Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Lečenje narkomanije!  (Pročitano 147532 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #180 poslato: 28-05-2009, 10:22:11 »

       Druga stvar ja se bas nerazumem u te verske termine i pravila pravosl. vere  ali mozda njegova zena ima firmu, brat,otac, pa su mu kupili sve to .Da li je zabranjeno da i oni rade ako je on pop? Vi biste izgleda bili spokojni  samo kad bi popovi bili prosjaci . Cccccccc.

Pa vidim da se ne razumeš  :xq010: Nije zabranjeno da rade, ali ovde je problem druge vrste. Pomenuti raspop svojim ponašanjem protivreči veri koju treba da propoveda.
I samo nemojmo o poštenju molim te! Misliš da svi koji pošteno rade imaju kuće, jahte i besna kola ili misliš da oni koji sve to nemaju nisu dovoljno pošteno radili  :xq010:?
Sačuvana

Pop Milan

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 315
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #181 poslato: 28-05-2009, 10:29:24 »

Tacno ne treba da spavaju u stali i ne skoluju svoju decu ali ne i da se bogate vec da ako su vec odabrali taj put rade ga onako kako je bog rekao i postuju neka pravila.
Nego necemo da raspravljamo o tome,tu vec zalazimo u neke dublje teme o veri.
 :aq28:

       Pa mozemo da raspravljamo sto da ne . Moj Pop ovde u gradu vozi eskorta 96.godiste , pop u  selu keca 88.god . Kako to mislis ne postuju pravila ? Moj deda je govorio slusaj sinko sta pop prica negledaj sta radi i on je od krvi i mesa i veruj mi toga se drzim . U  ostalom pop kad dodje kod mene pitam koliko treba covek kaze toliko ako imate ako nemate koliko imate  pa nije mi on oteo sam sam mu dao a sta ce on da radi sa tim parama znas koliko me briga moze da ih baci niz Belicu nesekiram se uopste.
Sačuvana
--------SAMO VAS GLEDAM --------

Pop Milan

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 315
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #182 poslato: 28-05-2009, 10:32:27 »

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Za lecenje narkomanije .Mozes ga nazvati kamp,komuna ali ako su unutra bolesnici onda nije skola nego bolnica .

     




pa ne mozes da ih stavis na livadu i da to zoves bolnica






      Ko kaze da je to lvivada ,ako nisi videla taj kamp nemoj da lupas.
Sačuvana
--------SAMO VAS GLEDAM --------

Pop Milan

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 315
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #183 poslato: 28-05-2009, 10:35:29 »

       Druga stvar ja se bas nerazumem u te verske termine i pravila pravosl. vere  ali mozda njegova zena ima firmu, brat,otac, pa su mu kupili sve to .Da li je zabranjeno da i oni rade ako je on pop? Vi biste izgleda bili spokojni  samo kad bi popovi bili prosjaci . Cccccccc.

Pa vidim da se ne razumeš  :xq010: Nije zabranjeno da rade, ali ovde je problem druge vrste. Pomenuti raspop svojim ponašanjem protivreči veri koju treba da propoveda.
I samo nemojmo o poštenju molim te! Misliš da svi koji pošteno rade imaju kuće, jahte i besna kola ili misliš da oni koji sve to nemaju nisu dovoljno pošteno radili  :xq010:?

          Ne kazem to upste ,ali nisi bio(la) u pravo vreme i na pravom mestu tako da to svoje postenje nije bilo moguce materijalizovati  a onda je kriv neko treci.
Sačuvana
--------SAMO VAS GLEDAM --------

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #184 poslato: 28-05-2009, 10:36:33 »

 Pa mozemo da raspravljamo sto da ne . Moj Pop ovde u gradu vozi eskorta 96.godiste , pop u  selu keca 88.god . Kako to mislis ne postuju pravila ? Moj deda je govorio slusaj sinko sta pop prica negledaj sta radi i on je od krvi i mesa i veruj mi toga se drzim . U  ostalom pop kad dodje kod mene pitam koliko treba covek kaze toliko ako imate ako nemate koliko imate  pa nije mi on oteo sam sam mu dao a sta ce on da radi sa tim parama znas koliko me briga moze da ih baci niz Belicu nesekiram se uopste.

I šta si time dokazao? Mnogo "zavlačiš" temu  :aq12: Ne razumeš se u veru a zoveš popa u kuću? Tako, estradno  :xq010:
Sačuvana

Tony Clifton

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 607
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #185 poslato: 28-05-2009, 10:37:28 »

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Za lecenje narkomanije .Mozes ga nazvati kamp,komuna ali ako su unutra bolesnici onda nije skola nego bolnica .

Znaci moram da se ponavljam:

Smiri se bre...sta se dernjas?

Ovde se pre svega radi o zakonu. Ako ovo prodje nekaznjeno,svaki polu-pismeni pop ce moci da uz "blagoslov Boga"  batinama leci i druge bolesti zavisnosti... Pa zar ne vidis da ovo nije daleko od srednjevekovnog spaljivanja epilepticara!?

Druga stvar,sada se svi bave psihologijom,psihijatrijom i medicinom uopste...svi znaju sta je najbolje za narkomane,nerotkinje,obolele od raka,dusevne bolesnike...itd...itd...ma svi su specijalisti opstih nauka i u sve se razumeju...kakva glupost...a najgora je agresivnost u iznosenju takvih nebuloza.
 A jedini(napominjem JEDINI) nacin zalecenja zavisnika je:

1. IZOLACIJA u vremenu apstinencijalnog sindroma i zatim

2. RESOCIJALIZACIJA u kasnijem periodu...odnosno zaokupljanje paznje tih pacijenata fizickim i kreativnim radom da bi nekako povratili veru u sistem vrednosti i shvatili da im zivot ima nekakvog smisla.

Nazalost,ovo je jako tesko sprovesti u praksi ali je to JEDINI moguci nacin.

Primena sile nikada ne moze da izleci bilo sta...to je teska zabluda proistekla iz pukog neznanja i nepoznavanja funkcionisanja ljudskog hemizma( odnosno nacina na koji deluju hormoni i neurotransmiteri u organizmu od kojih zavisi nacin funkcionisanja samog organizma). Batine,kao vid bilo kakve edukacije su zapravo samo vid nemoci jedne osobe da utice na druge kako bi ove radile ono sto prva osoba zeli... To sve proistice iz ljudske neprosvecenosti i normalno da je kaznjivo zakonom.

Ako me neko pita "da li ti je muka od ovih snimaka"? ili "da li ti je zao tih narkomana"? Ja cu reci na oba pitanja "NIJE"...ali ovde ne mozemo govoriti o "izlecenju" vec o "kaznjavanju". A jedna od definicija drzave je "da drzava JEDINA ima monopol nad primenom sile"...tako da kaznjavanje putem sile je neprihvatljivo i MORA da bude OSTRO kaznjivo!

Dakle,ako vec hocete da pricate o ovom slucaju,manite se nebuloza i zavaravanja o nekakvom "tretmanu u cilju izlecenja narkomanije" vec ovo nazovite pravim imenom...a to je "kaznjavanje narkomana". A ko ima malo osecaja za realnost,zna da niko sem drzave ne sme da kaznjava drugog primenom sile i lisavanjem slobode.

Ja samo ne mogu da verujem koliki je stepen autisticnosti kada je u pitanju primena neke agresivnosti prema modelu drustvenog ponasanja ili bolesti koje pojedinci ne odobravaju. Zbog toga mi je zao sto ste ovu temu razvodnili totalno glupim raspravama a niko se ne bavi sustinom...a to je odakle nekom uopste IDEJA da je strucan da leci boest zavisnosti i upotrebljava batine!?

A ona prica o politikanstvu i Bajdenu samo pokazuje stepen gluposti u koju covek moze da uleti i da bude slep pored ociju...a taj stepen je odavno preleteo u opasnu zonu.
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #186 poslato: 28-05-2009, 10:37:33 »

Ne kazem to upste ,ali nisi bio(la) u pravo vreme i na pravom mestu tako da to svoje postenje nije bilo moguce materijalizovati  a onda je kriv neko treci.

Pa o tome ti pričam, nema to veze sa poštenjem prijatelju  :xq007:

edit: I koje je to pravo vreme, a posebno pravo mesto ,a materijalizaciju poštenja??? Mislim, stvarno strašno  :aq20:
« Poslednja izmena: 28-05-2009, 10:45:53 od strane SunđerBoba »
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #187 poslato: 28-05-2009, 10:39:59 »

Ja samo ne mogu da verujem koliki je stepen autisticnosti kada je u pitanju primena neke agresivnosti prema modelu drustvenog ponasanja ili bolesti koje pojedinci ne odobravaju. Zbog toga mi je zao sto ste ovu temu razvodnili totalno glupim raspravama a niko se ne bavi sustinom...a to je odakle nekom uopste IDEJA da je strucan da leci boest zavisnosti i upotrebljava batine!?

A ona prica o politikanstvu i Bajdenu samo pokazuje stepen gluposti u koju covek moze da uleti i da bude slep pored ociju...a taj stepen je odavno preleteo u opasnu zonu.


Slažem se!  :aq07:
Žestoko smo trolovani  :xq010:
Sačuvana

Pop Milan

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 315
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #188 poslato: 28-05-2009, 11:18:26 »

kazes "ako ima bolesnika tu,to je bolnica"

pa ti ja lepo kazem ne mozes bolesnike da stavis na livadu i da to zoves bolnica

i ja ne lupam,ne vredjam te,ne vredjaj me

  Izvini .  Ali stvarno nisam mogao da nadjem odgovarajucu rec za to sto si nasumice lupila jer  sigurno nisi videla  kamp kad si tako nesto rekla.
Sačuvana
--------SAMO VAS GLEDAM --------

Pop Milan

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 315
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #189 poslato: 28-05-2009, 11:28:23 »

Pa mozemo da raspravljamo sto da ne . Moj Pop ovde u gradu vozi eskorta 96.godiste , pop u  selu keca 88.god . Kako to mislis ne postuju pravila ? Moj deda je govorio slusaj sinko sta pop prica negledaj sta radi i on je od krvi i mesa i veruj mi toga se drzim . U  ostalom pop kad dodje kod mene pitam koliko treba covek kaze toliko ako imate ako nemate koliko imate  pa nije mi on oteo sam sam mu dao a sta ce on da radi sa tim parama znas koliko me briga moze da ih baci niz Belicu nesekiram se uopste.

I šta si time dokazao? Mnogo "zavlačiš" temu  :aq12: Ne razumeš se u veru a zoveš popa u kuću? Tako, estradno  :xq010:


    Ne razumem se i to kazem necu da lupam gluposti o necemu sto neznam.Ali takodje necu ni da pljujem svog svestenika koji nije na silu usao u moj dom nego sam ga ja zvao i postovacu ga ma kakav on bio .
      

         Narod kaze :,,Kakvo selo takav pop , kakav pop takvo selo".Ili  ona druga :,,Prema svecu i topar ''.
Sačuvana
--------SAMO VAS GLEDAM --------

Pop Milan

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 315
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #190 poslato: 28-05-2009, 11:29:45 »

ja ne lupam nasumice i ne pricam ono o cemu nista ne znam

kako ti uopste mozes da znas dal sam videla ili nisam


ono nije kamp,nego par kucica

i vratimo se temi

  A ko si ti videla manastir Crnu Reku uzivo (ne na tv-u) ja sa traktor.
Sačuvana
--------SAMO VAS GLEDAM --------

Pop Milan

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 315
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #191 poslato: 28-05-2009, 12:14:28 »

pricamo o "lecilistu" bolnici kako je ti zoves

ne o manastiru



         
  Pa eto vidis da neznas  o cemu pricas. :xq003: Guglaj malo pa ces videti gde se nalazi rehabilitacioni centar Crna Reka.
« Poslednja izmena: 28-05-2009, 12:16:07 od strane Pop Milan »
Sačuvana
--------SAMO VAS GLEDAM --------

Pop Milan

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 315
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #192 poslato: 28-05-2009, 12:25:53 »

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Vidis kad od Ribarica pocnes da se penjes uz Mokru Goru (to je  inace planina)posle nekih 5-6 km. izadjes iz sume i desno u steni ti je manastir Crna Reka u kome su mosti sv.Petra Koriskog (obnovio ga je sadasnji vladika kosovski Artemije 1980god. sa jos 25 sabrata)a levo na manastirskom imanju je napravljen kamp za lecenje narkomana inace sve je spojeno  i spada u jedan kompleks.

            Samo guglaj mnogo toga se moze naci na netu. :xq001:
Sačuvana
--------SAMO VAS GLEDAM --------

Pop Milan

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 315
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #193 poslato: 28-05-2009, 12:36:11 »

znaci ta "bolnica " su ipak one kucice


        E ubice nas neznanje.
Sačuvana
--------SAMO VAS GLEDAM --------

government

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 4156
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #194 poslato: 28-05-2009, 12:36:19 »

Baš zvuči kao ispiranje mozga sa televizije, te harli pa džip , konji , jeste ,isposnički život monaha i duhovnih otaca  težak i treba da imaju sve to.Možda da pomnožimo 300 evrića puta 200 pacijenata pa puta 12 meseci. Potrošni materijal : sitnica ! ašov
Svim kažnjavanim se zavlače pantalone u čarape ili vezuju pertle oko nogavica jer se od batina unerede pa da ne razmazuju onda je to obavezno.
Da li on po vašem mišljenju ima još neki razlog da istraje u odbrani svog isceliteljskog posla. Da nije kojim slučajem
720000 jevrejčića ili ako ih ima 250  onda je i malo više.
Da su ekseri, nisu!


  Ko ti je kriv sto se nisi setio , pa lova do krova. :aq08: :aq08:


Milane ovo je ozbiljna tema , lošem humoru  ovde mesto nije.
Ja nisam svešteno lice, monah , duhovnik, noslilac jevanđelja i crkveni otac.
On je sve to i još čovek sa završenom poljoprivrednom školom a našao se da je Bogom dan za misiju spasavanja
zavisnika na svoj originalan način, uz skroman imetak dostojan jednog isposnika.
Da li još neko ne vidi da je obična lopužetina i bolesni sadista  koji se setio da može da zaradi pare.
Eto ja sam pravoslavni jerej i lečim , dovedite decu , sigurno izlečenje!Cijena sitnica!
« Poslednja izmena: 28-05-2009, 12:46:50 od strane government »
Sačuvana

Pop Milan

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 315
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #195 poslato: 28-05-2009, 12:47:16 »

Baš zvuči kao ispiranje mozga sa televizije, te harli pa džip , konji , jeste ,isposnički život monaha i duhovnih otaca  težak i treba da imaju sve to.Možda da pomnožimo 300 evrića puta 200 pacijenata pa puta 12 meseci. Potrošni materijal : sitnica ! ašov
Svim kažnjavanim se zavlače pantalone u čarape ili vezuju pertle oko nogavica jer se od batina unerede pa da ne razmazuju onda je to obavezno.
Da li on po vašem mišljenju ima još neki razlog da istraje u odbrani svog isceliteljskog posla. Da nije kojim slučajem
720000 jevrejčića ili ako ih ima 250  onda je i malo više.
Da su ekseri, nisu!


  Ko ti je kriv sto se nisi setio , pa lova do krova. :aq08: :aq08:

Milane ovo je ozbiljna tema , lošem humoru  ovde mesto nije.
Ja nisam svešteno lice, monah , duhovnik, noslilac jevanđelja i crkveni otac.
On je sve to i još čovek sa završenom poljoprivrednom školom a našao se da je Bogom dan za misiju spasavanja
zavisnika na svoj originalan način, uz skroman imetak dostojan jednog isposnika.
Da li još neko ne vidi da je obična lopužetina i bolesni sadista  koji se setio da može da zaradi pare.
Eto ja sam pravoslavni jerej i lečim , dovedite decu , sigurno izlečenje!Cijena sitnica!



    Pa u tome i jeste stos sto se ti nisi setio da mozes da zaradis pare , pare svuda oko nas samo trebamo da ih vidimo i pokupimo e sad sto neko bolje vidi to je verovatno dar od Boga ili mozda nesto drugo.Ja neznam sto ti pizdis sto se covek setio da to radi i to uspesno .
   O.Bane je zavrsio poljoprivredni fakultet a ne poljoprivrednu skolu.Mislim da je to mala razlika, mozda nisi znao ali eto da se zna.
Sačuvana
--------SAMO VAS GLEDAM --------

NameNo

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6626
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #196 poslato: 28-05-2009, 12:52:05 »

mmmmmmmmmm da

verovatno su ga na tom fakultetu ucili kako da leci narkomane


da mu to nije bio diplomski



ma kakvi  Bev! Ucili ga na poljoprivrednom fakultetu kako da drzi asove i lopate.... :xq009:
Sačuvana

Pop Milan

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 315
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #197 poslato: 28-05-2009, 12:54:20 »

mmmmmmmmmm da

verovatno su ga na tom fakultetu ucili kako da leci narkomane


da mu to nije bio diplomski


         Nebih znao na to da odgovorim pitacu coveka pa cu Vas blagovremeno obavestiti. Sto se tice uspesnosti 35% zalecenih nije mali procenat ako uzmemo u obzir da je to 35puta vise nego u cuvenoj Drajzerovoj.
Sačuvana
--------SAMO VAS GLEDAM --------

government

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 4156
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #198 poslato: 28-05-2009, 12:57:12 »

Kako li bi tek lečio da je doktorirao na poljoprivredi !?
Pope ne radi se o visini škole nego o vrsti škole, on nije kvalifikovan da to radi.
Odlične pare mogu da se zarade tako što bi se krale bebe , mlele  u mlinu za meso i od toga pravile kreme za podmlađivanje, ima tu mnogo placente i sličnih regenerativnih sastojaka .Takve kreme su izuzetno skupe.
Tu se kriju velike pare! A, šta kažeš ?! Mogao bi uspešan biznis da se radi .Jeste to je dar od Boga!Ili od đavola?
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #199 poslato: 28-05-2009, 13:00:58 »

ovo je stvarno BISER: on je zavrsio poljoprivredni fakultet!!!
znaci kompetentan je najvise da osemenjuje krave a ne da "leci" tako osetljive bolesnike! :xq010: :xq010: :xq010:
sad si sve rekao.

drugo,o materijalnoj situaciji:
nismo terali tebe da se hvalis sta imas,nego je bilo reci o tome sta on i na koji nacin ima!
ne rece nam samo ti jel ti i sporet sa staklenom plocom?

a zna se ,ako se neko prihvati tog poziva mora da se prihvati i odricanja koja uz njega idu i koja propoveda!
vidis,ja nemam nista,ni auto,ni motor, samo jednu izrndjalu biciklu,  i ne mrzim nekog sto ima,vec one koji su neposteno stekli.
a ko se tu prepozna,nije moja greska.

po meni,bilo ko da je,taj nazovi ga i pop, je sadista i lopov.
kaznila bih i njega i roditelje koji su znali da im se deca premlacuju a to odobravali.

« Poslednja izmena: 28-05-2009, 13:02:49 od strane Luna »
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.
 

Stranica je napravljena za 0.1 sekundi sa 25 upita.