Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: TENDER ZA INDUSTRIJU KABLOVA!!!  (Pročitano 21129 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

groucho

  • Moderator
  • Zvezda
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
TENDER ZA INDUSTRIJU KABLOVA!!!
« poslato: 31-01-2008, 15:48:12 »

Raspisan tender za prodaju Industrije kablova iz Jagodine
Autor: Beta | 31.01.2008 - 12:20


cela vest:  http://www.blic.co.yu/ekonomija.php?id=28784
Sačuvana

gremlin

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3213
Одг: TENDER ZA INDUSTRIJU KABLOVA!!!
« Odgovor #1 poslato: 31-01-2009, 13:41:31 »

Nekadašnji gigant koji je podigao Opštinu, ima li rešenja na vidiku. :aq22:
Sačuvana

Louis

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1440
Одг: TENDER ZA INDUSTRIJU KABLOVA!!!
« Odgovor #2 poslato: 31-01-2009, 15:31:31 »

A jel' ovaj datum koji stoji na pocetku realan ili je to od pre godinu dana?
Sačuvana

gremlin

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3213
Одг: TENDER ZA INDUSTRIJU KABLOVA!!!
« Odgovor #3 poslato: 31-01-2009, 15:48:36 »

Ili je to zaboravljeno. :aq19:
Sačuvana

gremlin

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3213
Одг: TENDER ZA INDUSTRIJU KABLOVA!!!
« Odgovor #4 poslato: 07-02-2009, 11:10:03 »

Čiji je kabl u vašem zidu, imate li kablove i de vam je prekidač.
Sačuvana

gremlin

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3213
Одг: TENDER ZA INDUSTRIJU KABLOVA!!!
« Odgovor #5 poslato: 06-03-2009, 18:33:57 »

Još jedan tender za privatizaciju Fabrike neuspešan.

Niko se nije pojavio da otkupi dokumentaciju.

Ubrzo će biti zakazan novi prepolovljena početna vrednost. :aq17: :aq22:
Sačuvana

gremlin

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3213
Одг: TENDER ZA INDUSTRIJU KABLOVA!!!
« Odgovor #6 poslato: 08-04-2009, 19:38:03 »

Zna li neko kada počinje isplata za radnike koji su se javili za socijalni program  :aq17: :aq22:









8.april 2009   20:37 :aq17: :aq22: :aq28: :aq29:
Sačuvana

pe-tar

  • Gost
Одг: TENDER ZA INDUSTRIJU KABLOVA!!!
« Odgovor #7 poslato: 24-06-2009, 22:00:43 »

                            Isplata je izvršena sredinom juna 2009. U toku je, koliko znam, četvrti tender (pa i on produžen za još mesec dana) i mrka kapa da će se naći neki ozbiljan kupac. Sve je to rezultat smišljene pogrešne politike koja je imala za cilj da potpuno obezvredi kompletnu fabriku. Trebalo je odavno prodati delove koji su bili kurentni i spasilo bi se bar ono što je vredelo. Ovako ćemo potunuti svi (pardon, skoro svi)!
Sačuvana

pe-tar

  • Gost
Одг: TENDER ZA INDUSTRIJU KABLOVA!!!
« Odgovor #8 poslato: 17-07-2009, 15:35:10 »

                            Dal je moguće da na celom forumu nema više nikog iz Fabrike kablova?
Niko ne pominje da se 15.07.2009. desila još jedna blamaža kompletnog poslovodstva na čelu sa NJ.K.V G. Ratkom Vučurovićem: radnici su primili ostatak (drugi deo) od bedne plate za april 2009. Kad sam ja sa 30,5 god staža primio ukupno 19 000 (devetnaest hiljada) dinara (uključujući i topli obrok) a imam prosečnu fabričku platu šta mislite koliko su primili radnici sa nižim koeficijentima? Nećete verovati ali mnogi imaju po 15 -16 hiljada dinara! Sramota!
Sačuvana

pe-tar

  • Gost
Одг: TENDER ZA INDUSTRIJU KABLOVA!!!
« Odgovor #9 poslato: 18-07-2009, 16:02:02 »

                             Opet ja, pošto niki drugi neće.
                             Danas je u „Politici“ posle dužeg vremena izašao kraći članak o agoniji Fabrike kablova. U njemu se između ostalog, navodi da je propao i četvrti tender i da se očekuje objavljivanje jubilarnog - petog! Po zakonu je, inače, dozvoljeno tri tendera a posle toga se ide ili u stečaj ili u likvidaciju! Tzv. poslovodstvo bi sada pristalo i da Fabrika postane državna firma a eventualno bi pristali i da ih kupi Drakulić ali pod uslovom da ne otpušta radnike! Verovatno misle na direktore, pomoćnike i zamenike direktora, savetnike, šefove i njihove zamenike i pomoćnike kojh sigurno ima preko 500. Inače sam primetio i dve netačnosti (a moguće je i da su novinaru namerno servirani zastareli podaci od pre 3-4 meseca: da Fabrika danas ima oko 2 800 radnika (tvrdim da ih ima jedva 2 200) i da je prosek plata oko 23 000 (a sigurno nije veći od 20 000)! Pozivam bilo koga da me demantuje ako ima tačne podatke!
Sačuvana

zixmix

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 221
  • Ja bi ovo radio tata....-I tata bi sine!
Одг: TENDER ZA INDUSTRIJU KABLOVA!!!
« Odgovor #10 poslato: 23-07-2009, 21:29:52 »

                            Dal je moguće da na celom forumu nema više nikog iz Fabrike kablova?
Niko ne pominje da se 15.07.2009. desila još jedna blamaža kompletnog poslovodstva na čelu sa NJ.K.V G. Ratkom Vučurovićem: radnici su primili ostatak (drugi deo) od bedne plate za april 2009. Kad sam ja sa 30,5 god staža primio ukupno 19 000 (devetnaest hiljada) dinara (uključujući i topli obrok) a imam prosečnu fabričku platu šta mislite koliko su primili radnici sa nižim koeficijentima? Nećete verovati ali mnogi imaju po 15 -16 hiljada dinara! Sramota!

Ima "bivših" radnika.
Sačuvana

pe-tar

  • Gost
Одг: TENDER ZA INDUSTRIJU KABLOVA!!!
« Odgovor #11 poslato: 23-07-2009, 22:16:36 »

                Imam neprijatan dojam da će uskoro biti još mnogo više bivših radnika!
Sačuvana

pe-tar

  • Gost
Одг: TENDER ZA INDUSTRIJU KABLOVA!!!
« Odgovor #12 poslato: 05-10-2009, 13:22:54 »

                                I dalje ne mogu da verujem da ova tema skoro nikoga ne interesuje!  :aq16:
A evo i najnovijih bisera g. mr. dir. dipl. mash. ing. itd. Ratka Vučurovića i ostatka bande: Elmos, deo komercijale (nabavka u bivšem hotelu „Srbija“) i Kablovski pribor u Dragocvetu već nedelju dana nemaju struju! Za ostale ne znam ali radnici Kablovskog pribora bez struje  nemaju ni vodu (koja, i kad je ima,  već godinama nije za piće) ni telefone pa su ih poslali na prinudno plaćeno odsustvo (60% od platice) „dok se ne steknu uslovi za ponovno radno angažovanje“!
Sačuvana

zixmix

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 221
  • Ja bi ovo radio tata....-I tata bi sine!
Одг: TENDER ZA INDUSTRIJU KABLOVA!!!
« Odgovor #13 poslato: 05-10-2009, 19:10:48 »

Ima još nekog koga interesuje, ali mislim da su i radnici krivi u velikoj meri za tako nešto što im se dešavaa ne samo pomenutu g.mrdip. itd. Ne kažem da je cvećka, mislim inače da je čovek težak bolesnik ali vi ste ga birali pa sada izdržite.
Sačuvana

government

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 4156
Одг: TENDER ZA INDUSTRIJU KABLOVA!!!
« Odgovor #14 poslato: 05-10-2009, 21:05:08 »

U većini vikendica i kuća po Jagodini je  ugradjena ukradena elektro instalacija iz fabrike kablova. To je trajalo decenijama, raznošeno je kako je ko stigao a čuvari podmićivani sa nešto rakije i sl. Sad ti isti kukaju kako je opustošena fabrika i zašto ne rade .Ovo sam čuo od bar 30 ljudi . Dal je istina neka kažu fabrikanti.
Mnogo me zabole za fabriku gde je nešto radila prva smena a ostale gledale gde da se zavuku da prespavaju. zaposlio se kurta i murta , tehnologiju prevazišlo vreme , niko nije ulagao u novo i propalo . Sad je kasno da se traže krivci.
Sačuvana

zixmix

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 221
  • Ja bi ovo radio tata....-I tata bi sine!
Одг: TENDER ZA INDUSTRIJU KABLOVA!!!
« Odgovor #15 poslato: 05-10-2009, 21:34:29 »

Mogu da kažem da si upravu ali delimično. Problem krađe nije toliko veliki da bi on bio glavni razlog zašto fabrika loše stoji. Odnos ljudi prema poslu je glavni krivac zašto fabrika loše radi. A taj odnos se ogledao u tome da 85% ljudi koji su radili u fabrici bili zemljoradnici kojima je fabrika služila za odmor a ne nešto od čega će da žive. Drugo na rukovodećim mestima su se birali ljudi koji su nesposobni ali politički podobni ili su uspeli da potplate šefa sa svinjom, rakijom ili zimnicom, ili su imali kupljene diplome na nekim nazovi fakultetima i takvi su sada na rukovodećim mestima. Treće u fabrici vlada socijalna a ne poslovna politika, kako? Tako što kada neko zajebe kabal u trećoj smeni od recimo 25000dojč.maraka ne bude niko kažnjen jer ti iz 3-će smene imaju porodice pa ne bi bilo u redu da se kazne jer zaboga šta će onda da prime! Četvrto 50% radnika je pripito već oko 9:30h, pa kako možeš od takvih ljudi da očekuješ da naprave dobar kabal. Peto kada je sezona poljoprivrednih radova onda nemožeš čoveka da navataš u pogonu da se završi posao. Uff umorio sam se više ima mnooogo razloga zašto je fabrika propala ali ipak glavni krivci su radnici koji godinama biraju nesposobno rukovodstvo, a ovo sve sam ispričao iz svog neposrednog iskustva. Da zaboravio sam i komercijalu da pomenem i ona je jedan od glavnih krivaca za ovako loše stanje fabrike ali o njoj ću sledeći put. Laku noć
Sačuvana

government

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 4156
Одг: TENDER ZA INDUSTRIJU KABLOVA!!!
« Odgovor #16 poslato: 05-10-2009, 21:39:00 »

Baš tako !
Sačuvana

pe-tar

  • Gost
Одг: TENDER ZA INDUSTRIJU KABLOVA!!!
« Odgovor #17 poslato: 06-10-2009, 19:53:35 »

                                           Mislim da je ovo što ste naveli g. zixmix samo zbir posledica katastrofalnog rukovođenja fabrikom i još gore države!
Sačuvana

jagodica bobica

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 184
Одг: TENDER ZA INDUSTRIJU KABLOVA!!!
« Odgovor #18 poslato: 11-10-2009, 09:45:16 »

Bas su domacinska kuca, dozvolili da im iseku struju. Zamislite da potencijalni kupac dodje u obilazak, a ono zatekne mrak. strasno, nemam reci
Sačuvana

pe-tar

  • Gost
Одг: TENDER ZA INDUSTRIJU KABLOVA!!!
« Odgovor #19 poslato: 20-10-2009, 19:25:20 »

                           Ne se sekiraj, draga Bobo; stigla struja za nepunih 10 dana (u KPI). A sutra, 21.oktobra 2009. stiže nam kontrola ISO! Verujem da je i to već unapred sređeno!
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.119 sekundi sa 26 upita.