Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Sta mislite o protestantskoj, ili kako je zovu evandjeoska crkva?  (Pročitano 26512 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

nickollica

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 735
  • jagode su jagode i supermen je jak
    • AzrA
Одг: Sta mislite o protestantskoj, ili kako je zovu evandjeoska crkva?
« Odgovor #20 poslato: 04-04-2007, 18:11:44 »

ma u ostalom nije ni bitno...bitno je da se "melje nesto"
Sačuvana
jagode su jagode i supermen je jak


Mikijagodina

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 58
Одг: Sta mislite o protestantskoj, ili kako je zovu evandjeoska crkva?
« Odgovor #21 poslato: 05-04-2007, 23:57:49 »

gde je zarobljena moja dusa???

 ja i ti se znamo licno????...da se znamo ne bi tako pricao....
znaci..po tebi...svi ljudi ovog sveta koji ne veruju u boga,tvog boga,...i koji  nisu hriscani...su nesrecni i osecaju mir u dusi i radost zivota...

care...mnogo si ti zaglibio sa verom...

Ti si lutalica bez cilja....hm..slatko se nasmeja...ja sam sebi postavio 3 cilja....zivotna....i idem ka tome....ne treba mi niko da bih ostvario taj cilj...a ponajmanje neko da me upravlja....ponovo ti kazem....ja sam slobodan...bez svih okova.....
ok...care...ajde da se ne vredjamo..vec da otvoreno pricamo i diskutujemo....

ja se uvek vracam mojim tvorcima...roditeljima....u jagodinu...

ja verujem u SILU....to je moja vera...jer sam ja dzedaj....a...zar ne pise lepo u bibliji..."uzmi kamen i nadji me tamo"...!!!!ja sam nasao SILU...poslusao sam bibliju....ne treba niko drugi da mi soli pamet..ja sam je tako razumeo....i to je to...!!!!!

Samo da znas da nemam nameru da te vredjam, samo sam izneo neke misli koje su  ustvari cinjenica danas.
Naravno da imas pravo da verujes u sta hoces, ali ti to ne garantuje sigurnost niti bilo kakvo spasenje i slobodu tvojoj dusi.
Be blessed in the name of the power.
Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: Sta mislite o protestantskoj, ili kako je zovu evandjeoska crkva?
« Odgovor #22 poslato: 25-04-2007, 12:44:01 »

Pa dosta ste se udaljili od teme pa cu se ja vratiti malo...
Sam protestantizam se razvio kao kriticki osvrt na Rimokatolicka srednjovekovna ucenja i neistine.Inace Rimokatolicka crkva je i maticna crkva Protestanata.
Protestanti odbacuju TRADICIONALIZAM odnosno posredovanje nekoga(crkve,pape,svestenika)izmedju Boga i vernika.
Covek,ponjima,ne mora da okajava grehe niti se ispoveda,vec u potpunosti uziva u mogucnopsti svog zivotnog puta.Nema cistilista.
Sam osnivac(Martin Luter) je protiv klera,celibata i po njemu,svaki vernik nosi veru u sebi i nema potrebu za dokazivanjem iste pred nekim svestenikom,niti kupovanjem oprosta za materijalna dobra(sto je zapravo odlika sekti-mislim na kupovanje oprosta).Dakle on je protiv bogacenja crkve na kontu vernika.
Oni nemaju crkvu(kao gradjevinu)vec veruju da se obredi mogu vrsiti bilo gde.
Bibliju mogu tumaciti svi.
Dovode u pitanje "svetost" pape.Zapravo,opovrgavaju je...
A za sam naziv PROTESTANIZAM postoji prica ali me mrzi da kucam jer i ovo ne verujem da ce neko procitati.Naravno,ukoliko nekoga bude interesovalo,napisacu...
Ovo je najsazetije sto sam mogao...
Sačuvana

SandraL

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 1
  • John 20:27 "Stop doubting and believe."
    • www.ArmstronGlobal.com
Одг: Sta mislite o protestantskoj, ili kako je zovu evandjeoska crkva?
« Odgovor #23 poslato: 29-12-2009, 14:50:37 »

Baneh slucajno u ove razgovore, i veoma mi je drago, u jednu stranu, da se u nasim krajevima o veri konacno pocinje razgovarati na otvoren nacin.

Samo cu vam reci da sam HRISCANIN (mi, evandjelisti, se ne predstavljamo prema "religiji" koju ne osnivamo, vec po Bibliji i njenim ucenjima), sa mamine strane pravoslavna porodica, sa tatine katolicka, a zna se da u nasoj bivsoj Yugoslaviji niko religiju nije pratio, tako da smo svi dosta zbunjeni.

Ja se nikada nisam krstila, i u crkvu sam bila prinudjena kao dete ici. Ove godine sam se svojoj veri okrenula, prihvatila Isusa Hrista u svoje srce i on od tada deluje na 100% u mom zivotu.

Potrebno je OZIVETI Balkan i njene vernike, bilo koje religije da su.
Religija UBIJA Veru i Bozija ucenja, nemojte to zaboraviti.

Satana je veoma lukav i reci ce vam pola istine i pola lazi, kako bi vas zamracio i zaslepio, on je veoma vestan tome.

Morate poznavati ISUSA u Vasem srcu, niko vam ne moze objasniti sta je hrcsanstvo ako to sami ne probate! Veoma je lako njega pozvati u svoj zivot, oni vas nikada nece odbiti!

Imam 27 godina i ne idem "u crkvu" da bi me neko video tamo, nego idem jer je moj Sveti Duh ziv u meni i vodi me putem koji je Bog za mene izplanirao.

Nemojte se predati djavolskim lazima, Bog Vas uvek Voli i jedva ceka da mu se obratite!!
Sačuvana
Sandra

Kolčak

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 7
Sačuvana
LJUDI TRAŽE SLOBODU, A SLOBODA TRAŽI LJUDE !

Jablan

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1
Odg: Sta mislite o protestantskoj, ili kako je zovu evandjeoska crkva?
« Odgovor #25 poslato: 24-12-2011, 16:01:23 »

Smatram da postoji jedan put do Gospoda,protestanska ili evandjeoska crkva je crkva je crkva koja biblijske istine temeljno studira i uci Bozji narod zapravo pruza mogucnost da svaki covek u potpunosti upozna Boga i njegovu volju i imam visoko misljenje o takvoj crkvi jer se ne drzi obicaja i tradicije vec biblijske istine.
Sačuvana

Amigo

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 211
Odg: Sta mislite o protestantskoj, ili kako je zovu evandjeoska crkva?
« Odgovor #26 poslato: 17-01-2012, 11:54:44 »

^^
aha... a koje biblijske istine se drzi?
protestanti veruju da se potop desio, stvaranje univerzuma za 6 dana i to tako?
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.063 sekundi sa 22 upita.