Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Otkud ja ovde?  (Pročitano 6392 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Otkud ja ovde?
« poslato: 11-03-2007, 21:28:10 »

 Da li ste se nekad zapitali upravo sledece "otkud ja ovde? ili sta ja radim ovde?"

Da li ponekad imate taj osecaj (ne)pripadanja nekom mestu,trenutku,vremenu?

I,kako se obicno ponasate u tim situacijama?

Sta prevagne:osecanje krivice,osecanje nize vrednosti,osecanje tuge ili......?

anny

  • Gost
Одг: Otkud ja ovde?
« Odgovor #1 poslato: 06-03-2008, 14:14:07 »

Vrlo često sam se ranije pitala:Zašto baš ja ovde i sada?
Međutim,kasnije shvatim da moje pitanje samo odzvanjuje kao eho i ... nema odgovora,ili ima ali ja još uvek nisam svesna njega,kao i mnogi od nas...
Sačuvana

lulu

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2
Одг: Otkud ja ovde?
« Odgovor #2 poslato: 10-04-2008, 20:53:13 »

Da svakog se dana to pitam .Zelela bi da budem duhovita ali mi je ovde i smisa za humor umro.Rodjena sam u Beogradu, aonda pre par godina dosla sam da zivim u jedno selo,pre tga nisam imala kontakt sa zivotom na selu. Zamisli moj razgovor sa komsinicom koja mi prica o sejanju krompira, luka, nasadjivanju kokosaka, itd  a ja bi da pricam o knjizevnosti, muzici, filmu, modi, itd. Zamisli sve te traceve koje moram da slusam ssta ko gde kada zureci s nevericom da neko trosi memoriju na takve gluposti. UZAS. Otkud ja ovde. Cime sam to zasluzila.
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Otkud ja ovde?
« Odgovor #3 poslato: 11-04-2008, 10:06:48 »

Da svakog se dana to pitam .Zelela bi da budem duhovita ali mi je ovde i smisa za humor umro.Rodjena sam u Beogradu, aonda pre par godina dosla sam da zivim u jedno selo,pre tga nisam imala kontakt sa zivotom na selu. Zamisli moj razgovor sa komsinicom koja mi prica o sejanju krompira, luka, nasadjivanju kokosaka, itd  a ja bi da pricam o knjizevnosti, muzici, filmu, modi, itd. Zamisli sve te traceve koje moram da slusam ssta ko gde kada zureci s nevericom da neko trosi memoriju na takve gluposti. UZAS. Otkud ja ovde. Cime sam to zasluzila.

Stvarno okrutno

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: Otkud ja ovde?
« Odgovor #4 poslato: 11-04-2008, 12:01:22 »

Da svakog se dana to pitam .Zelela bi da budem duhovita ali mi je ovde i smisa za humor umro.Rodjena sam u Beogradu, aonda pre par godina dosla sam da zivim u jedno selo,pre tga nisam imala kontakt sa zivotom na selu. Zamisli moj razgovor sa komsinicom koja mi prica o sejanju krompira, luka, nasadjivanju kokosaka, itd  a ja bi da pricam o knjizevnosti, muzici, filmu, modi, itd. Zamisli sve te traceve koje moram da slusam ssta ko gde kada zureci s nevericom da neko trosi memoriju na takve gluposti. UZAS. Otkud ja ovde. Cime sam to zasluzila.
Ti znas kako si dosla tu gde jesi. Da li te je tu dovela ljubav ili sticaj okolnosti...

Zvucis jako razocarano. Ja nisam sa sela ali kako imamo kucicu u jednom obliznjem selu, nije mi nepoznat mentalitet nasih seljana.

Jos od detinjstva mastam da u jednom momentu pocnem zivot upravo na selu.

Razmisljajuci o tome o cemu ti pricas, zakljucila sam da njih krasi neka jednostavna, zdrava logika koja ih vodi kroz zivot

i omogucuje im opstanak. Blizi su prirodi i borbi sa njom. Okrenuti su bazicnim stvarima.

Za razliku od gradjana kojima treba intelektualni stimulans.

U zemlji u kojoj ja zivim se ta grupa ceni i stiti i od drzave i drustva, kao jedna od vaznih osovina za opstanak.

Nasi seljaci nemaju tu zastitu. Razlog da ih ja jos vise cenim.

Lulu, nadam se da nisi daleko od grada i da mozes povremeno da razbijes tu jednolicnost.

Mozda se nadjes u ideji da sa mladima organizujes veceri i preneses im ljubav prema citanju, pozoristu, filmu...

Mozda da naucis nesto od komsinice i pocnes da gajis retko cvece....

Mozda da pomazes u skoli deci koja imaju problem sa ucenjem...

Ovde si, takodje, uvek dobrodosla!  :aq28: :aq26:

 





 



Sačuvana

Schnuffel

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 682
    • Schnuffel
Одг: Otkud ja ovde?
« Odgovor #5 poslato: 17-04-2008, 07:47:06 »

Tako sam izabrala pre svog rođenja. Ima razloga.
Sačuvana
Živimo ljubav, budimo ljubav, zračimo ljubav.
Radnik svetlosti

 

Stranica je napravljena za 0.065 sekundi sa 25 upita.