Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Epiduralna anestezija,bezbolni porodjaj....  (Pročitano 26917 puta)

0 Članovi i 6 gostiju pregledaju ovu temu.

bebironac

  • Gost
Epiduralna anestezija,bezbolni porodjaj....
« poslato: 30-10-2008, 14:46:47 »

Interesuje me misljenje drugih o bezbolnom porodjaju,radim u anesteziji i asistirala sam na ovakvim porodjajima,i mogu vam reci da je to jako humana stvar,i treba svaka trudnica da prihvati ovu anesteziju pri porodjaju....iskustva zena koje su se podvrgle ovoj anesteziji su pozitivna i sve su odusevljene....
Sačuvana

bebironac

  • Gost
Одг: Epiduralna anestezija,bezbolni porodjaj....
« Odgovor #1 poslato: 30-10-2008, 15:50:40 »

manje kosta....
Sačuvana

bebironac

  • Gost
Одг: Epiduralna anestezija,bezbolni porodjaj....
« Odgovor #2 poslato: 30-10-2008, 16:01:45 »

kod nas i jagodini nije bilo do sad nikakvih komplikacija,osim sto se par porodjaja zavrsilo carskim rezom,ali oni bi se i bez epidurala zavrsili istim....
Epiduralna za razliku od spinalne anestezije ne oduzima motoriku nogu,samo obezboljuje tu ciljanu regiju....vec posle par sati mozes normalno da funkcionises...prvih par sati se ne preporucuje ustajanje zbog eventualnog pada pritiska,ali to je taman vreme koje svaka porodilja iskoristi za odmor posle porodjaja....
Sačuvana

bebironac

  • Gost
Одг: Epiduralna anestezija,bezbolni porodjaj....
« Odgovor #3 poslato: 30-10-2008, 16:24:26 »

za cenu ne znam tacno da ti kazem...
a sto se tice straha od toga da ostanes nepoktretan je cista glupst,ne treba strahovati od toga,jako je bitno kad se daje anestezija da se radi pod sterilnim uslovima da ne bi doslo do upale,anestezija se daje u takozvani epiduralni prostor u kom se ne nalazi kicmena mozdina,to je ustvari prazan prostor i ne postoji mogucnost povrede kicme...kod nas u jagodini bezbolne porodjaje rade dva anesteziologa....
Sačuvana

ribica

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 580
Одг: Epiduralna anestezija,bezbolni porodjaj....
« Odgovor #4 poslato: 31-10-2008, 08:29:50 »

Poradjala sam se sa epiduralom dva puta,osecaj je divan(pisacu sledeci put opsirnije,sada sam umorna).Samo da kazem,da sam na prvom porodjaju htela da osetim bolove,cisto da vidim kakav je osecaj(nisam kukavica,al stvarno boli), ZENE BOLI DO BOLA,DO SMRTI(tako se bar meni cinilo),moja mama kaze da se to zaboravi(ja ga jos nisam zaboravila i ako sam posle pola sata trazila epidural).
Sačuvana

ribica

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 580
Одг: Epiduralna anestezija,bezbolni porodjaj....
« Odgovor #5 poslato: 01-11-2008, 05:46:21 »

i da ,najvaznje,posle epidurala tj.kad anestezija prestane da deluje,ti slobodno mozes da odsetas do wc,naravno uz pomoc muza ili med,sestre.Mene su posle porodjaja iz bolnice pustili nakon 24h.
Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: Epiduralna anestezija,bezbolni porodjaj....
« Odgovor #6 poslato: 01-11-2008, 09:23:31 »

i da ,najvaznje,posle epidurala tj.kad anestezija prestane da deluje,ti slobodno mozes da odsetas do wc,naravno uz pomoc muza ili med,sestre.Mene su posle porodjaja iz bolnice pustili nakon 24h.

Moja sestra se porodila u 13h....ja sva srecna otisla u bolnicu posle posla, u 18h, sa cvecem, poklonima...

usla u sobu sa suzama radosnicama kad ono.....oni pakuju da izadju. "Sve u redu, mozete kuci..."  :xq003:

Izveli smo nasu Sofijicu 7. decembra u 20h. Bese vec mrkli mrak.

7h sati posle...pa toga nije bilo ni u srednjem veku...   :aq20:


Sačuvana

bebironac

  • Gost
Одг: Epiduralna anestezija,bezbolni porodjaj....
« Odgovor #7 poslato: 02-11-2008, 21:46:15 »

to jeste vec preterivanje,ipak treba da prodje neko vreme da se proprate i majka i dete,a ne tako rano da pustei iz bolnice,komplikacije mogu nastati i posle 24h
Sačuvana

jagodica bobica

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 184
Одг: Epiduralna anestezija,bezbolni porodjaj....
« Odgovor #8 poslato: 07-11-2008, 20:04:57 »

A sta ako se poradjas nocu, dali i tada mozes da trazis epiduralnu ili ...
Sačuvana

ribica

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 580
Одг: Epiduralna anestezija,bezbolni porodjaj....
« Odgovor #9 poslato: 08-11-2008, 06:18:42 »

A sta ako se poradjas nocu, dali i tada mozes da trazis epiduralnu ili ...
Pa kakve veze ima kad se poradjas?
Sačuvana

Dak

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3110
  • Svetski putnik
Одг: Epiduralna anestezija,bezbolni porodjaj....
« Odgovor #10 poslato: 08-11-2008, 17:57:29 »

A sta ako se poradjas nocu, dali i tada mozes da trazis epiduralnu ili ...
Pa kakve veze ima kad se poradjas?
Da,sluzba anestezije radi non-stop.
Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".

bebironac

  • Gost
Одг: Epiduralna anestezija,bezbolni porodjaj....
« Odgovor #11 poslato: 12-11-2008, 15:01:55 »

tako je,pre nego se porodis,ti izrazis zelju za epiduralom i onda se vrse pripreme za to,pa kad god se desi porodjaj,anestezija je spremna
Sačuvana

Dak

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3110
  • Svetski putnik
Одг: Epiduralna anestezija,bezbolni porodjaj....
« Odgovor #12 poslato: 12-11-2008, 17:09:58 »

I pazi kome dajes pare...
Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".

Dak

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3110
  • Svetski putnik
Одг: Epiduralna anestezija,bezbolni porodjaj....
« Odgovor #13 poslato: 12-11-2008, 18:08:02 »




ne razumem...
[/quote]
Znas vec kakva je situacija u zdravstvu.
Da se ne desi da covek jednom lekaru da kintu,a posle da drugi radi intervenciju
za dzabe...
« Poslednja izmena: 12-11-2008, 18:08:33 od strane Dak »
Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".

bebironac

  • Gost
Одг: Epiduralna anestezija,bezbolni porodjaj....
« Odgovor #14 poslato: 12-11-2008, 18:36:50 »

pa mislio je da ne placas ginekologu tu anesteziju jer oni imaju obicaj debelo da je naplate iako je ne daju
Sačuvana

Dak

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3110
  • Svetski putnik
Одг: Epiduralna anestezija,bezbolni porodjaj....
« Odgovor #15 poslato: 12-11-2008, 18:54:17 »

pa mislio je da ne placas ginekologu tu anesteziju jer oni imaju obicaj debelo da je naplate iako je ne daju
Upravo...
Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".

ribica

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 580
Одг: Epiduralna anestezija,bezbolni porodjaj....
« Odgovor #16 poslato: 13-11-2008, 06:54:48 »

Da li ste isli na www.majkahrabrost.com? Napisana su iskustva porodilja iz raznih krajeva Srbije ,a i iz dijaspore,ogromna je razlika,citala sam i plakala.Da li se stavrno  u SRBIJI,medicinsko odoblje ophodi prema jednoj porodilji kao prema nekoj zivotinji(ma i gore)?
Sačuvana

bebironac

  • Gost
Одг: Epiduralna anestezija,bezbolni porodjaj....
« Odgovor #17 poslato: 13-11-2008, 17:09:07 »

Da li ste isli na www.majkahrabrost.com? Napisana su iskustva porodilja iz raznih krajeva Srbije ,a i iz dijaspore,ogromna je razlika,citala sam i plakala.Da li se stavrno  u SRBIJI,medicinsko odoblje ophodi prema jednoj porodilji kao prema nekoj zivotinji(ma i gore)?

***I posle svega mama moze samo da kaze hvala svima a narocito dr. Stajicu sto su spasili bebu i jako brzo odreagovali....

Verovali ili ne, mamina je beba bila od onih "u principu", verovali ili ne, dogodilo se to u Srbiji da doktori ne traze novca, ne poznaju pacijenta i savesno postupe.... Hvala im jos jednom sto su mi je spasili****

koliko ja vidim ovde ima i pozitivnih stvari...na zalost ima i onih negativnih,ali svako negativno ponasanje jednog medicinskog radnika jeste stvar njegovog licnog vaspitanja donetog od kuce,znaci nije problem u zdravstvu nego u osnovnoj jedinici naseg drustva---porodici i samog vaspitanja unutar nje....
druga stvar koja bi takodje trebalo da se sprovede,a naravno ne sprovodi se je kao sto znamo ovo je zemlja srbija,jeste to da se svaka neljubaznost u okviru zdravstvene ustanove kaznjava,na kraju krajeva i otkazom...jer muka mi je vise da me stavljaju u isti kos sa mojim neljubaznim i nevaspitanim koleginicama,ja definitivno nisam zasluzila to....moze ceo jedan kolektiv da bude jako ljubazan i dovoljno je jedna osoba da se pojavi sa svojim nevaspitanjem i da upropasti svu tu ljubaznost koju je do tad taj pacijent dobijao....
Sačuvana

bebironac

  • Gost
Одг: Epiduralna anestezija,bezbolni porodjaj....
« Odgovor #18 poslato: 13-11-2008, 17:26:17 »

citala sam i ja ali dosta toga ima preteranog,bas sam citala price iz novog sada,pre dva meseca sam pocela da radim ovde i mogu ti reci da su ovde ljudi mnogo ljubazniji prema pacijentima nego u jagodini,novosadsko porodiliste betanija je na dobrom glasu,a ovde je jedna pacijentkinja opisala betaniju kao logor u drugom svetskom ratu...mislim da je bas preterala,ali dobro svako ima pravo da pise sta hoce
Sačuvana

ribica

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 580
Одг: Epiduralna anestezija,bezbolni porodjaj....
« Odgovor #19 poslato: 16-11-2008, 05:36:39 »

Da li ste isli na www.majkahrabrost.com? Napisana su iskustva porodilja iz raznih krajeva Srbije ,a i iz dijaspore,ogromna je razlika,citala sam i plakala.Da li se stavrno  u SRBIJI,medicinsko odoblje ophodi prema jednoj porodilji kao prema nekoj zivotinji(ma i gore)?

***I posle svega mama moze samo da kaze hvala svima a narocito dr. Stajicu sto su spasili bebu i jako brzo odreagovali....    Potpuno si u pravu,da je u zitu  dovoljan jedan kukolj i da upropasti sve.Ja isto pisem iz licnog iskusta,med.sestre su vecinom bezobrazne prema pacijenu(med,sestra sam po zanimanju,ali sam bila i pacijent),zato i pisem.Znaci od cistacica do dr.svi imaju pravo da se izderu na tebe(tj.mene).Cistacica jer sam ustala,taman kada je ona oribala,dr.jer sam plakala sto me je boleo stomak(trovanje hranom),a njihova dijagnoza je bila"tresla se gora,rodio se mis" i eto.

Verovali ili ne, mamina je beba bila od onih "u principu", verovali ili ne, dogodilo se to u Srbiji da doktori ne traze novca, ne poznaju pacijenta i savesno postupe.... Hvala im jos jednom sto su mi je spasili****

koliko ja vidim ovde ima i pozitivnih stvari...na zalost ima i onih negativnih,ali svako negativno ponasanje jednog medicinskog radnika jeste stvar njegovog licnog vaspitanja donetog od kuce,znaci nije problem u zdravstvu nego u osnovnoj jedinici naseg drustva---porodici i samog vaspitanja unutar nje....
druga stvar koja bi takodje trebalo da se sprovede,a naravno ne sprovodi se je kao sto znamo ovo je zemlja srbija,jeste to da se svaka neljubaznost u okviru zdravstvene ustanove kaznjava,na kraju krajeva i otkazom...jer muka mi je vise da me stavljaju u isti kos sa mojim neljubaznim i nevaspitanim koleginicama,ja definitivno nisam zasluzila to....moze ceo jedan kolektiv da bude jako ljubazan i dovoljno je jedna osoba da se pojavi sa svojim nevaspitanjem i da upropasti svu tu ljubaznost koju je do tad taj pacijent dobijao....
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.098 sekundi sa 25 upita.