Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Darko Rundek  (Pročitano 23295 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

jelenkos

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2901
Darko Rundek
« poslato: 05-10-2010, 19:09:37 »

Slusate li Darka Rundeka?Ja ga obozavam,muziku i dubinu njegovih tekstova..Evo dve za pocetak..

  http://www.youtube.com/watch?v=BjCunsPhZbk

 http://www.youtube.com/watch?v=5GGNo2K9o94
Sačuvana
Herman Hesse
"...imamo u duši i sve ono što je ikada živelo u ljudskim dušama. Svi bogovi i đavoli koji su ikada postojali....svi se oni nalaze u nama, tu su kao mogućnosti, kao želje, kao izlazi."

NameNo

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6626
Одг: Darko Rundek
« Odgovor #1 poslato: 05-10-2010, 19:18:38 »



A, lepa tema!
                   

Darko Rundek & Cargo Orkestar - Sejn (Sava Centar 17.12.2008.)   
      http://www.youtube.com/watch?v=BsXBDnY_dII


Sačuvana

Fanta

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 5090
Одг: Darko Rundek
« Odgovor #2 poslato: 05-10-2010, 19:43:40 »

Rundek je legenda!  :aq04:
Sačuvana

Svilena

  • Gost
Одг: Darko Rundek
« Odgovor #3 poslato: 05-10-2010, 21:00:28 »

.
« Poslednja izmena: 03-02-2013, 20:08:11 od strane Svilena »
Sačuvana

jelenkos

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2901
Одг: Darko Rundek
« Odgovor #4 poslato: 06-10-2010, 20:12:45 »

Sjaj sto izdaje    http://www.youtube.com/watch?v=t0m5uIru5Kg



Uz ovo moze da se i zaplese,divnoooooooooooooooooooooooo :xq033:
Sačuvana
Herman Hesse
"...imamo u duši i sve ono što je ikada živelo u ljudskim dušama. Svi bogovi i đavoli koji su ikada postojali....svi se oni nalaze u nama, tu su kao mogućnosti, kao želje, kao izlazi."

NameNo

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6626
Одг: Darko Rundek
« Odgovor #5 poslato: 06-10-2010, 20:59:04 »





Darko Rundek-Sanjam
http://www.youtube.com/watch?v=EsWhjcMXb3U


I opet sanjam
Sanjam

Hajde sjeti se dječaka koji maglu pije
Da se skrije od sebe jer nema sa kim
Ne zna kako da gleda u ponor i vatru
I kako da sluša taj ogromni zvuk
Što se valja
I nada sve je manja - i sve je tajna



Sačuvana

FLOYD

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2774
  • NEDOSTATAK DOKAZA NIJE DOKAZ NEDOSTATKA
Одг: Darko Rundek
« Odgovor #6 poslato: 09-10-2010, 00:19:24 »

Sačuvana

jelenkos

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2901
Одг: Darko Rundek
« Odgovor #7 poslato: 11-10-2010, 12:09:56 »

Apokalipso



Ti si premlada
A ja sam prestar za èekanje
Miris u zraku mekan je
Otkada tvoje sreo sam oèi
San ove noæi
Poèinje

Apokalipso sviraju
Crni i znojni anðeli
S cvjetom u kosi
Ritam te nosi
Dobit æu sve što zaželim

Sad uzmi mi ruku i vodi me
Pred nama nisu godine
Al mogu biti najdulji sati
Rado te pratim
Vodi me

Anðeli nek se odmore
A u nebeske ponore
Mi æemo skupa
Padati znati
Otvori širom prozore

Ti si ta koju sanjam
Ja sam taj kojeg oduvijek znaš
Više nemamo želja
Jer sad plovimo do beskraja



http://www.youtube.com/watch?v=PhGdAPibZOo
Sačuvana
Herman Hesse
"...imamo u duši i sve ono što je ikada živelo u ljudskim dušama. Svi bogovi i đavoli koji su ikada postojali....svi se oni nalaze u nama, tu su kao mogućnosti, kao želje, kao izlazi."

NameNo

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6626
Одг: Darko Rundek
« Odgovor #8 poslato: 11-10-2010, 19:58:52 »



HAUSTOR


Osnova grupe nastala je 1977. godine kada su Darko Rundek (rođen 1956.) i Srđan Saher (rođen 1956.) osnovali neformalnu grupu Komuna sa kojom su nekih dve godine neobavezno svirali. U to vreme Rundek je studirao književnost, pisao je za novine o pozorištu, a jedno kraće vreme bio je urednik kulturne rubrike Studentskog lista.
Haustor je nastao 1979. godine u postavi: pevač i povremeni gitarista Darko Rundek, basista Srđan Saher, bubnjar Boris Lajner i gitarista Ozren Štiglić.
U početku su vežbali u prostorijama avangardnog pozorišta Kugla glumište sa kojima su tesno sarađivali.



                         

Na samom početku karijere Boris Lajner je paralelno svirao sa njima i sa grupom Azra, sve dok u Haustor nije došao bubnjar Zoran Perišić.
Ubrzo su se grupi priključili saksofonista Damir Priča, klavijaturista Zoran Vuletić i trombonista Nikola Santro. Zahvaljujući pomoći Dražena Vrdoljaka, 1980. godine za Radio Zagreb snimaju dve pesme, a "Moja prva ljubav" brzo postaje hit. Iste godine nastupaju na Omladinskom festivalu u Subotici gde ostavljaju odličan utisak. Autorski spoj Rundeka koji je studirao i režiju na Kazališnoj akademiji i Sahera koji je izučavao etnologiju, doneo je sasvim specifičan amalgam na tadašnjoj muzičkoj sceni Rundek je ponudio široka interesovanja, a svoj nastup obojio teatralnošću, pantomimom i asocijativnom šminkom. Saher je pre Haustora svirao sa Branimirom Štulićem, a svoj muzički sklop zasnovao je na iskustvima strane i domaće etno muzike Široko polje novog talasa omogućilo im je da svoje ideje neometano realizuju. Početkom 1981. godine snimaju prvi singl tako što za pesmu "Moja prva ljubav" bubnjeve svira Lajner a za "Pogled u bolju budućnost" Perišić Zatim nastupaju na koncertu u beogradskom Domu omladine u okviru "Pozdrav iz Zagreba" i prolaze bolje nego Prljavo kazalište koje je posle njih sviralo Već u proleće dobijaju novog bubnjara, Srđana Gulića, sa kojim rade debi album "Haustor". Na ploči su se našle dinamičnije Rundekove pesme "Radio", "Mijenjam se" i pomalo mistične i pshodelične Saherove "Duhovi", "Crni zbir" i "Lice". Saherov hit "Moja prva ljubav" je i na albumu centralni događaj, diskretno inspirisan pripovetkom "Devojke u letnjim haljinama" Irvina Šoa. On se autorski ogleda u ličnoj i nostalgičnoj "60.-65." Na ploči se nije pojavila pesma "Radnička klasa odlazi u raj" jer je navodno bila nepodobna. U Jugotonu su pred samo objavljivanje ploče odlučili da pesmu odstrane, tako da je već odštampan omot prepravljan. Produkciju albuma radio je Husein Hasanefendić i u nekoliko pesama je odsvirao gitaru.

Debi pločom, bogatom svežim idejama i efektnim koncertima, vrlo brzo su se nametnuli kao jedan od četiri vodeća zagrebačka benda iz perioda novog talasa. Tako sa grupom Šarlo akrobata sviraju ispred Gang Of Four na zagrebačkom Bijenalu Krajem 1981. godine objavljuju singl na kome su pored pesama "Zima", "Majmun i mjesec" i "Capri", posvećena njihovom saksofonisti Damiru Prici Capriju.


Paralelno sa karijerom u Haustoru, Rundek je radio kao asistent režije u pozorištu, povremeno je glumio u predstavama, režirao je, radio drame, a 1990. godine je napisao muziku za film "Orao" Zorana Tadića Tokom ratnih godina, Rundek je jedno veme bio zaposlen kao muzički urednik na Radio Brodu, a u Parizu je komponovao muziku za pozorišne predstave. Sa Vedranom Pertinelijem (muzički urednik na Radio France International) i violončelistom Arnoldom Ašarom snimio je šest pesama koje su bile predviđene za objavljivanje u Italiji U Parizu je organizovao i dva klupska nastupa improvizovanog Haustora u postavi: Rundek (vokal i gitara), Boris Lajner (bubnjevi). Toma Tanasković, (gitara - bivši menadžer Riblje čorbe koji je u to vreme živeo u Parizu), Aleksis Rosos (saksofon) i Beograđanin Pavle Kovačević (klavijature i bas) Krajem 1995. godine Rundek se vratio u Zagreb, okupio sastav i održao seriju prihvaćenih koncerata (10 000 ljudi u Zagrebu), jer interesovanje za pesme Haustora nije jenjavalo tokom godina.

Krajem 1996. godine Rundek je objavio prvu solo ploču "Apokalipso" na kojoj se, uprkos žanrovskoj raznovrsnosti, u temama "Crni dusi", "Štrajk željezničara" (song iz predstave "Ne" izvedene u Mostaru 1990. godine), "Šuvar i varivo", "Za nas" drži stila koji je sa Haustorom proklamovao. Naslovna pesma je ujedno muzička tema iz istoimene predstave Teatra ITD koju je režirala Run-dekova supruga Sandra Hržić. Ploču su producirali Rundek i Davor Roko, a svirali su provereni saradnici Damir Priča (saksofon), Boris Lajner (bubnjevi), Jurij Novoselić (saksofon), Nikolo Santro (trombon) i drugi.



ENA
http://www.youtube.com/watch?v=Y_XLY4iHJZ0

Sačuvana

jelenkos

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2901
Одг: Darko Rundek
« Odgovor #9 poslato: 15-10-2010, 13:04:19 »

Ti i ja

Sami setamo
Pustim ulicama grada
Duboka je noc
I kisa tiho pada
Gledam ti u uho
I gledam ti nos
Stvarno vec dugo
Nismo bili tako blizu
Ti i ja
Goli lebdimo
Nad mokrim krovovima grada
Ugodna je noc
I tjela su nam mlada
Mekane slike nas vuku u san
Jutarnje buke
Mi ostavljamo javi
Ti i ja
Ti si ja
Stihija





http://www.youtube.com/watch?v=Daa1maa_tIM
Sačuvana
Herman Hesse
"...imamo u duši i sve ono što je ikada živelo u ljudskim dušama. Svi bogovi i đavoli koji su ikada postojali....svi se oni nalaze u nama, tu su kao mogućnosti, kao želje, kao izlazi."

jelenkos

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2901
Одг: Darko Rundek
« Odgovor #10 poslato: 24-10-2010, 13:38:07 »

Stojim  i gledam se kako postojim



Jedno dijete zagrizlo jabuku izazovno gledajuci
psa, koji je s nerazumijevanjem okrenuo glavu i ne
primjetivsi macku, koja ga je vec neko vrijeme imala
na oku i sad mekim pokretom preko svinutog stabla
presla u dvoriste

Stari covjek izvrce Slobodnu Dalmaciju nasavsi clanak
koji ga zanima i bolje namesta naocale

Ne prozoru prvo izljece plahta a za njom ruke
neke mozda mlade zene. Mozda mlade zene

U kaficu su pojacali muziku

Ti imas bijelu bluzu i crnu suknju i kosa ti je uredna
Mislio sam da je Borosana izumrla. Zamisljena si

Mozda mislis na mene
Mozda nismo dovoljno pazili
Mozda si dobila

Sjecanje na dodir mijesa se sa ostrim prisustvom
palminih grana i posebnom akustikom koju donosi
zuckast zrak toplog ranog sumraka i mirisom plastike
od jeftinih igracki za plazu koje polagano pakiraju
dnevni prodavaci. Mijesa se sa dodirom friske bijele
majice na slanoj kozi i naostrenim bradavicama. Sa
mirisom davno otopljenog sladoleda iz nedojedenih
korneta i papira iz kante pored sladoledarice u
gornjem dijelu badekostima

I sa upijenim suncem koje zraci iz zgoljavih tijela
dva musava klinca koji se tu muvaju kao psi lutalice
U daljini prolazi brod cruiser na kojem kao da se
priprema bal. Na kojem kao da se priprema bal

A ja stojim i gledam kako postojim...

Ajmo veceras uzet barku od tvog starog i krenuti
na vesla kroz trag mjesecine prema velikom brodu
cruiseru
Ti si vec u verenjoj haljini ja vec u taksidu
Ti si ponjela nakit od tvoje bake
Tiho se suljamo i popnemo se po onom striku koji
veze sidro za brod i umijesamo se u gomilu
Gore vec gore lampioni toci se sampanjac a na
najvecoj palubi meksikanska kapela svira onu staru
pjesmu na koju smo se zajedno jezili ti i ja draga
Draga? Aha.
Popnemo se na podij pjesma pocinje i frajer sa
sombrerom pjeva:

Cantando bajo la luna
Yo se que la vida es sueno
El sueno es querer
El sueno es morir
Por eso quiero saber
Por que me duele tanto
Que stastan lejos
Lejos de mi alma, de mi cuerpo
De mi corazon

Si estarias a mi lado
Navegariamos tratranquilos por los suenos
Mientras la luna en nuestra laguna
No para de reir

A ja stojim i gledam te kako postojis
I ti stojis i gledas me kako postojim
I ti stojis i gledas se kako postojis
A ja stojim i gledam te kako postojis

E stoi i me veo egzistir...



http://www.youtube.com/watch?v=aEfnEusW-NM

Sačuvana
Herman Hesse
"...imamo u duši i sve ono što je ikada živelo u ljudskim dušama. Svi bogovi i đavoli koji su ikada postojali....svi se oni nalaze u nama, tu su kao mogućnosti, kao želje, kao izlazi."

jelenkos

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2901
Одг: Darko Rundek
« Odgovor #11 poslato: 29-11-2010, 17:44:23 »

Crni dusi

http://www.youtube.com/watch?v=ueYMmwwEDnE

Tri su duha da te vode
Da te vode iz slobode

Prvi od njih da ti laska
Da si veci nego drugi
Na licu ti raste maska
Dodiri postaju grubi

Drugi kaze da ti manjka
Ono sto ti netko krade
Porcija ti je pretanka
Jer ti iza leda rade

Crni dusi crni dusi
Nema te a ipak tu si

Treci je iz carstva strasti
Sto u tijelu zudnju pali
Piti krvi, jesti mesa
Ko da je od jesti jesam
Ko da je od jesti jesam

Crni dusi crni dusi
Nema te a ipak tu si
Sačuvana
Herman Hesse
"...imamo u duši i sve ono što je ikada živelo u ljudskim dušama. Svi bogovi i đavoli koji su ikada postojali....svi se oni nalaze u nama, tu su kao mogućnosti, kao želje, kao izlazi."

jelenkos

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2901
Odg: Darko Rundek
« Odgovor #12 poslato: 26-12-2010, 14:55:44 »

Izasao je novi album "Plavi avion"konacno..


http://www.youtube.com/watch?v=lafBBYofKzA

Sačuvana
Herman Hesse
"...imamo u duši i sve ono što je ikada živelo u ljudskim dušama. Svi bogovi i đavoli koji su ikada postojali....svi se oni nalaze u nama, tu su kao mogućnosti, kao želje, kao izlazi."

jelenkos

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2901
Odg: Darko Rundek
« Odgovor #13 poslato: 26-12-2010, 15:00:50 »

Darko Rundek - “Plavi avion" u Beogradu


U Beogradu je predstavljen novi studijski album “Rundek kargo trija” pod nazivom “Plavi avion”, sa 12 pesama, u izdanju “Metropolis rekordsa”.

Pored vođe i pevača Darka Rundeka promociji su prisustvovala i ostala dva člana benda, Isabel (violina) i Dušan Vranić (klavir i harmonika). Na disku se nalazi i numera “Drina”, koja traje čak 18,25 minuta - najduža pesma ikad snimljena na ovim prostorima.

- Pesma je trebalo da traje čak 25 minuta, ali s obzirom na to da nije mogla da stane na disk, odlučili smo da je skratimo - rekao je Darko Rundek, koji je u sredu uveče sa bendom u UK “Vuk Karadžić” započeo seriju od šest koncerata. - Na albumu se nalazi pesma “Plavi avion”, pa nam se učinilo da bi bilo dobro da po njoj nazovemo album. Sa “Kargo orkestrom” zatvorili smo jedan ciklus, a “Rundek kargo trio” otvara novo muzičko poglavlje. Sa Isabel sam sarađivao i ranije, dok nam se Dušan pridružio pre dve godine.

Novi album “Rundek kargo trio” promovisaće upravo na beogradskim koncertima. Nekadašnji pevač i vođa grupe “Haustor” kaže da će u prvom delu koncerta izvesti sve pesme sa novog diska, a u drugom stari repertoar.
- Za nas je uvek prava svečanost da nastupimo u Beogradu, jer ovde imamo najbolju publiku koja pomno prati ono što radimo - kaže nam Rundek, koji je komponovao muziku za dokumentarac “Ratni reporter”, a trenutno komponuje za crtani film “Ornament duše”.

Na pitanje postoji li šansa da ih beogradska publika vidi i čuje u nekom većem prostoru, poput Sava centra, Darko odgovara:

- Mogli smo da napravimo i dva koncerta u Sava centru, ali više volimo da komuniciramo sa publikom u manjem prostoru. Ne treba nas očekivati u nekoj većoj dvorani.
Sačuvana
Herman Hesse
"...imamo u duši i sve ono što je ikada živelo u ljudskim dušama. Svi bogovi i đavoli koji su ikada postojali....svi se oni nalaze u nama, tu su kao mogućnosti, kao želje, kao izlazi."

jelenkos

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2901
Odg: Darko Rundek
« Odgovor #14 poslato: 26-12-2010, 15:04:15 »

Indijanska

http://www.youtube.com/watch?v=l-0AFWT2I5I

"Meni je Indijanska pjesma o tankoj granici između ljubavne čežnje i mističnog predavanja. Tu nam pomaže veza s andskim Indijancima u kristalnoj melodiji i sjevernoameričkim Indijancima u potrazi za transom". Darko Rundek
Sačuvana
Herman Hesse
"...imamo u duši i sve ono što je ikada živelo u ljudskim dušama. Svi bogovi i đavoli koji su ikada postojali....svi se oni nalaze u nama, tu su kao mogućnosti, kao želje, kao izlazi."

jelenkos

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2901
Odg: Darko Rundek
« Odgovor #15 poslato: 04-01-2011, 11:15:42 »

          Sanjala si da si sretna  http://www.youtube.com/watch?v=D-X6opFyo5M



Sačuvana
Herman Hesse
"...imamo u duši i sve ono što je ikada živelo u ljudskim dušama. Svi bogovi i đavoli koji su ikada postojali....svi se oni nalaze u nama, tu su kao mogućnosti, kao želje, kao izlazi."

jelenkos

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2901
Odg: Darko Rundek
« Odgovor #16 poslato: 06-03-2011, 14:48:27 »

Sačuvana
Herman Hesse
"...imamo u duši i sve ono što je ikada živelo u ljudskim dušama. Svi bogovi i đavoli koji su ikada postojali....svi se oni nalaze u nama, tu su kao mogućnosti, kao želje, kao izlazi."

jelenkos

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2901
Odg: Darko Rundek
« Odgovor #17 poslato: 25-03-2011, 02:28:14 »





















« Poslednja izmena: 25-03-2011, 02:34:09 od strane jelenkos »
Sačuvana
Herman Hesse
"...imamo u duši i sve ono što je ikada živelo u ljudskim dušama. Svi bogovi i đavoli koji su ikada postojali....svi se oni nalaze u nama, tu su kao mogućnosti, kao želje, kao izlazi."

jelenkos

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2901
Odg: Darko Rundek
« Odgovor #18 poslato: 25-03-2011, 02:33:15 »

Ovo je jedan delic fotografija..koncert je bio taman toliko da vam recima ne mogu opisati,mora se videti da se oseti.Koncert je trajao malo vise od 3 sata,nista lepse nisam videla nit osetila i cula do sada.Izabel za violinom je genije,svaku notu oseti i vrati istom merom..Na kraju koncerta dobili su takav aplauz da sam cula,jer sam bila 3. red.,kako je Rundek gledajuci u gomilu koja klice,rekao Izabel,sa sjajem u ocima "POGLEDAJ"..Prelep dogadjaj koji cu pamtiti citav zivot.
« Poslednja izmena: 25-03-2011, 02:34:47 od strane jelenkos »
Sačuvana
Herman Hesse
"...imamo u duši i sve ono što je ikada živelo u ljudskim dušama. Svi bogovi i đavoli koji su ikada postojali....svi se oni nalaze u nama, tu su kao mogućnosti, kao želje, kao izlazi."

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Odg: Darko Rundek
« Odgovor #19 poslato: 25-03-2011, 07:27:35 »

Prelepo, hvala za tako divan opis i slikama
 

Stranica je napravljena za 0.082 sekundi sa 21 upita.