Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Grand, turbo-folk i novokomponovana muzika su EXTRA !  (Pročitano 98287 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Grand, turbo-folk i novokomponovana muzika su EXTRA !
« poslato: 31-05-2009, 23:37:21 »

Mislim da kada su se pojavili ta novokomponovana muzika i turbo-folk da je to bio pravi PREPOROD naše narodne muzike, u pozitivnom smislu, naravno. Ja, naime nikada nisam voleo staru narodnu muziku, tzv. šumadijsku dvojku i samo neke takve pesme volim da čujem. Pretpostavljam da toliko volim taj turbo-folk zato što sam oduvek voleo BRZU muziku i retko koju baladu volim. Znači, obožavam ali obožavam muziku koja nam dolazi iz Grand produkcije i mislim da je Grand muzika zakon. E sad, ne znam, možda su mi isprali mozak ali stvarno mnogo volim tu muziku.  :aq01:

A jel znate šta me najviše nervira ? Najviše me nerviraju foliranti koji javno pljuju po toj muzici a uveče u kafani ili diskoteci tada se pusti takva neka pesma, prvi skoče, zaigraju i znaju sve stihove napamet. Pa kako možete da znate sve stihove i hitove napamet a kao ne slušate tu muziku ? A takvih foliranata ima koliko hoćete ! I zato mi se mnogo sviđa ona pesma koju izvodi Medeni mesec (ili možda Medenjaci, nisam siguran) u koj se kaže: "A najviše volim one koji ne vole narodnjake ni da čuju a znaju ih sve".  :aq01: A to je živa istina. Ja bre pričam svima javno da volim, ma obožavam i Grand produkciju i novokomponovanu muziku i turbo-folk i televiziju Pink i uopšte se ne stidim toga, naprotiv, ponosim se time. To je jednostavno moj muzički ukus i kraj. Ali zato poštujem tuđe ukuse i kada neko tu muziku ne voli nego me nerviraju ovi foliranti. Sad kad biste izveli neku anketu na ulici i pitali ljude da li vole i slušaju tu vrstu muzike, svi bi rekli: JAAAAA, PA TAMAN POSLA ? PA TO JE TRASH, SRAN*E I SMEĆE OD MUZIKE. A ovamo svi živi slušaju tu muziku, pogotovo omladina ! Pa da ih niko ne sluša, njima se CD diskovi ne bi prodavali uopšte, niko im ne bi išao na koncerte i ne bi se uopšte ni pojavljivali na televiziji da nisu toliko popularni. Mnogi pevači iz Granda pune diskoteke i klubove samo tako. E sad, neću da pričam o kvalitetu te muzike, o ukusima ne vredi raspravljati ali da je ta vrsta muzike popularna u Srbiji-jeste !

Znači volim da slušam Seku, Stoju, Janu, Indy, Mileta KItića (stavite lavor ispred sebe  :aq21:) Slavicu Ćukteraš, Katarinu Živković, Radu Manojlović i još neke Zvezde Granda, Sašu Matić, Indiru Radić, Cecu, Draganu Mirković i još mnogo njih. Pre par godina sam bio lud za pesmom Ekspresno koju pevaju Bojan Bjelić i Indy pa sam onda mnogo zavoleo pesmu Jugić a pre toga sam obožavao Bato, bre. Pa one Cecine pesme iz 2006. godine su mi se mnogo svidele pogotovo Koža pamti, kad se samo setim koliko sam bio LUD za tom pesmom, znači havarija.  :aq24:

E jedino što mi se ne sviđa to je ovo takmičenje za Zvezde Granda, pa tu su ga stvarno preterali, to su toliko odužili da je to katastrofa. A kad malo bolje razmislim ja ta takmičenja za Zvezde Granda nikad nisam ni voleo niti sam posebno pratio niti glasao. Jedino što su mi lude one audicije za Zvezde Granda, kad puste one pacijente kidam se od smeha.  :xq005:

Tako da većinu pesama iz Granda volim, e sad ima i onih koje su stvarno treš i koje mi se uopšte ne sviđaju. I ne mora da znači da ako je neka pesma iz Granda veliki hit da će se i meni svideti. Koliko ima velikih Grand hitova koji mi se ne sviđaju uopšte. I to su uglavnom sporije pesme. Grand šou retko gledam, pre sam ga gledao češće, a za mene su pojedini nastupi u Grandu prava uživancija i vizuelno, ako peva dobra riba, i akustično ako mi se pesma svidi tako da je to extra !  :xq011: Dobro, slušam ja još neke muzičke pravce ali najviše volim narodnu muziku i Grand. A ona narodna veselja, pogotovo za Novu godinu, prosto obožavam. Ja mislim da kad bi živeo ili studirao nešto u Beogradu, da ne bih izbijao iz Grand studija i televizije Pink. Visio bih na snimanjima Grand emisija non-stop.  :xq005:

I da kažem još nešto. Da su ovi iz Granda lopovi-jesu. I za ove licitacije i za Zvezde Granda, ma tu uzimaju pare samo tako. To je ono što me nervira kod njih, stvarno bre otimaju pa razvaljuju. Doduše ne kradu bukvalno, ljudi im sami šalju poruke ali ja nikad nisam slao poruke za licitacije ili za Zvezde Granda niti me to zanima.

Ajde sad paljba po meni !  :aq01:
Sačuvana

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Grand, turbo-folk i novokomponovana muzika su EXTRA !
« Odgovor #1 poslato: 31-05-2009, 23:49:02 »

Ma , znamo mi da se ti samo šališ , nijedna normalna osoba To ne može da voli... :xq011:
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Одг: Grand, turbo-folk i novokomponovana muzika su EXTRA !
« Odgovor #2 poslato: 31-05-2009, 23:59:28 »

Uuuuuuu, Black, to ti je mnogo loša generalizacija. Ne možeš da kažeš da je neko nenormalan samo zato što sluša ovu ili onu muziku. Eto, ima ljudi koji mi ne veruju, ali ovo sve što sam napisao je živa istina i to jeste moj muzički ukus. Ima na kraju u odbrani Grand muzike da se pretvorim u Miru Škorić koju inače ne mogu da smislim. Hehehe.
Sačuvana

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Одг: Grand, turbo-folk i novokomponovana muzika su EXTRA !
« Odgovor #3 poslato: 01-06-2009, 00:02:48 »

samo sam cekala kad ces da stavis ovu temu

a necu da te pljujem.......

Ma znao sam ja da si ti dobro čeljade. Pričali mi ljudi da si opasna a ja im nisam verovao. Neću ni ja tebe da pljujem, udaj se za mene !  :xq005:
Sačuvana

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Grand, turbo-folk i novokomponovana muzika su EXTRA !
« Odgovor #4 poslato: 01-06-2009, 00:12:57 »

Mada i dalje mislim da samo paćenici užasnog i izopačenog muzičkog ukusa mogu one bljute da slušaju i gledaju upućujem ti reči utehe ali  bez saosećanja...Izdrži , druže , proći će te to , garant...a ko ti je od njih idol? Mislim, uzor u životu ? Mada , po avatarima vidim.... :xq005: :xq005: :xq005:
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Одг: Grand, turbo-folk i novokomponovana muzika su EXTRA !
« Odgovor #5 poslato: 01-06-2009, 00:33:34 »

Da da, xexe.
Sačuvana

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Grand, turbo-folk i novokomponovana muzika su EXTRA !
« Odgovor #6 poslato: 01-06-2009, 00:35:54 »

Po tom pitanju se slažemo apsolutno.... :xq005: :xq005: :xq005: :xq005:
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Одг: Grand, turbo-folk i novokomponovana muzika su EXTRA !
« Odgovor #7 poslato: 01-06-2009, 00:48:16 »

ApsolJutno.  :aq01:
Sačuvana

sonja

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1263
Одг: Grand, turbo-folk i novokomponovana muzika su EXTRA !
« Odgovor #8 poslato: 01-06-2009, 10:02:56 »

ne volim  tu novu muziku ,ako je to uopste muzika,cini mi se da se tu radi vise o izgledu  no o glasovnim mogucnostima.
Licno sam  protiv,ali kad smam u drustvu ljudi koji to slusaju ,sta cu slusam i ja i vristim od smeha(doduse pristojno) kad cujem nacin pevanja,reci iz pesme...nije mi nista jasno ,nije mi jasno  kako  ljudi to mogu da slusaju i padaju  u nesvest od lepote...ne razumem...
mozda sam staromodna,ali ja volim sve od bluza,dzeza,klasike,panka,rokenrola,etno muzike horsku muziku ,pevanija,pa cak  vise volim da cujem  i gusle  i tamburicu i frulu od ovog vestackog zvuka...bonke bonke bonke
Sačuvana

Wlaja

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 235
Одг: Grand, turbo-folk i novokomponovana muzika su EXTRA !
« Odgovor #9 poslato: 01-06-2009, 10:31:42 »

Nasha narodna muzika pre shtunt-a 90-th je bilo ok... Narodni motivi, narodni instrumenti. I onda se pojavila Jami sa Kres Sibicom, Viki sa Malborom, Dzej sa Sexy ritmom i nachisto upropastili samu melodiku narodnih pesama. Oni su tim pesmama stekli veliku popularnost i velike pare zbog neobichnog zvuka koji je tad bio zanimljiv.
Sam dalji razvoj "narodne" muzike nije bila zelja za kvalitetom, vec zelja za parama... Svi su mislili kad mogu i oni mozemo i mi ... I naravno bili su u pravu ... Mi tada kao zemlja u izolaciji nismo mogli da biramo shta ce da slushamo, jer nije bilo prilike da u nashoj zemlji chujemo nishta drugachije... Te bedne dane smo provodili uz "ne moze nam niko nishta" i to nam je kolko tolko nabijalo andrenalin da ostanemo da zivimo.
Potom sledi period agresije, gde su se provlachile glupe teze kao shto su sex, droga, alkohol i Indira. Indira je svojstvena zena koju nije ama bash nishta sramota, pravila je pesme koje su vukle na sve i svashta i sa zeljom da ih samo proda... Pochelo je sa provokativnim ponashanjem, a narod je zeleo da vidi "meso" te je dolazio na njene koncerte. Ona i dan danas zivi od tih para, pokusava da se vrati, na svaka 2 meseca izdaje po album ali dzabe kad je taj fazon zavrshen.
I dolazimo do danashnjeg granda koji ruku na srce mnogo bolji od veselih 90-tih, muzika se promenila, dodata je gitara uz klavijaturu. Da razjasnimo, govorim o muzici a ne o rechima u pesmama !!!
Nazalost i dalje postoji glupih textova, ali ja mislim da oni nece josh dugo potrajati. Narod opet trazi neshto drugachije, i onaj prvi koji odradi neki fazon bit ce pun para !!!!
Sačuvana
Mislim da znam, a u stwari ne znam nishta !!

lara_kroft

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 596
Одг: Grand, turbo-folk i novokomponovana muzika su EXTRA !
« Odgovor #10 poslato: 01-06-2009, 11:14:50 »



   
Sačuvana
Pre nego što uradite nešto, morate da budete neko...

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Grand, turbo-folk i novokomponovana muzika su EXTRA !
« Odgovor #11 poslato: 01-06-2009, 11:23:26 »

Nasha narodna muzika pre shtunt-a 90-th je bilo ok... Narodni motivi, narodni instrumenti. I onda se pojavila Jami sa Kres Sibicom, Viki sa Malborom, Dzej sa Sexy ritmom i nachisto upropastili samu melodiku narodnih pesama. Oni su tim pesmama stekli veliku popularnost i velike pare zbog neobichnog zvuka koji je tad bio zanimljiv.
Sam dalji razvoj "narodne" muzike nije bila zelja za kvalitetom, vec zelja za parama... Svi su mislili kad mogu i oni mozemo i mi ... I naravno bili su u pravu ... Mi tada kao zemlja u izolaciji nismo mogli da biramo shta ce da slushamo, jer nije bilo prilike da u nashoj zemlji chujemo nishta drugachije... Te bedne dane smo provodili uz "ne moze nam niko nishta" i to nam je kolko tolko nabijalo andrenalin da ostanemo da zivimo.
Potom sledi period agresije, gde su se provlachile glupe teze kao shto su sex, droga, alkohol i Indira. Indira je svojstvena zena koju nije ama bash nishta sramota, pravila je pesme koje su vukle na sve i svashta i sa zeljom da ih samo proda... Pochelo je sa provokativnim ponashanjem, a narod je zeleo da vidi "meso" te je dolazio na njene koncerte. Ona i dan danas zivi od tih para, pokusava da se vrati, na svaka 2 meseca izdaje po album ali dzabe kad je taj fazon zavrshen.
I dolazimo do danashnjeg granda koji ruku na srce mnogo bolji od veselih 90-tih, muzika se promenila, dodata je gitara uz klavijaturu. Da razjasnimo, govorim o muzici a ne o rechima u pesmama !!!
Nazalost i dalje postoji glupih textova, ali ja mislim da oni nece josh dugo potrajati. Narod opet trazi neshto drugachije, i onaj prvi koji odradi neki fazon bit ce pun para !!!!

AVAJ , nemoj da ovo vidi Maser....hhahaahahahahaahahaha zaboravio si samo da pomeneš onog lika( ne znam kako se beše zvaše) i prvu pesmu turbo-folka ,, 200 na sat...,,
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Grand, turbo-folk i novokomponovana muzika su EXTRA !
« Odgovor #12 poslato: 01-06-2009, 11:46:05 »

AVAJ , nemoj da ovo vidi Maser....hhahaahahahahaahahaha zaboravio si samo da pomeneš onog lika( ne znam kako se beše zvaše) i prvu pesmu turbo-folka ,, 200 na sat...,,

Kako? Pa Ivan Gavrilović, dečko Marije Milošević u to vreme. E on je bio i ostao dilea :aq24:
« Poslednja izmena: 01-06-2009, 11:46:19 od strane SunđerBoba »
Sačuvana

krimortus

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1262
Одг: Grand, turbo-folk i novokomponovana muzika su EXTRA !
« Odgovor #13 poslato: 01-06-2009, 14:52:33 »

nama je to nametnuto tj osudjeni smo na to godinama unazad....ko ima sirok um procaprkace po netu i naci ce sta mu je zanimljvo od moraaaaa zanimljive muzike :) a nece kao hipnotisani retard slusati ono sto mu se servira...izadji iz okvira aman...
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Grand, turbo-folk i novokomponovana muzika su EXTRA !
« Odgovor #14 poslato: 02-06-2009, 17:25:19 »

Jelenu Karleušu je teško iznenaditi, pogotovo kada je reč o poklonima, jer teško da joj nešto u životu nedostaje.

Ali, njen suprug, Duško Tošić joj je za godišnjicu braka poklonio jedinstveni primerak četvorotočkaša - BMW - Z4 roudster u beloj boji. Reč je o dvosedu, kojeg je teško naći na evropskom tržištu.

"Ostala sam bez teksta kada sam videla šta mi je Duško poklonio za godišnjicu braka. Vrištala sam i skakala od sreće. Pitala sam se kojim poklonom da mu uzvratim, možda da mu kupim avion! Šalu na stranu, najlepši poklon od mene će dobiti u septembru kada ću na svet doneti jednog malog Tošića", izjavila je Karleuša.


Briga njih, kamioni - avioni!  :xq010:
Sačuvana

krimortus

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1262
Одг: Grand, turbo-folk i novokomponovana muzika su EXTRA !
« Odgovor #15 poslato: 02-06-2009, 18:01:48 »

Jelenu Karleušu je teško iznenaditi, pogotovo kada je reč o poklonima, jer teško da joj nešto u životu nedostaje.

Ali, njen suprug, Duško Tošić joj je za godišnjicu braka poklonio jedinstveni primerak četvorotočkaša - BMW - Z4 roudster u beloj boji. Reč je o dvosedu, kojeg je teško naći na evropskom tržištu.

"Ostala sam bez teksta kada sam videla šta mi je Duško poklonio za godišnjicu braka. Vrištala sam i skakala od sreće. Pitala sam se kojim poklonom da mu uzvratim, možda da mu kupim avion! Šalu na stranu, najlepši poklon od mene će dobiti u septembru kada ću na svet doneti jednog malog Tošića", izjavila je Karleuša.




koga briga?!
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Grand, turbo-folk i novokomponovana muzika su EXTRA !
« Odgovor #16 poslato: 02-06-2009, 18:06:12 »

koga briga?!

Pa Karleušicu i Duleta?
Ne sekiraju se oni ni za šund, ni za to đubre što deca slušaju, ne sekiraju se sve dok je jedinstvenih automobila zbog kojih će Jecka da skače i vrišti  :xq010:
« Poslednja izmena: 02-06-2009, 18:06:46 od strane SunđerBoba »
Sačuvana

krimortus

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1262
Одг: Grand, turbo-folk i novokomponovana muzika su EXTRA !
« Odgovor #17 poslato: 03-06-2009, 14:54:11 »

ma jok nego koga briga sta je njoj ko poklonio...ne razumem zasto se o tome pise uopste...I mean who cares...
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Grand, turbo-folk i novokomponovana muzika su EXTRA !
« Odgovor #18 poslato: 03-06-2009, 16:29:20 »

ma jok nego koga briga sta je njoj ko poklonio...ne razumem zasto se o tome pise uopste...I mean who cares...

Slažem se. Samo sam htela da "oslikam" tu subkulturu. Da napravim ilustraciju na temu. Što se mene tiče...who cares, ali nažalost ima i onih kojima je bitno. Samo sam to htela...da se malo narugam, možda nisam to baš najspretnije uradila  :xq066:
Sačuvana

sonja

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1263
Одг: Grand, turbo-folk i novokomponovana muzika su EXTRA !
« Odgovor #19 poslato: 03-06-2009, 16:37:40 »

Ja znam ljude  koje to interesuje...primer ,jedna moja rodjaka,kada se udavala lepa brena  imala je tortu od ,sad ne znam vise tacno ,120 jaja ili 1020...u svakom slucaju je  kolicina jaja bila  mnoogo velika...i kaze ta rodjaka meni :znas kad budes zenila sina ima da ti naprarvim tortu (e sad da 'l je bilo od sto  ili iljadu ne znam vise) jajeta i ima da bude bolja od brenine....pa nije moj  rodjak( moj  sin ,na to je mislila)  nista...ima da se cudi svet,a i sta je ona bolja od nas....Meni je to jos uvek neverovatna prica
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.08 sekundi sa 25 upita.