Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Civilna ili Redovna vojska ?  (Pročitano 47802 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Civilna ili Redovna vojska ?
« Odgovor #40 poslato: 25-04-2007, 17:39:18 »

Pa znas kako groucho, sto se tice vecina stvari, u pravu si. Nasa mala zemlja nema ni najmanju potrebu za vojskom (barem ne za vojskom koja brani zemlju) zato sto smo mala zemlja i sve to i slazem se da kod nas stvarno ne pomazu topovi i ostale perverzije nego samo pamet da bi stvorili drzavu koja je ekonomski jaka i koja mora biti vazan ekonomski faktor u svetu (kao npr. Svajcarska). To da ce nasoj zemlji da bude bolje ako se sve vise i vise priblizimo zapadu, hmmm...., to je pitanje coveka kao individue jer je zapad veoma surov i zahteva samo rad, rad i rad, a vreme za odmor se retko kad nadje (to pricam iz iskustva). To da nasi politicari jedu go..., sto jeste jeste, ja mislim da nigde na svetu nema gorih politicara, razumem da politicari gledaju svoju korist i sve to ali smatram da to nigde nije toliko ocigledno i snazno izrazeno kao u nasoj maloj zemlji. To za vojsku si u potpunosti u pravu (mislim na ono placanje i ostale stvari).
E samo jos jednom da se vratim na one topove, i dalje se ljudi kolju i sve to, i to ce uvek biti, ali to samo rade mocne drzave jer, kao sto svi znamo, one su mocne ekonomski tako da zele da zauzmi ceo svet (najbolji trenutni primer su Ameri, kada uporedis nekadasnje rimljane oni prosto kopiraju sve sta su rimljani radili, odnosno i oni hoce ceo svet)....... (da ne objasnjavam zasto jer mislim da to svi znaju).
« Poslednja izmena: 25-04-2007, 17:45:32 od strane Mac »
Sačuvana
Dark Eagle

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: Civilna ili Redovna vojska ?
« Odgovor #41 poslato: 25-04-2007, 18:26:51 »

Naravno.Nisam ja rekao da ratova nece biti.Ali u danasnje vreme je mozda i najvazniji medijski rat koji za nas nema ko da vodi jer su ti ljudi proglasavani za mekusce i nepatriote.To ja kazem.Pa da smo stvorili sliku jedne stabilne,normalne drzave,ne bi iko imao hrabrosti da krene na nas.Ne zbog nas nego zbog sopstvenog naroda koji ima svest da ih rat(gde god ga vodila njihova vlada)debelo kosta i oni to ne dozvoljavaju...
Ovako,prikazu nas kao krvoloke,divljake,ratoborne i time pravdaju svom narodu zasto moraju da vojno intervenisu.Pa samo pogledaj kakva je kampanja predhodila bombardovanju Iraka i napadu na Afganistan....
A zapad ce doci ovde,bili mi spremni na to ili ne.Sto se mene licno tice,dovoljno mi je da nas stave na beli sengen ali nisam samo ja bitan...
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Civilna ili Redovna vojska ?
« Odgovor #42 poslato: 16-06-2007, 20:27:24 »

ljudi proglasavani za mekusce i nepatriote.

pa sada i jesmo mekušci - mislim na srpski narod

i ko će sada da brani Kosovo - oni koji su služili civilnu vojsku ili redovnu vojsku

samo nemojte da mi kažete da će da brani  PROFESIONALNA VOJSKA  -  koja napominjem već drži obuke u sastavu Nato snaga

Dok smo imalu vojsku, velike sile su mogle da nam uzmu neku teritoriju, da uđu u našu zemlju sa svojim interesima, svojim kapitalom

ali na silu

A SADA VIŠE NEMORAJU NI DA NAS PITAJU


Sad smo kao kuče na lancu  -  i slušamo šta će gazda nam kaže, a  ako budemo dobri možda će da nam da i nešto više od KOSKE da jedemo


dok se vi samo zanosite idejama da će Srbija bolje da živi, da će svima da cvetaju ruže

 :aq07: :aq07: :aq07: :aq07: :aq07: :aq07: :aq07: :aq07: :aq07: :aq07:

posmatrac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1110
Одг: Civilna ili Redovna vojska ?
« Odgovor #43 poslato: 31-01-2009, 15:35:27 »

U vojsci mlad covek nauci neke stvari za ceo zivot. Od toga sta je zajednica i kako zavisis od drugog, ali i drugi od tebe, pa do toga da uvece carape na bacas na luster (nece mamica da ih sredi).
Vojnik s puskom polaze zakletvu, a vojnik na civilnom sluzenju ne polaze zakletvu (ne treba mu dok nekoj babi brise usrano dupe u bolnici).
Onaj ko nije sluzio vojsku nekada nije mogao ni da se ozeni. Mlada bi ga odbila kao kilavog.
A danas se devojke retko udaju, nemaju ni za koga.
Ko ovim momcima koji izbegavaju da sluze vojsku garantuje da ce ceo svoj zivotni vek da provedu u miru? Sta ce da rade, ako im zatreba da se brane od strane vojske? Predace se? Bice robovi!
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Civilna ili Redovna vojska ?
« Odgovor #44 poslato: 02-02-2009, 00:17:04 »

nemam komentar
ovde si vise rekao o sebi nego o vojsci.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Civilna ili Redovna vojska ?
« Odgovor #45 poslato: 02-02-2009, 09:09:31 »

Sve je govorio uopšteno, ništa se konkretno ne odnosi na njega

i sve što je rekao je potpuno tačno

Bravo Posmatrač

Tony Clifton

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 607
Одг: Civilna ili Redovna vojska ?
« Odgovor #46 poslato: 02-02-2009, 10:47:40 »

U vojsci mlad covek nauci neke stvari za ceo zivot. Od toga sta je zajednica i kako zavisis od drugog, ali i drugi od tebe, pa do toga da uvece carape na bacas na luster (nece mamica da ih sredi).

Blago tvojoj majci ako je morala da ceka da odes u vojsku pa da naucis ovo  :xq005: Mora da se zena bas naradila iza tebe do tad  :aq01:

Vojnik s puskom polaze zakletvu, a vojnik na civilnom sluzenju ne polaze zakletvu (ne treba mu dok nekoj babi brise usrano dupe u bolnici).
Onaj ko nije sluzio vojsku nekada nije mogao ni da se ozeni. Mlada bi ga odbila kao kilavog.

Tu ima istine malo...znam jednog iz okoline Leskovca koga su otpustili sa vojnog roka zbog visokog pritiska a kuci nisu hteli da ga prime jer je to sramota.
Ali ovo govori o zaostalosti sredine...

A danas se devojke retko udaju, nemaju ni za koga.

Pa mogao bih da napisem elaborat o drustveno-socijalnom stanju kod nas a koje je uticalo na pojavu smanjenog broja brakova...ali te uveravam da to nema nikakve veze sa vojskom.

Ko ovim momcima koji izbegavaju da sluze vojsku garantuje da ce ceo svoj zivotni vek da provedu u miru? Sta ce da rade, ako im zatreba da se brane od strane vojske? Predace se? Bice robovi!

Ti momci ce biti taman toliko sposobni koliko su sposobni i ovi koji su proveli 6,8 ili 12 meseci u kasarni...znaci nece
« Poslednja izmena: 02-02-2009, 10:58:03 od strane Tony Clifton »
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Civilna ili Redovna vojska ?
« Odgovor #47 poslato: 02-02-2009, 11:40:29 »

@toni
 :aq04: :aq04: :aq04:
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

posmatrac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1110
Одг: Civilna ili Redovna vojska ?
« Odgovor #48 poslato: 02-02-2009, 16:34:32 »

Nabrojite mi drzave koje nemaju vojsku.
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Civilna ili Redovna vojska ?
« Odgovor #49 poslato: 02-02-2009, 18:52:28 »

pa eto mi..koja je to vojska kad vojnik mora da ide kuci za vikend da jede i da se opere..kad je oruzje unisteno ili isprodavano...kad ministar vojske...ma bolje da cutim malo.
a tko je i bolje,
sinovi onih koji ih imaju i za demokratske odluke mladih su,nece vise ginuti.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Civilna ili Redovna vojska ?
« Odgovor #50 poslato: 02-02-2009, 20:34:15 »

U vojsci mlad covek nauci neke stvari za ceo zivot. Od toga sta je zajednica i kako zavisis od drugog, ali i drugi od tebe, pa do toga da uvece carape na bacas na luster (nece mamica da ih sredi).
Vojnik s puskom polaze zakletvu, a vojnik na civilnom sluzenju ne polaze zakletvu (ne treba mu dok nekoj babi brise usrano dupe u bolnici).
Onaj ko nije sluzio vojsku nekada nije mogao ni da se ozeni. Mlada bi ga odbila kao kilavog.
A danas se devojke retko udaju, nemaju ni za koga.
Ko ovim momcima koji izbegavaju da sluze vojsku garantuje da ce ceo svoj zivotni vek da provedu u miru? Sta ce da rade, ako im zatreba da se brane od strane vojske? Predace se? Bice robovi!
potpisujem
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Civilna ili Redovna vojska ?
« Odgovor #51 poslato: 02-02-2009, 20:39:33 »

@blek
i tako se ti posle vojske ozeni.
al si moro tri puta da sluzis!!! hahhahaha
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Civilna ili Redovna vojska ?
« Odgovor #52 poslato: 02-02-2009, 20:41:25 »

Pa šta ću kada sam 2 x padao iz predmeta bojevo gađanje pa sam morao i 3 x da bi utvrdio gradivo , hahahahahahaha
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

posmatrac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1110
Одг: Civilna ili Redovna vojska ?
« Odgovor #53 poslato: 02-02-2009, 21:39:51 »

Umesto komentara
Primer prvi:
Pre neki dan u Jagodini mlad decko zatrazio da radi u obezbedjenju jedne banke. Lepa uniforma, pistolj za pojasom, stoji po ceo dan i kibicuje mlade zene, na kraju meseca pristojna plata, ...
Izjalovio mu se san.
Nije mogao od Policije da dobije dozvolu da nosi oruzje... sluzio civilnu vojsku (prigovor savesti).
Primer drugi:
Otac pozeleo da sa sinom ide u lov. Sin jedva cekao da ima razlog da izadje iz kuce (citaj: pobegne od zene). Zatrazio lovacku dozvolu, kad ono ... sluzio civilnu vojsku.
Sačuvana

Tony Clifton

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 607
Одг: Civilna ili Redovna vojska ?
« Odgovor #54 poslato: 03-02-2009, 11:41:54 »

Umesto komentara
Primer prvi:
Pre neki dan u Jagodini mlad decko zatrazio da radi u obezbedjenju jedne banke. Lepa uniforma, pistolj za pojasom, stoji po ceo dan i kibicuje mlade zene, na kraju meseca pristojna plata, ...
Izjalovio mu se san.
Nije mogao od Policije da dobije dozvolu da nosi oruzje... sluzio civilnu vojsku (prigovor savesti).
Primer drugi:
Otac pozeleo da sa sinom ide u lov. Sin jedva cekao da ima razlog da izadje iz kuce (citaj: pobegne od zene). Zatrazio lovacku dozvolu, kad ono ... sluzio civilnu vojsku.

Pa? To je normalno...neces oruzije u vojsci-nema ni u civilu

Zapravo,tako bi trebalo da bude. Veruj mi,nije tako. Jos uvek je moguce dobiti dozvolu za oruzije iako si sluzio civilnu vojsku.

Medjutim,pravi razlozi uvoodjenja civilne sluzbe nije pacifisticka orijentisanost Srbije vec smesan vojni budzet  :aq04:
Sačuvana

posmatrac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1110
Одг: Civilna ili Redovna vojska ?
« Odgovor #55 poslato: 03-02-2009, 19:40:08 »

Vojni budzet je proporcionalan nacionalnom dohotku. Izmedju drzava je taj procenat skoro svuda isti, ali nije nacionalni dohodak. Otuda deluje da su izdvajanja u budzetu za vojsku mala.
Broj vojnika na redovnom sluzenju se svake godine smanjuje, jer su ukinute vojne jedinice (recimo nema vise granicara). Od 2010. godine ostace samo profesionalni sastav vojske. Zato vise nece ni da se ide u vojsku kao do sada. Ali ostace potreba da se vrsi permanentna obuka rezervnog sastava.
Pitanje na forumu je redovna ili civilna vojska?
Sta je to "civilna vojska"?
Sačuvana

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Civilna ili Redovna vojska ?
« Odgovor #56 poslato: 03-02-2009, 19:46:21 »

Civilna vojska ne postoji , samim definisanjem reči vojska , vojnik definiše se i pozicija tog pojma a to je usko vezano za uniformu , oružije , disciplinu itd. Dakle , civilna vojska ne postoji , postoje civilni oblici otpora neprijatelju
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

posmatrac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1110
Одг: Civilna ili Redovna vojska ?
« Odgovor #57 poslato: 03-02-2009, 19:51:02 »

Postoji "civilna odbrana" i taj pojam je Zakonom o odbrani definisan.
Evo jedne interesantne adrese:
http://www.youtube.com/watch?v=JlNQlZIKj0U&feature=related
Ko zeli moze da se ukljuci u diskusiju i na navedenoj adresi ili da bar cita komentare.
Sačuvana

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Civilna ili Redovna vojska ?
« Odgovor #58 poslato: 03-02-2009, 20:26:56 »

To su PARTIZANI !
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

Tony Clifton

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 607
Одг: Civilna ili Redovna vojska ?
« Odgovor #59 poslato: 04-02-2009, 13:00:00 »

Vojni budzet je proporcionalan nacionalnom dohotku. Izmedju drzava je taj procenat skoro svuda isti, ali nije nacionalni dohodak. Otuda deluje da su izdvajanja u budzetu za vojsku mala.
Broj vojnika na redovnom sluzenju se svake godine smanjuje, jer su ukinute vojne jedinice (recimo nema vise granicara). Od 2010. godine ostace samo profesionalni sastav vojske. Zato vise nece ni da se ide u vojsku kao do sada. Ali ostace potreba da se vrsi permanentna obuka rezervnog sastava.
Pitanje na forumu je redovna ili civilna vojska?
Sta je to "civilna vojska"?
     

"CIVILNA VOJSKA" je termin koji opisuje (ne)ozbiljnost kojom je drzava prisla resavanju problema ljudi koji stvarno imaju averziju prema oruziju(verujem da je taj broj manji od 1% prijavljenih za civilnu).
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.076 sekundi sa 25 upita.