Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: sigurna kuca za muskarce  (Pročitano 45068 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #60 poslato: 06-09-2009, 00:24:06 »

Иначе, и сам оснивач „Мушке сигурности“ је процесуиран због насиља у породици, а суд му је одредио забрану приласка супрузи на мање од 50 метара.
Covek osudjen zbog nasilja nad suprugom predstavlja se kao zrtva. Jel to znaci da je nepravedno osudjen?

pa taj sad moze da u "muskoj kuci" drzi seminare "pacenicima" kako da postanu "muskarcine", ako je procesuiran zbog nasilja!  :aq24:
prava licnost i pravi nacin da im ulije samopouzdanje i otvori oci!!

zar tu kucu ne treba da vode psiholozi ili sl.? :aq15:
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Alkar

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1089
  • Pravda za LUNU
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #61 poslato: 06-09-2009, 00:34:18 »

To znači, dragi Alkar, da odavno više nismo u Kanzasu!
Mozda bi trebalo da pratimo put od zute cigle  :aq15:
Sačuvana
Kupicu bela kola,
tako mi imena,
i vodicu te u svoj svet.

SunđerBoba

  • Gost
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #62 poslato: 06-09-2009, 00:35:51 »

Mozda bi trebalo da pratimo put od zute cigle  :aq15:

Ne znam više ni sama...nisam pametna. Ko velim, možda se i probudimo iz ovog košmara...ko zna?
Sačuvana

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #63 poslato: 20-09-2009, 08:23:00 »

Pretučeni muževi traže spas od žena
Autor: Anita Đukić    | 19.09.2009. - 09:29
Ćuprija - Sigurna muška kuća, prva na Balkanu, kao utočište muškarcima koji su žrtve „nežnijeg pola“, počela je sa radom pre mesec dana u okolini sela Supska, u opštini Ćuprija. Ova jedinstvena ustanova za pomoć poniženim muževima koju je osnovala nevladina organizacija „Muška sigurnost“, uz pomoć ministarstava za rad i socijalnu politiku i ljudska i manjinska prava, već ima sedam štićenika koji sami finansiraju ovu ustanovu.


Na čelu ustanove nalazi se Dušan Trifunović, ekonomista i bivši predsednik opštine Ćuprija, koji kaže da je i sam imao „probleme u porodici“ i video da mnogi njegovi prijatelji prolaze kroz iste „muke“ te je tako rešio da osnuje Mušku sigurnost. Njegova supruga Aleksandra u nekoliko navrata u medijima je govorila da je u braku dugo godina trpela batine i da je Dušan na kraju uspeo da nagovori njenu majku da podršku da zetu, a ne kćerki.
- Istina je da me je prihvatila tašta, eto jeste čudno ali i to se dešava. Ja nemam nikakvu korist od toga, neću dobiti njenu kuću već samo brinem o starici - potvrdio je Dušan. Aleksandra sa dve ćerke živi u prostorijama nekadašnje prodavnice, dok je najstarija ćerka kod Dušana.
Slične su priče i ostalih stanara.
- Brutalno su me pretuklji žena i njeno dvoje dece iz prvog braka, bejzbol palicama. Ona je onda prijavila da sam ja nju tukao, ja sam završio prvo u bolnici na previjanju, a onda u policiji pa zatim skoro dva meseca u zatvoru zbog navodnog porodičnog nasilja. Na kraju sam i optužen za to. Izbacila me je iz kuće, ostao sam bez ičega, a sa njom je ostalo i moje dvoje dece iz prvog braka nad kojima ona sad nastavlja torturu. Na sudu nisu uopšte uzeli u obrzir moje povrede već su rekli da su one nastale u ženinoj samoodbrani. Njoj je ostala kuća u koju sam ja uložio sve i moja deca - kaže Dušan Stojković (46) iz Jagodine.
Pored Dušana koji koristi „Sigurnu mušku kuću“ tu je i Janko Paunović (50) iz Isakova kod Ćuprije koji je, pošto ga je supruga napustila saznao da nije biološki otac dvema ćerkama.
- DNK analiza potvrdila je da deca nisu moja, a uz to njih dve, od kojih jedna ima sedam, a druga četiri godine, imaju različite biološke očeve. Mi smo se razveli ali deca i žena su u mojoj kući. Ja se borim da deca ostanu sa mnom jer sam ja njihov tata. Ali tu kuću u kojoj sam proveo sve godine zablude pokloniću organizaciji „Muška sigurnost“. Kasnije sam saznao da ni ja nisam dete moga oca. Ljudi se ne dele na muškarce i žene već na dobre i loše. Zato treba i mi muškarci da imamo ista prava kao žene, jer nismo samo mi oni koji zlostavljaju, naprotiv - kaže Paunović.
Ljubiša Stanojević (44) iz Paraćin privatno plaća kuću i posećuje „Sigurnu mušku kuću“ kako bi razmenio iskustva sa drugima i posavetovao se u vezi sa pravnom pomoći. On je ostao bez kuće i dvoje dece koje je poslednji put video u januaru ove godine.
- Moja žena je bila spremna na sve pa i na to da promeni brave dok sam ja na poslu i prijavi me za nasilje u porodici. Tužila me je i ona sama i preko dece. Uspela je da otruje decu protiv mene i nagovori ćerku da kaže da sam pokušao seksualno da je zlostavljam, moje dete od 10 godina! Napravio sam kuću, stvorio joj život i onda više nisam bio potreban. Ne smem da odem do škole da vidim decu jer se bojim da će da me prijavi i slagati da sam pokušao da ih zgazim kolima jer je na sve spremna. Žene i muškarci nemaju isti status pred sudom i pred javnošću, uvek se polazi od toga da je muškarac nasilnik, a to nije istina - priča o svom iskustvu Ljubiša Stanojević.
Prema Trifunovićevim rečima “žrtve” su uglavnom između 40 i 50 godina starosti ali nije retko da se javljaju i stariji od 70 godina koji su celog života trpeli turturu.
- Naš glavni motiv je zaštita dece jer majke često decu koriste kao oružje, a glavni motiv žena za svakakvim oblicima zlostavljanja je dobijanje imovine, što zajedničke što muževljeve u potpunosti. Mi smo uspeli da obezbedimo više od desetak kuća za zbrinjavanje ljudi koji su imali probleme u porodici. Plan nam je da se obratimo Ministarstvu za ljudska i manjinska prava i tražimo podršku jer lično mislim da su svi uvideli da su muškarci ugroženi primenom Zakona o porodici. Ministarstvo već stidljivo priznaje da postoji sedam do 10 odsto maltretiranih muškaraca. Muška sigurnost se finansira iz svog džepa i uz pomoć donatora, dobili smo pre par dana drva za predstojeću zimu - kaže Trifunović.
Stanari Sigurne kuće u Ćupriji očekuju posetu Nišlija koji, kako su rekli žele da “nađu odmor za dušu” od žena koje ih zlostavljaju i koji su napustili svoje domove bez ičega osim odeće koju su imali na sebi.
 
 

Malo kopiranja. Ovo je najnovije iz Blica.
Sačuvana

posmatrac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1110
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #64 poslato: 03-10-2009, 05:24:35 »

RIGHTS: Shelters Open for Battered Husbands

http://www.ipsnews.net/news.asp?idnews=48608

Komentari komsija su podsmesljivi, ali D.... T.......... odvede Cupriju u svet.
« Poslednja izmena: 03-10-2009, 05:25:34 od strane posmatrac »
Sačuvana

posmatrac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1110
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #65 poslato: 31-12-2009, 00:21:29 »

http://pressonline.rs/sr/vesti/regioni/story/94435/Slave+u+sigurnoj+muškoj+kući.html

ĆUPRIJA 31. 12. 2009

PRESS

Slave u sigurnoj muškoj kući

Štićenici jedne od dve sigurne muške kuće u Ćupriji rešili su da organizuju doček Nove godine
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #66 poslato: 31-12-2009, 00:25:45 »

Pa neka im je sledeca godina bolja i mirnija od ove!

(samo da im ne nalete gospodje u ove jelke)
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

saba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 682
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #67 poslato: 31-12-2009, 05:30:41 »

Pa neka im je sledeca godina bolja i mirnija od ove!

(samo da im ne nalete gospodje u ove jelke)

Moz se desi i da nalete, al da im ti pozajmis ovu tvoju metlu. A jel ona dvosed ili trosed,.... kolko putnika prima.....
A mogu da angazuju i ratnu avijaciju i one nevidljive STELT avione, da ih muzevi ne vide na radare kada ih napadnu.....
« Poslednja izmena: 31-12-2009, 05:33:23 od strane saba »
Sačuvana

micha56

  • Gost
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #68 poslato: 07-01-2010, 02:35:40 »

Ma ja ljudi uopste ne verujem u te gluposti. Zena moze mentalno da bude jaca od muskarca, pa da ga psihicki maltretira, ali fizicki ... Pa to je nemoguce. Jedino ako ga uhvati dok spava pa ga "nasekira SEKIROM u glavu". To je nesto drugo, ali da ga maltretira i bije zena.....?????

Slucajno znam za razvod dvoje mojih poznanika, koji imaju dve kceri (iz Jagodine) - kada je zena u sudskom sporu izjavila da su sve stvari u kuci njene, a ne muzevljeve, pa cak da i deca nisu njegova. Posto sam je poznavao, u nekom kasnijem razgovoru sam je pitao - da li je stvarno ono za decu. Znate sta mi je odgovorila - ma jok, njegova su, ali dok se ne dokaze - neka crkne pijanica.
Eto dokle ide ljudska zloba. Uzgred- ne zna se cijom krivicom su se razveli, da li zbog toga sto se ona kurva ili zbog toga sto on pije. A ko je prvi poceo - ko to zna, da li je starije jaje ili kokoska.
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #69 poslato: 07-01-2010, 02:49:16 »

Kod razvoda braka se ne utvrđuje krivica. Međutim ako je on pijanica, a ona se, jel te, kurva, mogu da zamislim kako su živeli.

Naravno da ni gospodin Trifunović ne veruje u te gluposti da žena može da maltretira muškarca....
Sačuvana

micha56

  • Gost
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #70 poslato: 07-01-2010, 02:55:02 »

Ma da. Trifunovic tu vidi profit i nista vise. To je glavno.
Kako neko rece: "Svet pokrece ljubav, ali za novcem ..."
Sačuvana

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #71 poslato: 07-01-2010, 07:01:53 »

Da ne može žena da bije muškarca? Vidi se da ne poznajete moju prijateljicu Katju. Kad je hteo muž da je udari , ona ga je s klasičnim direktom nokautirala i pozvala hitnu pomoć. Kad su ga odvezli, spakirala njegovu odeću pa pred vrata.
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #72 poslato: 07-01-2010, 08:43:55 »


 :xq005: Onda ne poznajete ni moju poznanicu Z...!
Kad ona zamahne flasom on odma u zaklon iza fotelje, pa kad se on sagne a ona ga ritne u guzu a on pravo glavom u zid......pa kad .....inace on je krsna Bosancina!!! :xq003:
Naravno,ona to samo kad je ljuta!

@56
Hoces da ti je posaljem ako ne verujes? :aq18:
« Poslednja izmena: 07-01-2010, 08:52:18 od strane Luna »
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #73 poslato: 07-01-2010, 10:06:06 »

A mogu i da ga upoznam s Katjom. Trenutno je sama.
Sačuvana

micha56

  • Gost
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #74 poslato: 07-01-2010, 11:07:42 »

To su sami SMOKLJANI. Njima je bolje da izvrse operaciju i promene pol. Jos bolje da skinu ono, a da ne naprave rupu, pa da nisu NISTA, a onda mogu da odu i u tu sigurnu kucu.
Pa pre bih ruke polomio i ubio se, nego dozvolio da me pipne zensko u nameri da me udari ili, ne daj Boze, maltretira.
Stos je da se zensko voli, a ne maltretira, a to vazi narocito i obrnuto.

A sto se tice te vase Katje. Vidi se koliko je dobra - zbog toga je i sama. Niko joj ne treba, sama sebi moze da pravi decu i razonodu (hermafrodit).
Da, da.....
Bas takve ostaju usedelice celog zivota, pa i ako zakace neko dete, to im je usput - da se nadje, ali im samoca ne gine, jer ce i to dete da pobegne od njih kad vidi kakve su.
Za njih je najbolje da glume finocu, dok im neko ne napravi dete i da se nikad ne udaju za tog ili za nikog.
Sačuvana

Alkar

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1089
  • Pravda za LUNU
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #75 poslato: 07-01-2010, 11:25:06 »

Sačuvana
Kupicu bela kola,
tako mi imena,
i vodicu te u svoj svet.

Svilena

  • Gost
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #76 poslato: 07-01-2010, 12:45:11 »

Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #77 poslato: 07-01-2010, 13:57:07 »

 :aq15: Hmmm....bolje i sam nego sa svakim!!!
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

kizacuprija

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 20
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #78 poslato: 07-01-2010, 14:10:57 »

dule resio da i ovde zaradi, posto svi ostali poslovi mu propali
cccc
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: sigurna kuca za muskarce
« Odgovor #79 poslato: 07-01-2010, 14:19:21 »

Pa zar to on ne radi zbog solidariteta,humanosti...?
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.
 

Stranica je napravljena za 0.089 sekundi sa 25 upita.