Jagodina - Ćuprija - Paraćin > JAGODINA

Svakom rođenom detetu 200 evra

<< < (2/8) > >>

autentik:
pa to je bas super

    ne znam zasto  to ne valja  -  ako taj covek pomaze tim porodicama time sto ima daje novac

  zasto oni ne bi glasali za njega   -  po meni je to bas  super

zs:
Stvari posmatrate potpuno pogresno. Nije poenta da mi neko nesto da, vec da mi se omoguci da zaradim, kada bi smo svi ovde imali platu od 2000 eura, ne bi nam ni trebalo tih 200. Opet, i tih 200 sto daje daje od nasih para, tako da je ironija jos veca, prvo ti uzmu da bi ti onda dali, jer iskreno, budzet se i puni od para poreskih obveznika.

autentik:
pa dobro, to jeste, ali je porez  daleko manji  od onih poreza  u stranim zemljama

i porez mora da postoji, to je jednostavno tako

ne bi nista funkcionisalo u gradu da toga nema

danguba:

--- Citat: autentik  27-05-2007, 21:50:32 ---pa dobro, to jeste, ali je porez  daleko manji  od onih poreza  u stranim zemljama
i porez mora da postoji, to je jednostavno tako
ne bi nista funkcionisalo u gradu da toga nema

--- Kraj citata ---

I kao reseni su zivotni problemi ovih porodica kad im se da 200 evra ...

I kao ovaj mi dao lovu ... koju mi je prethodno uzeo.

Mislim, prevrne mi se stomak kad cujem da je neki politicar "nesto dao", kao da deli svoje pare. Recimo nesto kao "gradjani Jagodine koji placaju porez, rade 7x8h nedeljno najmanje, znoje se u prasini kod privatnika i izrabljuju se do koske, a koji zaradjuju u stvari i proizvode nesto pa se stvara i porez, odlucili da dele lovu bebama", e to bi bilo prihvatljivo. Ali ovo "Palma resio da podeli tudje pare da bi se za njega ponovo glasalo pri cemu se na drugoj strani sumanuto zaduzuje za stotine miliona dinara promasenih stvari, a jos ni onaj most sa pocetka mandata nije platio" ... sakloni me svevisnji ...

Naravno, sa stanovista ozbiljne i dugorocne politike to je toliko pogresna i naopaka stvar da je izlisno o tome i pricati, pa bi ovu temu trebalo zakljucati i poslati u arhivu da se jednog dana nasi praunuci cude kakvim su se naivnim prevarama lokalni politicari sluzili da hipnotisu priprosti narod.

groucho:
Pa naravno.Treba obezbediti ljudima da rade i zarade.Treba lokalna preduzeca podici na noge.Treba zastititi prava radnika.
Pa onda krenuti lickati grad i donirati porodice.
Ali naravno za to trebaju ljudi koji znaju sta rade.Mislim ja od Markovica to i ne ocekujem jer covek njegovog stepena obrazovanja jednostavno nije sposoban za tako nesto.Niti njega krivim.On samo radi ono sto mu gradjani dozvoljavaju.Ako su gradjani koji zive tu zadovoljni,boze moj...
Resenja naravno ima.Mozda cak i sa njim na celu.Samo ako to zeli(i moze)da shvati.
Elem,imamo puno nasih Jagodinaca sa zavrsenim fakultetima(ekonomskim,FON-om,arhitekturom)koji rade(ako rade)kao cate i prodavci u raznoraznim firmicama.Zasto taj potencijal nije okupljen i iskoriscen na pravi nacin?
Zasto se od tih ljudi ne napravi tim savetnika koji bi mogao da Jagodini obezbedi u narednih par godina progres?
On za tako nesto nije sposoban ali moze oko sebe da okupi te ljude koji znaju svoj posao.Ionako su potrosene ogromne pare za investicije koje nicemu ne koriste(mislim,neko ce recei,lepo je.Jeste,ali da li smo mi u stanju to da izdrzimo i koliko jos?).Pa budimo realni,od kojih para ce to da se odrzava?
Nama su neophodne investicije u privredi.
Pa ljudi,ne gradi se kuca od krova!

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju