Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Banja Koviljača  (Pročitano 1525 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Daya

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 35
Banja Koviljača
« poslato: 11-08-2022, 15:24:06 »



Banja Koviljača je jedna je od najboljih lečilišta i omiljeno mesto za odmor u Srbiji.

O nastanku banje postoji više legendi, ali se sa sigurnošću može tvrditi da su njene mineralne vode bile poznate od davnina. Arheološki nalazi ukazuju na to da se u vreme Starog Rima, na prostoru današnje banje, nalazilo veliko rimsko naselje Genzis. Ostaci gradova utvrđenja, u neposrednoj blizini govore da su sumporovite vode jezera koje se formiralo između podnožja Gučeva i Drine korišćene i u srednjem veku. Tokom 20-ih i 30-ih godina 20 veka izgrađeni su luksuzni hoteli i vile, a lepo je uređen i park koji povezuje sve banjske objekte u jednu celinu.

Najzanimljivije podatke o istoriji Banje Koviljače pronašla sam na ovom sajtu Banja Koviljača .

U Banji Koviljači možete uživati u različitim aktivnostima, a neke od njih su:
  • Odmor i aktivnosti na Drini
  • Izleti do Gučeva i Zvorničkog jezera
  • Takmičenje u paraglajdingu
  • Odmor u Wellness centru Kovilje

Ne propustite da tokom boravka obiđete i:
  • Banjski park
  • kupatilo Kralja Petra I
  • Kur-salon

Kur-salon

Kur-Salon je dvorac iz 1932. godine. Inspiracija za njegovu izgradnju bio je bečki “Kur salon”, a do perioda Drugog svetskog rata redovno ga je posećivala porodica Karađorđević. U salonu je takođe otvorena prva kockarnica na Balkanu i organizovale su se razne manifestacije poput prvog izbora za mis Jugoslavije. Redovni posetioci salona su bili Žanka Stokić, Branislav Nušić, Dobrica Milutinović kao i mnogi generali i ministri. Emir Kusturica je svoj nagrađivani film “Otac na službenom putu”, a Zdravko Šotra  “Nepobedivo srce” snimio ovde. Danas je u salonu moguće organizovati privatne proslave i uživati u konferencija i kongresima, boemskim i gala večerima, koncertnim i kulturnim dešavanjima.

Park u Banji Koviljači

Park u Banji Koviljači podseća na parkove zapadne Evrope i nalazi se pod zaštitom države. Zbog svoje bogate vegetacije predstavlja muzej prirode na otvorenom. U njemu se nalazi preko 80 vrsta drveća, razne obnovljene vile i istorijski spomenici. Kako obuhvata centralni deo banje iz svakog njenog dela je do parka moguće doći peške i nije potrebno koristiti nikakav prevoz.


Najviše informacija o atrakcijama, pronašla sam na sajtu bookaweb.com/sr


Banja Koviljača smeštaj

Cene smeštaja kreću se od 10€ po danu. Zbog trenutno aktuelnih vaučera, mnogi vlasnici su podigli cene. Najveći izbor apartmana pronašla sam na sajtu čiji sam link ostavila u naslovu.






Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.066 sekundi sa 20 upita.