Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: MITO I KORUPCIJA!!!!  (Pročitano 77355 puta)

0 Članovi i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Dak

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3110
  • Svetski putnik
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #40 poslato: 27-07-2008, 23:33:23 »

ili neka osoba koja je duzna da radi taj posao nece da odradi dok mu nedas pare ali ako ta odsoba to radi i ti castis posle toga to nemoze nikako mito da bude!!
To si u pravu,ne moze.To je samo jedna mala paznja,cime pokazujes da cenis ono sto je ta osoba uradila za tebe.Problem je sto se ljudi navikavaju na tako nesto,pa se posle cak i ljute sto nista nisi dao.E,tu nastaje zaplet!Tu pocinje da se javlja korupcija.
Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #41 poslato: 28-07-2008, 00:03:01 »

Konobaru kad das to je baksis, a cigancetu si dala cisto onako bezveze, ali medicinskom osoblju bi trebalo biti zabranjeno da prima bilo kakve poklone, kao sto je to zabranjeno svuda u svetu.
Sačuvana
Dark Eagle

neko

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 265
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #42 poslato: 28-07-2008, 00:52:02 »

nemoze da bude zabranjeno primanje poklona jel ja mogu da poklonim kome sta ja hocu nek mu i bude zabranjeno u bolnici ja cu da mu dam posle u kafani jednostavno nemoze niko meni da zabrani da dam nesto nekome ako hocu i tu je kraj price i jedva bih cekao da me neko privede zbog toga u tom slucaju bih gurnuo panduru kao cast 100 evra za udobnu voznju do supa a sudiji 100 evra cast zato sto je odradio posao kako treba i osudio me na 3 meseca robije pa bih onda pitao dali je to korupcija ili dali je cast i nek mi objasni kako u praksi zabraniti nekom da nekoga casti jel kad on tebi hoce da da poklon ti da mu uzvratis motko od glavu ili kako???
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #43 poslato: 28-07-2008, 09:38:49 »

u pravu si nije zabranjeno i kažnjivo da ti nekome daš poklon - to je tvoja želja i to nemože niko da ti zabrani

ali je zabranjeno i kažnjivo da taj neko primi poklon od tebe - jer on može da bira, dali će da uzme ili ne

bebironac

  • Gost
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #44 poslato: 28-07-2008, 16:11:05 »

ma ljudi zabranjeno je traziti...i kraj price,to se zove mito...ne mesajte zabe i babe
Sačuvana

jelena.st

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 327
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #45 poslato: 28-07-2008, 17:05:31 »

u pravu si nije zabranjeno i kažnjivo da ti nekome daš poklon - to je tvoja želja i to nemože niko da ti zabrani

ali je zabranjeno i kažnjivo da taj neko primi poklon od tebe - jer on može da bira, dali će da uzme ili ne
                  Ma daj bre Autentik!!!Vec sam pisala,ne znam tacno kome,ali i ti se tu mozes pronaci.Ako mi super odradis sajt,ja ti posteno platim a ti budes ljubazan i ekspeditivan zasto te ne bih odvela na pice ili ti donela u agenciju sok i kafu.Novcem ti placam uslugu koju pruzas ali zelim da na neki nacin nagradim ljubaznost i korektnu saradnju.Mesas stvari....
Sačuvana

leptirica

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 51
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #46 poslato: 28-07-2008, 17:42:51 »

Interesuje me jedna stvar. Da li je krivicno delo kada dajes mito nekom?
Znam da je nezakonito da neko trazi mito, ali,  da li drzava kricicno goni i osobu koja je dala mito. i to bi trebalo da je kaznjivo po  zakonu, jer je takva osoba automatski saucesnik u davanju mita.
Sačuvana

leptirica

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 51
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #47 poslato: 28-07-2008, 18:02:09 »

..."Iz podataka prikupljenih istrazivanjem vidi se da ne postoji delatnost, odnosno profesija u Srbiji koja nije "dobro" zahvaćena pojavom u zargonu nazvanom "podmazivanje". Po oceni anketiranih, na prvom mestu po korumpiranosti je carina , na drugom drzavni vrh, na trećem je zdravstvo, a potom drzavne delatnosti, policija, opstinske i republičke sluzbe, pravosudje, drzavna i privatna preduzeća. Bez obzira na to sto na ovoj lestvici zauzima "tek" drugo mesto, ocena javnosti o korumpiranosti drzavnog vrha ima najveću tezinu, smatra sociolog dr Silvano Bolčić."...
Sačuvana

bebironac

  • Gost
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #48 poslato: 28-07-2008, 21:20:13 »

opet mesas babe i zabe,i davanje mita je kaznjivo,ali pod tim podrazumeva se dati npr novac da ti zavrsi neki posao,da pogledas nekog pacijenta "malo vise" itd. a castiti nekog po zavrsenom poslu je POKLON ,npr zbog ljubaznosti ili zbog toga sto si zadovoljan zavrsenim poslom itd
AMAN BABA NIJE ISTO STO I ZABA!!!!
Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #49 poslato: 28-07-2008, 22:40:42 »

opet mesas babe i zabe,i davanje mita je kaznjivo,ali pod tim podrazumeva se dati npr novac da ti zavrsi neki posao,da pogledas nekog pacijenta "malo vise" itd. a castiti nekog po zavrsenom poslu je POKLON ,npr zbog ljubaznosti ili zbog toga sto si zadovoljan zavrsenim poslom itd
AMAN BABA NIJE ISTO STO I ZABA!!!!

*Pa ovako...lice koje obavlja bilo koju funkciju u organima koje je osnovala Republika Srbija,opstina,grad,autonomna pokrajina i sl. NE SME da primi poklon koji je u vezi sa f-jom koju obavlja u vrednosti koja prevazilazi 5% mesecne zarade u Republici Srbiji...i ne sme da primi poklon u bilo kojoj vrednosti ako se radi o hartijama od vrednosti...
*Svaki poklon koji prevazilazi ovu vrednost,lice koje obavlja javnu f-ju mora da ODBIJE i prijavi AGENCIJI ZA BORBU PROTIV KORUPCIJE...a ako nije mogao da odbije poklon on postaje JAVNA SVOJINA(na sta je lice koje obavlja javnu f-ju duzno da upozori darivaoca)...
*Pod "POKLONOM" se podrazumeva bilo materijalna stvar bilo usluga...

I kada smo vec kod BABA i ZABA treba reci da je zakonom regulisano primanje mita i korupcije u javnom sektoru...ne odnosi se na privatnike...nama mozete da dajete poklone slobodno...sto skuplji-to bolji...  :aq24:
« Poslednja izmena: 28-07-2008, 22:41:03 od strane groucho »
Sačuvana

neko

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 265
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #50 poslato: 28-07-2008, 22:51:20 »

da i recimo sluzbenica na salteru je neka bomba sisata kurvetina kakve ja volim i ja joj kupim sat u vrednosti od 1000 evra i dam joj ga posle posla u kafani i ko tu sad mene moze da kazni i nju niko nemoze meni da zabrani da poklonim nekome nesto i teoretski je nemoguce da oni znaju dali sam ja nekome dao poklon jel mi se svidjaju njene plsave oci ili velike sise ili zato sto je obavila neki posao za mene!!!
Sačuvana

bebironac

  • Gost
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #51 poslato: 28-07-2008, 23:39:48 »

pa ko govori o hartijama,da li sok i kafa prevazilazi 5% mesecne zarade???? Naravno da ne

a tebi gorcho moze jedno peceno prase...
Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #52 poslato: 28-07-2008, 23:49:40 »

da i recimo sluzbenica na salteru je neka bomba sisata kurvetina kakve ja volim i ja joj kupim sat u vrednosti od 1000 evra i dam joj ga posle posla u kafani i ko tu sad mene moze da kazni i nju niko nemoze meni da zabrani da poklonim nekome nesto i teoretski je nemoguce da oni znaju dali sam ja nekome dao poklon jel mi se svidjaju njene plsave oci ili velike sise ili zato sto je obavila neki posao za mene!!!

Niko ti ne brani da proveris da li mogu ili ne  :aq01:

pa ko govori o hartijama,da li sok i kafa prevazilazi 5% mesecne zarade???? Naravno da ne

Ma samo sam napisao sta kaze zakon o tome...odnosno do koje vrednosti se poklon ne smatra korupcijom....

a tebi gorcho moze jedno peceno prase...

Tooo...e da znas da to prase ne bih prijavio Agenciji Za Borbu Protiv Korupcije taman da znam da ce da me otpuste  :aq26:
Sačuvana

bebironac

  • Gost
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #53 poslato: 28-07-2008, 23:53:25 »

Ma znam,poznat mi je taj zakon,ali ipak se ne postuje....

Muljaro jedna,citiras mi zakon a ne bi odoleo prasetu i to tek skinutog sa raznja,hahahahahahahaha.....mmmmmmmmmm ukusno,ukusno,pa jos pivo pride
Sačuvana

jelena.st

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 327
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #54 poslato: 28-07-2008, 23:54:32 »

mmmmmmmmm.....guda
« Poslednja izmena: 28-07-2008, 23:55:05 od strane jelena.st »
Sačuvana

bebironac

  • Gost
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #55 poslato: 28-07-2008, 23:57:16 »

hahahahahahahaha e prava si guda
Sačuvana

jelena.st

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 327
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #56 poslato: 28-07-2008, 23:58:55 »

Nego,iz nevezanog...Bebironac cestitam postala si zvezda!Jos par hiljada postova pa mozes u penziju
Sačuvana

bebironac

  • Gost
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #57 poslato: 28-07-2008, 23:59:54 »

evo CASTIM jednom pecenom gudom....
Sačuvana

jelena.st

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 327
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #58 poslato: 29-07-2008, 00:01:38 »

Kod Smolovica?
Sačuvana

bebironac

  • Gost
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #59 poslato: 29-07-2008, 00:03:18 »

Dogovoreno....  :xq023: :xq024:
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.075 sekundi sa 24 upita.