Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Reiki  (Pročitano 30707 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Zockey

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 533
  • Ljubav Svetlost
Одг: Reiki
« Odgovor #20 poslato: 14-01-2010, 00:51:36 »

Ne znam da li ste znali ali crkva ima obrede za izlecenje koji se NE NAPLACUJU.
Izgovor da je poceo da se naplacuje na zapadu pa hajde i ovde nije nikakav izgovor.
Onaj koji leci za pare bolje neka to ne radi.

Razmisli ponovo o svojim rečima, ali polako, reč po reč...

Ko je ovde rekao da leči za pare a ko da Isceljuje za novac?

LEČENJE I ISCELJENJE NIJE ISTO!!!

"Leče" doktori kod kojih ideš da ti prepišu lek koji najčešće kupuješ a Isceljuju Iscelitelji - Božji ljudi - Bogovi sami, Jedinstveni sa Stvoriteljem koji su JEDNO SA SVIM ŠTO JE STVORENO - DEO CELINE SVEGA ŠTO POSTOJI!

A ČIM SI DEO NEČEGA ŠTO POSTOJI PA I TI POSTOJIŠ SA TIM I ŽIVIŠ U MATERIJALNOJ ILUZIJI A I TO JE DEO SVEGA ŠTO POSTOJI I ZAŠTO SADA NE BI PLATIO SVOJE ISCELJENJE AKO PLAĆAŠ HLEB DA JEDEŠ?

E zato nećemo raspravljati o naplaćivanjima jer ako dodje do toga onda se zapitaj zašto popovi ovoliko naplaćuju svoje usluge a to što tamo negde i na nekom mestu se ne naplaćuje to je posebna priča, misliš da oni ne naplate?

Sve se naplaćuje, SVE!!!

Gde živimo i kako?


UŽIVAJ BRATE U SADAŠNJEM TRENUTKU ŽIVOTA SVOGA, JEL IMAŠ SADA NEKI PROBLEM? - NEMAŠ SADA BAŠ KADA OVO ČITAŠ JER OVO JE SADAŠNJI TRENUTAK!!!



A SVE JE U SADAŠNJEM TRENUTKU, PROŠLOST NE POSTOJI I SVE ŠTO NAM SE DEŠAVA JE U SADAŠNJEM TRENUTKU ZATO SE POTRUDI DA UVEK ŽIVIŠ SADAŠNJI TRENUTAK I UŽIVAŠ U BILO KOJOJ ŽIVOTNOJ SITUACIJI I SUOČIŠ SE SA NJOME JER JE ONA PROŠLOST, NE POSTOJI VIŠE, A TO ŠTO NAŠ UM ZADRŽAVA SLIKE IZ PROŠLOSTI I NAMA VLADAJU EMOCIJE TO JE ODRAZ VLADAVINE EGA A AKO POSLUŠAŠ SVOJE SRCE U MIRU I TIŠINI ČUĆEŠ BOGA KAKO TI KAŽE:

JA SAM ONO ŠTO HOĆU DA BUDEM, JA IMAM SVE ŠTO ŽELIM DA BUDEM, JA STVARAM SVE ŠTO ŽELIM SADA I OVDE I TAKO ĆE ZAUVEK BITI...
Sačuvana
Mi nismo stvorili ovaj svet, mi smo samo deo njega, sve što mu činimo, činimo to i sami sebi!

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Reiki
« Odgovor #21 poslato: 14-01-2010, 01:07:22 »

Lecenje je jedno a izlecenje drugo!
Platiti moramo uvek,ama bas uvek sve,i budimo srecni dok smo toga svesni,tj dok ne placamo zivotom!
Neznam za druge,znam samo za sebe: da bi covek u danasnje vreme borbe za materijalnim opstankom naucio da zivi i uziva u svakom trenu,obicno se mora desiti nesto u njegovom zivotu,nazalost nesto neprijatno, sto ce ga povesti ka tom putu: da ceni i postuje zivot,da sagleda njegovu kratkotrajnost i uziva ne samo sreci vec i u tugi!
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Zockey

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 533
  • Ljubav Svetlost
Одг: Reiki
« Odgovor #22 poslato: 14-01-2010, 01:13:32 »

Pročitajte ovu knjigu, ostavite sve ostale da vas ne vrte u krug bez izlaska i uživajte u životu:

http://www.leo.rs/leocommerce/RAZGOVORI%20S%20BOGOM%20KNJIGA%20I.aspx
Sačuvana
Mi nismo stvorili ovaj svet, mi smo samo deo njega, sve što mu činimo, činimo to i sami sebi!

HSHC

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 9
Одг: Reiki
« Odgovor #23 poslato: 15-01-2010, 19:52:05 »

Zockey
JA SAM ONO ŠTO HOĆU DA BUDEM, JA IMAM SVE ŠTO ŽELIM DA BUDEM, JA STVARAM SVE ŠTO ŽELIM SADA I OVDE I TAKO ĆE ZAUVEK BITI...
Kao prvo probaj da izbacis tu rec JA zbog sebe a ne zbog mene, meni ne smeta ali ce tebi jednog dana mozda zasmetati.

Po Božjoj ili Tvojoj, Mojoj, Njegovoj, Njenoj volji... isto je!
Bozija i tvoja volja ne mogu biti iste. Da su iste ti bi bio Bog. Mi tezimo da nam misli budu kao bozije, ali to je cilj koji niko jos na zemlji nije postigao.

Bog nam je dao Izbor i ono što izaberemo to je ispravno ma svidjalo se to nama ili nekome, to nam je zadatak i TAKO JE KAKO JE!!!
Ono sto izaberemo je velikim postom neispravno, jer put je jedan i uzak ka spasenju, a ka zlu je visestran i sirok.

Zar želimo živeti u STRAHU celog života?
Da, u strahopostovanju do kraja zivota.

ZAR NIJE DOVOLJNO ISKRENO SE JEDNOM POMOLITI, ČEMU VIŠE OD TOGA?
Nije.

ZAR MISLIMO DA NAS BOG NIJE ČUO PA TREBA DA MU PONAVLJAMO MILION PUTA?
Bogu ne treba spasenje nego treba nama, a ti kada se molis ne molis se za boga nego za sebe. Treba se moliti sto je vise moguce.

Sve se naplaćuje, SVE!!!
Ko god leci u ime Hristovo, ili ako vise volis da ti preciziram, ko god IZLECUJE u ime Hristovo ne trazi platu zemaljsku.
A ko ne leci u ime Hristovo zna se u cije ime leci.
Sačuvana

Zockey

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 533
  • Ljubav Svetlost
Одг: Reiki
« Odgovor #24 poslato: 15-01-2010, 20:10:32 »

Dobro.
Svako ima svoje ubedjenje i to treba poštovati što ne znači da se i mora usvojiti!

Ja ću samo citirati reči Božanstva koje je u sebi je do kraja iskorenilo mržnju, pohlepu i neznanje, oslobodivši se tako patnje.
„Onaj koji vidi stvari oko sebe onakvima kakve zaista jesu“ i koji je dostigao stanje bestrašća koje se naziva nirvana.
On je spoznao istinu (dhammu) i ponovo otkrio put oslobođenja, koji je davno pre njega bio potpuno zaboravljen.

"Ne veruj ništa,
bez obzira gde si to pročitao
ili ko ti je to rekao
pa čak ni ako sam ja to lično rekao,
ukoliko se ne slaže sa tvojim vlastitim rezonovanjem
i tvojim zdravim razumom."
Sačuvana
Mi nismo stvorili ovaj svet, mi smo samo deo njega, sve što mu činimo, činimo to i sami sebi!

Dak

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3110
  • Svetski putnik
Одг: Reiki
« Odgovor #25 poslato: 15-01-2010, 20:37:38 »


Da, u strahopostovanju do kraja zivota.


Eto, dodjem jednom na forum i zateknem ovako nesto!
Alo talibanu, nas Bog nije Bog straha, nego ljubavi! Malo si pobrkao Kacelkoatla i hriscanstvo.
Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".

Zockey

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 533
  • Ljubav Svetlost
Одг: Reiki
« Odgovor #26 poslato: 15-01-2010, 21:06:51 »

SAMOPREPOZNAVANJE


"Možda nekima deluje nelogično da Bog može da bude istovremeno i pun ljubavi i gnevan. Međutim, dosta toga što se Božijeg karaktera tiče je van našeg shvatanja. Božiji gnev i njegova ljubav su u skladu, mada mi to trenutno ne možemo da shvatimo."

"Možemo pokušavati da činimo dobra dela u životu ili zaradimo njegovo odobrenje dobrim životom ili moralnom filozofijom. Ali naše dobre namere nedovoljne su da pokriju naš greh."

" Viši je stepen osvešćenosti uma:

-          u prenosnom smislu, više um govori jezikom Beskonačne Svesti odnosno jezikom Božanskog Znanja, Božanske Ljubavi i Božanske Moći;

-          čovek više Spoznaje (u sebi, u Sebi i u drugima): Božansko Znanje, Božansku Ljubav, Božansku Moć i Boga;

-          čovek u većoj meri ispoljava Božansko Znanje, Božansku Ljubav i Božansku Moć na nivou vremena i prostora, odnosno putem svog delanja, osećanja i razmišljanja;

-          čovek je bliži Spoznaji (sopstvenog) Stvarnog Identiteta i (sopstvenog) Istinskog Identiteta;

-          lakše se odvija sazrevanje čovekove svesti."


"Samoprepoznavanje Boga i (je) Samoprepoznavanje čoveka
Samoprepoznavanje Boga događa se samo u ljudskom umu i pripada isključivo umu, kao što mu isključivo pripadaju i vreme i prostor putem kojih se odvija ovo Samoprepoznavanje. Bog koji se Samoprepoznaje kroz čoveka znači takođe i: čovek Prepoznaje Sebe kroz sebe. Samoprepoznavanje Boga i Samoprepoznavanje čoveka jesu isti proces koji se odvija Večno Sada. Čovek je nerazdvojiv od Boga i Bog je nerazdvojiv od čoveka. Koncepti čovek (Bog plus individualnost) i Bog (Nepromenljivi Izvor plus Kreacija) su sinonimi. Čovek i Bog su ista «stvar», isti «(ne) fenomen». Osvešćivanjem uma individua se približava Spoznaji (svog) Stvarnog Identiteta odnosno Istinskog Identiteta i Večnog Sada.

Kada postoji punoća vremena? Kada nema više vremena. Punoća vremena postoji za onoga ko je, u vremenu, postavio svoje srce u večnost i za koga su mrtve sve vremenske stvari. (Meister Eckhart) "

"Čitavo čovečanstvo ima koristi od SamoSpoznaje Jednog

 

Pošto Sve Jeste Jedno, kada jedan čovek Spozna Boga, tada svi ljudi Spoznaju Boga zajedno sa njim. Korak svakog čoveka “prema” Bogu, jeste korak čitavog čovečanstva “prema” Bogu. Spoznaja Boga jednog čoveka, jeste Spoznaja Boga svih ljudi. Ali zbog toga što njihov um nije osvešćen, ljudi To ne uspevaju da Realizuju.

Pozitivan efekat na čovečanstvo čoveka koji se Ostvario (čovek čija je svest Sazrela), vidi se i po tome koliko su bitno Ostvareni uticali na istoriju čovečanstva. Podsetimo se samo nekih od preko šesnaest hiljada Ostvarenih: Aristotel, Buda, Konfučije, Gandi, Isus, Lao Cu, Leonardo, Kant, Madam Kiri, Majka Teresa, Marija iz Nazarena, Mikelanđelo, Mocart, Njuton, Rumi, Šekspir, Šankara, Tesla…

 Kakav bi svet bio da se Ostvareni nisu Ostvarili?!

 

Realizacija Sopstva najveća je pomoć koja se može pružiti čovečanstvu.

(Ramana Mahariši)

  Bitnost Ostvarenih za čovečanstvo, a posebno za njih same, potpuno je razumljiva obzirom da je sazrevanje svesti osnovni proces čoveka i da je Ostvarenje osnovni cilj svakog ljudskog života, a ono je i Krajnje Usavršenje individualne inkarnacije, odnosno procesa individualnog Samoprepoznavanja u okviru kolektivnog.

  Seme kruške razvija se da bi postalo drvo kruške, seme oraha razvija se da bi postalo orahovo drvo, isto tako i seme Boga razvija se da bi postalo Bog (Meister Eckhart)."

"Spoznaja Spoznaje: Spoznaja koja Spoznaje Sebe
 Smatram da je korisno istaći da Spoznaja Beskonačne Svesti ne znači „direktno“ Spoznati Beskonačnu Svest, već znači Spoznati Spoznaju Beskonačne Svesti. Isti princip važi za svaku vrstu Spoznaje i percepcije, zbog toga što je Spoznaja poseban oblik percepcije. 

 Na primer, jednostavnije: Kada se uzme šolja čaja, ta šolja se ne percepira „direktno“ po sebi, već se percepira percepiranje onoga što definišemo šolja čaja. Ta šolja je umni sklop u smislu da je ono što se percepira kao šolja čaja rezultat posebnog dekodiranja, svojstvenog jedino ljudskom umu, određenih procesa Svesti odnosno vibracija koje ti procesi stvaraju.

 Spoznaja nije nikada «direktna» Spoznaja objekta koji se je Spoznao. Spoznaja je imati Spoznaju o Spoznaji objekta: specifična Spoznaja koja Zna samu sebe."

"Spoznati promenljivo i Spoznati Nepromenljivo
Ono što važi za Spoznaju Beskonačne Svesti, to u suštini važi i za Spoznaju Boga. Kao u slučaju Spoznaje Beskonačne Svesti, takođe ni Spoznaja Boga ne znači Spoznati Boga „direktno“, već znači Spoznati Spoznaju Boga.

Bitna razlika između Spoznaje Beskonačne Svesti i Spoznaje Boga je sledeća: Spoznaja Beskonačne Svesti predstavlja Spoznaju jednog procesa, odnosno Spoznaju jednog promenljivog elementa, u našem slučaju Beskonačne Svesti, a Spoznaja Boga predstavlja Spoznaju Nepromenljivog („ne-proces“)."


Ko razume - shvatiće!

Više od decenije duhovnog rada kao i mukotrpnog rada na sebi me je dovelo do malog delića ovoga, nisam znao da u početku rušim mostove za sobom a sada se oni polako počinju sami rušiti!


Sačuvana
Mi nismo stvorili ovaj svet, mi smo samo deo njega, sve što mu činimo, činimo to i sami sebi!

HSHC

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 9
Одг: Reiki
« Odgovor #27 poslato: 16-01-2010, 00:30:09 »

Eto, dodjem jednom na forum i zateknem ovako nesto!
Alo talibanu, nas Bog nije Bog straha, nego ljubavi! Malo si pobrkao Kacelkoatla i hriscanstvo.
Ti se malo raspitaj o strahopostovanju pa vise neces sigurno ovakve komentare davati.
Sačuvana

Zockey

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 533
  • Ljubav Svetlost
Одг: Reiki
« Odgovor #28 poslato: 16-01-2010, 07:54:22 »

Slažem se prijatelju, sa svima se slažem...
Ja sam imao takvo čišćenje na kolenima pred Bogom da to ne bi poželeo nikome, odnosno poželeo bih!!!
To je strašno, suze, gušenje, slike, osećaj da umireš, trajalo je oko pola sata ja mislio ceo dan!
Mislio sam da sam očišćen ali to je samo očistilo mali deo loše karme koje sam povukao iz prošlih života.
Sačuvana
Mi nismo stvorili ovaj svet, mi smo samo deo njega, sve što mu činimo, činimo to i sami sebi!

HSHC

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 9
Одг: Reiki
« Odgovor #29 poslato: 18-01-2010, 01:00:44 »

Kad smo vec kod proslih zivota, da li verujes da si pre bio covek ili zivotinja kao budisti? (licno jedno vreme sam imao neko svoje misljenje reinkarnacije)
Nema veze sa temom, cito da cujem.
Licno zelim da pomognem svima koji su van puta, ali to se odnosi samo na greske koje uvidjam pa onda nagovestavam, a to naravno zelim i meni da neko skrene paznju na moje greske.
Tako da nemam nista protiv sto je neko Musliman ili Budista sve dok je to pravi Buzdizam ili Islam a ne sekta koja se odvojila od originalnog ucenja. I takodje mislim da su ove religije dobre ko ih u potpunosti postuje.
Naravno uvek bi preporucio Hriscanstvo iz vise razloga, ali nemam nista ni protiv ove dve.
Pozdrav
Sačuvana

Zockey

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 533
  • Ljubav Svetlost
Одг: Reiki
« Odgovor #30 poslato: 18-01-2010, 05:39:21 »

Kada sam radio Regresiju - vraćanje u prošle živote većinom sam bio čovek, dobar i loš a i video sam sam da sam bio i zmaj.
Meni se u Budizmu najviše svidjaju izvorne Budine reči koje sam pomenuo gore a inače sam pravoslavni Hrišćanin.
Slažem se sa tobom!
Sačuvana
Mi nismo stvorili ovaj svet, mi smo samo deo njega, sve što mu činimo, činimo to i sami sebi!

HSHC

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 9
Одг: Reiki
« Odgovor #31 poslato: 18-01-2010, 21:29:17 »

Ako si pravoslavan Hriscanin treba da verujes u 1 zivot bez reinkarnacije.
Ne znam na kakvog si zmaja mislio ali ako je to onaj mitski cudno mi je da neko u tvojim godinama poveruje da je bio zmaj.
Takodje bi trebalo da znas da nas je Bog stvorio po svom oblicju i da mi ne mozemo biti zivotinje jer one nemaju razum kao mi, po pravoslavlju naravno.
Pozdrav
Sačuvana

Zockey

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 533
  • Ljubav Svetlost
Одг: Reiki
« Odgovor #32 poslato: 20-01-2010, 07:31:55 »

Nastavimo o Reikiju...
A o duhovnosti u njihovim temama...
Sačuvana
Mi nismo stvorili ovaj svet, mi smo samo deo njega, sve što mu činimo, činimo to i sami sebi!

Zockey

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 533
  • Ljubav Svetlost
Одг: Reiki
« Odgovor #33 poslato: 20-01-2010, 07:36:42 »

Svetlost je u nama





.
Sačuvana
Mi nismo stvorili ovaj svet, mi smo samo deo njega, sve što mu činimo, činimo to i sami sebi!
 

Stranica je napravljena za 0.116 sekundi sa 24 upita.