana
hvala svima koji ne razumeju ono sto govorim, a dalje me citaju.

Silvana

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 159
  • coincidentia oppositorum
Одг: Biblija je falsifikovana
« Odgovor #12 poslato: 12-04-2010, 10:40:57 »

pa sve zavisi kako posmatras, da li verujes ili ne. a samo bih naglasila nepoznavanje Biblije od strane kriticara, i to ne samo Biblije vec i istorije religija. Ilija u svemu mozes da nadjes paralelu ali retko sta moze da ima tu dublji smisao, posebno povezivanje sa new age pokretom. po mom misljenju, nista u vezi sa Biblijom, religijom uopste ne moze da se posmatra jednostavno i jednostrano. ima tu i politickih uticaja (u samom odabiru tekstova koji sacinjavaju kanon), razlicitih tumacenja (pri tom odbacujem bukvalisticko tumacenje), povezivanja istorije samog duha covecansta, povezivanje sa razlicitim mitovima etc. moj pristup je donekle jungijanski i mislim da arhetip Boga u svim tim religijskim slikama ima slicnosti sto nikako ne diskvalifikuje Bibliju. Inace, mislim da su to konstante u ljudskom duhu vekovima, a normalno je da u svakom vremenskom periodu postoje strukture koje bi time da manipulisu. preporucila bih vam da malo udjete u problematiku istorije religija, psihologije a posebno filosofije religija kako bi sagledavanje svega bilo ozbiljnije i sa malo manje zdravorazumskog suda bez predhodnog saznanja.
Sačuvana

ilija7777

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 507
Одг: Biblija je falsifikovana
« Odgovor #13 poslato: 13-04-2010, 01:05:50 »

ne samo kako posmatras nego i ko posmatra.

ae
elem, na ostatak cu verovatno da odgovorim sutra. ako me ne smlavi teg od 15 kila ili tako nesto.
the duel is on!
Sačuvana
hvala svima koji ne razumeju ono sto govorim, a dalje me citaju.

ilija7777

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 507
Одг: Biblija je falsifikovana
« Odgovor #14 poslato: 13-04-2010, 09:36:58 »

Sto se tice biblije, lepo rece vilson u tarot disekciji The game of life, svi mitovi moraju biti ponovo napisani, sve pesme ponovo spevane itd. Moze bibl. biti i meni i tebi simpaticna, meni pre svega stilski, ali cinjenica da je outdated as fuck.
Sto se tice konstanti, nema ih. Sad but true. Sve se menja.
Sto se tice Junga, i'm not touching that with a ten foot pole :) necjes posle hteti da pricas sa mnom :)
ae pozz i happy hacking

Sačuvana
hvala svima koji ne razumeju ono sto govorim, a dalje me citaju.

Silvana

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 159
  • coincidentia oppositorum
Одг: Biblija je falsifikovana
« Odgovor #15 poslato: 13-04-2010, 13:49:59 »

heh, mislim da se vecna pitanja ne menjaju...aristotel je govorio o tome, pa sada ja :) (hehehehe) nepokretni pokretac, vecno pitanje. ilija, imamo totalno drugacije stavove, mozemo da raspravljamo o tome, ali druzimo se i dalje :)
Sačuvana

ilija7777

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 507
Одг: Biblija je falsifikovana
« Odgovor #16 poslato: 14-04-2010, 01:17:30 »

ako hoces da upoznas pored aristotelovske, i ne-aristotelovsku logiku (kompletnosti radi) bilo bi dobro da i prostudiras Science And Sanity genijalnog semantičara i filozofa Alfreda Korzibskog...mogu to i da ti nakacim na net, ako ti se ne gadi citanje sa kompa... ja tvrdim da se ne moze inteligentno raspravljati o 20om, a da i ne pricam o 21om veku bez detaljnog poznavanja teorija i tehnika izlozenih u ovoj knjizi...
Sačuvana
hvala svima koji ne razumeju ono sto govorim, a dalje me citaju.

ilija7777

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 507
Одг: Biblija je falsifikovana
« Odgovor #17 poslato: 15-04-2010, 02:00:22 »

a mozes i lepo knjigu da pazaris na amazonu, 80ak zelembaca za najznacajniju knjigu 20og veka...sitnica :)
Sačuvana
hvala svima koji ne razumeju ono sto govorim, a dalje me citaju.
 

Stranica je napravljena za 0.078 sekundi sa 25 upita.