Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Kakav je po vama zivot u Jagodini  (Pročitano 55424 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

ONA

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1039
Kakav je po vama zivot u Jagodini
« poslato: 13-08-2007, 13:30:13 »

Ovo se odnosi na svakodnevni zivot,sta biste da menjate,a sta ne,ajmo malo o tome,zanimaju me vasa misljenja
Sačuvana

ONA

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1039
Одг: Kakav je po vama zivot u Jagodini
« Odgovor #1 poslato: 13-08-2007, 13:32:51 »

Koji deo grada volite i zasto,koji ne i opet zasto, da li vam je tesno u rodjenom gradu
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Kakav je po vama zivot u Jagodini
« Odgovor #2 poslato: 13-08-2007, 14:42:05 »

Nije mi tesno

ja volim svoj grad
----------------------------
Najviše naravno volim deo grada u kome živim

to je deo kod elektrodistribucije

ili takozvani  LEVAČ
----------------------------------------------------------------
Pa život je dosta lep, bar meni, a znam da mnogima nije

jeste da radim dosta, ali volim to što radim i ujutru se dižem srećan i jedva čekam da nastavim da radim

-*

imam dosta prijatelja, koji naravno upotpunjuju moj život u Jagodini

-------------------------------------------------------------------------------------------
Porodica je na okupu, imam dosta braće i sestara

možda bi promenio način života u smislu, da malo više trčim, plivam, bavim se nekim sportom, naravno rekreativno

pošto me ovo sedenje pored kompjutera ubija
------------  znači promenio bi tempo života i malo usporio

to je otprilike to

inamil

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 22
Одг: Kakav je po vama zivot u Jagodini
« Odgovor #3 poslato: 13-08-2007, 21:06:24 »

volim jagodinu i ako je mala.najlepse je na sveru i deo kod bioskopa...volim status i sve sto je tu!
Sačuvana

ONA

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1039
Одг: Kakav je po vama zivot u Jagodini
« Odgovor #4 poslato: 14-08-2007, 10:39:58 »

Nije mala nije mala....sticem utisak da je save veca,a tesnja, konkretno mislim na nagli "porast" onih "sacuvaj me boze pojedinih" zgrada..Zivot mi je u Ja.lep, zato sto mi je u istom svi i sve sto volim,bas
Sačuvana

KIMI

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 52
Одг: Kakav je po vama zivot u Jagodini
« Odgovor #5 poslato: 14-08-2007, 19:25:07 »

I opet ce i opet ce robovati nece.Seljaci na njive i u stale a ne u zoo, radnici u fabrike a ne da tezgare a lopovi i dileri u zatvor a ne da ih proglasavamo za uspesne privrednike i menadzere.
Sačuvana

opajdara

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 564
Одг: Kakav je po vama zivot u Jagodini
« Odgovor #6 poslato: 14-08-2007, 22:23:36 »

E, taj film neces skoro da gledas  :aq21:
Sačuvana

opajdara

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 564
Одг: Kakav je po vama zivot u Jagodini
« Odgovor #7 poslato: 15-08-2007, 15:00:31 »

Zivot u Jagodini je monoton. Kulturni zivot je ocaj zivi za sve koji nisu ljubitelji kica i sunda, folk-parada i vasara.
Grad je jedna urbanisticka nakaza.
Infrastruktura je plac majke Bozije.
Ljudi su apaticni, nikoga nije briga NI ZA STA, niko nema ni trunku odgovornosti prema svojoj okolini.
Nema posla, beznadje je opste.
Od cvopora pasa ne moze da se prodje ulicom.
Cigancici prose po bastama pa ne mogu na miru ni da popijem kafu kad mi se konacno posreci da "automat nije pokvaren"  :aq21:
Pored stola u "Statusu" ti stoji Cigance i davi te pola sata, a pod stolom pored nogu ti lezi pas lutalica, strokav i pun buva, to je srce nase TURISTICKE prestonice  :aq21:
Nema pristojnog smestaja. Smestaj u strokavoj sobi u Jagodini kosta skuplje nego dvokrevetna soba u hostelu (***) u Minhenu ili Becu.
Retki su ljudi koji govore strane jezike.
Grad je pun ofucanih fasada.
Nema javnih cesama ni javnih toaleta.
Nema igralista za klince. Tamo gde se ponekad nesto i napravi, u roku od mesec dana je unisteno i NIKO nije kriv.
Policajci ne rade NISTA. U radno vreme setaju, sede po kafanama, sljokaju gratis i cesto se moze cuti da rade onoliko koliko su placeni. A ja, dok sam zivela u Jagodini, da sam imala tu njihovu "bednu" platu - skakala bih od srece!
Droge su pune skole, GRAD je pun, i niko nista ne preduzima!
Privreda je pukla, ostale su samo prodavnice, kafici i zanatlije.
Medijska slika je TUZNA I GROZNA ali o tome je Danguba vec govorio.
U bioskopu ne moze da se skupi 10 ljudi da bi se odrzala projekcija filma!
Nijedan posao ne moze da se zavrsi ako nekoga ne podmitite.
Iz "profi" uradjenog Palminog EPP asfalta vec posle dve nedelje raste KOROV  :aq21:
Nigde u svetu nisam dozivela da se CEO GRAD iskljuci na CEO DAN sa vodovodne mreze (jednom cak i na TRI dana, secam se) a da nigde nema cisterni sa vodom!
Zelene povrsine se ludacki betoniraju.
O razbacivanju opstinskih para vec je bilo reci.

A sta Jagodinu TEK ceka sa ovim ovolikim dugovima, to ne mogu ni da pretpostavim!

Ne znam koje mi je omiljeno mesto, neki vidikovac sigurno. Pogled na grad sa Ruskog groblja ili iz Potoka sa vrha brda ili sa Budzinog brda. I nemam reci da opisem koliko mi je zao sto Jagodina tako tone i pride svoju propast tako skupo placa  :aq16:



Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: Kakav je po vama zivot u Jagodini
« Odgovor #8 poslato: 15-08-2007, 15:08:51 »

  Zalosno i bolno ali istinito! :aq25:

 

 
Sačuvana

ONA

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1039
Одг: Kakav je po vama zivot u Jagodini
« Odgovor #9 poslato: 15-08-2007, 15:29:08 »

U vecini stvari potpuno si u pravu,a s druge strane,koji je to drugi grad u Srbiji koji nije ovoliko OSAKACENO- PATETICAN? Na stranu Dmp,mada kazes i ono sto se napravi ne traje dugo (ukapirala sam da su gradjani krivi za to,sve se srusi,sjebe i sl.). To sto nisi ovde samo ti je dodatan (ali i ne svakodnevno bitna cinjenica sustine) razlog da pljunes i na ono nekad,a i na ovo sad.Lepo je to sto si JAGODINONOSTALGICARKA,a (mozda i lepse) sto ne zivis vise ovde.Cemu onda toliki tvoj licni ocaj po pitanju ovog grada(tvog bivseg),ako si totalno ispunjenja i srecna bas tamo gde si sada,gde pijes super kafu,gde nema pasa lutalica,gde nema cigancica koji prose,gde protivgradne rakete ne unistise cak NI PRVU BRAZDU?Koj je motiv tvog licnog bunta?






Sačuvana

nickollica

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 735
  • jagode su jagode i supermen je jak
    • AzrA
Одг: Kakav je po vama zivot u Jagodini
« Odgovor #10 poslato: 15-08-2007, 16:12:01 »

Zivot u Jagodini je monoton. Kulturni zivot je ocaj zivi za sve koji nisu ljubitelji kica i sunda, folk-parada i vasara.
Grad je jedna urbanisticka nakaza.
Infrastruktura je plac majke Bozije.
Ljudi su apaticni, nikoga nije briga NI ZA STA, niko nema ni trunku odgovornosti prema svojoj okolini.
Nema posla, beznadje je opste.
Od cvopora pasa ne moze da se prodje ulicom.
Cigancici prose po bastama pa ne mogu na miru ni da popijem kafu kad mi se konacno posreci da "automat nije pokvaren"  :aq21:
Pored stola u "Statusu" ti stoji Cigance i davi te pola sata, a pod stolom pored nogu ti lezi pas lutalica, strokav i pun buva, to je srce nase TURISTICKE prestonice  :aq21:
Nema pristojnog smestaja. Smestaj u strokavoj sobi u Jagodini kosta skuplje nego dvokrevetna soba u hostelu (***) u Minhenu ili Becu.
Retki su ljudi koji govore strane jezike.
Grad je pun ofucanih fasada.
Nema javnih cesama ni javnih toaleta.
Nema igralista za klince. Tamo gde se ponekad nesto i napravi, u roku od mesec dana je unisteno i NIKO nije kriv.
Policajci ne rade NISTA. U radno vreme setaju, sede po kafanama, sljokaju gratis i cesto se moze cuti da rade onoliko koliko su placeni. A ja, dok sam zivela u Jagodini, da sam imala tu njihovu "bednu" platu - skakala bih od srece!
Droge su pune skole, GRAD je pun, i niko nista ne preduzima!
Privreda je pukla, ostale su samo prodavnice, kafici i zanatlije.
Medijska slika je TUZNA I GROZNA ali o tome je Danguba vec govorio.
U bioskopu ne moze da se skupi 10 ljudi da bi se odrzala projekcija filma!
Nijedan posao ne moze da se zavrsi ako nekoga ne podmitite.
Iz "profi" uradjenog Palminog EPP asfalta vec posle dve nedelje raste KOROV  :aq21:
Nigde u svetu nisam dozivela da se CEO GRAD iskljuci na CEO DAN sa vodovodne mreze (jednom cak i na TRI dana, secam se) a da nigde nema cisterni sa vodom!
Zelene povrsine se ludacki betoniraju.
O razbacivanju opstinskih para vec je bilo reci.

A sta Jagodinu TEK ceka sa ovim ovolikim dugovima, to ne mogu ni da pretpostavim!

Ne znam koje mi je omiljeno mesto, neki vidikovac sigurno. Pogled na grad sa Ruskog groblja ili iz Potoka sa vrha brda ili sa Budzinog brda. I nemam reci da opisem koliko mi je zao sto Jagodina tako tone i pride svoju propast tako skupo placa  :aq16:







bravo!!!!!!!
Sačuvana
jagode su jagode i supermen je jak


opajdara

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 564
Одг: Kakav je po vama zivot u Jagodini
« Odgovor #11 poslato: 15-08-2007, 16:18:40 »

U vecini stvari potpuno si u pravu,a s druge strane,koji je to drugi grad u Srbiji koji nije ovoliko OSAKACENO- PATETICAN? Na stranu Dmp,mada kazes i ono sto se napravi ne traje dugo (ukapirala sam da su gradjani krivi za to,sve se srusi,sjebe i sl.). To sto nisi ovde samo ti je dodatan (ali i ne svakodnevno bitna cinjenica sustine) razlog da pljunes i na ono nekad,a i na ovo sad.Lepo je to sto si JAGODINONOSTALGICARKA,a (mozda i lepse) sto ne zivis vise ovde.Cemu onda toliki tvoj licni ocaj po pitanju ovog grada(tvog bivseg),ako si totalno ispunjenja i srecna bas tamo gde si sada,gde pijes super kafu,gde nema pasa lutalica,gde nema cigancica koji prose,gde protivgradne rakete ne unistise cak NI PRVU BRAZDU?Koj je motiv tvog licnog bunta?








Bunt? Samo sam opisala kako meni izgleda zivot u Jagodini. Ja tu ne zivim ali cesto dolazim, a tu i dalje zive moji roditelji, familija i moji dragi prijatelji.
Sačuvana

nickollica

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 735
  • jagode su jagode i supermen je jak
    • AzrA
Одг: Kakav je po vama zivot u Jagodini
« Odgovor #12 poslato: 15-08-2007, 16:25:04 »

U vecini stvari potpuno si u pravu,a s druge strane,koji je to drugi grad u Srbiji koji nije ovoliko OSAKACENO- PATETICAN? Na stranu Dmp,mada kazes i ono sto se napravi ne traje dugo (ukapirala sam da su gradjani krivi za to,sve se srusi,sjebe i sl.). To sto nisi ovde samo ti je dodatan (ali i ne svakodnevno bitna cinjenica sustine) razlog da pljunes i na ono nekad,a i na ovo sad.Lepo je to sto si JAGODINONOSTALGICARKA,a (mozda i lepse) sto ne zivis vise ovde.Cemu onda toliki tvoj licni ocaj po pitanju ovog grada(tvog bivseg),ako si totalno ispunjenja i srecna bas tamo gde si sada,gde pijes super kafu,gde nema pasa lutalica,gde nema cigancica koji prose,gde protivgradne rakete ne unistise cak NI PRVU BRAZDU?Koj je motiv tvog licnog bunta?


ja zivivim u Jagodini...i slazem se sa njom.....
ali potpuno!!!!!
apatija totalna



Sačuvana
jagode su jagode i supermen je jak


ONA

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1039
Одг: Kakav je po vama zivot u Jagodini
« Odgovor #13 poslato: 15-08-2007, 16:34:06 »

Naravno,pozdravljam to,i meni zive ovde i roditelji,familija,dragi voljeni prijatelji....a zivim i ja....U vise navrata sam stekla utisak DA JE TEBI VISE STALO, sto svakako nije moguce,jer pored gore navedenog i JA , ZIVI I MOJA PORODICA,porodice,familije dragi,vecine ovde na forumu....Izvini ( mozda i opako gresim ),ali tebi ovaj grad poprilicno nedostaje bas ovakav kakav je
Sačuvana

ONA

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1039
Одг: Kakav je po vama zivot u Jagodini
« Odgovor #14 poslato: 15-08-2007, 16:39:32 »

Nikolice,mnogo si bio sladak kao mali (eto reci cu ti,znam te ), i bas si izrastao u lepog mladica,a po postovima vidim i pametnog....ali sine moj,koliko si bese dugo u Bgd-u? Ko ode iz provincije,mnogo se retko u istu vraca,a tvoj mlad zivot tek treba da se razvije na vise i na bolje....za jedno 25god. aj da pricamo o ovome.
Sačuvana

opajdara

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 564
Одг: Kakav je po vama zivot u Jagodini
« Odgovor #15 poslato: 15-08-2007, 16:44:33 »

Naravno,pozdravljam to,i meni zive ovde i roditelji,familija,dragi voljeni prijatelji....a zivim i ja....U vise navrata sam stekla utisak DA JE TEBI VISE STALO, sto svakako nije moguce,jer pored gore navedenog i JA , ZIVI I MOJA PORODICA,porodice,familije dragi,vecine ovde na forumu....Izvini ( mozda i opako gresim ),ali tebi ovaj grad poprilicno nedostaje bas ovakav kakav je

Gresis, mene poprilicno NERVIRAJU stvari o kojima sam pisala, a koje se mogu promeniti na bolje samo kad bi iko HTEO time da se bavi. Jedino sto mi nedostaje su moji ljudi, oni koje sam vec nabrojala. Sto se grada tice, u njemu posle tri dana boravka 'ladno moze da se umre od dosade.
Sačuvana

ONA

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1039
Одг: Kakav je po vama zivot u Jagodini
« Odgovor #16 poslato: 15-08-2007, 16:52:16 »

Ma vidi, ja te u potpunosti razumem,tebi je dosadno zato sto verovatno znas za bolje,a ti ljudi koje si nabrojala nikada nece moci da se vrate ni na juce,a kamoli na nesto sto samo ti ocekujes od njih,pa zar ne mislis da i ti vise nisi ista,da si se i ti promenila...po kom osnovu oni mogu da zakljuce da si ti ista ta od pre koliko,a ne vide te recimo na tvom terenu (mislim na bgd)
Sačuvana

nickollica

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 735
  • jagode su jagode i supermen je jak
    • AzrA
Одг: Kakav je po vama zivot u Jagodini
« Odgovor #17 poslato: 15-08-2007, 16:52:57 »

Nikolice,mnogo si bio sladak kao mali (eto reci cu ti,znam te ), i bas si izrastao u lepog mladica,a po postovima vidim i pametnog....ali sine moj,koliko si bese dugo u Bgd-u? Ko ode iz provincije,mnogo se retko u istu vraca,a tvoj mlad zivot tek treba da se razvije na vise i na bolje....za jedno 25god. aj da pricamo o ovome.

hvala na komplimentima......4 godine sam u beogradu,ali se cesto vratim kuci....ja volim jagodinu,volim ovaj grad..nijedan grad nije toliko lep kao MOJ grad....cak sam imao ideje i pravio planove sta i kako(zavrsavam fax. za turizam)....zelim da ovaj grad uspe....ali,jedno veliko ali....
mesec dana sam radio(bio na praksi) u jagodini,u tur.org. Jagodine....znaci imao sam mogucnosti i veza da biram...od argusa,kontikija ,atlantika ...itd...ja sam izabrao da budem u jagodini....da vidim sta se radi,kako se radi.....i onda posle mesec dana...shvatim da su svi hostapleri,prevaranti....(izuzev jedne divne zene koja radi tamo)gledaju samo licni interesa ne interes grada i ljudi koji zive u njemu.....onda se razocaras znas...bas se razocaras....
Sačuvana
jagode su jagode i supermen je jak


opajdara

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 564
Одг: Kakav je po vama zivot u Jagodini
« Odgovor #18 poslato: 15-08-2007, 18:15:40 »

Ma vidi, ja te u potpunosti razumem,tebi je dosadno zato sto verovatno znas za bolje,a ti ljudi koje si nabrojala nikada nece moci da se vrate ni na juce,a kamoli na nesto sto samo ti ocekujes od njih,pa zar ne mislis da i ti vise nisi ista,da si se i ti promenila...po kom osnovu oni mogu da zakljuce da si ti ista ta od pre koliko,a ne vide te recimo na tvom terenu (mislim na bgd)

Ej, ne zivim ja u BGD vec mnogo dalje :D I ne uporedjujem ovo gde sam sad sa Jagodinom posto ne mozes da uporedjujes NEUPOREDIVO. Uopste ne ocekujem da se ljudi vrate na juce, to je malo nemoguce, a i zasto bi? Valjda treba da se ide u buducnost, a ne u proslost :D Ovako kako meni sada Jagodina izgleda, garantovana je samo apatija i stagnacija. Drugim recima - zabokrecina. Sto se dosade tice, nije to nista novo. Dosadno je bilo i dok sam tamo zivela. Ako bismo moje drugarice i ja da vidimo neku dobru predstavu, stekale su se pare pa stopom za BGD, odemo u pozoriste i stopom nazad! U Jagodini imas pozoriste samo nedelju dana u godini i to ono sto moze da se izvede na ovoj malenoj sceni (Palma jos 2005. obecao novo pozoriste do DANA KOMEDIJE 2006. :D Komplete karata dobiju gratis jagodinske bidze poput Palme, do pola predstave se vrpolje i grickaju semenke, na pola ne mogu vise da izdrze i - odu! A silna raja ostala napolju, nema kartu. Tuga, bre! Da ne pricam kad je poslednji put odrzan neki dobar rock koncert i to da je ono bio dobro posecen. Poslednje cega se secam je koncert Vlatka Stefanovskog na prostoru izmedju male i velike sale, ima tome bar cetiri godine ako ne i vise. A posle?
Sačuvana

nickollica

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 735
  • jagode su jagode i supermen je jak
    • AzrA
Одг: Kakav je po vama zivot u Jagodini
« Odgovor #19 poslato: 15-08-2007, 20:26:19 »

a toga se i ja secam....jos cuvam kartu...moj vlatko....hm....no bejase to pre mnoooogo godina....
Sačuvana
jagode su jagode i supermen je jak


 

Stranica je napravljena za 0.086 sekundi sa 20 upita.