Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Pomoc gradjanima!  (Pročitano 37460 puta)

0 Članovi i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

inamil

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 22
Pomoc gradjanima!
« poslato: 12-08-2007, 17:43:28 »

Nevreme u Pomoravlju i Kraljevu
12/08/2007 03:22

Jagodina, Kraljevo, Beograd -- Jako nevreme praćeno gradom zahvatilo oko 15 časova okolinu Jagodine, Ćuprije, Paraćina i Kraljeva. Jaka kiša i u Beogradu. U Kraljevu je padao grad veličine oraha padao oko 40 minuta. Prema prvim procenama u pojedinim delovima Jagodine nanete su velike štete automobilima, pojedinim stambenim objektima i poljoprivrednim kulturama. U naselju Lipar koje se nalazi iznad Jagodine, grad je padao veličine oraha i pored velikog broja oštećenih automobila, popucala su i stakla na mnogim stambenim objektima. U susednom selu Voljavče grad je naneo velike štete poljoprivrednim usevima. Prave razmere ove elementarne nepogode znaće se tek kada komisije za procenu štete obiđu područje opštine pogođeno gradom. Velike su štete i u selima Crnče, Siokovac, Deonica, Bukovče, Ribnik, Staro i Novo Laniste. Načelnik Okružnog štaba civilne zaštite u Jagodini Jovan Stepanović kaže za B92 da su poplavljeni podrumi i podzemne garaže u gradskim naseljima, a prave razmere štete znaće se kada nadležne komisije obidju područja zahvaćena gradom. Olujno nevreme popodne je na kratko zahvatilo Beograd i okolinu. U gradu je palo preko 15 litara kiše po metru kvadratnom. Većih problema u gradu nije bilo, osim što je oluja prouzrokovala velike gužve na beogradskim mostovima. Štab civilne zaštite Kragujevac saopštio je da je, prema prvim procenama, šteta nakon jučerašnjeg olujnog nevremena izuzetno velika, zbog čega je od Vlade Republike Srbije zatražena pomoć od 20 miliona dinara. Štab civilne zaštite pozvao je građane da u svojim mesnim zajednicama prijave štetu koju im je pričinilo nevreme kako bi mogli da preuzmu najlon za privremeno saniranje krovova i prozora, jer metereolozi najavljuju nove padavine. Srušeni su krovovi nekoliko osnovnih škola, obdaništa i Medicinskog fakulteta, a oluja je porušila dalekovod na Metinom brdu, i oštetila stotinak privatnih kuća i stanova. Tokom nevremena povređeno je više građana koji su zadobili povrede od komada stakla, crepa i granja koji su leteli na sve strane. Za 15 minuta koliko je trajalo nevreme palo je 28 litara vode po metru kvadratnom, a jaku kišu je pratio i sitan grad veličine zrna kukuruza.


Znaci posledice su katastrofalne,a pomoci nema.Zasto sada jagodinska opstina ne bi pomogla gradjanima u naselju Lipar,Strelistu,Voljavcu....Bitno je da nije osteceno Djurdjevo brdo!
Voleli bi smo da cujemo vase misljenje.
Hvala na razumevanju!
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Pomoc gradjanima!
« Odgovor #1 poslato: 12-08-2007, 17:51:39 »

Znaci posledice su katastrofalne,a pomoci nema.Zasto sada jagodinska opstina ne bi pomogla gradjanima u naselju Lipar,Strelistu,Voljavcu....Bitno je da nije osteceno Djurdjevo brdo!
Voleli bi smo da cujemo vase misljenje.
Hvala na razumevanju!

kakve veze ima djurdjevo brdo? mozes li da nalozis gradu gde ce da pada? opet mogle su to da budu bilo koje druge mesne zajednice, mogao je da bude neki drugi grad u pitanju, moglo je ovo ili ono.

kao sto rekoh u nekom od postova, resenje su osiguravajuca drustva, nije posao opstine da ikome opravlja kucu ili auto. boli, ali je to tako.

sa druge strane, opstina bi mogla da zatrazi odgovornost radadske stanice na besnjaji ciji je posao da stiti taj reon protivgradnim raketama, ili su oni zatajili ili im drzava po obicaju nije obezbedila dovoljno protivgradnih raketa. u svakom slucaju problem nije u lokalnoj samoupravi, vec drzavni.

proziva se najbliza vlast, sto je donekle razumljivo, ali zasto nije izasao direktor hidrometeoroloskog zavoda srbije da da obrazlozenje, zasto niko iz nadleznih ministarstava nije odragovao?  riba se cisti od glave, znaci od glave treba traziti uzrok problemu
Sačuvana

inamil

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 22
Одг: Pomoc gradjanima!
« Odgovor #2 poslato: 12-08-2007, 17:55:56 »

radi se o tome da je grad pao u djurdjevom brdu ili tu okolo na vestima bi nam se popeli na glavu!nemojte da ste tako prosti.
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Pomoc gradjanima!
« Odgovor #3 poslato: 12-08-2007, 18:08:05 »

radi se o tome da je grad pao u djurdjevom brdu ili tu okolo na vestima bi nam se popeli na glavu!nemojte da ste tako prosti.

i ko je ovde prost? na vestima su pricali vazda o tome a takodje su rekli da se steta prijavi mesnoj zajednici, verovatno zasto sto hoce da pomognu.

dete, elementarne nepogode uvek dodju iznenada i uvek moras sam da odradis najvise, jedini lek da se potpuno obzbedis je da osiguras imovinu od elementarnih nepogoda, no o tome se razmislja uvek kada je kasno

uzgred, o nevremenu je vec pisano u temi pomoravski trio, jer je grad pogodio i cupriju i paracin i sl.
« Poslednja izmena: 12-08-2007, 18:20:54 od strane zs »
Sačuvana

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
Одг: Pomoc gradjanima!
« Odgovor #4 poslato: 13-08-2007, 00:09:03 »

Nije posao opstine ni da poklanja jagnjice ni da vodi narad o drzavnom trosku na vasar, pa to radi.

Ako se vec toliko pliva u lovi da se prave zabavni parkovi i deli krtina za slave, mislim stvarno ...



Znaci opstina bi trebalo da bude dosledna, pa kad vec radi stvari koje nisu njen posao, neka ih radi stalno, a ne samo kad je neko zezanje u pitanju.


A ne moze biti saniranja stete jer je ona veca od budzeta Jagodine, pa i ako bude neke folirantske TV akcije, pomoci nema.

Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Pomoc gradjanima!
« Odgovor #5 poslato: 13-08-2007, 06:25:07 »

Nije posao opstine ni da poklanja jagnjice ni da vodi narad o drzavnom trosku na vasar, pa to radi.

Ako se vec toliko pliva u lovi da se prave zabavni parkovi i deli krtina za slave, mislim stvarno ...



Znaci opstina bi trebalo da bude dosledna, pa kad vec radi stvari koje nisu njen posao, neka ih radi stalno, a ne samo kad je neko zezanje u pitanju.


A ne moze biti saniranja stete jer je ona veca od budzeta Jagodine, pa i ako bude neke folirantske TV akcije, pomoci nema.



ipak mislim da se se i pomoci nesto tim ljudima, bez obzira na sve to sto si nabrojao i bez obzira koliko se to nekome svidja ili ne.
Sačuvana

ONA

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1039
Одг: Pomoc gradjanima!
« Odgovor #6 poslato: 13-08-2007, 07:27:26 »

Ne prica se ovde zs o svidjanju ili ne svidjanju,nego o POMOCI U NEVOLJI, mada mislim da ce do iste doci,bar neka kratkotrajna pomoc(sumnjam na duge staze)
Sačuvana

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: Pomoc gradjanima!
« Odgovor #7 poslato: 13-08-2007, 09:56:43 »

Ovde je bio pre 10 godina zemljotres. Uzimali su nam od plate za pomoć nastradalima. Skupila se neka grdna lova. Nastradali su dobili kredite, koje još uvek isplaćuju. Naravno grcaju u dugovima. Da smo im nekako dali direktno te pare, ali sve je išlo preko opštine i drzave.
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Pomoc gradjanima!
« Odgovor #8 poslato: 13-08-2007, 10:01:48 »

Ne prica se ovde zs o svidjanju ili ne svidjanju,nego o POMOCI U NEVOLJI, mada mislim da ce do iste doci,bar neka kratkotrajna pomoc(sumnjam na duge staze)

za dugotrajno i potpuno postoji osiguranje. mene u sustini u celoj toj prici najvise nervira sto ljudi gledaju sve "usko", do granica svog atara. sto je rekao pokojni djindjic pogledajmo stavri malo sire. ljudi, zakazala je drzavna institucija, hidrometeoroloski zavod, oni nisu ispalili rakete jer ih nisu imali, jer drzava nije kupila. ako zanemarimo sporost lokalne samouprave, da li je iko od vas video da se premijer, predsednik, neki od ministara ili bilo ko obratio naciji i rekao da ce pomoci tim ludima kojki su stradali od elementarne nepogodne NEMARNOSCU drzave. Daj da rascistimo sa nesposobnjakovicima odozgo, onda ce sve poceti da dolazi na svoje mesto
« Poslednja izmena: 13-08-2007, 10:12:11 od strane zs »
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Pomoc gradjanima!
« Odgovor #9 poslato: 13-08-2007, 10:04:01 »

Ovde je bio pre 10 godina zemljotres. Uzimali su nam od plate za pomoć nastradalima. Skupila se neka grdna lova. Nastradali su dobili kredite, koje još uvek isplaćuju. Naravno grcaju u dugovima. Da smo im nekako dali direktno te pare, ali sve je išlo preko opštine i drzave.

u skoplju je bio zemljotres 60-tih godina i davalo se od plate, za zemljotres u crnoj gori smo davali od svake plate 10 godina i opet ostade to tam, no u to vreme je bio "samoupravni socijalizam". sada su stvari malo drugacije. od nedaca se covek cuva osiguranjem

uzgred, nasu opstinu ce danas posetiti Velja Ilic i obici neka od tih mesta koja su bila pogodjena gradom, te po obicaju obecati neku pomoc, da li ce i sta dobiti, no to cemo tek videti
Sačuvana

inamil

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 22
Одг: Pomoc gradjanima!
« Odgovor #10 poslato: 13-08-2007, 11:26:26 »

Ne prica se ovde zs o svidjanju ili ne svidjanju,nego o POMOCI U NEVOLJI, mada mislim da ce do iste doci,bar neka kratkotrajna pomoc(sumnjam na duge staze)
BRAVO!Pitam se samo koliko ovom ZS-u placa Palma da ga brani!
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Pomoc gradjanima!
« Odgovor #11 poslato: 13-08-2007, 11:33:30 »

Ne prica se ovde zs o svidjanju ili ne svidjanju,nego o POMOCI U NEVOLJI, mada mislim da ce do iste doci,bar neka kratkotrajna pomoc(sumnjam na duge staze)
BRAVO!Pitam se samo koliko ovom ZS-u placa Palma da ga brani!

hahahahaha   to su i mene pitali pre jedno  4 meseca

ne verujem da mu iko išta plaća

a i ne znam po čemu si zaključio da on voli Palmu i  da je za njega

To je samo njegov lični stav - i to nema veze sa Palmom

Ako malo podublje pogledaš kategoriju POLITIKA - i postove koje je pisao ZS  videćeš da on uopšte nije za Palmu i njegovu politiku

 

inamil

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 22
Одг: Pomoc gradjanima!
« Odgovor #12 poslato: 13-08-2007, 11:36:01 »

Ne prica se ovde zs o svidjanju ili ne svidjanju,nego o POMOCI U NEVOLJI, mada mislim da ce do iste doci,bar neka kratkotrajna pomoc(sumnjam na duge staze)
BRAVO!Pitam se samo koliko ovom ZS-u placa Palma da ga brani!

hahahahaha   to su i mene pitali pre jedno  4 meseca

ne verujem da mu iko išta plaća

a i ne znam po čemu si zaključio da on voli Palmu i  da je za njega

To je samo njegov lični stav - i to nema veze sa Palmom

Ako malo podublje pogledaš kategoriju POLITIKA - i postove koje je pisao ZS  videćeš da on uopšte nije za Palmu i njegovu politiku

 
Da ali onda je ovde na forumu da samo provocira ovaj narod.Ocigledno da nema druga posla.Mada nemoj da si tako siguran kad je u pitanju to da li je za palmu ili ne!
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Pomoc gradjanima!
« Odgovor #13 poslato: 13-08-2007, 11:38:39 »

Pa dobro ja njega ne znam lično, ali po onome što sam čitao mislim da nije



a to da provocira narod - pa možda malo, ali ima i to dobre strane, natera taj isti narod da se malo otvori i kaže ono što im na duši

što je i poenta ovog foruma da čujemo šta narod iz našeg grada misli !

inamil

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 22
Одг: Pomoc gradjanima!
« Odgovor #14 poslato: 13-08-2007, 11:42:28 »

Ma dobro svako moze da radi sta hoce.A sta ti mislis o ovome svemu?Treba li pomoci ili ne?
Sačuvana

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: Pomoc gradjanima!
« Odgovor #15 poslato: 13-08-2007, 11:45:18 »

Skoro sve što je napisao zs je istina, pa svidjalo se to vama ili ne. U današnjem dobu nema pomoći dzabe. Gotovo je s komunizmom, ali neki to još ne shvaćaju. Nekada si imao prava i duznosti, sada samo duznosti. Imao si pravo na pomoć, sad imaš duznost da plaćap porez.
Sačuvana

inamil

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 22
Одг: Pomoc gradjanima!
« Odgovor #16 poslato: 13-08-2007, 11:46:51 »

Nema pomoci za dzabe,a ima za Gucu,Vasare i ostale gluposti!Za onaj lavor od fontane ima pare!
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Pomoc gradjanima!
« Odgovor #17 poslato: 13-08-2007, 11:49:36 »

Pa trebalo bi, ali ima dosta stvari u Jagodini za koje se Opština ne interesuje

interesuje se samo za ono što može da donese prifit  i u to se ulaže novac

Možda će da daju nešto malo najugroženijim porodicama koje su imale najviše štete

ali nemojte se previše nadati - demokratija je učinila svoje da za takve stvari opština i država ne snosi odgovornost već

firme i privatna lica

Zato i osiguravajuća društva sada rade punom parom i biće sve više posla za njih

inamil

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 22
Одг: Pomoc gradjanima!
« Odgovor #18 poslato: 13-08-2007, 11:51:00 »

Sad je receno u opstini da ce da se da neki materijal za popravku!
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Pomoc gradjanima!
« Odgovor #19 poslato: 13-08-2007, 11:51:10 »

Nema pomoci za dzabe,a ima za Gucu,Vasare i ostale gluposti!Za onaj lavor od fontane ima pare!

pa naravno da ima - tu se ogleda moć jedne Opštine, šta je sve u stanju da uradi

ali za veliki broj ljudi  ne za mali
 

Stranica je napravljena za 0.077 sekundi sa 25 upita.