Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Novokompovane gazde u Jagodini  (Pročitano 28737 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

pe-tar

  • Gost
Novokompovane gazde u Jagodini
« poslato: 20-10-2009, 20:35:17 »

                        Postoji li neki poslodavac u Jagodini koji poštuje „Zakon o radu“? Da li se zna radno vreme, nedeljni i godišnji odmor radnika, minimalna cena rada i td i t sl? Ovo što se dešava je van svake pameti a svi ćute i prave se blesavi! Treba li da proradi usrana motka?
Sačuvana

Fanta

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 5090
Одг: Novokompovane gazde u Jagodini
« Odgovor #1 poslato: 20-10-2009, 20:56:34 »

Pouzdano znam da Gong radio postuje Zakon o radu, a za ostale ne znam. Uglavnom se ljudi žale.
Sačuvana

pe-tar

  • Gost
Одг: Novokompovane gazde u Jagodini
« Odgovor #2 poslato: 20-10-2009, 20:57:47 »

                        Ja sam stvarno ogorčen i zbog sebe (i žene) a naročito zbog svoje dece! Zar je moguće da se sve sve ovo dešava a da i dalje svi ćute? Pa čega se mi plašimo? Treba li da se ponovi „argentinski scenario“? Treba li da organizujemo novu „crvenu“ revoluciju?
Sačuvana

Fanta

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 5090
Одг: Novokompovane gazde u Jagodini
« Odgovor #3 poslato: 20-10-2009, 20:59:38 »

Naravno da treba! Ne znam zašto se ćuti!
Sačuvana

pe-tar

  • Gost
Одг: Novokompovane gazde u Jagodini
« Odgovor #4 poslato: 20-10-2009, 21:02:22 »

                             Za „Gong“ mogu da ti poverujem jer znam gazdu lično. Mića je OK koliko znam.
Sačuvana

pe-tar

  • Gost
Одг: Novokompovane gazde u Jagodini
« Odgovor #5 poslato: 20-10-2009, 21:03:49 »

                          Koliko vidim postoji samo jedan lek.
Sačuvana

Fanta

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 5090
Одг: Novokompovane gazde u Jagodini
« Odgovor #6 poslato: 20-10-2009, 21:04:57 »

Mića nije ok (koliko ja znam), ali poštuje Zakon o radu.

Inspekcije znaju i inspekcije izađu po prijavi. Problem je što inspekcija iz "političkih" razloga ne može i ne sme ništa da interveniše.
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Novokompovane gazde u Jagodini
« Odgovor #7 poslato: 20-10-2009, 21:09:30 »

                             Za „Gong“ mogu da ti poverujem jer znam gazdu lično. Mića je OK koliko znam.

Ok, ali šta je sa onim, koliko ne znaš?
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Novokompovane gazde u Jagodini
« Odgovor #8 poslato: 20-10-2009, 21:19:22 »

Pa ljudi to nije samo problem u Jagodini nego u celoj srbiji, tako da mislim jbg. Celo nase drustvo je na takav nacin organizovano.
Sačuvana
Dark Eagle

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Novokompovane gazde u Jagodini
« Odgovor #9 poslato: 20-10-2009, 21:21:17 »

Pa ljudi to nije samo problem u Jagodini nego u celoj srbiji, tako da mislim jbg. Celo nase drustvo je na takav nacin organizovano.

Upravu si, ali šta sad? Jel' zato treba da nam bude lakše ili teže?
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Novokompovane gazde u Jagodini
« Odgovor #10 poslato: 20-10-2009, 21:26:54 »

U PN je isto,retko da te neko prijavi,i to na neku bednu sumicu.
Cela Srbija funkcionise na crno,i to legalno. :xq010:
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Novokompovane gazde u Jagodini
« Odgovor #11 poslato: 20-10-2009, 22:40:09 »

Pa sta znam, sve to zavisi kako gledas, nece vise biti onog zezanja kao sto je bilo u vreme socijalizma ili kako je sada i dalje u nekim drzavnim institucijama, nego cemo morati polako da se navikavamo na kapitalisticki nacin poslovanja. Ja bi voleo da je nas narod odmah prihvatio sve standarde tog toliko prizeljkivanog kapitalizma, ali na zalost to nije bilo moguce u zemlji u kojoj je 10 godina bila ekstremna kriza i koja je dugo godina bila pod sankcijama. Prosto, ljudi su se navikli da rade na kvarno i treba dosta vremena da prodje dok se opet naviknu da moraju da postuju zakon i ostale drustvene i eticke norme.
Sačuvana
Dark Eagle

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Novokompovane gazde u Jagodini
« Odgovor #12 poslato: 20-10-2009, 22:42:16 »

Ovo nije kapitalisticki nacin poslovanja,ovo je Anarhija!
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Novokompovane gazde u Jagodini
« Odgovor #13 poslato: 20-10-2009, 22:58:20 »

Pa sta znam, sve to zavisi kako gledas, nece vise biti onog zezanja kao sto je bilo u vreme socijalizma ili kako je sada i dalje u nekim drzavnim institucijama, nego cemo morati polako da se navikavamo na kapitalisticki nacin poslovanja.

Slažem se, samo...ovo nije kapitalizam, ovo je robovlasništvo  :aq29:
Sačuvana

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Одг: Novokompovane gazde u Jagodini
« Odgovor #14 poslato: 20-10-2009, 23:03:37 »

Pa sta znam, sve to zavisi kako gledas, nece vise biti onog zezanja kao sto je bilo u vreme socijalizma ili kako je sada i dalje u nekim drzavnim institucijama, nego cemo morati polako da se navikavamo na kapitalisticki nacin poslovanja.

Slažem se, samo...ovo nije kapitalizam, ovo je robovlasništvo  :aq29:

 :xq004:

Potpuno se slažem !
« Poslednja izmena: 20-10-2009, 23:04:10 od strane MASIRAM GASTARBAJTERKE »
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Novokompovane gazde u Jagodini
« Odgovor #15 poslato: 20-10-2009, 23:10:30 »

Pa to jeste, ali to je samo jedan korak ka postizanju cilja da se dodje do nivoa kapitalizma. Ja se nadam da za neku godinu, kada drzava a time naravno i ekonomija ojaca, da ce stanje da se promeni i da ce drzava dosta rigoroznije da kontrolise sta se radi i kako se radi posto sada nije u stanju za to. Zamislite kada bi sve inspekcije pisale kazne svim radnjama u jagodini koje nemaju prijavljene radnike, pa u roku od 2 meseca nijedna prodavnica vise ne bi radila i to bi bila mnogo veca steta nego da se posluje ovako. Ipak mi imamo najslabiju ekonomiju u evropi odmah posle albanije, treba vreme i dosta truda da se ulozi i u razvoj ekonomije i u menjanje nacina razmisljanja ljudi u ovoj zemlji. Mislim da kada ostatak srbije bude na ekonomskom nivou na kome je sada beograd (naravno tada ce on biti na mnogo visem ekonomskom nivou) da ce stvari u "unutrasnjosti" nase zemlje da pocnu da se menjaju na bolje. Ljudi se ovde fokusiraju samo na jedan problem kao npr. sada na ovaj o kome pisemo u ovoj temi, ali ovaj problem je stvoren iz raznih drugih uzrocno posledicnih odnosa, kao sto je npr. mali broj visokoobrazovanih ljudi u nasem kraju i sl.
Sačuvana
Dark Eagle

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Novokompovane gazde u Jagodini
« Odgovor #16 poslato: 20-10-2009, 23:18:00 »

Da je to tako, uopste ne bi bilo ovakve situacije kakve bi sad. Kad bi svi dobili kazne, 95% vlasnika tih radnji ne bi vise otvaralo svoje radnje iz razloga sto bi rekli sebi da im se ne isplati i nastao bi jos mnogo veci problem. Ja znam dosta vlasnika tih radnji i znam sa kolikom malom zaradom neke od tih radnji rade, a jos kada bi prijavili sve svoje radnike, bili bi u ogromnom minusu, tako da je barem po meni, za dosta tih firmi, u ovakvoj ekonomskoj situaciji, trenutno resenje idealno jer pored ovog bi postojala jos dva druga koja se svode na isto, a to je da posluju negativno, sto dovodi naravno do zatvaranja firmi, ili da odmah zatvore.
Sačuvana
Dark Eagle

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Novokompovane gazde u Jagodini
« Odgovor #17 poslato: 20-10-2009, 23:21:39 »

Mac mislim da gresis.
Kako funkcionise drzava kad je sve na crno,vidimo i sami.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Novokompovane gazde u Jagodini
« Odgovor #18 poslato: 20-10-2009, 23:35:01 »

Moguce je da gresim.
To je samo moje misljenje zato sto uzimam razne faktore u obzir kao sto je to kako je narod ovde ziveo do pre neku godinu, znaci sve na mucke i slicne stvari, pored toga drzava nema para da iz svog dzepa napravi 20 km autoputa a kamo li da nadgleda celu ekonomiju u zemlji.
Uzmimo npr. neku fiktivnu radnju u jagodini u glavnoj ulici. Recimo da ona iznajmljuje neki lokal od oko 70-80 kvadrata, to je oko 1000 evra, plus pdv 180 evra. Zatim ta radnja mora da ima barem 3 radnika, po 20000 dinara neka im bude neka plata, bez da budu prijavljeni, a ako budu prijavljeni onda je to 30000 dinara otprilike. Neka komunalije izadju mesecno nekih 250 evra. To znaci da ta radnja ima mesecni utrosak od 2500 evra, ili 230000 dinara. E sad, recimo da je prosecna marza za neku robu 20%, da bi se znaci vlasniku firme isplatilo uopste da radi u jagodini u centru grada on mora da ima obrt od bar milion dinara da bi mu se koliko toliko isplatilo da radi, a toliku kolicinu para da obrnes za mesec dana i nije bas jednostavno, da ne kazem nemoguce, zbog toga vlasnici tih firmi i gledaju da stede na svaki moguci nacin da bi im bar nesto ostalo jer realno, nijednoj firmi se ne isplati da posluje zbog profita od 400-500 evra mesecno.
Sačuvana
Dark Eagle

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Novokompovane gazde u Jagodini
« Odgovor #19 poslato: 20-10-2009, 23:42:30 »

Tu imam svoju teoriju.
Kad bi svi placali propisno dazbine,bilo bi para (pod uslovom da se ne pokradu) i za tih 20km puta,i za druge materijalne obaveze koje drzava treba da ispuni prema gradjanima ,pa bi samim tim porasla i kupovna moc gradjana,sto znaci da bi taj vlasnik radnje imao i veci promet/vecu zaradu.
To je sve jedan karusel gde sve zavisi jedno od drugog.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.
 

Stranica je napravljena za 0.087 sekundi sa 26 upita.