Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Ocistimo Srbiju !!!  (Pročitano 32161 puta)

0 Članovi i 7 gostiju pregledaju ovu temu.

sonja

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1263
Одг: Ocistimo Srbiju !!!
« Odgovor #60 poslato: 16-05-2009, 12:03:29 »


Mislim da bi i cetnickih 25 po turu bilo isto tako delotvorno!

ee Ovo si dobro reko....!!!!!!

NON COMMENT

Evo, ovako se cisti Srbija od smeca (Cuprija, 09.05.2009.):

Medicinski radnik u penziji, nekadasnji "vaspitac" mladih narastaja u Medicinskoj skoli u Cupriji, zapalila je kontejner pored decijeg vrtica u Cupriji (kod Silosa u Krusevackoj ulici).
Valjda misli da je cist vazduh vise nepotreban stanarima okolnih zgrada, posto vec ne mogu da disu od smrada iz "Komponente".
A i KJP "Usluga" bi mogla da promeni kontejner, dosta dugo je trajao, zar ne!

 :aq16: :aq16: :aq16: :aq16: :aq16: :aq09: :aq09: :aq09: :aq09:

To nije prvi put da pale ...ne vazno  je da li obrazovan covek ili ne...,jer djubretari  uvek preskoce taj deo grada...ljudi moraju da se snalaze,na zalost...
znam jer je moja kuca u blizini ,pa ne znas sta je gore,  silos , djubre ili crkotine(ptice,macke,psi) ,pa kad pocnem da cistim  deo ulice,narod izadje   da posmatra cudo...kao da gledaju bioskop..hahahaha neverovatno
« Poslednja izmena: 16-05-2009, 12:10:36 od strane sonja »
Sačuvana

Branka

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 109
Одг: Ocistimo Srbiju !!!
« Odgovor #61 poslato: 16-05-2009, 16:35:06 »

Slazem se sa Dakom u potpunosti - zesce smo prljav i nevaspitan narod. Nikakva kultura. Jesam patriota, ali cinjenice su cinjenice.
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Ocistimo Srbiju !!!
« Odgovor #62 poslato: 16-05-2009, 16:43:30 »

to nema veze sa patriotizmom nego samo sa objektivnoscu.
normalno da cemo se u tome sloziti.

da tu moju zemlju na volim nebih ni kritikovala,znaci nije mi sve jedno kako je u njjoj.
a da hvalim....sta da hvalim,kad je svake godine sve crnje i grdje.

baciti smece na pravo mesto nema veze sa materijalnom situacijom ljudi nasto se mnogi vade.
zasto se  onda oni sami peru,mirisu,sminkaju,vode ljubav...ako su toliko demolarisani pa im je sve jedno gde ce smece da zavrsi.

kad bi se domacinski svi stanari odnosili prema svojoj zgradi najpre,pa onda parku,ulici...sve bi bilo drugacije.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Одг: Ocistimo Srbiju !!!
« Odgovor #63 poslato: 16-05-2009, 21:26:33 »

Ma, ko, bre, rek`o nešto o nama loše?!



Poznajem licno coveka koji je ovo napisao.
Ronilac, pa mu dosadilo da iza njegovog satora ....

Gde se ovo nalazi ?
Sačuvana

Svilena

  • Gost
Одг: Ocistimo Srbiju !!!
« Odgovor #64 poslato: 16-05-2009, 21:28:56 »

Ja našla na netu, a posmatrač kaže da lično zna čo`eka!
Sačuvana

posmatrac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1110
Одг: Ocistimo Srbiju !!!
« Odgovor #65 poslato: 17-05-2009, 07:57:06 »

Da, covek je iz Despotovca, ronilac, mesto je u Crnoj Gori, mislim Zanjec, na otvorenom moru kada se izadje iz Boke Kotorske.
Sačuvana

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Одг: Ocistimo Srbiju !!!
« Odgovor #66 poslato: 11-08-2009, 00:39:19 »

U nedelju sam bio u Guči i gledam-đubre na sve strane-haos ! Džabe je Dulić postavio one lepe kontejnere sa natpisom "Očistimo Srbiju" ali oni su bili više nego poluprazni a oko njih đubre na sve strane. Nikad mi neće biti jasno kako mogu tako ljudi da bacaju otpatke i đubre gde stignu a kanti i kontejnera ima na sve strane i oni stoje prazni i poluprazni. Kako tako ljudi nemaju osnovnu kulturu i vaspitanje ? Pazi, ajde kada su kante pune ili kad ih nema pa u tom slučaju obični ljudi nisu toliko krivi nego komunalne vlasti mada i u tom slučaju nije uopšte teško da se prošetaš do druge kante, ali ovo-kante i Dulićevi kontejneri prazni ili nešto malo đubreta ima u njima a đubre na sve strane-bukvalno na svakom koraku. Ne znam šta je problem da se otpadak baci u kantu a ne na ulicu ili put. Stvarno smo nekulturan narod da je to katastrofa !

A kad je bio 1. maj, prikazivali su na TV-u kako su kontejneri na Košutnjaku, koji su bili dovezeni specijalno za tu priliku 2. maja bili poluprazni ali je zato otpada bilo na sve strane po šumi. Lepo je nama 1 nastavnica pričala u školi da nisu oni što odnose đubre đubretari nego su đubretari oni koji to đubre bacaju gde god stignu-na sve strane !

A što se tiče sr***a, tu problematiku mogu više da razumem-šta će ljudi kad ih potera ali ono u Guči je stvarno bilo preterano! Ke**aju bre ljudi gde god stignu, dobro ne baš na asfaltu ali u onim šumama-da i tek kako ! I šetamo mi tako po šumi i sa strane puta na svakom koraku go*na i wc papir. Zato sam ja te staze nazvao stazama sra**a ili putevima sra**a.  :aq01:  A centralni problem je u tome što ti taj prizor ubije romantiku skroz na skroz pa ti se alaman spusti pa ti više nije ni do 'vatanja a kamoli do  :xq036:.  :aq24:

Pazi, pi*anje u šumi još mogu da razumem, samo da nije pored glavnog puta ali je** ga, nužda je nužda. A vidite ovako, bilo je dosta mobilnih wc kabina u Guči pored kojih su dežurali braća ganci i u kojima je "usluga" koštala 30 dinara i za to svaka čast organizatorima ali džaba. Dobro, higijena u tim kabinama nije bila baš na zadovoljavajućem nivou ali šta ćete, takjo je to kad ih održavaju braća ganci.  Džabe sve to kad Srbin više voli da se iske**a u šumi nego u mobilnom WC-u ispred koga mu "stražu" čuva ganci.

Ima tamo jedan poljski WC blizu autobuske stanice i on je juče bio zaključan i za to odgovornost snosi organizator sajma. I odem ja tamo da žvizdim, ne znajući da je WC zamandaljen, i kad sam video katanac ižvizdim se pored njega. A tamo imao sam šta da vidim, aj što su s**li pored WC-a, aj što sam video onoliki wc papir ali kad sam video 2 novčanice od 10 dinara, iskidao sam se od smeha. Pa što nisi, bajo, uzeo novčanicu od 500 ojra pa njom da obrišeš du*ence pa da je posle opereš ko Piroćanac a ne novčanicu od 10 dinara-sirotinjski ?  :aq24:

A ispred tog poljskog WC-a u Guči se nalazi neki trafo za struju ili tako nešto i sad, ke**li su ljudi i iza njega "normalno". Sve je to normalno u zemlji Srbiji. Još je mogla i struja da ih ubije dok su se praznili tamo.  :aq01:
A pazite, i mene je poĆeralo u Guči-priznajem ali ja sam to obavio u "zvaničnom" WC-u pored stadiona. Jes' da mi je brat ganci čuvao stražu ispred i da sam mu dao 30 dinara za to čuvanje straže ali ne žalim.  :aq01:

Poenta ove priče je da smo mnogo nekulturan narod, generalno. U Nemačkoj ako baciš pikavac na ulicu te kazne 10 ili 20 ojra, koliko je već. Luna je pisala o tome da ako polomiš grančicu u parku ili šumi isto te kazne a kamoli ako se is*****š ispod nekog drveta i obrišeš du*ence sa 10 ojra.   :xq005: U Švajcarskoj su velike kazne i ako ti se kuče iske**a na ulici ili trgu a ti to ne pokupiš a kamoli da čovek ke**a gde stigne. A da ne govorimo o tome da u nekim zemljama ne sme ni da se pljuje po ulici.
« Poslednja izmena: 11-08-2009, 00:41:01 od strane MASIRAM GASTARBAJTERKE »
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Ocistimo Srbiju !!!
« Odgovor #67 poslato: 12-08-2009, 00:42:33 »

to sve govori o nasoj svesti! :xq010:
samo nismo mi krivi:
500 godina Turaka,pa 50 godina komunzam,pa Milos vic,pa demokraija najzad stize,.....rpomenicemo se mi nekad. :aq25:
sada ne mozemo jos,pod tramama smo joos uvek (zbog gore envedenog).
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Одг: Ocistimo Srbiju !!!
« Odgovor #68 poslato: 12-08-2009, 01:08:33 »

Ma užas !
Sačuvana

Svilena

  • Gost
Одг: Ocistimo Srbiju !!!
« Odgovor #69 poslato: 12-08-2009, 08:34:26 »

@masere,
sad je "super" u Guči, samo su obližnji šumarci zagađeni, bar su se setili, pa su dopremili "TOI TOI" (u koje je preporučljivo ući samo u ranim jutrnjim satima - nakon čišćenja).
Bilo je veselo ranijih godina, dok su meštani imali u blizini stadiona zasađen kukuruz!!!
Kakva su to tek "minska polja" bila!!! To su bili hektari minskih polja! Ne verujem ni da "samohodni berač kukuruza" mog'o da uđe, a da se ne zaglavi.
Zato su se ljudi lepo setili i prestali tu da sade kukuruz, jer im se više isplatilo da nasipaju prilaz i naprave parkinge u svakoj njivi. Ko video vajdu od kukuruza! Za pet dana uzmu lepe parice!
A, one poprečne uličice?! Ona prema stanici?!
To su tekle reke prerađenog piva i dole se pravilo jezerce, sa opojnim mirisom amonijaka. 
Kako je to tek bilo veselo!
Sačuvana

saba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 682
Одг: Ocistimo Srbiju !!!
« Odgovor #70 poslato: 16-08-2009, 16:34:23 »

Samo da se zna:
Komunalno preduzece "Usluga" iz Cuprije i nacionalna sluzba zaposljavanja su angazovali i uposlili 20 radnika (medju kojima se nalazim i JA) sa ciljem da se ociste divlje deponije u samoj Cupriji, i u okolnim selima.U grupi je zaposljeno i nekoliko zena, a obucena su 4 radnika, za rad sa motornim kosilicama - trimerima a ciji je cilj da predhodno pokose svo divlje rastinje i travu, sa ciljem da se obezbedi bezbedan prilaz i laksi rad na divljim deponijama. Radnici su primljeni na odredjeno vreme od 6 meseci i akcija je pocela 01.07.2009. godine, i trajace do 31.12.2009. godine.
Grupa vec uveliko radi na ciscenju divljih deponija, i vec je ocisceno nekoliko lokacija. Ociscena je deponija na vasaraistu, odmah ispred stocne pijace, a ociscena je i sama stocna pijaca. Ociscena je deponija koja se nalazila pored pruge, i koja je bila celom duzinom, od kraja Moravske ulice, pa sve do zeleznickog mosta na Velikoj Moravi. Ocisceno je od smeca kompletno zemljiste oko zgrada koje se nalaze preko puta "Komponente", i pokosene su sve travnate povrsine oko tih zgrada. Ocisceno je od smeca i pokosena trava i na gradskom (NEKADASNJEM NARAVNO) bazenu i teniskom igralistu pored bazena. U razgovoru sa ljudima iz Direkcije za uredjenje Cuprije smo saznali da je u pripremi obnova i rekonstrukcije tih teniskih igralista, i da bi se akcija trebala zavrsiti ovog leta, a da je u planu i rekonstrukcija i opravka i gradskog bazena, ali da je to u planu za sledecu 2010 godinu (daj Boze). Trenutno se cisti divlja deponija koja se nalazi iza fabrike secera, to jest iza (nekadasnjeg) tovilista.
Na samim deponijama se posebno odvaja i sakuplja: PET ambalaza, auto gume, papir i karton, i te se sirovine odvoze na dalje pakovanje i skladistenje, dok se ostalo "djubre" sa divljih deponija, odvozi i skladisti na gradsku deponiju koja se nalazi na Despotovackom putu..
Interesantno je da nas narod i dalje nema osecaja za ovakve akcije, pa smo imali prilike da i pored toga sto ocistimo jedan deo deponije, vec sutradan, neko DOVEZE I BACI novu kolicinu otpada na vec ociscenom delu. Imali smo i takvu situaciju, da nam je vlasnik jedne njive pored koje je bilo podosta smeca, nakon ciscenja tog smeca, i prikupljanja istog na gomili, u popodnevnim casovima, ZAPALI SVO POKUPLJENO SMECE.
Ali dobro, vidi se de se radi, i rad nas dvadeset radnika na ciscenju, nailazi na odobravanje i podrsku kod stanovnistva.
Sačuvana

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Одг: Ocistimo Srbiju !!!
« Odgovor #71 poslato: 16-08-2009, 21:45:00 »

 :xq004:  :xq004:  :xq004:  :xq004: SVE POHVALE !
Sačuvana

vesna05

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 621
Одг: Ocistimo Srbiju !!!
« Odgovor #72 poslato: 17-08-2009, 15:12:38 »

Akcija je zaista za svaku pohvalu  :xq004: :xq004: :xq004:
Sačuvana

posmatrac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1110
Одг: Ocistimo Srbiju !!!
« Odgovor #73 poslato: 17-08-2009, 21:02:00 »



 @danguba... sasvim se slazem sa tobom. Ako nema deponija,kuda sa tim smecem
                   koga je  svakim danom sve vise i vise??   :aq29:

A projekat za preradu otpada ode iz Cuprije u nepovrat.....
Sačuvana

saba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 682
Одг: Ocistimo Srbiju !!!
« Odgovor #74 poslato: 17-08-2009, 23:50:48 »

ODE, ODE, i to zahvaljujuci radikalima i radnicima "Ravanice".....
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Ocistimo Srbiju !!!
« Odgovor #75 poslato: 05-11-2009, 23:03:42 »

 Ovde smo nekad setali:

                

Na istoj moravskoj obali, "les sa kosom u dzaku" ,kako je moj sin nazvao mrtvu ovcu cija je glava virila iz dzaka, nisam slikala.
Ni stare sporete,frizidere,kauce....sut sa gradilista..... :aq25: :aq25: :aq25:
« Poslednja izmena: 05-11-2009, 23:05:15 od strane Luna »
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.
 

Stranica je napravljena za 0.077 sekundi sa 25 upita.